IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монбат (MONB / MONBAT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • анализче

    Коментар


    • Тъй де, не постнах цялото, сори

      Начален срок за изплащане на дивидента 27.09.2016 г.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
        0.28 лв. на акция
        Е?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
          0.28 лв. на акция
          Да не си получил дивидента вече, че аз имам проблем с платформата и не мога да видя?
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • 0.28 лв. на акция

            Коментар


            • "УПФ на Алианц и Доверие са купили акциите в Монбат"

              Винаги е удоволствие за мен, като видя че най-големия БГ пенсионен фонд, който притежава 5-6 компании от БГ пазара е купил акции от дадена позиция на БФБ!
              Още по-доволен съм когато това е позиция която и аз харесвам и съм включил в портфейла си!
              Щом двете най-големи пенсионни компании виждат цена от 6,92 при МОНБАТ за атрактивна и виждат бъдеще в позицията - кой съм аз да споря!!!

              п.п. между другото следите ли цените на калая и оловото

              п.п.п. опитвам се да направя 100бр за портфейла на жената
              Last edited by tony1975; 07.09.2016, 12:10.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение
                Щърка накрая си намери майстора с монбат. Имаше една песенчица - "кацнал бръбар на трънка ..."
                Оставам с впечатление от думите ти, че имаш прекалено високо мнение за мен. Все едно съм безгрешен и ти чакаш такъв като мен да сбърка някъде, та да си отдъхнеш . Както хората, които се дразнят, че не могат да приличат на успешните по успехите им, затова се радват на неуспехите им, понеже поне по това си приличат. Аз никъде не съм твърдял, че съм успешен. Неведнъж съм посочвал, че аз съм един лаик, случва се да греша, при това често. Може би просто съм имал късмет тук или там. Ако споделям нещо във форума, примерно какво купувам, то е за да чуя насрещни мнения, всяка реакция може да бъде полезна за мен, държа да разбирам каква е психологията на участниците на пазара ни.

                Колкото до Монбат, в началото на миналата седмица цената при онова изсипване падна малко под 7 лв, а в края на седмицата ако не се лъжа затвори при 7.10 лв. Това са около 1-2 % ръст в рамките на една седмица за онези, които са съумели да купят тогава. Поне виртуален ръст, в случай, че не са продавали. Няма значение аз колко съм купил и на каква цена точно. Въпросът е, че позицията е направила това движение. Ако това за теб е намиране на майстора и това е "кацане на трънка", трябва да ти кажа, че аз нямам нищо против всяка седмица да кацам на подобна "трънка", позволяваща 1-2% ръст на портфейла ми. Нямам кой знае колко акции тук, но дали още днес или утре ще ги продам или ще ги държа с месеци, това не знам и не твърдя. Нямам идея и как ще се движи цената занапред. Не ми е възможно и нямам за цел да описвам всичките си сделки. Желая успех на теб и на всички инвеститори.

                Притежавам акции на Монбат, както и на други акции на БФБ. Възможно е да греша за нещо или за всичко от написаното. Препоръки нямам никакви.
                Last edited by Татко Щърк; 07.09.2016, 13:54.
                Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                  Много тарикатски се измъкваш. Аз ти казвам че нямаше смисъл от романите които пишеше, а ти ми говориш за игнори, тролове и незнам си какви други глупости.
                  Щърка накрая си намери майстора с монбат. Имаше една песенчица - "кацнал бръбар на трънка ..."
                  Не е препоръка

                  Коментар


                  • Много тарикатски се измъкваш. Аз ти казвам че нямаше смисъл от романите които пишеше, а ти ми говориш за игнори, тролове и незнам си какви други глупости.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                      Не се заяждам и не плюя, а само припомням.
                      Доколкото знам си в игнор листата на много форумци. Явно стратегията ти е да пишеш небивалици, с цел да подразниш и някой да започне да ти се обяснява. По този начин явно поне някой комуникира с теб. Аз няма да ти направя това удоволствие и да ти припомням какво къде съм писал, за какви акции, още по-малко ще вляза в ролята на някой, който си афишира сделките. Форумът не е място да компенсирам личния си живот и смачканото си самочувствие. Не е моя работа да те съдя, щом модераторите са ок, значи всичко е наред. Не влагам лоши чувства, дори се чудя как би могло да се помогне на човек като теб. Желая ти успех там, където ти е нужен, наистина!

                      Повече няма да коментирам въпроса, каквито и манипулативни твърдения да напишеш по мой адрес. Моля те, ползвай си темите за лупканията и наздравето, не оспамвай поне темите на малкото хубави дружества. Знам, че няма да се съобразиш. Бъди здрав!
                      Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение
                        Считам за загуба на време да се общува с форумните тролове. Не ги мразя, съжалявам ги. Повечето гледат да плювнат по някой минувач, та да бъдат забелязани в иначе схлупения си живот. Филмът да се спори с тролове и да се доказва нещо, е глупост - ако човек спори дълго с глупак, явно глупаци са и двамата. Затова приеми, че е така, както ти си решил да напишеш и спокоен продължавай към следващия, чрез когото искаш да бъдеш забелязан.

