IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ !!! архив 15

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Май много ви затрупвам, но интервюто с Рубини е много интересно.


    Нуриел Рубини: Oт кризата има още много

    Money.bg Последна редакция: 13.05.2008, 20:19

    От Ханделсблат

    * Мрачна ще е 2008 година според професор Нуриел Рубини

    Известният макроикономист Нуриел Рубини (Nouriel Roubini) счита, че последиците на финансовата криза далеч не са преодолени. В интервю за Handelsblatt той предрича, че в САЩ ще има тежка рецесия, която ще се прехвърли и върху останалата част от света.

    Професор Рубини, в рецесия ли е американската икономика?

    Да, от декември или януари сме в рецесия. Сега дискусията е затова, дали икономиката ще претърпи меко или твърдо кацане.

    Вие на какво мнение сте?

    Мисля, че рецесията ще трае най-малко четири тримесечия. Може би дори до средата на следващата година. По сравнение с много мекото забавяне от 2001 преценявам сегашното икономическо положение като значително по-лошо.

    Какво прави сегашната криза толкова опасна?

    Факторите са три: кризата в пазара на недвижими имоти, слабост на консуматорите и лошото състояние във финансовата система. По тези причини този път стагнацията ще е по-тежка и ще продължи по-дълго.

    На имотния пазар няма ли задаващо се облекчение?

    Не, намираме се в най-голямата криза на недвижимите имоти от световната икономическа криза в края на 1920те насам. Ситуацията не се подобрява, а се влошава. По мои изчисления цените ще паднат като цяло с 30%. Това ще изчерпи богатството на много американски домакинства и ще ги вкара във финансови трудности. Това ще усетят и банките, когато ще трябва да поемат неизпълненията на кредитните задължения.

    Тоест финансовата криза още не е отшумяла?

    Не, вече не става дума само за проблем на второкласните ипотеки. Кризата отдавна се прехвърли върху ипотеки с по-добро покритие и сега настъпва към кредитните карти, класическите потребителски кредити, финансирането на автомобили и фирмените кредити.

    Как ще протече кризата?

    Мнозинството на макроикономистите разчита на V - образно развитие - една сравнително кратка рецесия, последвана от бърз подем. За разлика от тях, според мен формата ще е U- образна с продължително дъно.

    Обаче няма ли конюнктурната програма на правителството на САЩ да съживи отново икономиката?

    През второто полугодие ще има леко подобрение. След това обаче отново ще изпаднем в рецесия.

    Има ли исторически примери за сегашната икономическа криза в САЩ, например депресията в Япония през 90-те?
    Не, ситуацията не е сравнима с дълго продължилата стагнация в Япония. В Япония бяха допуснати много политикономически грешки. Тук за разлика от това централната банка се противопоставя агресивно. И въпреки това очаквам една от най-тежките икономически кризи на последните десетилетия.

    Личността на Нуриел Рубини изпъква сред американските макроикономисти. 50 - годишният професор е „глобален номад" - роден в Истанбул, живял за кратко в Израел, преселил се през 1962 г. в Италия със семейството си ортодоксални евреи. 20 години по-късно той идва в САЩ, където работи като икономически съветник в администрацията на Клинтън, по-късно и за МВФ. Неговият уебсайт Roubini Global Economics Monitor в момента е изключително успешен. Мрачните му прогнози често стряскаха Уолстрийт. Рубини бе сред първите, провидели кризата на недвижимите имоти в САЩ и последващата рецесия. На последния икономически форум в Давос той бе една от големите звезди. Лицата от икономическия елит полагаха много усилия, за да си уредят с него среща за разговор.

    Откъде може да дойде промяната в икономиката? В момента не виждам светлина в края на тунела. Както на финансовите пазари, така и в реалната икономика ситуацията ще се изостря още повече. Мнозина казват, че най-лошото вече е отминало. Но не съм убеден в това.

    Защо не? На кредитните пазари има ясни знаци за оживление.

