IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (6C4 / CHIM и 6C4P- привилегировани) (архив до 12.05.2014 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от rururu Разгледай мнение
    т.е. да продаваме - така ли?
    Не, сам си вземай решенията. Аз излагам само лични впечатления, но не и препоръки. Тази сутрин изразих теза, при която акциите може да се покачат. Тогава някой ще кажат, че съм подлъгвал или пък ще ме обвинят в манипулации. Далеч съм от това, наистина.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
      Това е достатъчно акциите на групата да тестват дъната си. Минимум.
      т.е. да продаваме - така ли?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
        Гетоф логиката е ясна, но да сме си точни знамента бяха в десетки ако ли не стотици пъти повече от всички плакатати, така че всеки 3ти вчера нямаше плакат - това просто като факти си го говорим, всеки 3ти имаш знаме в ръцете си в различни форми.

        Иначе си прав, дай да мислим какви поражения ще се случат и по точно как ще се случат причините това да се случи. ТИМ не е ясна изразена институция, че да можеш да я свалиш и да я заместиш, пак ти казвам средния варненец като мантра поватаря ТИМ та ТИМ, като на снимка не е виждала нито един от компания. Не знаят нищо друго освен заведенията им. Какво ще ходят ги изпочупят ли!?
        Самия процес на свалянето което сакат не мие ясен как ще се случи, а докато го мислят пак ще са в техните заведения много пародоксално

        Нека се променят нещата, много искам да е за добро, но ще поживеем ще видим как ще се случи всичко!
        Не си ме разбрал. ТИМ не могат да бъдат "свалени" току-така. Изпочупването на заведенията им би бил вандалски акт, който няма да доведе до нищо. Освен това заведенията им красят Варна, би било жалко да се чупят. Общественият натиск може да бъде в посока на политически действия срещу бизнеса или ръководството на структурата. Това е достатъчно акциите на групата да тестват дъната си. Минимум.

        Коментар


        • Гетоф логиката е ясна, но да сме си точни знамента бяха в десетки ако ли не стотици пъти повече от всички плакатати, така че всеки 3ти вчера нямаше плакат - това просто като факти си го говорим, всеки 3ти имаш знаме в ръцете си в различни форми.

          Иначе си прав, дай да мислим какви поражения ще се случат и по точно как ще се случат причините това да се случи. ТИМ не е ясна изразена институция, че да можеш да я свалиш и да я заместиш, пак ти казвам средния варненец като мантра поватаря ТИМ та ТИМ, като на снимка не е виждала нито един от компания. Не знаят нищо друго освен заведенията им. Какво ще ходят ги изпочупят ли!?
          Самия процес на свалянето което сакат не мие ясен как ще се случи, а докато го мислят пак ще са в техните заведения много пародоксално

          Нека се променят нещата, много искам да е за добро, но ще поживеем ще видим как ще се случи всичко!
          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ghettoff
            Нищо не знам, Петер. Просто имам глава на раменете и следя процеса във Варна. Когато минимум 1/3 от 80 000 са излезли с плакати против ТИМ и скандират на националния празник "долу ТИМ" то трябва лампичката на всеки един да светне. Защото има още 150 000 - 200 000 зад тях, които го мислят и които ще започнат да викат, ако никой нищо не предприеме. Мен ТИМ не ме интересуват, но групировката няма да се измъкне без поражения от създалата се ситуация. Това не е добре за техните акции.
            Ще ми е интересно да споделиш какви точно поражения очакваш за групировката от "създалата се ситуация", че толкова категорично го казваш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
              Акцията се представя направо супер. Явно мнозинството още не разбира за какво иде реч.
              Добре де ако и като знаеш нещо или казваш или не постваш нищо. Щото става така, все едно сме хлапета на по 7-8 и си викаме бе щях да ти казвам нещо ама няма. Малко смешно става.

