IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ДЗПО къде да си преместя партидата?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
    ВФ на ЦКБ също са с една от най-добрите доходности за миналата година.Не знам доколко са реални резултатите им ,но сравнението показва това.Е няма да се прехвърля при техните пенсии ,като знам на какво дередже са дружествата на ТИМ
    Т.е. ти знаеш че много от дружествата са кухи , но приемаш стойностите на дяловете базирани на тези инвестиции за реални )) , не толкова въпроса за стойността на дяла а като трябва да се продаде , ще има ли кой да го купи на тази цена )) щото те и дяловете на Бъдеще имаха уж някаква цена ама
    ))))

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Чичо Уорън Разгледай мнение
      МОЛЯЯЯЯЯ?!?!?!?!?!?
      КОЙ КАКВО ГАРАНТИРА ????? КОЕ СЕ ИНДЕКСИРА ???? КОЕ НЕ ПАДА ???
      От момента на подписването на договор за изплащане на пенсия парите по партидата се вадят от инвестиция и започва да им се начислява твърда годишна лихва /3,5% - мисля/ и няма начин да ти намалеят , но май и при доверие е подобно /без фиксираната лихва/ - абе който има пари там, да си прочете правилниците на фондовете внимателно. това че викаш не те прави автоматично прав

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
        Аз не пуша, пък и на "Женският" пазар от години кракът ми не е стъпвал.
        Кажи си доводите, да ни отвориш очичките.
        http://www.fsc.bg/public/upload/file...07_2011_bg.xls

        Ето ми доводите! Нещо не виждам залагането на опита и спасяването на Гърция от Алианц да е помогнало много на осигурените там!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Чичо Уорън Разгледай мнение
          Не бе моля ти се как Германия (Алианц) - ПОД Алианц България спаси Гърция
          Доверие управляват доста повече от Алианц - хайде всички да ходим там, а? Друг е въпроса как ги управлява
          Леле Боже като ББ се пенсионира предлагам да изберем теб за Премиерка - дори него можеш да биеш по демагогия и малоумие!!!
          С тия доводи на Женския пазар пред хора с основно образования само можеш да минеш

          Вместо да гледаш акциите на майките гледай дяловете на ПФ-тата - все пак пенсията ти е там
          За НЕДОВЕРИЕТО ли говориш, знаем как навремето цели предприятия в строй ги вкараха там. Цялото Кремиковци беше там УПФ и ППФ, а сега хорицата ще почакат пенсиите си.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Чичо Уорън Разгледай мнение
            МОЛЯЯЯЯЯ?!?!?!?!?!?
            КОЙ КАКВО ГАРАНТИРА ????? КОЕ СЕ ИНДЕКСИРА ???? КОЕ НЕ ПАДА ???
            АБЕ ТИ НЕЩО МНОГО СИ СЕ НАПУШИЛА!!!
            Престани с глупостите да не извадиме малко статистика! Засрами се и вземи да млъкнеш, защото спора ако продължи в тази насока ще трябва да кажо много неща, които не ми се иска за Алианц!
            Аз не пуша, пък и на "Женският" пазар от години кракът ми не е стъпвал.
            Кажи си доводите, да ни отвориш очичките.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              всички пенсии наливат парички във свързани ВФ - е и не само има и малки изключения.Мале като видях на Съгласие портфейла направо..... ги съжалих хората с партиди там. Знае ли някой обаче защо Доверие не слагат във фондовете на ТиБиАй - не са ли една група вече?
              Няма какво да ги съжаляваш цените на фондовете им се движат 1,37-1,40,а прехвалените на Алианц са около 1,2.при положение че са почнали по едно и също време.
              ВФ на ЦКБ също са с една от най-добрите доходности за миналата година.
              Не знам доколко са реални резултатите им ,но сравнението показва това.
              Е няма да се прехвърля при техните пенсии ,като знам на какво дередже са дружествата на ТИМ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Чичо Уорън Разгледай мнение
                Не бе моля ти се как Германия (Алианц) - ПОД Алианц България спаси Гърция
                Доверие управляват доста повече от Алианц - хайде всички да ходим там, а? Друг е въпроса как ги управлява
                Леле Боже като ББ се пенсионира предлагам да изберем теб за Премиерка - дори него можеш да биеш по демагогия и малоумие!!!
                С тия доводи на Женския пазар пред хора с основно образования само можеш да минеш

                Вместо да гледаш акциите на майките гледай дяловете на ПФ-тата - все пак пенсията ти е там
                Гледкам, гледкам , ама и ти гледкай и залагай на опита, а не на празните приказки.

