IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Централна кооперативна банка АД (CCB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Добър план имаш за жилището..В паниката ще гърмят ипотеки и ще има изгодни оферти от банките..За мен кризата е по-вероятна през 2020г, като може да започне през 2019г..Това за 20-30% спад не го вярвам защото света е много глобализиран и финансите са много свързани със всичко..Може спокойно да стане и 40-50%

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

      Мерси за отговора !
      Чудех се дали да повдигам въпроса отново, но ми беше неудобно. Но се радвам, че отговаряш и то конкретно - Fair enough !

      Сега остава да видим дали ще познаеш.

      Иначе моите очаквания са за криза в период 1-3 години, с някакъв по-мек спад (примерно 15%) - т.е. по-скоро очаквам корекция, отколкото реално криза в типичния смисъл.

      Ти като процент на спад какво очакваш? Говоря за US и Europe ? (за БФБ според мен е несериозно да правим прогнози.... тук нещата се движата... всъщност само знам, че не се знае от какво се движат).

      И дали можеш да кажеш нещо по-конкретно, какво визираш с тези сигнали - какво точно ?
      Защото лично аз не виждам конректни сигнали. Очакванията ми за спад (както казах в средносрочен план) са по-скоро на база, че както и ти казваш ръста до момента е твърде голям и еднопосочен, а не навсякъде фундамента го "заслужава"... но реално сигнали, по-скоро не виждам.
      Всичко в Америка се доставя от автомобилният транспорт и една малка част от железопътния.Камионите са в основата на всички доставки на стоки.Само,че в момента огромна част от камионите стоят.С една дума няма кой да потреблява стоката за да се движат те а от друга страна много компании свиха дейноста си а други затварят заради очакване на криза в страната,трети бяха продадени и работниците уволнени.Очаквах всичко това да се случи около 2020 ,но с действията си Тръмп предизвика по-рано събитията.Увеличаването на митата за Китай ще доведе до инфлационен натиск.Сметката накрая ще платят крайните потребители обикновените американци.В момента имаме спад на цените на недвижимите имоти от 50 до 100 000 $.Купувачите изчезнаха.Традиционно месеците септември,октомври,ноември и декември са много силни за транспортния бизнес.Уви сега не е така.От юли няма товари.Единствено за момента опасните товари все още се движат нормално и имат цена където оперирам аз за мой късмет .Аз лично очаквам спад между 20-30 % на акциите.Кризата ще е около 2-3 г.Тази криза я чакам от 2008 г за да купя недвижими имоти с голям дискаунт кеш,защото по време на криза кеша е чисто злато Само да ви кажа,че наемите тук са корави и освен това цената на имотите с времето се възтановява и може да направиш 100 %. печалба плюс наемите през годините.Така,че добре дошла кризо Чакам те !!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

        Извинявам се,че се забавих с отговора,но имах повечко задачи да решавам тази седмица.Конкретно на въпроса за времевия период ти отговарям че до 1 г ще влезем в криза.Същата тая ще дойде от Щатите както предния път.Според мен ще я овладеят за 2-3 г впредвид опита от 2008 г. Според това което наблюдавам пряко Америка започна със сигналите за криза от юли месец.При това положение предполагам,че Дауто ще коригира в началото на годината или по-рано.Имаме 400 % ръст на индекса от 2008 г насам.Със сриването на цените на акциите на американската борса Америка образно казано ще пръдне а Европа респективно и България ще се осерат.
        Мерси за отговора !
        Чудех се дали да повдигам въпроса отново, но ми беше неудобно. Но се радвам, че отговаряш и то конкретно - Fair enough !

        Сега остава да видим дали ще познаеш.

        Иначе моите очаквания са за криза в период 1-3 години, с някакъв по-мек спад (примерно 15%) - т.е. по-скоро очаквам корекция, отколкото реално криза в типичния смисъл.

        Ти като процент на спад какво очакваш? Говоря за US и Europe ? (за БФБ според мен е несериозно да правим прогнози.... тук нещата се движата... всъщност само знам, че не се знае от какво се движат).

        И дали можеш да кажеш нещо по-конкретно, какво визираш с тези сигнали - какво точно ?
        Защото лично аз не виждам конректни сигнали. Очакванията ми за спад (както казах в средносрочен план) са по-скоро на база, че както и ти казваш ръста до момента е твърде голям и еднопосочен, а не навсякъде фундамента го "заслужава"... но реално сигнали, по-скоро не виждам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

          Извинявам се,че се забавих с отговора,но имах повечко задачи да решавам тази седмица.Конкретно на въпроса за времевия период ти отговарям че до 1 г ще влезем в криза.Същата тая ще дойде от Щатите както предния път.Според мен ще я овладеят за 2-3 г впредвид опита от 2008 г. Според това което наблюдавам пряко Америка започна със сигналите за криза от юли месец.При това положение предполагам,че Дауто ще коригира в началото на годината или по-рано.Имаме 400 % ръст на индекса от 2008 г насам.Със сриването на цените на акциите на американската борса Америка образно казано ще пръдне а Европа респективно и България ще се осерат.
          За мен кризата ще дойде от 1 до 3години.В края на мандата на Тръмп или в началото на новият му мандат.Ще е причинена от дълговете на Америка или Китай.,,,няма да е токова тежка колкото предходната...
          това са мойте догадки мечти и желания по скоро!
          или инфлация ще има дефлация не мога да гадая.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

            Ташунко, не искам да влизам в полемиките Ви с колегите относно конкретно ЦКБ, но за мен лично е интересно какво точно очакваш като времеви интервал за тази криза.

