IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Индустриален Холдинг България (IHB / IHLBL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IHLBL
    01 Окт 2018 | 11:42

    През септември 2018 г., във връзка с взетото решение за обратно изкупуване на акции, Индустриален холдинг България АД е придобило (с приключил сетълмент към 28.09.2018 г.) 319 772 броя собствени акции при средно претеглена цена от 0,936 лв. за акция.

    Общият брой на притежаваните собствени акции към 30.09.2018 г. е 2 885 170 броя акции.
    Мненията ми не са препоръка за търговия.

    Коментар


    • Колега, цитирай конкретните текстове:

      За пристанище за обществен транспорт с регионално значение „Кораборемонтен завод „Порт – Бургас“ (наричано също „КРЗ „Порт – Бургас“) има влязъл в сила генерален план – подробен устройствен план – план за регулация и застрояване за пристанищната територия и парцеларен план за пристанищната акватория, одобрен със Заповед на министъра на транспорта и министъра на регионалното развитие и благоустройството № РД-08-198 от 29 май
      2009 г. (МТ) и № РД-02-14-962 от 29 май 2009 г. (МРРБ) и изменен със Заповед на министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията и министъра на регионалното развитие и благоустройството № РД-08-304 от 13 юни 2016 г. (МТИТС) и № РД-02-14-457 от 10 юни 2016 г. (МРРБ) (ДВ, бр. 49 от 2016 г.; НР, об. 4976), в сила от 10 март 2017 г.

      По заявление на собственика на пристанището „КРЗ Порт Бургас“ – АД, със седалище и адрес на управление – гр. Бургас, ул. Индустриална № 3, и с ЕИК 102003925, със Заповед на министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията и министъра на регионалното развитие и благоустройството № РД-08-78 от 27 февруари
      2018 г. (МТИТС) и № РД-02-14-145 от 16 февруари 2018 г. (МРРБ) е дадено разрешение за изработване на проект за изменение на генералния план на пристанище за обществен транспорт с регионално значение „КРЗ „Порт – Бургас“ – подробен устройствен план – план за регулация и застрояване за пристанищната територия и парцеларен план за пристанищната акватория. Със заповедта е одобрено и заданието за проектиране. Заповедта е публикувана на официалната интернет страница на Изпълнителна агенция „Морска администрация“ на 1 март 2018 г.
      Със заявление на „КРЗ Порт Бургас“ – АД, вх. № 512 от 1 март 2018 г., е внесен за разглеждане, приемане и одобряване изготвеният от вносителя проект за изменение на генералния план на пристанище за обществен транспорт с регионално значение „Кораборемонтен завод „Порт – Бургас“.

      За изработения проект за изменение на генералния план на пристанище за обществен транспорт с регионално значение „Кораборемонтен завод „Порт – Бургас“ писмено са уведомени заинтересованите лица, определени в съответствие с чл. 26, ал. 2 и 3 от Наредба № 10 от 2014 г. за обхвата и съдържанието, изработването, одобря-
      ването и изменението на генералните планове на пристанищата за обществен транспорт и им е предоставена възможност за запознаване с проекта и представяне на писмени становища по него в четиринадесетдневен срок от датата на получаване на уведомлението. В нормативно установения срок е постъпило писмено становище
      от Басейнова дирекция „Черноморски район“ с вх.