    Кризата протича във фази. В началото имахме масивно кредитно затягане, причинено от проблемите на второкласните ипотеки. Това вкара в затруднения и реалната икономика. В момента сме в рецесия, която отново ще засегне финансовия сектор. Броят на фалитите ще се увеличи и ще отприщи вълна на нови обезценки на активи в банките. Финансовите институции още не са достигнали дъното. Тепърва те ще търсят да привлекат нов капитал.

    Как може да се разчупи този дяволски цикъл?

    Прилаганите фискални и на паричната политика мерки могат да имат ограничен, но все пак доловим ефект. Възможно е дори да има и втори пакет с икономически стимули. Накрая обаче правителството няма да избегне изкупуването на голяма част от засегнатите ипотеки. След като държавен орган удари спирачката на понижението на стойността, вероятно ще започне и икономическото оживление. За тази цел обаче се нуждаем от радикалната намеса на държавата.

    Как ще оцените досегашния мениджмънт на кризата от централната банка и правителството?

    Вярно е, че бившият шеф на ФЕД Алан Грийнспан предизвика балона на недвижимите имоти, като твърде дълго държа ниски водещите лихви. Освен това ФЕД не обърна достатъчно внимание на финансовия надзор върху ипотеките. Наследникът Бернанке в началото прецени кризата напълно погрешно. Само преди една година той твърдеше, че пазарът на недвижими имоти вече е достигнал дъното си и проблемите с второкласните ипотеки засягат само една ниша и не се разпространяват върху останалата част от икономиката. Всичко това бяха глупости. От миналото лято обаче ФЕД разпозна сериозността на ситуацията и агресивно напомпа ликвидност в системата.

    Беше ли това правилното лекарство?

    Днес знаем, че инструментите на ФЕД не бяха особено ефективни. Премиите за риск на междубанковия пазар все още са твърде високи, тъй като недоверието не е преодоляно. Също и в реалната икономика паричната политика не действа по обичайния начин, тъй като имаме работа не само с пазара на жилища, но и със свръхпредлагане на дълготрайни потребителски стоки, което не може да се компенсира с ниските лихви.

    Как да реагират на финансовата криза контролните органи?

    През изминалите години заложихме твърде много на самоуправлението и пазарната дисциплина. Сега се нуждаем от ясни правила, които трябва да се осъществят в директно регулиране. Затова един засилен финансов надзор е неизбежен.

    Съществува ли опасността, че свръхрегулирането ще намали потенциала за ръст на икономиката?

    Трябва да се осуети новите регулации да попречат на финансовите иновации и така на ефективното разпределение на икономисаните и инвестиционните средства. Само че сме още далеч от това.

    Ще повлече ли рецесията в САЩ към дъното и останалата част от света?

    Не вярвам в отвързването на другите икономически пространства от САЩ. Щом тук изживяваме тежка рецесия, също и останалите части на света ще изпитат това по каналите за търговия, валутите и финансовите пазари.

    Колко силно е засегната Европа?

    Във Великобритания, Ирландия и Испания трябва да се очаква рецесия предвид тамошните кризи с недвижимите имоти. Освен това много европейски фирми са директно засегнати от кредитното затягане като кредитополучатели. Конюнктурата на Германия се държи на експорта и не толкова на вътрешното търсене. Спад в Америка ще засегне и германското стопанство, при това експортно ориентираните предприятия ще бъдат още по-обременени заради силното евро. Очаквам съществено забавяне също и в Германия.

    Как да реагира на това Европейската централна банка?

    Мисля че е грешка да отказва да се намаляват лихвите. Рисковете за растежа в Европа са далеч по-големи, отколкото инфлацията.

    Къде виждате правилния баланс между насърчаването на растежа и гарантиране на ценовата стабилност?

    Трябва да се прави разлика между различните региони в света. В САЩ инфлацията определено е най-незначителният проблем. Чрез рецесията ценовият натиск ще намалее още повече. Предвиждам, че суровините ще поевтинеят най-малко с 20%. Тук съвсем ясно има спекулативен балон. В Европа тепърва ще се чудят с колко ще намалее растежа. Това ще намали притесненията от инфлацията. В Япония предвиждам рецесия. Това ще вкара инфлацията отново в зоната на минуса.

