IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Индустриален Холдинг България (IHB / IHLBL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

    дано си прав !!!
    особено за дивидента като се появи, ще бъде много приятна изненада!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

      Според мен след година резултатите на трейлинг база е доста вероятно да са по-добри от тези които сега излизат на трейлинг, ама това е лично мнение и може и аз да не съм прав. Но ок, да не се подобряват, да си вдят по 30млн ЕБИТДА на година, дългът вече е силно надолу, догодина трябва да е увеличен капацитета на пристанището в Бургас, кораборемонтът изглежда обещаващо, за корабите - там зависи от балтика, ама засега повече от добре. Но да си вадят по толкова ЕБИТДА, като нямат плащания по облигациите да вземат да дават дивидент ... няма да съм недоволен. Има доста накъде да отиде цената според мен.
      дано си прав !!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

        всичко това е правилно, което казваш, но това е в пик на икономическия цикъл. аз реално не мога да видя, как следващата година резултатът ще се подобри по тази позиция.
        Според мен след година резултатите на трейлинг база е доста вероятно да са по-добри от тези които сега излизат на трейлинг, ама това е лично мнение и може и аз да не съм прав. Но ок, да не се подобряват, да си вдят по 30млн ЕБИТДА на година, дългът вече е силно надолу, догодина трябва да е увеличен капацитета на пристанището в Бургас, кораборемонтът изглежда обещаващо, за корабите - там зависи от балтика, ама засега повече от добре. Но да си вадят по толкова ЕБИТДА, като нямат плащания по облигациите да вземат да дават дивидент ... няма да съм недоволен. Има доста накъде да отиде цената според мен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

          Че то увеличението на капитала директно смъкна дълга и ударно задлъжнялостта. Оттук значително по-нисък риск, по-малки лихвени разходи и добри рейшота. D/E от над 60% през 2011 вече е 20%.
          P/E 11 и EV/EBITDA 5.6
          всичко това е правилно, което казваш, но това е в пик на икономическия цикъл. аз реално не мога да видя, как следващата година резултатът ще се подобри по тази позиция.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

            Добър отчет но донякъде се изконсумира от увеличената капитализация с 35 % което си е шампионски ръст за 2018 ... да не забравяме че след увеличението на капитала компанията вече е оценявана на 103 млн ( от 70 млн в началото на годината ).
            Че то увеличението на капитала директно смъкна дълга и ударно задлъжнялостта. Оттук значително по-нисък риск, по-малки лихвени разходи и добри рейшота. D/E от над 60% през 2011 вече е 20%.
            P/E 11 и EV/EBITDA 5.6

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
              Тук каква тишина е само, а чакаме според мен страхотни резултати в отчета за второ тримесечие. Както стабилно върви и балтика сигурно трето ще бъде още по-силно, а позицията съвсем е забравена в момента. Ще видим до кога, мисля си че ще стане интересно
              Добър отчет но донякъде се изконсумира от увеличената капитализация с 35 % което си е шампионски ръст за 2018 ... да не забравяме че след увеличението на капитала компанията вече е оценявана на 103 млн ( от 70 млн в началото на годината ).

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                Излезе и е много приятна изненада
                здравей декс,
                конс. отчета за Н1' 2018 изглежда много "красив"
                Last edited by nitro; 29.08.2018, 13:46. Причина: намерих, няма да има.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nitro Разгледай мнение
                  кога трябва да излезне отчета? има ли дефинирана дата за публикуването му?
                  Излезе и е много приятна изненада

                  Коментар


                  • кога трябва да излезне отчета? има ли дефинирана дата за публикуването му?

                    Коментар


                    • Тук каква тишина е само, а чакаме според мен страхотни резултати в отчета за второ тримесечие. Както стабилно върви и балтика сигурно трето ще бъде още по-силно, а позицията съвсем е забравена в момента. Ще видим до кога, мисля си че ще стане интересно

                      Коментар


                      • чакаме отчета тук

                        Коментар


                        • Хайде честито!
                          https://dariknews.bg/regioni/burgas/...a-keia-2109975

                          Коментар


                          • През май 2018 г., във връзка с взетото решение за обратно изкупуване на акции, Индустриален холдинг България АД е придобило 2 008 323 броя собствени акции при средно претеглена цена от 0,960 лв. за акция.
                            Общият брой на притежаваните собствени акции към 31.05.2018 г. е 2 665 878 броя акции.

                            Коментар


                            • Последните години Алианц не дава дивидент..

                              Коментар


                              • [QUOTE=Scottie Pippen;n3337578]
                                Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение
                                Поинтересувай се малко от факти за Алианц....и защо отстраняват Желев.
                                Нямам такава информация и не знам от къде да намеря такива ФАКТИ. Знам само, че Алианц България е доста печеливчо дружество и всяка година раздава много атрактивен дивидент. Но тук темата е друга.

                                Коментар

                                Working...
                                X