IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Индустриален Холдинг България (IHB / IHLBL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
    Добре че подкрепят, защото иначе кой знае къде щеше да отиде цената.
    Ироничен си, ама ще се усетиш , че с иронията си едва ли ще хваниш смисъла, камо ли пък нещо друго.
    Това тук е една забравена акция, която обаче скоро ще се премести доста в горния ред на печеливши

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
      През октомври 2013 г. Индустриaлен холдинг България АД е изкупило обратно 182 255 броя акции при средна цена за 1 акция 0.864 лева.
      Общият брой на притежаваните собствени акции към 31.10.2013 г. е 680 521 броя акции при средна цена за 1 акция 0.776 лева.
      Добре че подкрепят, защото иначе кой знае къде щеше да отиде цената.

      Коментар


      • През октомври 2013 г. Индустриaлен холдинг България АД е изкупило обратно 182 255 броя акции при средна цена за 1 акция 0.864 лева.
        Общият брой на притежаваните собствени акции към 31.10.2013 г. е 680 521 броя акции при средна цена за 1 акция 0.776 лева.

        Коментар


        • ИХ България АД с максимална консолидирана печалба към юни

          Индустриален Холдинг България АД отчете печалба в размер на 18 552 хил. лв. в консолидирания си отчет към второто тримесечие на 2013г. Печалбата е максимална за историята на дружеството към този отчетен период.

          Общите приходи са в размер на 76 826 хил. лв. което е повишение от 47.27 % спрямо предходния период. Общите разходи отчитат ръст от 5.30 % до 57 067 хил. лв.

          Нетните приходи от продажби в края на юни са в размер на 68978 хил.лв. и представляват 89.78 % от общите приходи. Спрямо предходния период те се увеличават с 63.21 %.

          Формираната печалба на акция към второто тримесечие (на осреднена годишна база) е 0.32 лв.

          Собственият капитал на консолидирана основа към полугодието е в размер 241 216 хил. лв., като спрямо същия период на 2012г. година се е увеличил с 6.89%.

          В неконсолидирания отчет на дружеството след вторите три месеца на 2012г. бе декларирана печалба в размер на 20 420 хил. лв.
          “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
            Накара ме да отворя годишния консолидиран отчет, прав си че основното са корабите, както и че дела на корабостроителницата пада (от 30.9% от активите през 2011 на 21.8% от активите). Че не струва нищо корабостоителницата ... не знам дали е така, дано не е така, но според последния годишен отчет активите в този сегмент са оценени на 94 млн лв, което хич не е за подценяване, когато говорим за компания чиято капитализация е 61-2 млн лв.
            Не ме разбирай погрешно, може и добри пари да се изкарат тук, може и акции да си взема, но за момента все още са доста неясни нещата и трябва да стане ясно какво ще става с тази корабостроителница. И пак казвам - второто тримесечие беше изненадващо добро като резултат според мен.
            Към края на юни са обезценили корабостроителницата с почти 20 милиона. Което ще влезе в следващите отчети. Предполагам че ще нулират печалбата от правата за да не плащат данъци върху тях.

            реално към момента холдинга се оценява по ликвидационна стойност. И то доста консервативна ликвидационна стойност. Все пак ПБ 0,3 предполага че нетните активи са на 30% от това на което се водят. А 90 милиона са повече от капитализацията, но все пак общо активите са 420 милиона и от тях половината са реално нови или почти нови кораби.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Основния и актив са 6 кораба с балансова стойност над 200 милиона. Корабостроителницата реално не струва почти нищо.
              Накара ме да отворя годишния консолидиран отчет, прав си че основното са корабите, както и че дела на корабостроителницата пада (от 30.9% от активите през 2011 на 21.8% от активите). Че не струва нищо корабостоителницата ... не знам дали е така, дано не е така, но според последния годишен отчет активите в този сегмент са оценени на 94 млн лв, което хич не е за подценяване, когато говорим за компания чиято капитализация е 61-2 млн лв.
              Не ме разбирай погрешно, може и добри пари да се изкарат тук, може и акции да си взема, но за момента все още са доста неясни нещата и трябва да стане ясно какво ще става с тази корабостроителница. И пак казвам - второто тримесечие беше изненадващо добро като резултат според мен.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                ravnovesie, резултатите за второто тримесечие наистина изглеждат добре, чак не знам откъде извадиха толкова имайки предвид предходни тримесечия. Ама ми е странно да говориш за P/B при компания дето основните й активи са корабостроителница която не работи и генерира само разходи, има опасност да си изгуби специалистите дето работят там или пък трябва да им плаща заплати без особена работа да вършат (все губещи варианти). Според мен лично си е доста притеснителен изначалния факт че корабостроител се е принудил да става корабособственик ...
                Но все пак ако тръгне бизнеса може да се направят пари от позицията, няма съмнение!
                Основния и актив са 6 кораба с балансова стойност над 200 милиона. Корабостроителницата реално не струва почти нищо. Даже самия холдинг я обезценява в баланса и. Тези кораби постепенно навлизат в бизнеса и както се вижда ръста в приходите идва от там.