                Коментар


                • всички пенсии наливат парички във свързани ВФ - е и не само има и малки изключения.Мале като видях на Съгласие портфейла направо..... ги съжалих хората с партиди там. Знае ли някой обаче защо Доверие не слагат във фондовете на ТиБиАй - не са ли една група вече?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Чичо Уорън Разгледай мнение
                    Не бе моля ти се как Германия (Алианц) - ПОД Алианц България спаси Гърция
                    Доверие управляват доста повече от Алианц - хайде всички да ходим там, а? Друг е въпроса как ги управлява
                    Леле Боже като ББ се пенсионира предлагам да изберем теб за Премиерка - дори него можеш да биеш по демагогия и малоумие!!!
                    С тия доводи на Женския пазар пред хора с основно образования само можеш да минеш

                    Вместо да гледаш акциите на майките гледай дяловете на ПФ-тата - все пак пенсията ти е там
                    Много ясно, че ще инвестираш в Доверие бе Уорън безземни! Те са най яките. А ти си лузър! Няма две мнения. Що ще нападаш деси. Ти знаеш ли къде се приютиха повечето държавни институции в Алианц! Алианц е номеро 2 след ДОВЕРИЕ имаш ли ми

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                      Още малко остава, а всеки си управлява парите, с които разполага, едни спечелиха миналата година, други загубиха 10-20%, сега тази година също някои спечелиха доста, ще вземат и дивиденти, а други загубиха. Алианц в момента управлява над 1 милиард лева, а това не са 50 000 или 100000 лв. Това са доста пари. Германия (Алианц) извади милиардите да спасява Гърция. Не ги извади ИНГ, а виж и как им се движат акциите на Алианц и ИНГ, и как се представят по време на кризата.Аз залагам на немците.
                      Не бе моля ти се как Германия (Алианц) - ПОД Алианц България спаси Гърция
                      Доверие управляват доста повече от Алианц - хайде всички да ходим там, а? Друг е въпроса как ги управлява
                      Леле Боже като ББ се пенсионира предлагам да изберем теб за Премиерка - дори него можеш да биеш по демагогия и малоумие!!!
                      С тия доводи на Женския пазар пред хора с основно образования само можеш да минеш

                      Вместо да гледаш акциите на майките гледай дяловете на ПФ-тата - все пак пенсията ти е там
                      Last edited by Чичо Уорън; 02.04.2012, 23:37.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                        Това е единственият фонд, който гарантира пенсията, дори и единиците да падат.
                        Пенсиите се индексират и не падат под последната стойност, а напротив само се увеличават. Дано не получава никой от форума инвалидна пенсия, за да разбере смисъла и на качественият пенсионен фонд.
                        МОЛЯЯЯЯЯ?!?!?!?!?!?
                        КОЙ КАКВО ГАРАНТИРА ????? КОЕ СЕ ИНДЕКСИРА ???? КОЕ НЕ ПАДА ???
                        АБЕ ТИ НЕЩО МНОГО СИ СЕ НАПУШИЛА!!!
                        Престани с глупостите да не извадиме малко статистика! Засрами се и вземи да млъкнеш, защото спора ако продължи в тази насока ще трябва да кажо много неща, които не ми се иска за Алианц!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                          ДЗПО не може да се тегли но се наследява.
                          Мммм даааа, не отива в общият кюп. А и не подлежи на запор (ДДПО или така нареченото ДПФ)

                          Коментар


                          • http://assoc.pension.bg/news/215@fbg...atel_str13.pdfhttp://assoc.pension.bg/news/216@fbg...atel_str12.pdf]

                            Коментар


                            • ДЗПО не може да се тегли но се наследява.
                              Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                              Коментар


                              • Хей това и мен ме засяга. Сега чак го загрях.
                                Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                                Коментар

                                Working...
                                X