IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

    А ти да си чел че съм ги продал преди много време с 72 % печалба ??
    Ами тогава за какво ги плещиш тия, че и преди 2г. и сега цената била все 1.50 лв.? Какво значение има това, като през това време е имала такива големи движения в двете посоки и си могъл да спечелиш 72%? Това не е ли по-важното?

    Коментар


    • Стискането на тая артия няма да предпази собствениците и да я видят отново оценена около 1 лев .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

        Ха-ха-ха... ми кой те кара да ги държиш 2 год.? През тези 2 год. да си видял, че цената се разхожда между 1 лв. и 2.15 лв.....
        А ти да си чел че съм ги продал преди много време с 72 % печалба ??

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

          Полки, евала че продаде Хим в точното време, но защо пък трябва да залиташ толкова към мечата (тъмната) страна и да ставаш и ти манипулативен апокалиптос!?
          Можеше да напишеш и каква е доходността която купили навремето като нас между 50 и 60 ст. на акция вадят А също и каква доходност е донесъл депозит на преференциална лихва в КТБ на държателите си
          Та, медала винаги има две страни.. От теб зависи коя искаш да покажеш и изтъкнеш на публиката. А ако си истински обективен, просто показваш и двете
          ок, батка, ще напиша какво седи и от другата страна на медала, но не виждам каква нова теза ще излезе от това ............ напротив ...... и от другата страна медала отново ще защити тезата ми от поста който си цитирал ........ а именно ........ че от стискане на акции файда няма

          и в предния пост споменах за тези 50 ст., но щом не си доволен да започнем историята по-отрано

          в първите дни на 2011 год. седим и кибичим тук в тази тема когато изневиделица ни връхлита всенародния любимец "никола" който се обръща към "батя" и му казва нещо от рода на "само идиот може да купува в момента акции на банки" ......... а, сега, де!!! ......... не си спомням дали батя му написа отговор или само аз го подпуках николчо, но от другата сутрин цената като тръгна от 80 ст. и в края на месеца вече беше стигнала до 1,86-1,88 лв. ...... продадох всичкото ЦКБ и парите бухнах в табаците (булгартабакхолдинг, софияБТ и благоевградБТ) и като влизах там един друг герой "цветанка69" се дереше из целия форум: "фондовете влизат в табаците, фондовете влизат в табаците ...... елате, народе..." ........ и така изкарахме цялата 2011 година в която основно взех дивиденти от табаците и ХИМ-привилегировани ......... да, обаче приватизацията на табаците нещо се запече, а борсата както си му е реда вече бе отново паднала и ЦКБ отново бе 80 ст. ........ на следващата година докато вземем парите от табаците, че там батя обжалваше търговата цена и благодарение на него пак взехме едни +10% отгоре над цената която дебелян-бей беше дал .......... и цената падна на 60 ст., а аз започнах да пълня надолу, че чак до 0,51* лв. за едно ЦКБ ......... че и две репа направих за десерт...

          ами това е историята за онези 50-60 ст. тук за които батя намеква ........... не стига, че си върнахме акциите 1 към 3 (за всяка продадена акция купихме 3 акции), но отгоре на това спечелихме и от търговото при табаците, взехме и дивиденти, че и от репата спелихме и за 20 месеца спечелихме едни 400-500%

          много щастливо стечение на нещата , но бяхме корави, не се огънахме защото знаехме какво правим и какво преследваме

          както казах и в началото ...... от стискане на акции не се печели!!!

          моята поука от цялата история е:

          продажбата на добра цена е половината част от успеха ............. не е важно само да продадеш на добра цена ........ по-важното е след като си продал на добра цена да си върнеш акциите на още по-добра уникална цена
          fuск the bеаr - give me the bееr

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
            мда ........... ако си държал 7 години акции на ЦКБ било направо "save haven" ............ а онези инвеститори които стискат акциите на ЦКБ 11 години какво да кажат? тогава акцията се търгуваше на 11-12 и дори на 13 лв.

