IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монбат (MONB / MONBAT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За да избегнем свободните съчинения и в какво вярваме, няма ли във форума юрист който да направи тълкувание на казуса - какво става с дела на братята при доказана вина в особено големи размери? Ако се премине към конфискация какво следва - държавата изземва дела на братята? И го продава/предоставя на X?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Каммен Разгледай мнение

      Не ми се вярва. Близо 1000 работника какво ги правим? На борсата и защо държавата/ние/ да им плаща обезщетенията при работещ бизнес? Данъци, производства, стоки, суровини, свързани работещи бизнеси и тн. Интересно е чисто юридически как стоят нещата, при доказана вина в особено големи размери? Конфискация от държавата? Само питам, разликата е огромна според мен с КТБ, тук имаме реален бизнес и......непочтени мажоритари.
      От брифинга на прокуратурата не прокуратурата ми сана ясно, че ударът по Монбат е ПОРЪЧКА! Това е най-притеснителното, защото сме в България! Иначе от самият брифинг - братя Бобокови изградили (контролирали, по иззети ел. подписи, договори и др.) дружества в България и Италия за внос и обработка на опасни отпадъци (виж ти, като олово и оловни съединения) - точно описание на законната дейност на групата, с цел са наподобява законна дейност! (такова описание на престъпна дейност, може да роди само поръчков дансаджия със съпорт на такъв прокурор)! Схемата е реализирана предвид изградените близки контакти на Бобокови със Зам.министър на екологията- също много престъпно действие! А по отношение на "гвоздея" на брифинга - иззети снимки с надписи с имена на публични личности и суми, само по себе си - нямам думи, страшно престъпление "направо за разстрел"!
      Ако разследващите не покажат доказателства за незаконно депониране на отпадъка от рециклирането и да докажат съпричастност на братя Бобокови към това, означава, че това е ПОРЪЧКА от ……/може да се досетите/…..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Каммен Разгледай мнение

        Няма как да знам колко е реален, освен от отчетите. Още един въпрос - единия брат ще бъде пуснат срещу гаранция. Това не е ли знак, за да може да продължи да управлява фирмата? Всичко мога да предположа, но не е и това, че държавата ще го допусне. Нали се сещате в какви разходи ще влезе и какъв погром ще се създаде?! Това е при положение, че са печелившо дружество.
        Държавата? Ама ти сериозно? А дядо Мраз, той ще го допусне ли? КТБ беше в пъти, ама в пъти, по сериозен проблем и пак го "допуснаха". В Перник нямат вода от месеци!!! Едно време имаше едно "Кремиковци", което даже ме е срам да го пиша в едно изречение с манифактурките на Бобокови. А на който инвестира по отчети, хич не му завиждам. Направо да си дава парите на някой български Мадоф.

        "Монбат" може да оцелее, може да не оцелее. Няма нищо общо с отчетите, а ще е политическо решение. "Инвеститорите" го приемете и на това залагайте. Аз поех малко загуби и напуснах отбора. Просто никога не съм се самозаблуждавал, че инвестирам в някакъв истински бизнес.
        Last edited by terziеv; 30.05.2020, 13:53.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          "Бизнесът" е бая източен и никой не знае колко е "реален". Не Гешев ги би през устата да се молят за спиране на търговията.
          Няма как да знам колко е реален, освен от отчетите. Още един въпрос - единия брат ще бъде пуснат срещу гаранция. Това не е ли знак, за да може да продължи да управлява фирмата? Всичко мога да предположа, но не е и това, че държавата ще го допусне. Нали се сещате в какви разходи ще влезе и какъв погром ще се създаде?! Това е при положение, че са печелившо дружество.

          Коментар


          • Работниците не са проблем на тукашния форум. Милионите акции на пенсионните и фондовете са проблем какво ще ги правят.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от див осорляк Разгледай мнение

              Ако бизнеса е реален и печеливш при пазарен принцип ще се намери собственик,ако се е крепял на далавери по добро от затваряне няма
              Абсолютно не съм съгласен. Има много неща, които трябва да съществуват, дори да са губещи или да я карат отчасти на далавери. Просто такива наглеци като Бобокови трябва да се разкарат. Също и оня на "Фантастико" с китарата, дето си плаща да го слагат на корицата на списанията. Направо да правят дует с д-р Врабевски в кауша.

              Може и малко по-скромно. Няма нужда да правиш музей, че да си показваш краднатото. Може и в сейф, може да не каниш "светски лица" на рождения си ден... Затворят ли всички обаче мощности, губим дори минималното ноу хау, което е останало тук.

