IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
    Здравей,
    Нострадамус......

    Иначе като се погледнеш ДАХ....
    Сименс,Тисенкруп , Даймлер ,Фолваген , БМВ,Адидас .... ако не даваха дивидент какво ли би станало с тях......
    това са mature компании, те може
    в БГ няма нито една mature компания, която да си надвила над инвестициите и да има и за дивидент
    Пример IBM, стратегия - 40% за иновации - инвестиция в бъдещето, 40% за дивиденти и за акционерита байбак и т.н.
    Ама нашите компании са доста назад и трябва да инвстиран на 110% каквото изкарват за инвестиции и иновации, за нови и т..н., иначе просто няма да ги има - ще бъдат изхвърлени от пазара като мръсно куче, ако не инвестират

    Абе, бастуни, я вижте кой записа новите акции - на 1.5
    Аз като гледам нито един пенсионен фонд няма - ПОАД за собствена сметка е друго според мен - димек мажо си инвестира със собствени пари за собствена сметка (НЕ Е ЛУД) поправете ме ако греша
    There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

    Коментар


    • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
      Нямам акции тук, да кажа (предпочитам други позиции)
      Но според мен пич, не си в час - или се правиш на луд
      Ти знаеш ли какво означава номинална стойност, емисионна стойност, боок валуе стойност, наблягам на думата стойност
      Знаеш ли какво значи 20 г. опериране в сферата на финансовите услуги, 20 г. успешни услуги, и накрая цена на пазара под номиналана стойност - под всякаква себестойност
      И излиза някакъв бастун, който обяснява колко било рисково
      Аз като се огледам в магазините където пътувам, всеки 4-5 вади от портфейла карта ЦКБ, и тези клиенти ли са свързани лица
      Я виж как расте балансовото число за последните 20 г.

      Разберете бе хора, на БФБ не е важно кой дава дивидент с което се обезкървява
      Важно коя компания на БФБ е днес, ще бъде утре и ще пребъде и след 20 г.

      Нито една компания от тези на БФБ, които днес дават дивидент, хващам бас няма да оперитат и да съшествуват след 20 г., просто нямат бъдеще - няма да ги изреждам

      Но ЦКБ бъдете сигурни, че и 40 г. ще я има

      Аман от бастуни на БФБ

      Не е препоръка

      Здравей,
      Нострадамус......

      Иначе като се погледнеш ДАХ....
      Сименс,Тисенкруп , Даймлер ,Фолваген , БМВ,Адидас .... ако не даваха дивидент какво ли би станало с тях......

      Коментар


      • Моите стинки от праватами ги преведоха на 03.01.2012г. Затова днес си добавих още 5к акции и това ми е поредното увеличение на капитала но на 0.84лв. утре пак и така до 1.5лв.
        Не се бъзи-кай !!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
          Виж къде са им лихвите по депозити - 7.2%, експозицията към свързани лица сигурно е 80% от кредитния портфейл. Голяма част от тях са доста зле. Това няма как да се покаже като лоши кредити, защото е лесно да предоговориш кредит сам със себе си. Това което крепи групата са кинтите, които всеки месец влизат от пенсионните фондове. Но това няма да е за вечни времена, в един момент ще трябва да се плаща. И ние не знаем кога ще дойде този момент, защото аз очаквам държавата да се намеси по-скоро рано, отколкото късно. А дотогава какви дивиденти очакваш от ЦКБ? И очакваш ли някой да купи банката? Невъзможно е с такава експозиция към себе си.
          Хайде весело посрещане на новата година. Повече здрав оптимизъм ни е нужен
          Нямам акции тук, да кажа (предпочитам други позиции)
          Но според мен пич, не си в час - или се правиш на луд
          Ти знаеш ли какво означава номинална стойност, емисионна стойност, боок валуе стойност, наблягам на думата стойност
          Знаеш ли какво значи 20 г. опериране в сферата на финансовите услуги, 20 г. успешни услуги, и накрая цена на пазара под номиналана стойност - под всякаква себестойност
          И излиза някакъв бастун, който обяснява колко било рисково
          Аз като се огледам в магазините където пътувам, всеки 4-5 вади от портфейла карта ЦКБ, и тези клиенти ли са свързани лица
          Я виж как расте балансовото число за последните 20 г.