    Представлява ли падането на долара заплаха за световната икономика?

    Има белези, че доларът доближава дъното си. Днес хората казват, че с евро в Ню Йорк може да се пазарува по-евтино, отколкото в Банкок. Тоест евро е чувствително надценено. В средата на годината предвиждам, че забавянето в Европа и очакванията за намаляване на лихви от ЕЦБ ще отслабят евро. Доларът може още известно време да се задържи на 1,60 към евро. Само че когато конюнктурата в Европа се влоши, евро ще се движи около 1,50 долара. Същата тенденция ще постигне йената.

    Трябва ли светът да се подготвя за нов протекционизъм в Белия дом след президентските избори през ноември?

    Не вярвам Хилари Клинтън или Барак Обама да искат да изолират Америка. Много е вероятно да става дума за това - да се направи глобализацията по-поносима, така че възможно най-много хора да могат да жънат плодовете на свободната търговия.

    *Личността на Нуриел Рубини изпъква сред американските макроикономисти. 50 - годишният професор е „глобален номад" - роден в Истанбул, живял за кратко в Израел, преселил се през 1962 г. в Италия със семейството си ортодоксални евреи. 20 години по-късно той идва в САЩ, където работи като икономически съветник в администрацията на Клинтън, по-късно и за МВФ. Неговият уебсайт Roubini Global Economics Monitor в момента е изключително успешен. Мрачните му прогнози често стряскаха Уолстрийт. Рубини бе сред първите, провидели кризата на недвижимите имоти в САЩ и последващата рецесия. На последния икономически форум в Давос той бе една от големите звезди. Лицата от икономическия елит полагаха много усилия, за да си уредят с него среща за разговор.

    Коментар


    • diletant написа:
      ...Надявам се да не съм ви затрупал с много информация.
      Не си ни затрупал ............. , но е избирателно - апокалиптична .....
      Нищо цветно при тебе.... , само черен цвят...Какво лошо сме ти направили...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Novaka_Bull
        Първоначално изпратено от psycoholic
        Първоначално изпратено от Пепи
        абе , който налапа акции на тези нива,
        все по-трудно ще се разделя с тях ,
        при мисълта, че идва XTRA-ta..........хахахаха...!;-))
        А и чужденци започнаха да обикалят борсите от региона,
        така че.............
        А скоро идва и презокенаския чужденец! :-)
        Но тази седмица интересна ще да е! А мен лично ме вълнува, дали спекулантите ще нацвъкат утре с книжа купени в събота или и те ще са оптимисти за тест на 1350...
        според мен тук някъде ще се кешират 50 % от покупките в събота

        не е препоръка и успехи
        леле - мале, така както изтупуркаха биковете тези дни, дай Боже да продължат така да тропкат с крачета по портфейлите ни дълго време !!!
        не е препоръка за търговия с акции на БФБ и успехи на поелите този риск!

        Коментар


        • .........прави ми впечетление че снощи бичетата смучкаха-смучкаха кръв и викаха ураааа --------мечоците бяха изчезнали някъде fuck knows къде


          ...........сега когато е интересно за дискусия щото не се знае коя пътека сте хванем няма никoй


          ..........неискам да обиждам, искам да провокирам дебат

          Коментар


          • И ето статията в Дневник от вчера, ако не сте я чели.


            Анализатори: Борсата ще се срине пак, ако блокират еврофондовете
            Пътното строителство и агросекторът са най-застрашени от спад
            от Чавдар Първанов, 12 май, 18:47

            Евентуално блокиране на средствата по структурните фондове на ЕС за България ще доведе до нов срив на борсата и ще има изключително негативен ефект върху местния капиталов пазар. Това предупредиха анализаторите след поредните информации, че Брюксел готви финансови санкции на страната заради невъзможността правителството да се справи с корупцията. "Спадът на капиталовия пазар ще бъде силен, рязък и повсеместен", посочи Цанко Арабаджиев, портфолио мениджър в "ОББ асет мениджмънт".