              Коментар


              • Ммм, наистина манипулируемостта на борсичката ни е много сладко нещо
                Повечето "теленца" тук са толко лесни за въртеж нагоре и надолу, че чак ми става "мъчно" и разбира се порядъчно приятно - все пак сме тук за правенето на пари - и то не малко - и то от доста години

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                  Как е мутрета, шавате ли още? Все по-тегаво ще става тука... Няма ли го Керкенезов да ви омагьоса нещо?
                  Акцията се представя направо супер. Явно мнозинството още не разбира за какво иде реч.

                  Коментар


                  • Как е мутрета, шавате ли още? Все по-тегаво ще става тука... Няма ли го Керкенезов да ви омагьоса нещо?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Gaki Разгледай мнение
                      Ха,глупендърът пропусна да направи сделката на живота си.
                      Ха, геният не пропусна да му го напомни

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                        кой е мераклията с 5-те бройки?
                        Ха,глупендърът пропусна да направи сделката на живота си.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                          кой е мераклията с 5-те бройки?
                          Как вдигна бида

                          Коментар


                          • кой е мераклията с 5-те бройки?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от equal Разгледай мнение
                              П. С. Лично аз открих инфото в най-неподходящия момент,
                              в уикенда преди коментара на един съфорумчанин относно умствения багаж на
                              купуващите в баМката, което ме разколеба да вкарам част от свободния кеш на следващия ден.
                              В крайна сметка се повозих, но на една кълка.
                              евала ти правя за признанието...

                              много хора не признават силата на форумите (и в частност на този тук), но всеки знае, че борсата се "води" от емоции, а те лесно могат да бъдат манипулирани в една или друга посока

                              Коментар


                              • Artio International Equity Fund reopens

                                Първоначално изпратено от ghettoff
                                Искаше ми се да напиша, че чужденците не са баламурници. Ама няма да го напиша, за да не си помислите, че искам да обиждам.
                                Мисля, че ги надценяваш. Като кажем, че били чужденци, това не означава, че са застрховани срещу
                                изтегляне на късата клечка. От коментариите в щатския форум можеш да придобиеш представа за представянето на споменатите по-долу Артио
                                в последните 5 г. От 11 млрд. през 2007 до 800 млн. в момента.
                                http://www.mutualfundobserver.com/di...ft-to-aberdeen

                                Неизвестни според мен крие оттеглянето на двамата досегашни фонд-мениджъра - Richard Pell и Rudolph-Riad Younes след придобиването от Aberdeen.
                                Не се знае какво ще реши новия мениджмънт относно останалите пакети обикновени и привилегировани химки, и ако е останало нещо от пакета в баМката.

                                Пак от този форум има една новина от началото на януари относно бъдещите творчески планове
                                на международния им фонд, който е акционер и тук, и в баМката (или беше, не се знае).
                                http://www.mutualfundobserver.com/di...iscussion/4932

                                Отварянето му добре се вързва като тайминг с ръстовете от началото на годината. Докато е бил фонд от затворен тип, при липса на свеж кеш отвън,
                                са били възможни само преструктурирания на портфейла. Тези тенденции бяха "хванати" по-назад в темата, мисля, че имаше и скрийншоти.
                                Ако отварянето на международния им фонд е успешно - предлагат се дялове с номинал от 1000 и 1 млн. USD - нормално да ни освободят от присъствието си поне за известно време.

                                П. С. Лично аз открих инфото в най-неподходящия момент,
                                в уикенда преди коментара на един съфорумчанин относно умствения багаж на
                                купуващите в баМката, което ме разколеба да вкарам част от свободния кеш на следващия ден.
                                В крайна сметка се повозих, но на една кълка.

                                Скрийшот от началото на януари, открийте сами разликата


                                Не е препоръка за търговия с ЦК. Имам акции в ЦКБ.
                                |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                                |___________||__|___|)
                                (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                                Коментар

                                Working...
                                X