                Коментар


                • ravnovesie, резултатите за второто тримесечие наистина изглеждат добре, чак не знам откъде извадиха толкова имайки предвид предходни тримесечия. Ама ми е странно да говориш за P/B при компания дето основните й активи са корабостроителница която не работи и генерира само разходи, има опасност да си изгуби специалистите дето работят там или пък трябва да им плаща заплати без особена работа да вършат (все губещи варианти). Според мен лично си е доста притеснителен изначалния факт че корабостроител се е принудил да става корабособственик ...
                  Но все пак ако тръгне бизнеса може да се направят пари от позицията, няма съмнение!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    ОК, разбирам доводите ти.

                    След година да кажем лесно ще може да се види кое е било по-успешна инвестиция
                    Ще видим след 1, след 3, и след 5 живот и здраве: )

                    Ама след 5 години не съм сигурен, че и двете ще са на линия
                    Veni, Vidi, Vici

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                      - Ами пиб прави пари, а ихлбл губи пари
                      - пиб е системно важно предприятие, а ихлбл лешоядите ще го разпарчатост, а държавата не би си мръднала пръста.

                      Това не е начин на инвестиране: ) просто една проста сметка: )
                      ОК, разбирам доводите ти.

                      След година да кажем лесно ще може да се види кое е било по-успешна инвестиция

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Хаха, добре. Много успехи с този начин на инвестиране Интересно ми е как ПИБ ти се струва Ок, а ИХЛБ прекалено рисков
                        - Ами пиб прави пари, а ихлбл губи пари
                        - пиб е системно важно предприятие, а ихлбл лешоядите ще го разпарчатост, а държавата не би си мръднала пръста.

                        Това не е начин на инвестиране: ) просто една проста сметка: )
                        Veni, Vidi, Vici

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                          При roe 5% и growth 0%, implied CoE ти е грубо около 20% - факт. Но за мен рискът тук е прекалено голям и моята изискуема норма на възвращаемост тук е оине 35-40%
                          Хаха, добре. Много успехи с този начин на инвестиране Интересно ми е как ПИБ ти се струва Ок, а ИХЛБ прекалено рисков

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                            Но това не ти разрешава основния проблем. Компанията не генерира достатъчно кеш, за да си покрива капиталовите нужди, за това се е овъртяла с дълг. Ако не подобри оперативната си дейност, компанията дори и след конверсиите ще е принудена пак да се овърти с дълг: )
                            Реално дълга намалява. А с него намалява и риска. И всъщност компанията вече генерира кеш от оперативна дейност. Като точно това имах в предвид че вече нещата са минали дъното. Очевидно не са още розови, защото иначе нямаше да се търгува на ПБ 0,3.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Но пък се подобрява структурата и се намалява риска И 20% не сак толкова много.
                              При roe 5% и growth 0%, implied CoE ти е грубо около 20% - факт. Но за мен рискът тук е прекалено голям и моята изискуема норма на възвращаемост тук е оине 35-40%
                              Veni, Vidi, Vici

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Но пък се подобрява структурата и се намалява риска И 20% не сак толкова много.
                                Но това не ти разрешава основния проблем. Компанията не генерира достатъчно кеш, за да си покрива капиталовите нужди, за това се е овъртяла с дълг. Ако не подобри оперативната си дейност, компанията дори и след конверсиите ще е принудена пак да се овърти с дълг: )
                                Veni, Vidi, Vici

                                Коментар

                                Working...
                                X