            Пътностроителните и инфраструктурните компании, както и тези от агробизнеса са най-застрашените от евентуално спиране на парите по европейските фондове според борсовите експерти. Въпросните дружества разчитат на парите по оперативните програми на Евросъюза и едно тяхно блокиране неминуемо се очаква да засегне негативно и финансовите им резултати. Акциите на дружествата от тези два сектора са сред най-поевтиняващите на Българската фондова борса (БФБ) от началото на годината, като тези на пътностроителните компании - "Холдинг пътища", "Трейс груп" и "Мостстрой", загубиха между 44 и 60 на сто от стойността си (виж графиките). За сравнение, основните индекси на БФБ се понижиха с около 30%.

            Като основна причина за срива анализаторите отбелязаха всеобщия силен спад на фондовия пазар, но страхът от възможността Брюксел да спре европарите за България също е изиграл отрицателна роля, и то не само върху книжата на инфраструктурните компании.

            "Скандалите около структурните фондове дадоха и продължават да дават отражение върху пазарната оценка на голяма част от публичните компании", смята Северин Въртигов, портфолио мениджър в "Бенчмарк асет мениджмънт". По думите му сред засегнатите са и част от компаниите с ниска капитализация, тъй като голяма част от европейските програми са насочени за насърчаване на малкия и средния бизнес в страната. Общо за малко повече от четирите месеца през тази година капитализацията на българската борса намаля с над 21 на сто и към вчерашна дата се равняваше на около 22.9 млрд. лв., или 41% от брутния вътрешен продукт на страната. Към края на миналата година съотношението беше над 55 на сто.

            Все пак инвестиционните консултанти успокоиха, че дори и да има реални финансови санкции за България, перспективите са мрачни само в краткосрочен етап. "Става въпрос за евентуални временни санкции, а не за окончателно спиране на средствата от еврофондовете и затова въздействията върху компаниите, работещи в засегнатите сектори, не биха били съществени", каза Димитър Тончев, прокурист в "ДСК управление на активи". Наред с това немалко участници на пазара споделят мнението, че негативният изход от ситуацията до известна степен е калкулиран в сегашните цени на компаниите.

            Наличието на значителни бюджетни излишъци също увеличава добрите шансове пред компаниите в сектора. От последния брой на "Капитал" пък стана ясно, че португалските компании, които получиха концесията за автомагистрала "Тракия", са се отказали от проекта и вероятно ще бъдат заместени от българските пътностроителни компании, в това число и тези, които са представени на борсата

            Надявам се да не съм ви затрупал с много информация.

            Коментар


            • И няколко реакции на политици от Econ.bg.

              Милен Велчев: Имаме пълно доверие в действията на заместник-министъра на финансите Димитър Ивановски

              Имаме пълно доверие в действията на заместник-министъра на финансите Димитър Ивановски и екипа му, каза заместник-председателят на НДСВ Милен Велчев по повод слуховете, че Ивановски ще се раздели с поста си заради критичните писма от Брюксел. Националният ръководител, който наблюдава парите еврофондовете, защитава достатъчно добре интересите на страната и на еврокомисията и той ще допринесе за успеха на екипа на вицепремиера Меглена Плугчиева, заяви Велчев, цитиран от БГНЕС.

              Заместник-председателят на НДСВ заяви пълната подкрепа на партията за действията на Плугчиева за създаването и възстановяването на доверието на европейските партньори към България, защото за НДСВ това е бил основният проблем. Според Велчев, част от това доверие не е било спечелено, а друга е била загубена.

              По повод писмото на директора на Майкъл Лий Велчев заяви, че до крайния срок 16 юни ще бъдат предприети съответните мерки, за да не бъдат блокирони парите от еврофондовете.


