IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение



    навярно има на предвид, че там е мама хим и ще бъде трудно на щерката да я задмине както я бяхте задминали преди 6 месеца например

    иначе гледам, че се надъхвате което не е лошо, но без пари не стават нещата
    Нереално е това да се случи в този икономически цикъл.Идеята според мен е друга.А и сигналите и действията на собственика са други.Според мен потенциала тук е доста по ограничен!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

      2.50 е ок. За нагоре трудно....
      Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

      би ли пояснил?
      навярно има на предвид, че там е мама хим и ще бъде трудно на щерката да я задмине както я бяхте задминали преди 6 месеца например

      ​​​​​​​иначе гледам, че се надъхвате което не е лошо, но без пари не стават нещата

      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • Първоначално изпратено от HiperioN Разгледай мнение

        Дружеството има вече политика с определен процент за разпределение от печалбата. Точно това цели и мениджмънта, последователност и предвидимост. Ако дадат по - малко от около 70%, ще бъде крачка назад.
        Вярвам в действията на мажоритарят и съм сигурен в 70%....но въпросът е от кое ще се смятат.И двата случея за мен са коректни но кой ще бъде избран няма как да знам!

        Коментар


        • [QUOTE=mapadona;n3322460]

          2.50 е ок. За нагоре трудно....

          би ли пояснил?
          Last edited by RUBLA; 12.04.2018, 11:27.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от HiperioN Разгледай мнение

            Дивидента е катализатор за за увеличаване на цената. И защо са ви толкова ниски очакванията за цената на акцията бе хора!?!?!?!?!??!?!?
            Тука ръста трябва да бъде в пъти.
            2.50 е ок. За нагоре трудно....
            Last edited by RUBLA; 12.04.2018, 11:28. Причина: Моля не използвайте подобни определения.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
              Предпочитам цената да се качи с 20-30% до края на годината отколкото дивидент. Потенциалът на акцията е голям, като си остава най-подценената акция във финансовия сегмент
              Дивидента е катализатор за за увеличаване на цената. И защо са ви толкова ниски очакванията за цената на акцията бе хора!?!?!?!?!??!?!?
              Тука ръста трябва да бъде в пъти.

              Коментар


              • Предпочитам цената да се качи с 20-30% до края на годината отколкото дивидент. Потенциалът на акцията е голям, като си остава най-подценената акция във финансовия сегмент

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                  Да сметнах но идеята за даването на дивидент е по голяма и е политика а не еднократен акт.да видим !и аз искам да е над 10ст.,но дали всичко е математика?
                  Дружеството има вече политика с определен процент за разпределение от печалбата. Точно това цели и мениджмънта, последователност и предвидимост. Ако дадат по - малко от около 70%, ще бъде крачка назад.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от HiperioN Разгледай мнение

                    Това ми се вижда много малко вероятно. Сметнал ли си миналата година колко щеше да е дивидента ако нямаше привилегии?
                    Да сметнах но идеята за даването на дивидент е по голяма и е политика а не еднократен акт.да видим !и аз искам да е над 10ст.,но дали всичко е математика?

                    Коментар


                    • над 10ст и надявам се някакъв дивидент при ЦКБ.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                        Според мен са са само втория и третият вариянт
                        и ги съчетавам и с два варианта при Хим
                        -Хим 0.067 ст дивидент-продиктуван от плавно и стабилно създаване. На имиджа на стабилна дивидентска акция с увеличаване на печалба и увеличаване на дивидента плавно
                        -Хим над 0.10 ст дивидент което е продиктувано от това че вече не се изплаща дивидент по привилигированите Хим(или просто решение от мажоритаря това да е приятната изненада)
                        Това ми се вижда много малко вероятно. Сметнал ли си миналата година колко щеше да е дивидента ако нямаше привилегии?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          Има три варианта :
                          - дават сериозен дивидент съизмерим с годишната си печалба
                          - дивидента е символичен , колкото да си вдигнат имиджа
                          - не раздават
                          И в трите случая няма фактор , който да натисне цената... Но в първите два ....
                          Според мен са са само втория и третият вариянт
                          и ги съчетавам и с два варианта при Хим
                          -Хим 0.067 ст дивидент-продиктуван от плавно и стабилно създаване. На имиджа на стабилна дивидентска акция с увеличаване на печалба и увеличаване на дивидента плавно
                          -Хим над 0.10 ст дивидент което е продиктувано от това че вече не се изплаща дивидент по привилигированите Хим(или просто решение от мажоритаря това да е приятната изненада)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Има три варианта :
                            - дават сериозен дивидент съизмерим с годишната си печалба
                            - дивидента е символичен , колкото да си вдигнат имиджа
                            - не раздават
                            И в трите случая няма фактор , който да натисне цената... Но в първите два ....
                            Какво натискане на цената ?Няма от къде да дойде.
                            При тая консолидация на банковия сектор могат само да спечелят... и те го правят
                            Във всички учебници си пише какво става при ръст на икономиката и кой печели най - много от това.
                            При дивидент парите пак ще се върнат при тях. Схемата е проверена с Хима.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                              Всичко може на БФБ .......пълни шитове като Доверие например да се удвоят и утроят като цена,други с повече от перфектни резултати напротив да падат- например Гагарин .Фортис просто е уцелил като е купувал земя.....някои купуваха злато примерно,там не е баш така....
                              Всичко може ... това е факт, но е и факт, че има добри компании. Гагарин нямам от години, а ми беше слабост някога 2006 -2008.В момента дори не я наблюдавам. И не смятам да го правя в скоро време.
                              За Доверие си купих на 0,99, защото смятах, че има потенциал и продадох на 1,50 -1,55. Прекарах се определено, но и там не смятам да влизам скоро. И какво остава ... май не много и ЦКБ е от малкото качествени.
                              Добрите компании са експортните, но те са вече скъпи.
                              ЦКБ е НАГЛО евтина!!!!!!!! Ще видим докога.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                                Много прозорливо е да се вторачваш какво е била съотношението в миналото … Аз друго гледам - че приходите на ЦКБ постоянно растат а на Хим спадат …
                                п.с. Коеф. ЦКБ/Хим мина 1.3 и това за мен е прекалено ...Въпреки нагласите на повечето форумни играчи и прогнозите на Полки залагам срещу увеличение на този коефицент и оставям само каката в портфейла...
                                Да и аз съм така....освен коеф. Печалба и приходи следя и емоцият на пазара Според мен ще има някаква приятна изненада от мажоритаря но още малко да почакаме и да видим дали ще бъде свързана с дивидентите или с друго нещо!
                                тук съм с под 1% от портфейла просто за спорта.
                                Вярвам много в силата и бъдещето на Хим.

                                търпение поне още една година!
                                успех!

                                Коментар

                                Working...
                                X