      № 512 от 22 май 2018 г., съгласно което: 1. предвидените с проекта за изменение на генералния план дейности попадат в границите на пояс III на санитарно-охранителната зона на минерални водоизточници Б-20 и Б-88 от находище Съдиево, учредена със Заповед № РД-877 от 25.08.2004 г. на министъра на околната среда и водите, но в тази заповед няма забрани и ограничения, които да засягат предвидените действия; 2. пристанище за обществен транспорт с регионално значение „Кораборемонтен завод „Порт – Бургас“ попада в определен район със значителен потенциален риск от наводнения „Черно море – Бургас“ с код BG2_APSFR_BS_07, като при извършено моделиране е установено, че предвиденият терен се залива и при трите вероятностни периода – наводнения с малка вероятност на настъпване (1000 години), както и при непредвидими събития, наводнения със средна вероятност на настъпване (100 години) и наводнения с висока вероятност на настъпване (20 години), поради което за него са изготвени карти на риска от наводнения и е необходимо да бъдат предвидени мерки за защита от вредното въздействие на водите; 3. пристанище „КРЗ „Порт – Бургас“, в т.ч. и пристанищната акватория, попадат в зони за защита на водите по чл. 119а, ал. 1 от Закона за водите (ЗВ), както следва: подземното водно тяло е определено като зона за защита на питейните води с код BG2DGW00000PG029 (чл. 119а, ал. 1, т. 1 ЗВ),
      предвидените дейности попадат в зона, в която водите са чувствителни към биогенни елементи (чл. 119а, ал. 1, т. 3 ЗВ), пристанищната акватория попада в зони за опазване на стопански ценни видове риби (чл. 119а, ал. 1, т. 4 ЗВ); 4. необходимо е изготвените ПУП – ПРЗ и ПУП – ПП да са в съответствие с изготвените план за управление
      на риска от наводнения и план за управление на речните басейни. Становище от заинтересованото лице – Министерството на околната среда и водите, не е постъпило.

      Налице са: мотивирано експертно становище по проекта на директора на дирекция „Морска администрация – Бургас“ и капитан на пристанище Бургас, вх. № 512 от 28 май 2018 г., както и изготвено и представено по реда на чл. 112б, ал. 4 от Закона за морските пространства, вътрешните водни пътища и пристанищата на Република Бъл-
      гария (ЗМПВВППРБ) мотивирано становище по проекта на заместващия изпълнителния директор на Изпълнителна агенция „Морска администрация“, изх. № ДОК-284 от 8 юни 2018 г.

      Със За пов ед № РД- 0 8 -2 6 4 о т 21 юни 2018 г. (МТИТС) и № РД- 0 2 -14 - 6 2 8 от 19 юни 2018 г. (МРРБ) е назначен междуведомствен експертен съвет за разглеждане, обсъждане и приемане на проекта за изменение на генерален план на пристанище за обществен транспорт с регионално значение „КРЗ „Порт – Бургас“ – под-
      робен устройствен план – план за регулация и застрояване за пристанищната територия и парцеларен плана за пристанищната акватория.

      Проектът на плана е разгледан и обсъден на заседание на междуведомствения експертен съвет, проведено на 3 юли 2018 г. Съгласно решение № 2 по т. 3 от протокола от заседанието на междуведомствения експертен съвет проектът на генерален план (текстови и графични части) е приет със следната бележка: в срока за приключване на
      работата на междуведомствения експертен съвет вносителят на проекта да представи удостоверение за приемане на проект за изменение на кадастралната карта и кадастралните регистри по чл. 65, ал. 5 от Наредба № РД-02-20-5 от 2016 г. за съдържанието, създаването и поддържането на кадастралната карта и кадастралните регистри,
      издадено от началника на Службата по геодезия, картография и кадастър – Бургас.