              Димитър Ивановски: Ползвам се с доверието на Плугчиева

              Експертният прочит на писмото ще покаже, че ЕК застава зад позицията да се разширят пълномощията на националният координатор по програма ФАР, каза Димитър Ивановски. Според него, посланието на Брюксел е националният координатор да получи правото да освобождава и назначава отговорници за усвояването на еврофондовете. Ивановски смята, че част от критиките на Майкъл Лий се дължат на незпълнени ангажименти, които заместник-министърът е поел в свое писмо в края на март.

              "Тогава поисках оставките на директорите на двете изпълнителни агенции и на двама техни заместници, но това не се случи в определения срок", каза Ивановски. По собствената му преценка той се ползва "с изключителното доверие и подкрепа на вицепремиера Меглена Плугчиева".

              Той обяви персоналните промени, които се предвиждат заради спрените пари от еврофондовете, като едно от уволненията вече е факт: "Директорът на централното звено за финансиране и договаряне Тошанов с вчерашна дата е освободен от дирекцията. Вие много добре знаете, че аз бях поискал неговата оставка още на 31 март и се надявам, че до ден-два ще бъде назначен от мен и новия програмен директор на изпълнителната агенция по програма ФАР в Министерството на регионалното развитие и благоустройството. В писмото си от 31 март аз поисках оставките на госпожа Беремска – на нейно място е назначен вече господин Ананиев, на господин Тушанов, на господин Михалевски – можду другото трябва да кажа, че господин Михалевски коректно си даде оставката пред мен, но всъщност номинацията, която трябваше да направи Асен Гагузов, породи забавянето на назначението на нов програмен ръководител на мястото на Михалевски, и на директора на програма ФАР в Министерството на регионалното развитие господин Герасимов, който също смятам, че след като бъде назначен програмен ръководител, ще му бъде дадена възможност той да си подбере директора, с който той ще работи".

              Калфин: Надявам се, че Димитър Ивановски си е взел поука

              "Надявам се, че Димитър Ивановски си е взел поука. Той не е единственият държавен висш чиновник, който си позволява да не се вписва в механизмите, които са свързани с еврофондовете. Това беше и идеята в позицията на г-жа Меглена Плугчиева – тя няма да върши работата на всички, които трябва да си я свършат, но всеки трябва да знае, че контролът ще бъде много сериозен. Ако някой не го устройва такъв тип поведение, то да не се занимава с такава работа е по-добрата идея". Това заяви по-рано днес вицепремиерът и министър на външните работи Ивайло Клафин пред журналисти.


              Междувременно днес Министерство на финансите публикува две утвърдени от министър Пламен Орешарски указания. Те са както следва: ,,Указания относно процеса на контрол и верификация на разходите по Структурните и Кохезионния фондове на Европейския съюз" и ,,Указания относно процеса на контрол и верификация на разходите програма ИСПА/Кохезионен фонд (Регламент 1164/94)". Те са изпратени до МТСП, МИЕ, МРРБ, МТ, МОСВ, МДААР, МОН, АЗ, СП, АМСП, фонд "Републиканска пътна инфраструктура" с копие до Меглена Плугчиева. Тези указания не променят вазимоотношенията между разплащателния орган и управляващите органи по програмата, а целта им е да се дадат пояснения. Освен проверки на място по изпълняващите се обекти, контролът предвижда и редовна оценка както от вътрешни, така и от външни одитори.

              По-рано пък от ДФ "Земеделие" съобщиха, че контролът в Агенция САПАРД на харченето на евросредствата към декември 2007 г. е бил добър. "Контролните процедури преди договаряне и плащане и проверките по регистриране и докладване на нередности, които се извършват от Агенция САПАРД до декември 2007 г., се прилагат ефективно във всички съществуващи аспекти и са в съответствие както с Многогодишното финансово споразумение подписано между ЕК и България, така и с акредитираните процедури". Това е заключението на одитния доклад, който е изготвен от международно призната одитираща компания KPMG (една от "Големите четири"), съобщиха от ДФ "Земеделие".

              * Econ.bg

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Borsalino
                Джедаите нямат мнение, те вярват на Силата !
                Абсолютно си прав.