                        Колкото до мен, не съм безгрешен, лаик съм, затова ми е странно колко по-добре се справям от основния ни индекс, откак съм на БФБ.

                        Притежавам акции на БФБ. Преподъки нямам никакви.
                        Не се заяждам и не плюя, а само припомням.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                          Ти сега тук ли се премести? Писа, писа в темата на едно друго дружество и след като акциите му се сгромолясаха спря да пишеш. Май си голям карък
                          Считам за загуба на време да се общува с форумните тролове. Не ги мразя, съжалявам ги. Повечето гледат да плювнат по някой минувач, та да бъдат забелязани в иначе схлупения си живот. Филмът да се спори с тролове и да се доказва нещо, е глупост - ако човек спори дълго с глупак, явно глупаци са и двамата. Затова приеми, че е така, както ти си решил да напишеш и спокоен продължавай към следващия, чрез когото искаш да бъдеш забелязан.

                          Колкото до мен, не съм безгрешен, лаик съм, затова ми е странно колко по-добре се справям от основния ни индекс, откак съм на БФБ.

                          Притежавам акции на БФБ. Преподъки нямам никакви.
                          Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                          Коментар


                          • Ти сега тук ли се премести? Писа, писа в темата на едно друго дружество и след като акциите му се сгромолясаха спря да пишеш. Май си голям карък

                            Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение
                            За мен поне винаги е било неприемливо, бидейки на нашия пазар, да мисля само кое колко би могло да поскъпне, ако има ръстове. За мен винаги е било важно да вярвам, че и при спадове на борсата, съответното дружество би се държало сравнително добре, спадовете няма да са сред най-големите на борсата, ще има ликвидност, за да се излезе при нужда. Макар че спадовете след върховете на 2007 г потопиха сериозно цените на акциите и на много добри дружества. Има слаболиквидни дружества, в които обичам да влизам с малък процент пари, където да се надявам на по-резки движения нагоре, рискувайки по-големи спадове и труден изход, при движения надолу... но не такава ми е представата за Монбат. Винаги съм възприемал Монбат като голям кораб, а не като позиция за бързи движения. На мениджмънта му вярвам и някак винаги съм се радвал, че има такова дружество на нашата борса. Осигурих си малко външен кеш и реших да се възползвам при тези количества, които се изсипаха в началото на седмицата, цената ми се видя добра за вход и си купих акции на Монбат. Времето ще покаже какво предстои, не мога да знам дали инвестицията ще се окаже печеливша и колко време ще ги държа.

                            Знаете, че съм сред оптимистите на пазара ни и това не се е променило, дори смятам,че съм по-убеден оптимист, отколкото в началото. Нашата борса е цяло явление - тук и оптимисти, и песимисти могат да се обосноват и от тяхна си гледна точка да се окажат прави - с оглед акциите, които имат и/или по някаква друга причина. Поздрави на всички разумни, независимо дали са оптимисти или песимисти.

                            Притежавам акции на БФБ. Възможно е да греша за нещо или за всичко от написаното. Препоръки нямам никакви.

                            Коментар


                            • За мен поне винаги е било неприемливо, бидейки на нашия пазар, да мисля само кое колко би могло да поскъпне, ако има ръстове. За мен винаги е било важно да вярвам, че и при спадове на борсата, съответното дружество би се държало сравнително добре, спадовете няма да са сред най-големите на борсата, ще има ликвидност, за да се излезе при нужда. Макар че спадовете след върховете на 2007 г потопиха сериозно цените на акциите и на много добри дружества. Има слаболиквидни дружества, в които обичам да влизам с малък процент пари, където да се надявам на по-резки движения нагоре, рискувайки по-големи спадове и труден изход, при движения надолу... но не такава ми е представата за Монбат. Винаги съм възприемал Монбат като голям кораб, а не като позиция за бързи движения. На мениджмънта му вярвам и някак винаги съм се радвал, че има такова дружество на нашата борса. Осигурих си малко външен кеш и реших да се възползвам при тези количества, които се изсипаха в началото на седмицата, цената ми се видя добра за вход и си купих акции на Монбат. Времето ще покаже какво предстои, не мога да знам дали инвестицията ще се окаже печеливша и колко време ще ги държа.

                              Знаете, че съм сред оптимистите на пазара ни и това не се е променило, дори смятам,че съм по-убеден оптимист, отколкото в началото. Нашата борса е цяло явление - тук и оптимисти, и песимисти могат да се обосноват и от тяхна си гледна точка да се окажат прави - с оглед акциите, които имат и/или по някаква друга причина. Поздрави на всички разумни, независимо дали са оптимисти или песимисти.

                              Притежавам акции на БФБ. Възможно е да греша за нещо или за всичко от написаното. Препоръки нямам никакви.
                              Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                                разбира се трябва да се отчете факта ,че няколко дена преди това ги купи същите книжа по евтино от Prista Holdco Cooperatief

                                http://www.investor.bg/novini-i-anal...olding-223297/
                                Tova e било репо сделка с колл опция ,пише го в отчета
                                явно никой не ги тея отчети .

                                Коментар

                                Working...
                                X