IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Според мен има връзка с едни облигации....Докъде ще е докарат, хич не ми се мечтае....
    Не е препоръка за покупко - продажба на артията....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

      Много хора си мечтаеха пак да върне на цена 1 лв., както преди години, без да отчитат че от тогава фундамента зад всяка акция е поне 25-30% по-голям от тогава (капитализирани печалби, увеличен портфейл, клиенти..) Така че дъното което стигна около 1,24-1,25 си беше реално като слизане до лев. Кой се усетил - усетил.. кака ще се жени
      Все още има шансове за пропусналите да купят на 1,30, но не са големи... Поне, до 1,40 ще върне, пак заради "пружината"

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
        Истината е, че 1.30-40 е нереално ниска цена за ЦКБ, по-скоро нивата от средата на 2018г. са по ОК. Да не говорим, че според мен цената на ЦКБ и ХИМ по моите анализи трябва да е почти еднаква даже ЦКБ малко по-скъпа - писал съм го многократно във форума. Да видим как ще се развият нещата в бъдеще
        Много хора си мечтаеха пак да върне на цена 1 лв., както преди години, без да отчитат че от тогава фундамента зад всяка акция е поне 25-30% по-голям от тогава (капитализирани печалби, увеличен портфейл, клиенти..) Така че дъното което стигна около 1,24-1,25 си беше реално като слизане до лев. Кой се усетил - усетил.. кака ще се жени

        Коментар


        • Истината е, че 1.30-40 е нереално ниска цена за ЦКБ, по-скоро нивата от средата на 2018г. са по ОК. Да не говорим, че според мен цената на ЦКБ и ХИМ по моите анализи трябва да е почти еднаква даже ЦКБ малко по-скъпа - писал съм го многократно във форума. Да видим как ще се развият нещата в бъдеще

          Коментар


          • Може би има добра новина , която е известна на купувачите .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
              Абе, де останаа оплаквачките - да не са се гътнале?!
              В темата за оптимизма нарежда като дърта свекърва.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                Рипнахме ,някой да не е чел отчетите
                По скоро ефекта на натегната пружина..
                Натискана, натискана и смачкана долу и в един момент като я изтървеш... ти разбива носа ))

                Коментар


                • Рипнахме ,някой да не е чел отчетите

                  Коментар


                  • Абе, де останаа оплаквачките - да не са се гътнале?!

                    Коментар


                    • а лидка или маруся пише в темата?
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Дали няма да гледаме филма " Четиримата танкиста и кучето" със леко закъснение....
                        Щот може вече да са го прожектирали на тесен кръг от "наши ора...."

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                          защо смяташ, че много ми се иска ......... увеличението ако е по номинал тези нови акции ще приклещят цената за много дълго време, а това никой не иска

                          колкото повече акции се емитират толкова по-лошо за акцията ......... ако финансовите резултати се запазят вече ще се делят не на 113 млн.акции, а на 130 млн., 150 млн. или на 180 млн. (нямам представа точно на колко - ако ти знаеш може да напишеш )

                          ?

                          Според мен първо трябва да видим отчета за края на годината който ще излезе до края на Януари! Възможно е да има повече провизии/обезценки за лоши кредити които да подскажат повече за ситуацията.

                          В момента е много неясно и аз лично само наблюдавам Успех!
                          Не е препоръка!



                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                            ...

                            нямам представа, но щом ти знаеш дай повече конкретна информация кой, кога и колко е купувал


                            допуснах, че Иво Орозов не е добре запознат с облигациите ............. под това "те" него ли визираш?
                            Нямам конкретна информация, просто така мисля. Кой друг би купил пакети между 400К и 1М акции тук.
                            Под "те" визирам купувачите на тези пакети.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                              До колкото разбирам от проспекта цената от 3.22 лв е ако някой облигационер реши сам да конвертира заемът в акции по собствено желание преди крайната дата. Но цената на конвертиране ще е различна ако в случая банката инициира увеличение на капитала с нови акции. Щом правят извънредно събрание може да направят стъпка в тази посока преди лятото.
                              конвертирането на облигациите в акции трябваше да се случи след 2 години в началото на 2021 г. .............. сега на извънредното ОСА което се проведе между Коледа и Нова година се взе решение конвентирането да се направи през следващите 5 години ........ ако това се случи в следващите няколко месеца облигационерите биха загубили лихвите си за 2 години и по някакъв начин трябва да бъдат обезвъзмездени .......... по какъв начин това ще се случи предстои да разберем...
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                По номинал ще вземат повече акции и по голям дял в банката. Някаква идея кой държи облигациите? близки фирми или ?
                                есента на 2013 се коментираше в тази тема, че облигациите са взети от мажоритаря и някои се дразнеха от високата лихва, но други се успокояваха, че евентуално ще се конвертират при цена от 3,22 ............. тогава очаквахме акциите на ЦКБ да се търгуват поне на 3,22 лв. през 2020-2021 г., но пак се оказва, че сме били големи оптимисти и цената сега е пак там където беше есента на 2013 г.
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X