IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И тук с тези въпроси вървим към темата бисери и вицове

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

      Имено. Ако си акционер на Хим не получаваш част от печалбата на ЦКБ като дивидент. Или греша?
      Хим не раздава печалбата на ЦКБ като дивидент. Ако Банката реши да раздава, какво ще раздаде тогава?

      Коментар


      • ....
        Last edited by pepe1234; 16.03.2018, 17:32.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

          Ама аз помолих някой да обясни, защото аз не разбирам, а всички само се присмиват и се е***ат. Аз нямам "логика" за това помолих да ми обясните как точно стои връзката между компания майка и дъщерните и. Стойността на акции на ЦКБ къде се пише в отчета на Хим и като какво се осчетоводява. Просто наистина ви питам да обясните с думи човешки ако някой има желание.
          Не се е...ам ...просто разбирам колкото теб
          Това не ми пречи да се гуша с акции като малък мажо
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
            По твоята логика дивидент се раздава от приноса на останалите дружества в групата . "непечелившите" в сравнение с ЦКБ ...
            А печалбите на банката се трупат към нейния актив ..
            Само разсъждавам ..
            Ама аз помолих някой да обясни, защото аз не разбирам, а всички само се присмиват и се е***ат. Аз нямам "логика" за това помолих да ми обясните как точно стои връзката между компания майка и дъщерните и. Стойността на акции на ЦКБ къде се пише в отчета на Хим и като какво се осчетоводява. Просто наистина ви питам да обясните с думи човешки ако някой има желание.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
              Ясно ми е, че ако Хим продаде всичките си акции на ЦКБ може да разпредели получените пари като дивидент. Но докато това не стане и докато ЦКБ не раздава дивидент, то дивидента който взимате от Хим не съдържа част от печалбата на ЦКБ. Правилно ли разсъждавам, не ме бъзикайте, сериозно ви питам.
              По твоята логика дивидент се раздава от приноса на останалите дружества в групата . "непечелившите" в сравнение с ЦКБ ...
              А печалбите на банката се трупат към нейния актив ..
              Само разсъждавам ..
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Ясно ми е, че ако Хим продаде всичките си акции на ЦКБ може да разпредели получените пари като дивидент. Но докато това не стане и докато ЦКБ не раздава дивидент, то дивидента който взимате от Хим не съдържа част от печалбата на ЦКБ. Правилно ли разсъждавам, не ме бъзикайте, сериозно ви питам.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

                  По тая логика, Хима ще спечели когато продаде банката.
                  Имено. Ако си акционер на Хим не получаваш част от печалбата на ЦКБ като дивидент. Или греша?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                    Един тъп въпрос. Моля не ми се смейте. Как Химимпорт печели реално от ЦКБ, като ЦКБ не раздава дивидент?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение

                      Все едно да кажеш ,какво печели този, който угоява телета до реализацията им /като не дои нищо докато пораснат /)) Малко елементарно обяснение ,но пък сравнимо
                      По тая логика, Хима ще спечели когато продаде банката.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                        Защото един колега по-долу каза следното и аз се замислих: "Имам ЦКБ и за мен тя е една от основните причини за ръст на печалбата при Хим."

                        Как печалбата на Хим се вдига, след като Хим не получава стотинка от ЦКБ. Дига и се само стойността на хартия. Та затова попитах, как може да ти расте печалбата от дружество, което не ти раздава дивидент.
                        Ами ако печалбата на ЦКБ расте и в консолидирания на Хим също трябва да расте

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                          Един тъп въпрос. Моля не ми се смейте. Как Химимпорт печели реално от ЦКБ, като ЦКБ не раздава дивидент?
                          Все едно да кажеш ,какво печели този, който угоява телета до реализацията им /като не дои нищо докато пораснат /)) Малко елементарно обяснение ,но пък сравнимо

                          Коментар


                          • Е каква стотинка има да получава Хим от ЦКБ, ако я притежава?
                            The strongest stand last.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                              Зависи какво влагаш като смисъл под "печели". Ако си собственик на бизнес който работи добре и реализира печалба и така покачва вътрешната си стойност, трябва ли да изтеглиш някакви пари от него, за да считаш че и ти си спечелил нещо!?
                              Защото един колега по-долу каза следното и аз се замислих: "Имам ЦКБ и за мен тя е една от основните причини за ръст на печалбата при Хим."

                              Как печалбата на Хим се вдига, след като Хим не получава стотинка от ЦКБ. Дига и се само стойността на хартия. Та затова попитах, как може да ти расте печалбата от дружество, което не ти раздава дивидент.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                                Един тъп въпрос. Моля не ми се смейте. Как Химимпорт печели реално от ЦКБ, като ЦКБ не раздава дивидент?
                                Зависи какво влагаш като смисъл под "печели". Ако си собственик на бизнес който работи добре и реализира печалба и така покачва вътрешната си стойност, трябва ли да изтеглиш някакви пари от него, за да считаш че и ти си спечелил нещо!?

                                Коментар

                                Working...
                                X