              Най-добре ще е едно яко респектиране в кауша за Макс и Мориц, стригане до голо, но да им се остави "Монбат". Под условие обаче. И никакво изнасяне на капитали. Едва ли ще стане обаче. Тези двамата са вкусили от меда и са прекалено прости, за да схванат добре ситуацията. Ще опитат да се откупят, за да продължат по абсолютно стария начин. Което означава, че акционерите ще има да се потят при всяка промяна в настроението на Борисов.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Каммен Разгледай мнение

                Не ми се вярва. Близо 1000 работника какво ги правим? На борсата и защо държавата/ние/ да им плаща обезщетенията при работещ бизнес? Данъци, производства, стоки, суровини, свързани работещи бизнеси и тн. Интересно е чисто юридически как стоят нещата, при доказана вина в особено големи размери? Конфискация от държавата? Само питам, разликата е огромна според мен с КТБ, тук имаме реален бизнес и......непочтени мажоритари.
                Кой го интересуват 1000дата работника? Тук гоним бойка "заковани" олигарси, тук гоним мачкане на бизнеси и кражбата им под една или друга форма.
                Как пък при всички обвиняеми се намират данни за убийства, аз не вярвам на съшитите с бели конци обвинения. Не ме разбирайте грешно, виновни са за нещо всички, престъпвали са закони, никой от тези не е чист като сълза, но обвиненията са за всички грехове.
                Всичко е част от цирк и активно мероприятие към успелите. Що доказани престъпници се оказват невинни, що оня с шестте апартамента и той невинен?
                Храна за бедните, а действащите по поръчка и поръчителите пълнят от нашите изпразнени джобове.
                Как пък не видяха дебелото момче какви ги върши в банката, в БТХ, в Техномаркет и тн и тн. Тука едни са невинни а други виновни до доказване на противното, което срещу цялата държава е невъзможно.

                Акции в Монбат нямам, но мнение имам и акции имам, но вече не съм сигурен дали не са наред техните мажове. Буква "д" е близо.

                Успех на имащите тук!
                Last edited by polax; 30.05.2020, 13:31.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Каммен Разгледай мнение

                  Не ми се вярва. Близо 1000 работника какво ги правим? На борсата и защо държавата/ние/ да им плаща обезщетенията при работещ бизнес? Данъци, производства, стоки, суровини, свързани работещи бизнеси и тн. Интересно е чисто юридически как стоят нещата, при доказана вина в особено големи размери? Конфискация от държавата? Само питам, разликата е огромна според мен с КТБ, тук имаме реален бизнес и......непочтени мажоритари.
                  Ако бизнеса е реален и печеливш при пазарен принцип ще се намери собственик,ако се е крепял на далавери по добро от затваряне няма

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Каммен Разгледай мнение

                    Не ми се вярва. Близо 1000 работника какво ги правим? На борсата и защо държавата/ние/ да им плаща обезщетенията при работещ бизнес? Данъци, производства, стоки, суровини, свързани работещи бизнеси и тн. Интересно е чисто юридически как стоят нещата, при доказана вина в особено големи размери? Конфискация от държавата? Само питам, разликата е огромна според мен с КТБ, тук имаме реален бизнес и......непочтени мажоритари.
                    "Бизнесът" е бая източен и никой не знае колко е "реален". Не Гешев ги би през устата да се молят за спиране на търговията.

                    Коментар


                    • Прокуратурата е повдигнала обвинения на десет души за участие в организирана престъпна група, както и данъчни престъпления във връзка с разследването за вноса и преработка на отпадъци.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Sharky's Разгледай мнение
                        След днешния брифинг на прокуратурата вече нямам очаквания.... работата отива към ново КТБ ...
                        Не ми се вярва. Близо 1000 работника какво ги правим? На борсата и защо държавата/ние/ да им плаща обезщетенията при работещ бизнес? Данъци, производства, стоки, суровини, свързани работещи бизнеси и тн. Интересно е чисто юридически как стоят нещата, при доказана вина в особено големи размери? Конфискация от държавата? Само питам, разликата е огромна според мен с КТБ, тук имаме реален бизнес и......непочтени мажоритари.

                        Коментар


                        • След днешния брифинг на прокуратурата вече нямам очаквания.... работата отива към ново КТБ ...
                          колкото толкова

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение
                            Явно в държавата ни за да бъдеш защитен трябва да си в някоя партия или най- добре в парламента като Пеевски и то от ДПС. Който посмее да го пипне, пипа етническия мир в страната. Докато го има ДПС ще го има и него. Дано Монбат не бъде засегнат фатално и всичко се оправи бързо.
                            "На над 40 адреса са извършени разследвания, иззети са документи, договори, пълномощни, луксозни автомобили, ценни вещи. В жилището на А. Б. е иззета цветна снимка, на която са изписани на гърба ѝ имена на публични личности, някои убити през годините, срещу имената на всеки от тях са записани големи суми пари от порядъка на 70 млн. долара, 100 млн. лева, 120 млн. лева, 300 млн. лева.

                            От жилището на П.Б. са иззети автобиографии и снимки на длъжностни лица от Министерството на правосъдието и МРРБ, както и автобиография и снимка на магистрат, наблюдаващ прокурор по дело...."??!!

                            Коментар


                            • Някои колеги не пропускат и в тая тема да си рекламират набалончените акции.

                              Коментар


                              • ето затова тук
                                за онова в КТБ
                                за едно друго влачене по следствията
                                и за още десетки невзривени бАмбИ с "БЛУ Чипове"
                                гледам да нямам в компании имащи вземане даване с държавата
                                в случая със Спиди например основен акционер е френската държава, която е по силна от тока поради съюза си с немската държава и може да свие сърмите на бг държавата

                                по долу някой изброи другите бг фирми готови да гръмнат, а вие си измислявайте пи ита и се надявайте покрай лешоядите да има трохи и за вас

                                Късмет!

                                Коментар

                                Working...
                                X