          Разберете бе хора, на БФБ не е важно кой дава дивидент с което се обезкървява
          Важно коя компания на БФБ е днес, ще бъде утре и ще пребъде и след 20 г.

          Нито една компания от тези на БФБ, които днес дават дивидент, хващам бас няма да оперитат и да съшествуват след 20 г., просто нямат бъдеще - няма да ги изреждам

          Но ЦКБ бъдете сигурни, че и 40 г. ще я има

          Аман от бастуни на БФБ

          Не е препоръка
          There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
            Стотинките дойдоха
            При мен още ги няма

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
              Виж къде са им лихвите по депозити - 7.2%, експозицията към свързани лица сигурно е 80% от кредитния портфейл. Голяма част от тях са доста зле.

              Хайде весело посрещане на новата година. Повече здрав оптимизъм ни е нужен
              Това какъв % са от портфейла само те си го знаят Че има зле от техните компании има, ама не са мнозинство, пък отделно имат и много активи... По-черни ги изкарваш нещата, отколкота са...

              Весело посрещане на новата година и на теб!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                Имат голяма експозиция към свързани, това си е минус, няма спор... другият минус който виждам е ниската рентабилност, донякъде заради ниския процент на кредитите от активите /45%/. Но от гледна точка на риск това е плюс, заради по-малкия ливъридж...
                Виж къде са им лихвите по депозити - 7.2%, експозицията към свързани лица сигурно е 80% от кредитния портфейл. Голяма част от тях са доста зле. Това няма как да се покаже като лоши кредити, защото е лесно да предоговориш кредит сам със себе си. Това което крепи групата са кинтите, които всеки месец влизат от пенсионните фондове. Но това няма да е за вечни времена, в един момент ще трябва да се плаща. И ние не знаем кога ще дойде този момент, защото аз очаквам държавата да се намеси по-скоро рано, отколкото късно. А дотогава какви дивиденти очакваш от ЦКБ? И очакваш ли някой да купи банката? Невъзможно е с такава експозиция към себе си.
                Хайде весело посрещане на новата година. Повече здрав оптимизъм ни е нужен

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                  Нали току що мина увеличението на капитала, 45 млн. лева влязоха в банката, а капитализацията и в момента при 80 стотинки е 90 млн. общо...
                  Ааа тези ли...Те са излезнали, преди да влезнат.....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                    Не само аз съм ги посочвал неведнъж назад в темата. Виждам че си любител на отчети, това е похвално. Виж Търговския регистър кои са им длъжниците и какви са техните баланси.
                    Имат голяма експозиция към свързани, това си е минус, няма спор... другият минус който виждам е ниската рентабилност, донякъде заради ниския процент на кредитите от активите /45%/. Но от гледна точка на риск това е плюс, заради по-малкия ливъридж...

                    Коментар


                    • Не само аз съм ги посочвал неведнъж назад в темата. Виждам че си любител на отчети, това е похвално. Виж Търговския регистър кои са им длъжниците и какви са техните баланси.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                        Извинявай, още дремя....Би ли пояснил ?
                        Мерси.
                        Нали току що мина увеличението на капитала, 45 млн. лева влязоха в банката, а капитализацията и в момента при 80 стотинки е 90 млн. общо...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                          Ми то си има логични причини за това.
                          Посочи ми ги, щото гледам 27% кеш и под 3% нередовни



                          Uploaded with ImageShack.us

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            Още ли се гърчите тук,няма ли да има край епопеята !?
                            или дъното още се не види Не е препоръка
                            викаш избушеняк а

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                              Само сега влезе 45 млн. лв. свеж ресурс в банката, а пазарната капитализация е 90 млн. лв...
                              Извинявай, още дремя....Би ли пояснил ?
                              Мерси.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                                Само сега влезе 45 млн. лв. свеж ресурс в банката, а пазарната капитализация е 90 млн. лв...
                                Ми то си има логични причини за това.

                                Коментар

                                Working...
                                X