IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Индустриален Холдинг България (IHB / IHLBL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

    Те облигационерите не трябва нищо да предявяват, ако не конвертират, дружеството е длъжно да им изплати задълженията по облигациите. Не разбирам кои наричаш кредитори и кои платци? За мен кредитори тук са облигационерите, а платец - дружеството. Ако моите допускания са верни, очевидно е, че има връзка между тях.
    Същото викам и аз! Очевидно кредитори тук са облигационерите, а платец - дружеството.
    Ама ти много искаш да говорим пряко, директно! На мен нещо не ми се ще

    Ако предположим, повтарам - само предполагаме, че има някаква връзка между облигационерите и дружеството или негови акционери, очевидно е, че предварително ще се е състоял диалог или монолог, според както, и съответно са съобразени всички интереси.
    Като казвам съобразени то имам предвид, че за интереса на дружеството, на мажоритаря, на облигационерите е мислено и разсъждавано грижливо и продължително.
    За интереса на миноритарите, какво да кажа за него??? Просто не знам. Ще видим като стане работата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

      Може пък да харесват меда!
      А Мечо Пух е казал: Колкото повече, толкова повече.

      Разбирам ти въпроса и си прав да го поставяш. При значителни отклонения на пазарната цена от 1 лв., самато цена ти "подсказва" какво е изгодно да направиш - да конвертираш или не.
      Да, но сега така се сложиха нещата, че цената не "подсказва" особено настойчиво и убедително.
      При това положение всеки облигационер ще направи критичен преглед на възможните приложения на ресурса, включително доходност и риск и ще реши за себе си.

      Има и един по-специфичен аспект. Да си представим, че държателите на облигации изведнъж решат, че няма да конвертират. На падеж предявяват за изплащане. В този случай едната страна иска да получи пари веднага, другата трябва веднага да ги осигури. Възниква въпрос - хипотетично има ли някаква връзка между кредиторите и платците?
      А какви ще са последиците за дружеството при утвърдителен или отрицателен отговор на този въпрос?
      При всяка от хипотезите, какви стъпки ще предприеме кредиторът?

      Аз съм още на старото си мнение.
      Те облигационерите не трябва нищо да предявяват, ако не конвертират, дружеството е длъжно да им изплати задълженията по облигациите. Не разбирам кои наричаш кредитори и кои платци? За мен кредитори тук са облигационерите, а платец - дружеството. Ако моите допускания са верни, очевидно е, че има връзка между тях.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

        Въпросът тук за мен е (пак го повтарям) дали притежателите на облигации ще конвертират? Защото ако са тези, които предположих - защо да го правят, те си имат достатъчно и без да конвертират?
        Може пък да харесват меда!
        А Мечо Пух е казал: Колкото повече, толкова повече.

        Разбирам ти въпроса и си прав да го поставяш. При значителни отклонения на пазарната цена от 1 лв., самато цена ти "подсказва" какво е изгодно да направиш - да конвертираш или не.
        Да, но сега така се сложиха нещата, че цената не "подсказва" особено настойчиво и убедително.
        При това положение всеки облигационер ще направи критичен преглед на възможните приложения на ресурса, включително доходност и риск и ще реши за себе си.

        Има и един по-специфичен аспект. Да си представим, че държателите на облигации изведнъж решат, че няма да конвертират. На падеж предявяват за изплащане. В този случай едната страна иска да получи пари веднага, другата трябва веднага да ги осигури. Възниква въпрос - хипотетично има ли някаква връзка между кредиторите и платците?
        А какви ще са последиците за дружеството при утвърдителен или отрицателен отговор на този въпрос?
        При всяка от хипотезите, какви стъпки ще предприеме кредиторът?

        Аз съм още на старото си мнение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

          Напълно смислено е туй дето казваш.
          След конвертирането най-вероятно капиталът да изглежда точно така, както съм си позволил да спекулирам в очакванията си десетина поста по-долу.
          Въпросът тук за мен е (пак го повтарям) дали притежателите на облигации ще конвертират? Защото ако са тези, които предположих - защо да го правят, те си имат достатъчно и без да конвертират?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

            Може да се предполага, че са тези, които държат и големите пакети от акциите.
            Напълно смислено е туй дето казваш.
            След конвертирането най-вероятно капиталът да изглежда точно така, както съм си позволил да спекулирам в очакванията си десетина поста по-долу.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kosuma Разгледай мнение

              Ако знаем кой държи пекетите ще намерим и отговора.
              Може да се предполага, че са тези, които държат и големите пакети от акциите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

                Ще има ли конвертиране тука е въпроса?
                Ако знаем кой държи пекетите ще намерим и отговора.
                МНЕНИЕТО МИ НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kosuma Разгледай мнение
                  Ще има ли конвертиране тука е въпроса?

                  Коментар


                  • http://www.bulgariaholding.com/bg/pr...ot-19-02-2018/
                    МНЕНИЕТО МИ НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                    Коментар


                    • Според мен купувачите са предпазливи заради облигациите, ама като гледам няма много желаещи продавачи..

                      Коментар


                      • Но не и в държавата на БХ, Шиши и Черешко....Стабилна и без Корупция..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          БРАВО..
                          Kiro, сега и в курса да се отрази подобна печалба. на нормална борса и подобаващо доверие в компания от правова държава със силна икономика, цената отваря поне с +20% гап

                          Коментар


                          • БРАВО..

                            Коментар


                            • 9 пъти по-голяма печалба
                              Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                                До април може да се прави арбитраж от притежателите на облигации и акционери, които нямат намерение да конвертират.
                                Да, няма да има нова емисия облигации, като на срещата казаха, че очакват доста от големите да конвертират и дълга ще падне. Отделно и чакаме да продават имотите и още повече ще паднат задълженията..
                                И аз ги виждам като теб нещата. Всяка стотинка нагоре, над цена от 1 лев, ще мотивира допълнително облигационерите да конвертират. Обратното, всяко стотинка цена под 1 лев, би ги мотивирало да си приберат парите, пък да търсят евентуално книжа от пазара за удовлетворяване на някакви свои планове и намерения, свързани с компанията. Свързаността също играе тук голяма роля.

                                Главницата и лихвеното бреме ще паднат рязко. По мои неангажиращи сметки, след конвертирането би се оформил еди капитал от порядъка на 100 млн. книжа. При очакваните резултати евентуалните сметки за разводняването няма да излязат на преден план.

                                Реализацията на мъртва субстнация от неползвани имоти ще допринесе допълнително.
                                За мен лично си остава напълно неясно как ще погледне властта на очакванията ни да се даде възможност за изграждане на нови кейови места във Варна и Бургас. Темата с концесиите напоследък е доста чувствителна.

                                А най-големият въпрос разбира се остава голямата експозиция на част от бизнеса към световни пазари, които са в пряка зависимост от икономическата ситуация и перспектива. Играта там е мащабна и тънка, а от един момент нататък повелителят може да се разпореди: играчите вън, давайте да изриваме боклука и да започваме начисто.

                                Коментар

                                Working...
                                X