      С писмо, вх. № 512 от 19 юли 2018 г., вносителят на проекта „КРЗ Порт Бургас“ - АД, е представил Удостоверение за приемане на проект за изменение на кадастралната карта и кадастралните регистри № 25-106783 от 17 юли
      2018 г. за обект – поземлени имоти с идентификатори 07079.660.600 и 07079.660.561, издадено от началника на Службата по геодезия, картография и кадастър – Бургас. Удостоверението съдържа заключение, че: „Проектът и документите към него отговарят на изискванията на чл. 75 от Наредба № РД-02-20-5 от 2016 г. за съдържанието,
      създаването и поддържането на кадастралната карта и кадастралните регистри и чл. 14 и 16 от Наредба № РД-02-20-4 от 2016 г. за предоставяне на услуги от кадастралната карта и кадастралните регистри. […] Проектът за изменение на кадастралната карта и кадастралните регистри, внесен с вх. № 01-251490-05.07.2018 г. е приет.“ Със същото писмо на вносителя е представена и скица-проект № 15-491009-17.07.2018 г. за изменение на КККР за
      поземлени имоти с идентификатори 07079.660.600 и 07079.660.561, издадена от началника на Службата
      по геодезия, картография и кадастър – Бургас, възоснова на документ с вх. № 01-251490-05.07.2018 г.
      Предвид изложеното и на основание чл. 112в, ал. 3 във връзка с чл. 112а, ал. 5 и 7 и чл. 112б, ал. 7 от Закона за морските пространства, вътрешните водни пътища и пристанищата на Република България (ЗМПВВППРБ) и чл. 36,
      ал. 1 от Наредба № 10 от 2014 г. за обхвата и съдържанието, изработването, одобряването и изменението на генералните планове на пристанищата за обществен транспорт нареждаме:
      Одобряваме приетия от междуведомствения експертен съвет по чл. 112а, ал. 4 от ЗМПВВППРБ
      проект за изменение на генерален план на пристанище за обществен транспорт с регионално значение „Кораборемонтен завод „Порт – Бургас“ (наричано също „КРЗ „Порт – Бургас“) – подробен устройствен план – план за регулация и застрояване за пристанищната територия и парцеларен план за пристанищната акватория (текстови и графични части)
      .

      Заповедта може да бъде оспорена по реда на Административнопроцесуалния кодекс пред Върховния административен съд в 14-дневен срок от обнародването є в „Държавен вестник“.

      Министър на транспорта, информационните
      технологии и съобщенията:
      Ив. Московски
      Министър на регионалното развитие
      и благоустройството:
      Н. Нанков
      Last edited by Tio; 01.10.2018, 12:01.
      “Speculation is a business. It is neither guesswork nor a gamble. It is hard work and plenty of it.”

      Коментар


      • http://dv.parliament.bg/DVWeb/broeveList.faces#
        Брой 72, 31.8.2018 г.. стр 121
        Доста работа са свършили, сега вече да извършват самата инвестиция.

        Коментар


        • Според мен акциите от обратното са на тезгяха...преди някой да ги вземе някак не ми се вярва дя отлепим кой знае колко /а те не са малко/...но знае ли човек, всичко е възможно.

          пп Имам акции, не е препоръка.

          Коментар


          • Колега, благодаря за добрия анализ, явно следиш таза компания. Всъщност още не разбирам кое толкова подобри резултатите последната година? Даже тази година имаше "разводняване" на капитала.(точно не знам)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

              Да, аз затова питам - белким изкопча ценна информация и да се закача и аз на ракетата. Предполагам тези дето вече са се качили и чакат излитане с готовност биха споделили, ако нещо знаят
              Ако за някаква "ценна" информация питаш, аз поне за съжаление не мога да помогна. Но ако е за фундамента - определено смятам че го има. Стабилен бизнес в няколко сектора. Всеки от секторите се справя доста добре, шипинга особено добре тази година спрямо предходните две особено (BDI радва). Пристанищата където вадят ЕБИТДА марж от порядъка на 50% ще показват тепърва още ръст с инвестицията дето стартират тази година в Бургас, а във Варна ръстове има и досега не лоши. Дългът е на значително по-приемливи нива и смятам, че ще продължава надолу. Цена на акция около 1 лев дето въртим толкоз години (определено смятам, че конвертируемите облигации бяха част от причината, ама вече ги няма), покрай излизането на ЕТФ-а извънреден натиск, при видим интерес надвишаващ предлагането.


