IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

    За да сме коректни трябва да кажем, че решението, което е записано в Протокола на ОС е НЕ за увеличаване веднага на капитала, а за упълномощаване на УС да взема решения за увеличаване на капитала с до 90 млн.лв и за период от пет години и то чрез конвертиране на облигации и други издадени финансови инструменти в акции..... Сега разбираш ли, че няма бързане, за каквото много наблягаш?
    не съм писал, че веднага ще го направят ........... питах само защо ОСА се проведе извънредно и толкова бързо след обявяване на стрес тестовете вместо да се изчака редовното ОСА след 5 месеца
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

      Софикс е на 25 месечно дъно, а ти си очаквай спада.
      Кеширалите сте ми много забавни.
      Аз пък съм на 80% вече у цекабето.
      продавал си ХИМ за да влезнеш в ЦКБ .......... браво
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
        просто ми е интересно как след обявяването на стрес тестовете (в това число и за ЦКБ) веднага се реши да се увеличи капитала на банката - все едно знаят, че ще е необходимо .......... вкараха предложението в търг.регистър .......... мина месеца предизвестие ........ мина ОСА ........... всичко стана много бързо и много тихичко без да се усетят жабетата кво става, а повечето дори и не знаят

        не разбирам това бързане от какво се налага ........... имам някакви предположения, но ще ги оставя за себе си

        не е препоръка - нямам акции
        За да сме коректни трябва да кажем, че решението, което е записано в Протокола на ОС е НЕ за увеличаване веднага на капитала, а за упълномощаване на УС да взема решения за увеличаване на капитала с до 90 млн.лв и за период от пет години и то чрез конвертиране на облигации и други издадени финансови инструменти в акции..... Сега разбираш ли, че няма бързане, за каквото много наблягаш?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
          просто ми е интересно как след обявяването на стрес тестовете (в това число и за ЦКБ) веднага се реши да се увеличи капитала на банката - все едно знаят, че ще е необходимо .......... вкараха предложението в търг.регистър .......... мина месеца предизвестие ........ мина ОСА ........... всичко стана много бързо и много тихичко без да се усетят жабетата кво става, а повечето дори и не знаят

          не разбирам това бързане от какво се налага ........... имам някакви предположения, но ще ги оставя за себе си

          не е препоръка - нямам акции
          Това, което казваш, всъщност е добро - подготвят се за теста и най-вероятно няма да имат проблем с него. Когато се обявят резултатите, те ще бъдат по-добри от очакваните... Но, както знаеш, купуват се очаквания, а новини се продават!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
            просто ми е интересно как след обявяването на стрес тестовете (в това число и за ЦКБ) веднага се реши да се увеличи капитала на банката - все едно знаят, че ще е необходимо .......... вкараха предложението в търг.регистър .......... мина месеца предизвестие ........ мина ОСА ........... всичко стана много бързо и много тихичко без да се усетят жабетата кво става, а повечето дори и не знаят

            не разбирам това бързане от какво се налага ........... имам някакви предположения, но ще ги оставя за себе си

            не е препоръка - нямам акции
            БНБ засили предупрежденията си за рисковете пред банките
            Регулаторът за пръв път изтъкна като опасност резултатите от предстоящата проверка на ЕЦБ и интерпретациите им

            Важен момент е, че БНБ за пръв път предупреждава и за риск, породен от резултатите от вече течащите AQR и стрес тестове, които са част от процедурата за влизане на България в Банковия съюз на ЕС и валутния механизъм ERM II. Te ще обхванат трите най-големи банки по активи (Уникредит Булбанк, ДСК и ОББ), както и най-големите с местна собственост (ПИБ, ЦКБ и Инвестбанк), като резултатите се очакват през юли.



            https://www.capital.bg/biznes/finans...iskovete_pred/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

              така е ............. но първо трябва да изчакаш спада да свърши ......... макар, че на някои вече им се струва, че спада няма да има край
              Софикс е на 25 месечно дъно, а ти си очаквай спада.
              Кеширалите сте ми много забавни.
              Аз пък съм на 80% вече у цекабето.

              Коментар


              • просто ми е интересно как след обявяването на стрес тестовете (в това число и за ЦКБ) веднага се реши да се увеличи капитала на банката - все едно знаят, че ще е необходимо .......... вкараха предложението в търг.регистър .......... мина месеца предизвестие ........ мина ОСА ........... всичко стана много бързо и много тихичко без да се усетят жабетата кво става, а повечето дори и не знаят

                не разбирам това бързане от какво се налага ........... имам някакви предположения, но ще ги оставя за себе си

                не е препоръка - нямам акции
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  Мисля че пак търсите под вола теле! Пада си пазарно акцията.. има продавачи-натегачи, а купувачите сме предпазливи и искаме да купим колкото се може по-ниско.. Нормална тактика за ситуацията на БФБ в момента.
                  Ако натиска беше от "по-горна инстанция" щеше ли онзи ден като падна до 1,24 да се задейства подкрепа от страна на групата и да я връщат обратно до 1,30..?!
                  как да натиска горната инстанция при положение, че при предното увеличение на капитала мажо сам си записа акциите и си ги плати по 1,50 ...... а пазара по същото време показваше, че акциите им струват малко над левчето

                  за последните 3 месеца са минали малко над 1,4 млн акции ............ а мажо когато си записа акциите на 1,50 плати 30 млн.акции
                  Last edited by polki; 16.01.2019, 04:57.
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
                    Бруталното рали тепърва предстои!
                    така е ............. но първо трябва да изчакаш спада да свърши ......... макар, че на някои вече им се струва, че спада няма да има край
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Бруталното рали тепърва предстои!

                      Коментар


                      • Мисля че пак търсите под вола теле! Пада си пазарно акцията.. има продавачи-натегачи, а купувачите сме предпазливи и искаме да купим колкото се може по-ниско.. Нормална тактика за ситуацията на БФБ в момента.
                        Ако натиска беше от "по-горна инстанция" щеше ли онзи ден като падна до 1,24 да се задейства подкрепа от страна на групата и да я връщат обратно до 1,30..?!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                          на какво се дължи спада от 27% за последните 3 месеца?

                          4CF/CCB 1.27

                          Актуално към 15:19/14.01.2019 г.

                          най-висока цена - 1,72
                          най-ниска цена - 1,24
                          Може би с предстоящото увеличение на капитала ( както писа, не съм чел отчета ) ? Ако се гони определена цена ?!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                            какво мислите за увеличението на капитала на банката гласувано в края на миналата година на ОСА?

                            някой присъствал ли е на ОСА?

                            кога мислите, че ще е увеличението на капитала на банката?

                            какво наложи толкова спешно да се свиква извънредно ОСА с една единствена точка която да разреши набирането на нови 90 млн.лв.? ......... не можа ли да се изчака редовното ОСА след 5 месеца?

                            гледам, че тук предимно продавате и никой не коментира ОСА вече почти месец от както се взе решението...
                            Привет,

                            Може би е свързано с проверката от ЕЦБ ?!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                              Артията ми е ясна.Левче кефче.Нищо ново под слънцето.
                              Гердан компмрес

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                                Артията ми е ясна.Левче кефче.Нищо ново под слънцето.
                                На тебе всичко ти е ясно.

                                Коментар

                                Working...
                                X