IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
    Ако иска да пада ако иска не.Няма значение.Сега ме интересува само лятото.Три месеца море ей това е важното.Няма работа няма задължения само море вълни и живот.Пък на есен с песен
    Аз също съм осткавил само поръчки ,купува много ниско и продава много високо...
    Излязъл съм от пазара...
    Следя само Табаците и Енергото и Петрол и то само от време на време ,когато излезат новини........те не се влияят от спада....
    Останалите какво стане.....
    Не е препоръка...
    Ти си велик три месеца на морето....
    Аз съм десетка на Константин и Елена и 5 на Гърция ... ...
    .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      Повече от 25-30 % от върха няма да падне....
      1,20-1,25 е възможно но в малки количества...
      Но също ще се види и 1,60 пак....скоро....
      Не е препоръка....
      Ако иска да пада ако иска не.Няма значение.Сега ме интересува само лятото.Три месеца море ей това е важното.Няма работа няма задължения само море вълни и живот.Пък на есен с песен

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
        Абе не се знае.Както са му намазани ските на ЦКБ може и още по-добри промоции да видим
        Повече от 25-30 % от върха няма да падне....
        1,20-1,25 е възможно но в малки количества...
        Но също ще се види и 1,60 пак....скоро....
        Не е препоръка....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
          Днес имаше промоция, а утре надали.
          Абе не се знае.Както са му намазани ските на ЦКБ може и още по-добри промоции да видим

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
            Интересното до къде ще е финала до левчето или под него
            Днес имаше промоция, а утре надали.

            Коментар


            • Интересното до къде ще е финала до левчето или под него

              Коментар


              • Какъв шус само

                Коментар


                • не виждам смисъл от високопарните ти слова, но ако си забравил при какви цени направи извода в тази тема, че ПИБ ще ти донесе по-голям профит от ЦКБ-то на мен, то ще ти припомня писаното преди месец:



                  днес цените на двете акции са 1,476 за ЦКБ и 4,25 за ПИБ ................... процентите сам си ги смятай

                  когато цифрите говорят и боговете мълчат
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Пилците не се броят на есен а когато продадем. Началните цени са тогава когато сме купили. Направили сме залог със собствените си пари, за разлика от форумните кибици, които само се заяждат за глупости.
                    ти се появи в тази тема преди месец и писа, че ПИБ е с по-голям потенциал за разтеж от ЦКБ

                    аз ти написах нещо, но ти не се съгласи с доводите ми и накрая ти казах какви са цените на двете акции в онзи ден и лесно ще може да сравним "кой прав, кой крив"

                    сега те виждам, че отбой биеш и се опитваш да се измъкнеш по елементарен начин

                    всеки път като те видя в тази тема ще ти напомням при каква цена ти каза, че ПИБ е по-перспективна банка от ЦКБ като не смятам изобщо да дебатирам с теб каквото и да е...
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                      Вярно е да.Продадох акциите купени на 55-56 ст.Аз не съм алчен стигат ми едни 60 и няколко %.
                      цената като беше 55-56 стинки ти пишеше, че ще купуваш от 50 стинки надолу, че тогава пак чакаше да падне цената

                      а онези акции които продаде на 90 стинки ги беше купил пак на 90 стинки, но 2 години по-рано когато писа тук, че толкова много акции на ЦКБ си купил, че си преминал всякакви правила за тежест на акция в портфейла ти ...................... тогава дори призоваваше всички да купуват защото никога повече нямало да има ЦКБ на 90 стинки, а след като ти се "назоби" като за последно цената стигна до 0,541 където айсберга ми те спря да продаваш

                      така, че алчността ти ни е всеизвестна

                      Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                      На теб проблема ти е че алчнееш и нямаш смелост да продадеш а пък за да купиш ти трябват пари а ги нямаш.Очевадно е положението ти а за разминаването с реалноста говори сметката ми.Ти не можеш да броиш до толкова .
                      не виждам смисъл да броя до 9999
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                        ясно се вижда, че където и да фалира някое предприятие все ПИБ са отпускали заемите

                        за справка виж кремиковци, виж ОЦК, виж пътища и да не ги изброявам всички останали, а за последно и бургаска корабостроителница фалира и всичко това е "спонсорирано" от ПИБ

                        по-лесно е да кажа кое предприятие е фалирало и не е имало заем към ПИБ отколкото да изброя всички фалирали дружества със заеми от ПИБ

                        но щом тези данни те кефят ............... ок .................. аз нямам проблем