              Нетният дълг от 140.33млн през 2011, вече е свален до 64.36млн лв. D/E от 61.4% вече е 20.7%. Иначе P/E 11.48x P/B 0.34x EV/EBITDA 5.67x, като очаквам подобряване на резултатите. От страна на мениджмънта има откритост, имат обратно изкупуване, стартираха срещи с инвеститорите, само дивидента липсва. Но се надвам и него да го имаме

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                Да, аз затова питам - белким изкопча ценна информация и да се закача и аз на ракетата. Предполагам тези дето вече са се качили и чакат излитане с готовност биха споделили, ако нещо знаят
                Предполагам, че просто екстраполират резултатите от полугодието, след като гледаш основно П/Е знаеш какво би се получило и какви са параметрите на пазара като цяло

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                  Тя първо цената се мести, после се появява добрия годишен отчет/а понякога и не се появява/
                  Да, аз затова питам - белким изкопча ценна информация и да се закача и аз на ракетата. Предполагам тези дето вече са се качили и чакат излитане с готовност биха споделили, ако нещо знаят

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                    И къде го виждате фундамента тук? Нямат и един добър годишен отчет. Изкараха един читав междинен само. Според мен има много по-добри(по-подценени) компании на БФБ.
                    Тя първо цената се мести, после се появява добрия годишен отчет/а понякога и не се появява/

                    Коментар


                    • BSEtrader каза, че тук има фундамент и аз попитах къде е по-точно, защото аз лично в отчетите не го виждам(признавам си не съм професионалист и гледам най-вече P/E ). Да, съгласен съм, че цената рано или късно клони пъм фундамента. Не става въпрос за някакъв потенциал изобщо. Това дето Грую пише е интересно, но не е от фундамента и е нещо преходно - я се случи, я-не.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dr.Justice Разгледай мнение
                        BSEtrader + 15% може да сте прави, но може и аз да съм прав. Може наистина 900 хилки да не ги е купил всичките, но това не променя ситуацията.
                        Дали ще се потвърди фундамента от 1 1/2Н ще видим..

                        petyopb - къде виждаш ти други позиции с потенцял?? на БФБ-то ..
                        Аз може ли? виж чез - вярно, има политически риск, не е спекулативна и няма да влиза и излиза от индекси, но има абсол'тно всички предпоставки да качи 50% при отправяне на търгово, което, евентуално следва да се случи догодина. Други засега, дето да си заслужават на тези цени (а не по принцип), не виждам - виж балони има колкото си щеш Не е препоръкЪ де, имам само чез и химчета за ташак, щото без химчета не може.

                        А на холдинга съм му се нагледал и на строителствата на кораби, и на обещанията. Успех на държащите тук, определено може пак да стане врътката с НВ - тоя стана дойната крава на БФБ и определено трябва да му вдигнат паметник някъде около грозния бик на "Три уши"!
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                          първо аз зададох въпроса ... ами просто гледам отчетите и кои компании правят печалби, проста работа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dr.Justice Разгледай мнение
                            BSEtrader + 15% може да сте прави, но може и аз да съм прав. Може наистина 900 хилки да не ги е купил всичките, но това не променя ситуацията.
                            Дали ще се потвърди фундамента от 1 1/2Н ще видим..

                            petyopb - къде виждаш ти други позиции с потенцял?? на БФБ-то ..
                            Някъде, където иска да продаде, за да купи тук.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dr.Justice Разгледай мнение
                              ...
                              petyopb - къде виждаш ти други позиции с потенцял?? на БФБ-то ..
                              първо аз зададох въпроса ... ами просто гледам отчетите и кои компании правят печалби, проста работа

                              Коментар


                              • BSEtrader + 15% може да сте прави, но може и аз да съм прав. Може наистина 900 хилки да не ги е купил всичките, но това не променя ситуацията.
                                Дали ще се потвърди фундамента от 1 1/2Н ще видим..

                                petyopb - къде виждаш ти други позиции с потенцял?? на БФБ-то ..

                                Коментар

                                Working...
                                X