            както и да е ......... някой остроъгълник пак ще измисли нещо...

            после се чудим защо нямало инвеститори на БФБ?

            после се чудим защо българите предпочитат депозит в банка вместо инвестиция в акции?

            ами, че той депозита бие акциите по основните показатели:

            1. доходността е следната:

            - за стискане на акции на ЦКБ за 11 години доходността е поне минус 85%
            - за стискане на акции на ЦКБ за 7 години няма доходност
            - за стискане на акции на ЦКБ за 2 години няма доходност
            - за депозит в ЦКБ доходността за 11 години е поне 25-30%
            - за депозит в ЦКБ доходността за 7 години е около 15-20%
            - за депозит в ЦКБ доходността за 2 години е около 2% навярно

            2. сигурност на инвестицията:

            - акциите не са гарантирани по никакъв начин ......... утре цената може да стане и 50 ст. без никаква видима причина както преди 6 години например...

            - парите по депозит са гарантирани до 100 000 евро (195 583 лв.)

            накрая хората били прости и не можели да разберат колко много се печели от стискане на акции, а предпочитали "инвестиция" в депозит ........... и изобщо не се учудвам, че инвеститорите които дават интервюта в инвестор.бг смело заявяват, че "депозита е инвестиция", а 2/3 от форума споделят тази теория...
            Полки, евала че продаде Хим в точното време, но защо пък трябва да залиташ толкова към мечата (тъмната) страна и да ставаш и ти манипулативен апокалиптос!?
            Можеше да напишеш и каква е доходността която купили навремето като нас между 50 и 60 ст. на акция вадят А също и каква доходност е донесъл депозит на преференциална лихва в КТБ на държателите си
            Та, медала винаги има две страни.. От теб зависи коя искаш да покажеш и изтъкнеш на публиката. А ако си истински обективен, просто показваш и двете

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
              мда ........... ако си държал 7 години акции на ЦКБ било направо "save haven" ............ а онези инвеститори които стискат акциите на ЦКБ 11 години какво да кажат? тогава акцията се търгуваше на 11-12 и дори на 13 лв.

              както и да е ......... някой остроъгълник пак ще измисли нещо...
              .
              Написах в сравнение с други ...това имах предвид под "save haven" . И също - според мен вероятността да направи 50% от сегашните нива е достатъчно голяма за да не разпродавам ... Ама всеки си знае...
              Разбирам, че така ти е удобно, но я кажи какво стана с мостове , патки, олова, бензиноколонки, табаци ...новите фаворити няма да споменавам ...
              Или ти никога не си купувал дървета или все пак си излизал на далавера ...

              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Аз тук смятам, че принципно полки е прав. Не мисля, че волатилността следва да се счита за определяща за доходността от финансовите пазари.
                Last edited by pepe1234; 30.11.2018, 20:14.

                Коментар


                • Печалбата на банковата система в края на октомври е 1,379 млрд. лв., докато година по-рано тя беше 1,001 млрд. лв. Това сочи ръст на годишна база от над 37,7%, показват изчисленията на Investor.bg въз основа на новите данни, публикувани от Българската народна банка (БНБ).

                  vs Печалбата на ЦКБ ???

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                    Тая цена 1.50 беше преди почти 2 г.За какво някой трябва да държи артии 2 г за да ги продаде накрая пак на 1.50
                    Ха-ха-ха... ми кой те кара да ги държиш 2 год.? През тези 2 год. да си видял, че цената се разхожда между 1 лв. и 2.15 лв.....

                    Коментар


                    • мда ........... ако си държал 7 години акции на ЦКБ било направо "save haven" ............ а онези инвеститори които стискат акциите на ЦКБ 11 години какво да кажат? тогава акцията се търгуваше на 11-12 и дори на 13 лв.

                      както и да е ......... някой остроъгълник пак ще измисли нещо...

                      после се чудим защо нямало инвеститори на БФБ?

                      после се чудим защо българите предпочитат депозит в банка вместо инвестиция в акции?