                        пилците (акциите) ще ги броим на есен ................... началните цени ги знаеш
                        Правиш твърде смели изказвания. Отгоре на всичко в повечето случаи не са аргументирани. Само преди месец твърдеше, че P/B на ПИБ е 1,01 пък то се оказа 0,67. Интересно ми е как успяваш да вземеш правилни инвестиционни решения изхождайки от грешна база.
                        При избора на банка зависи каква философска гледна точка изповядваш. Лично аз съм голям скептик към безгрешните. Вярвам, че който не работи той не греши. Когато някой се прави на света вода ненапита си мисля дали в действително е така и дали нещо не ме послъгва. ПИБ има проблемни кредити както всяка друга банка. Да го видя няма да повярвам, че банка която реално оперира в България може да остане със 100% чист портфейл. За мен е нормално при промяна на бизнес цикъла да изтрещи известен процент от кредитния портфейл. Важното е дали банката има капиталов буфер да го покрие и дали е способна да създава пари при новия възходящ тренд. Според мен и на
                        двата въпроса отговора е положителен за ПИБ. Лично аз бях голям скептик за тази банка до преди 7-8 месеца. Когато обявиха сделката с Юнион Банк за мен беше ясно, че банката ще разполага с достатъчно капиталов буфер да отпише проблемните си кредити от предния възходящ бизнес цикъл. Гледайки печалбите преди обезценки имам категоричен отговор, че банката ще може да печели пари и при новия възходящ бизнес цикъл. Поради тези причини през периода септември 2013 -януари 2014 избрах ПИБ. За мое голямо съжаление не съм от финансовите гении купували ПИБ на 1,10. Към онзи момент считах, че двата ми критерия не са покрити. За сега съм доволен от решението си. Времето ще покаже дали съм бил прав.
                        По отношение на другите банки: Считам, че капитала на БАКБ е добър, но ме притеснява оперативната загуба преди обезценки. Все още няма бизнес при новия възходящ тренд. По отношение на ЦКБ изпитвам леки съмнения. Кредитния портфейл е прекалено добър. Почти нямаше обезценки. Явно са изключително добри в кредитирането, но когато видя съвършенството аз се съмнявам. Такъв ми е модела. Гледайки печалбите преди обезценки, то банката има много ниска рентабилност на фона на ПИБ. Поради тези причини предпочитам други банки.
                        С КОРПА е малко по-сложно и е ми се обсъжда.
                        Доколкото съм разбрал правилно твоята гледна точка е, че се гледа само P/B. Проблема идва от това, че го гледаш трейлинг за минал период а не се опитваш да го предвидиш какво ще бъде малко по-далеч във времето. Според теб как ще изглеждат показателите на на двете банки през 2016 или през 2018 година? Това е много важно, защото излиза, че преди 6 месеца съм пазарувал банката на П/Б 0,38 по днешния баланс.
                        Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                        пилците (акциите) ще ги броим на есен ................... началните цени ги знаеш
                        Пилците не се броят на есен а когато продадем. Началните цени са тогава когато сме купили. Направили сме залог със собствените си пари, за разлика от форумните кибици, които само се заяждат за глупости.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                          тя цената беше под лев и ти продаде на 90 стинки защото очакваше да купуваш да 60 стинки, а тя цената стана 1,60

                          когато цената беше на 60 стинки ти беше скъпо и щеше да купуваш на 40 стинки и все така се разминаваш с реалността
                          Вярно е да.Продадох акциите купени на 55-56 ст.Аз не съм алчен стигат ми едни 60 и няколко %.На теб проблема ти е че алчнееш и нямаш смелост да продадеш а пък за да купиш ти трябват пари а ги нямаш.Очевадно е положението ти а за разминаването с реалноста говори сметката ми.Ти не можеш да броиш до толкова .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                            Верно че купух да тръгне надолу и затова те информирах.Ма аз и на под лев да стане пак ще купувам
                            тя цената беше под лев и ти продаде на 90 стинки защото очакваше да купуваш да 60 стинки, а тя цената стана 1,60

                            когато цената беше на 60 стинки ти беше скъпо и щеше да купуваш на 40 стинки и все така се разминаваш с реалността

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Отчета на ПИБ ми хареса. Тук си напълно прав. За мен е важна печалбата преди обезценки. Те отразяват миналото, а ние търгуваме бъдещето. Ясно се вижда коя банка може да прави пари.
                              ясно се вижда, че където и да фалира някое предприятие все ПИБ са отпускали заемите

                              за справка виж кремиковци, виж ОЦК, виж пътища и да не ги изброявам всички останали, а за последно и бургаска корабостроителница фалира и всичко това е "спонсорирано" от ПИБ

                              по-лесно е да кажа кое предприятие е фалирало и не е имало заем към ПИБ отколкото да изброя всички фалирали дружества със заеми от ПИБ

                              но щом тези данни те кефят ............... ок .................. аз нямам проблем

                              пилците (акциите) ще ги броим на есен ................... началните цени ги знаеш

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                                отчета на ФИБ трябва да ти е харесал .................... и предстоящото увеличение от 5 млн за възнаграждение също ти харесва, налЕ
                                Отчета на ПИБ ми хареса. Тук си напълно прав. За мен е важна печалбата преди обезценки. Те отразяват миналото, а ние търгуваме бъдещето. Ясно се вижда коя банка може да прави пари.

                                Коментар

                                Working...
                                X