                Коментар


                • Здравейте! Не зная дали сте чели вече писмото на Майкъл Лии, затова го пускам. Ако сте го чели, извинявайте!


                  Писмото на Майкъл Лий
                  от Дневник
                  Писмото на Майкъл Лий

                  В края на миналата седмица стана известно, че генералният директор на дирекция "Разширяване" на Европейската комисия (ЕК) Майкъл Лий е изпратил ново писмо до българското правителство, в което предупреждава, че мораториумът върху предприсъединителните фондове може да бъде удължен и настоява за още уволнения заради нередностите при усвояване на еврофондовете.

                  Тъй като до късния следобед днес българските власти не бяха огласили съдържанието на документа, Dnevnik.bg публикува изпратен от читател във форума на сайта текст на писмото, който има основания да смята за автентичен.

                  По-късно от финансовото министерство потвърдиха, че това е написаното от Майкъл Лий и публикуваха писмото във версията му на английски език на интернет страницата си. Същият текст се появи и в сайта на Министерски съвет.


                  Eвропейска комисия
                  Генерална Дирекция по разширяването
                  Генерален Директор
                  Брюксел, 8 Май, 2008-05-12

                  Уважаеми Г-н Ивановски,

                  Благодаря Ви за писмото от 31 март 2008. Внимателно преценихме информацията, която ни дадохте във връзка с двадесет и петте коригиращи мерки, които изброих в писмото си от 28 февруари.

                  Разбираме, че сте започнали да предприемате редица мерки в отговор на описаните проблеми. Оценяваме положително назначението на г-жа Плугчиева като заместник-министър председател, отговарящ за координацията и контрола на европейските фондове. Аз имах конструктивна среща с г-жа Плугчиева (вицепремиерът по усвояване на еврофондовете Меглена Плугчиева - бел.ред.) вчера и имах възможността да й обясня безпокойството на Комисията.

                  Стъпките, които сте предприели до момента не отговарят напълно на точките в писмото ми от 28 февруари. Те не осигуряват на Комисията достатъчна основа, за да заключи, че договорите по програма ФАР и Преходния финансов инструмент, сключени от Централното Звено за Финансиране и Договаряне и Министерството на Регионалното Развитие и Благоустройството са легални, редовни и в съответствие с приложимите разпоредби.

                  Съществуват четири области на безпокойство.

                  Първо – Националният отговорник /НО/ трябва да има пълната власт да управлява изпълнението на програма ФАР и Преходния финансов инструмент /Временна помощ/ - ПФИ, и да прави всякакви промени в системите, които да осигурят стабилно финансово управление.

                  Второ - Националният отговорник трябва да засили функционирането на системите, създадени за откриване и реакция към нередности. Важно е Националният отговорник да осигурява бързи адекватни последващи действия във всеки случай на нередност. За всеки един случай той трябва да прилага план за оздравяващо действие, включително ясното им разписание във времето.

                  Трето - Националният отговорник трябва да увеличи броя и квалификацията на хората, отговорни за контрола и наблюдението на програмите в изпълнителните агенции.

                  Последно - Националният отговорник трябва да подобри качеството и честотата на докладването до Комисията. В допълнение към това писмо /анекс/ сме описали детайлно мерките, които се нуждаят от по-нататъшни действия във всяка една от тези четири области.

                  Комисията ще прекрати плащанията към двете изпълнителни агенции, докато не се предприемат правилни действия що се отнася до областите на безпокойство. При положение, че няма показания за нередности що се отнася до договорите за обучение, те няма да бъдат подлагани на това прекъсване. Припомняме, че продължителното спиране на плащания от Комисията не осигурява оправдание на българските власти при нарушаване на техните договорни задължения свързани с плащания по съществуващите договори, сключени от тях с доставчици или получатели. Бих препоръчал да вземете строги мерки за осигуряването на законността и редовността на бъдещи договори, сключени от тези две агенции преди те да бъдат подписани.