                      ами, че той депозита бие акциите по основните показатели:

                      1. доходността е следната:

                      - за стискане на акции на ЦКБ за 11 години доходността е поне минус 85%
                      - за стискане на акции на ЦКБ за 7 години няма доходност
                      - за стискане на акции на ЦКБ за 2 години няма доходност
                      - за депозит в ЦКБ доходността за 11 години е поне 25-30%
                      - за депозит в ЦКБ доходността за 7 години е около 15-20%
                      - за депозит в ЦКБ доходността за 2 години е около 2% навярно

                      2. сигурност на инвестицията:

                      - акциите не са гарантирани по никакъв начин ......... утре цената може да стане и 50 ст. без никаква видима причина както преди 6 години например...

                      - парите по депозит са гарантирани до 100 000 евро (195 583 лв.)

                      накрая хората били прости и не можели да разберат колко много се печели от стискане на акции, а предпочитали "инвестиция" в депозит ........... и изобщо не се учудвам, че инвеститорите които дават интервюта в инвестор.бг смело заявяват, че "депозита е инвестиция", а 2/3 от форума споделят тази теория...
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Тая цена 1.50 беше преди почти 2 г.За какво някой трябва да държи артии 2 г за да ги продаде накрая пак на 1.50

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                          само остроумници пишат в темата, но да погледнем фактите:

                          навършиха се 7 години откакто през 2011 г. ЦКБ увеличи капитала си при цена от 1,50 лв. ............ какво съвпадение - днес цената е отново 1,50 лв. ........ увеличението тогава се записа единствено от мажоритаря, ако добре си спомням...

                          за тези 7 години банката не е раздала нито веднъж дивидент и акционерите държали акцията 7 години нямат никаква доходност

                          прогнозата ми е през следващата година да има ново увеличение на капитала ........... като ще ми е интересно да видя дали отново само мажоритаря ще участва в това начинание или в занятието ще се включи и някой остроумник
                          Написаното от теб са факти и не подлежат на оспорване ...
                          Вероятно ме причисляваш към списъка на остроумниците , затова ще кажа :
                          - моята прогноза е - няма да има ново увеличение на капитала ...освен ако не решат да купят 2-та или ...3-та по големина банка ....шегичка
                          - в случай, че има такова, няма да се притесня - защото при тези събития е важно , че има кой да се включи ....както твърдиш и ти ...
                          Всъщност за мен тука драма няма - дори и в движението на цената . Има добра волатилност и ликвидност за стандартите на БФБ
                          А отнесено към минали (и някои настоящи фаворити) направо е save haven за последните 7 г. ...
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • само остроумници пишат в темата, но да погледнем фактите:

                            навършиха се 7 години откакто през 2011 г. ЦКБ увеличи капитала си при цена от 1,50 лв. ............ какво съвпадение - днес цената е отново 1,50 лв. ........ увеличението тогава се записа единствено от мажоритаря, ако добре си спомням...

                            за тези 7 години банката не е раздала нито веднъж дивидент и акционерите държали акцията 7 години нямат никаква доходност

                            прогнозата ми е през следващата година да има ново увеличение на капитала ........... като ще ми е интересно да видя дали отново само мажоритаря ще участва в това начинание или в занятието ще се включи и някой остроумник

                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                              да, от половин година това казвам, че ще се случи ........... на 15-и юли 2019 при банките ще има само сълзи и сополи...

                              кой какво ще предприеме до тогава си е негова работа ......... мен изобщо не ме интересува...
                              Ама от радост, от мъка ли ?! ... кой би могъл да каже?! Знам едно, спекулантите печелят от спекулации

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                                да, от половин година това казвам, че ще се случи ........... на 15-и юли 2019 при банките ще има само сълзи и сополи...

                                кой какво ще предприеме до тогава си е негова работа ......... мен изобщо не ме интересува...
                                Гарантирано от Polki Валидно за всички банки
                                Аргументи ?
                                Ако не беше жалък щеше да си смешен
                                Last edited by Protokol; 29.11.2018, 12:02.
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X