            Мисълта ми е, че е ясно (беше го казъл някакъв известен финансист, но ме мързи да търся сега кой точно), че "въпроса е не дали ще има криза, а кога?" Идеята е, че пазара не може да се движи само нагоре и е нормално и логично да има корекция рано или късно, т.е. все някога ще има.

            Като цяло обаче очакванията в света ми се струва са, че първо поне кризата няма да е скоро и второ, че когато дойде ще е по-лека от тази да речем през 2008-а.

            Та въпроса ми е, кога горе-долу я очакваш тази криза:
            - скоро (до 1 година);
            - средносрочно (1-3 години);
            - все някога (над 3 години);

            Защото реално спор дали ще има криза няма (дори и колегите дето ти скачат, че очакват ралита, реално знаят че дори да има рали, все някога ще дойде и кризата), но въпроса е дали и най-вече защо я очакваш скоро ? (т.е. какви конкретни сигнали виждаш, иначе че цените в световен мащаб са надути от налетите пари от централните банки от макроикономическа гледна точка е ясно).
            Извинявам се,че се забавих с отговора,но имах повечко задачи да решавам тази седмица.Конкретно на въпроса за времевия период ти отговарям че до 1 г ще влезем в криза.Същата тая ще дойде от Щатите както предния път.Според мен ще я овладеят за 2-3 г впредвид опита от 2008 г. Според това което наблюдавам пряко Америка започна със сигналите за криза от юли месец.При това положение предполагам,че Дауто ще коригира в началото на годината или по-рано.Имаме 400 % ръст на индекса от 2008 г насам.Със сриването на цените на акциите на американската борса Америка образно казано ще пръдне а Европа респективно и България ще се осерат.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от X_Y Разгледай мнение
              Спрете да се заяждате в темата, ако обичате.
              Обърнете по-сериозно внимание и в останалите теми. Масово се пишат глупости, обиди и заяждания от няколко човека във форума.

              Коментар


              • Спрете да се заяждате в темата, ако обичате.
                रादोस्त

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                  Може би визираш себе си
                  Не, теб визирам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                    А при теб преобладава празното бърборене и големия мерак да преметнеш някого.
                    Сигурно и там, където си, се занимаваш с некви лъжи и измами.
                    Може би визираш себе си

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                      Ташунко, не искам да влизам в полемиките Ви с колегите относно конкретно ЦКБ, но за мен лично е интересно какво точно очакваш като времеви интервал за тази криза.

                      Мисълта ми е, че е ясно (беше го казъл някакъв известен финансист, но ме мързи да търся сега кой точно), че "въпроса е не дали ще има криза, а кога?" Идеята е, че пазара не може да се движи само нагоре и е нормално и логично да има корекция рано или късно, т.е. все някога ще има.

                      Като цяло обаче очакванията в света ми се струва са, че първо поне кризата няма да е скоро и второ, че когато дойде ще е по-лека от тази да речем през 2008-а.

                      Та въпроса ми е, кога горе-долу я очакваш тази криза:
                      - скоро (до 1 година);
                      - средносрочно (1-3 години);
                      - все някога (над 3 години);

                      Защото реално спор дали ще има криза няма (дори и колегите дето ти скачат, че очакват ралита, реално знаят че дори да има рали, все някога ще дойде и кризата), но въпроса е дали и най-вече защо я очакваш скоро ? (т.е. какви конкретни сигнали виждаш, иначе че цените в световен мащаб са надути от налетите пари от централните банки от макроикономическа гледна точка е ясно).
                      +1

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                        Щом казваш така ще да е.Ако това те прави спокоен да не изкарваш на показ комплексарщината си ок.Завист няма понеже съм много над теб.С това дрямане денонощно във форума си ми ясен.Трепериш за вложените стотинки на бфб.Разбирам те че си мечтаеш да забогатееш от борсата но при теб няма как да стане.Нямаш познания а и хазартния елемент у теб надделява.
                        А при теб преобладава празното бърборене и големия мерак да преметнеш някого.
                        Сигурно и там, където си, се занимаваш с некви лъжи и измами.
                        Last edited by Три без коз; 04.10.2018, 09:32.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                          Аз пък съм убеден, че ти нямаш нито пари, нито артии и завиждаш и бръщолевиш щуротии.
                          Щом казваш така ще да е.Ако това те прави спокоен да не изкарваш на показ комплексарщината си ок.Завист няма понеже съм много над теб.С това дрямане денонощно във форума си ми ясен.Трепериш за вложените стотинки на бфб.Разбирам те че си мечтаеш да забогатееш от борсата но при теб няма как да стане.Нямаш познания а и хазартния елемент у теб надделява.

                          Коментар


                          • нещо гръцките банки падат днес ??

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

                              Естествено ,че иска да купи тънко когато му дойде времето, борсата е за играчи а не за пасивни тъпаци дето не знаят кога да купуват и кога е време да разпродават.
                              Пак ли са те изгонили от час и сега драскаш по форумите.
                              Поне научи нещо и тогава пиши.
                              Но това си е твой проблем, разбира се.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

                                Естествено ,че иска да купи тънко когато му дойде времето, борсата е за играчи а не за пасивни тъпаци дето не знаят кога да купуват и кога е време да разпродават.
                                Това го всеки знае, но твоят интерес тук какъв е?
                                The strongest stand last.

                                Коментар

                                Working...
                                X