                  В писмото си от 28 февруари 2008, посочвам, че при положение, че коригиращите мерки описани в анекса към моето писмо не са предприети, то след 31 март, ще съм принуден да обмисля дали да не отменя решението да предоставя управлението на помощи на двете въпросни изпълнителни агенции, и да смятам договорите, сключени от решението на Комисията на 29 юни 2007 досега за такива, които не отговарят на необходимите условия за да имат подкрепата на Европейската комисия с цел да защитя интересите на Общността.

                  Коригиращите мерки, взети досега, не са достатъчни. Следователно съм започнал да подготвям препоръка, според която решението от 29 юни 2007, за предоставяне на управлението в рамките на Разширената децентрализирана. система за изпълнение (на проекти) /РДСИ/ да бъде отменено. Отменянето на това решение би означавало, че отсега нататък всяка транзакция направена от двете агенции (Централното Звено за Финансиране и Договаряне и Министерството на Регионалното Развитие и Благоустройство) няма да бъдат смятани за такива, които биха могли да получат финансова помощ по програмата ФАР или Преходния Финансов Инструмент. Освен това вече сключени договори по РДСИ, чиято легалност или редовност е под въпрос, биха изисквали финансови корекции.

                  В светлината на политическата воля, изразена от г-жа Плугчиева вчера по време на срещата ни, бих искал да поканя българските власти да предприемат необходимите коригиращи мерки изложени в анекса към това писмо. Бих бил благодарен, ако до 16 юни предоставите доклад, който съдържа доказателства, че проблемите във всички области са били адресирани. Този доклад ще послужи за основа на решението дали да продължим с препоръката за отменянето на решението за тези две агенции.

                  Майкъл Лий

                  Коментар


                  • Джедаите нямат мнение, те вярват на Силата !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от jays
                      Първоначално изпратено от Люк Скайуокър
                      Сега май е ред да попишат на тези, които се страхуват, че борсата много бързо ще излети и няма да могат да напазаруват.
                      Искам да ги успокоя:
                      Утре пак сме нагоре.
                      ...имаш ли идея защо ? или просто така го чустваш ?
                      Мое мнение.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jays
                        Първоначално изпратено от Люк Скайуокър
                        Сега май е ред да попишат на тези, които се страхуват, че борсата много бързо ще излети и няма да могат да напазаруват.
                        Искам да ги успокоя:
                        Утре пак сме нагоре.
                        ...имаш ли идея защо ? или просто така го чустваш ?
                        ще стартираме със сигурност надолу

                        за после незнам

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Люк Скайуокър
                          Сега май е ред да попишат на тези, които се страхуват, че борсата много бързо ще излети и няма да могат да напазаруват.
                          Искам да ги успокоя:
                          Утре пак сме нагоре.
                          ...имаш ли идея защо ? или просто така го чустваш ?

                          Коментар


                          • Сега май е ред да попишат на тези, които се страхуват, че борсата много бързо ще излети и няма да могат да напазаруват.
                            Искам да ги успокоя:
                            Утре пак сме нагоре.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от zX
                              Първоначално изпратено от jays
                              ...оптимизма е твърде overdone...

                              .......финансовите акции и Hewlett-Packard Co яко назад , Дов-чо най вероятно сте затвори червен

                              ..........потреблението се свива още,

                              .........оле аз май съм вече мечка
                              Спокойно! Никъде не дават само нагоре.
                              аз съм спокоен .......просто се чудя дали да продам утре или да задържа

                              ........не виждам някави добри новини да натиснат пазара още нагоре

                              ----Dow -0.60% за сега и то при спад на финансовите акции,което не ми харесва след спокойствието HSBC,което видахме вчера ....


                              ........сравнително добрите продажби за Април не оцветиха пазара в зелено....

                              ,.........надявам се до края на сесията в USA да излезе новина

                              никoй никъде не дава а и неискам да ми дава

                              ........вземаи си го сам така е по яко

                              Коментар


                              • Техничарите чакат още едно гмуркане, мен това ме притеснява. Аз не им вярвах много, ама напоследък се вслушвам.

                                Коментар

                                Working...
                                X