IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    Пичове,
    излагате се....коментирате някакви 10ст. доста повече от сделката за Кремиковци дето е за стотици милиони..и е тъмна индия какво и как се случва....

    успех
    Напротив. Още тогава бях сметнал и написал какъв ще бъде нетния ефет от сделката върху инвеститорите в ПИБ. Понеже и други хора още на момента разбраха каква е играта и разпродадоха. За това и след това цената се срина брутално. Виж на графиката на акциите на банката, кога обявиха новината и какво последва след това.

    Като си спомня, че някои хора тук ме убеждаваха, че срива в цената няма нищо общо със сделката и че спада е продиктуван от секторни и икономически фактори направо умирах от смях.
    The weak are meat and the strong do eat.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mnz Разгледай мнение
      В какво да направи банката?
      Няма начин да стои настрана. След като ГЕРБ вече дари 1 млн.лв., няма как банката след като има определени контакти с ГЕРБ, да стои настрана, нормално е и тя да дари.
      Всички знаем какви са отношенията на високото ниво тук, така че нека да не се изненадваме от подобни дарения.
      естествено, че е нормално
      Пък и на фона на даренията на земи за писти по Пирин и Витоша(е, има нещо като разход - концесия, ама харча за обяди е по-голям ), това е даже, твърде малък жест )
      Само дето нещата са сведени до лични каси при приходите и банкови при разходите )

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mnz Разгледай мнение
        E какво да направи банката?
        Няма начин да стои настрана. След като ГЕРБ вече дари 1 млн.лв., няма как банката след като има определени контакти с ГЕРБ, да стои настрана, нормално е и тя да дари.
        Всички знаем какви са отношенията на високото ниво тук, така че нека да не се изненадваме от подобни дарения.
        Политически не искам да говоря,но щом твърдиш,че имат отношения с Герб значи трябва да е изненада за теб,че CORP,а не пиба спечели търга за санирането на жилища.....както и да е,за мен постъпката е добра,но не е в полза на акционерите.......Успех

        Коментар


        • Пичове,
          излагате се....коментирате някакви 10ст. доста повече от сделката за Кремиковци дето е за стотици милиони..и е тъмна индия какво и как се случва....

          успех
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от PapilloN* Разгледай мнение
            Напълно съм съгласен........ Постъпката заслужава адмирации,но имам чувството,че банката гледа повече да изгражда социален авторитет - като то не бяха семейни реклами, сега благотворителни дейности...... акционерите остават на последно място,а на мен това не ми харесва както и други работи,които са в отчета
            E какво да направи банката?
            Няма начин да стои настрана. След като ГЕРБ вече дари 1 млн.лв., няма как банката след като има определени контакти с ГЕРБ, да стои настрана, нормално е и тя да дари.
            Всички знаем какви са отношенията на високото ниво тук, така че нека да не се изненадваме от подобни дарения.

            Коментар


            • Ето го и линка, в който са упоменати предстоящите промени в Тарифата: http://fibank.bg/bg/page/2363/%D0%9F...1_%D0%90%D0%94.

              Конкретния текст, почти най-отдолу:

              Промени в Тарифата за такси и комисиони (в сила от м. февруари 2012 г.)

              Уведомяваме Ви, че:

              че в раздел XIV "Банкови карти" от Тарифата за такси и комисиони на Първа инвестиционна банка АД са направени промени - в сила от 01.02.2012 г., с които можете да се запознаете тук.
              Сигурен съм, че го четох и в Капитал преди 2-3 седмици.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
                Абе т'ва публично АД ли е или благотворително дружество ?
                Тези хора акционери нямат ли ?
                Напълно съм съгласен........ Постъпката заслужава адмирации,но имам чувството,че банката гледа повече да изгражда социален авторитет - като то не бяха семейни реклами, сега благотворителни дейности...... акционерите остават на последно място,а на мен това не ми харесва както и други работи,които са в отчета

                Коментар


                • Аз бях един от големите фенове на ПИБ (може да се види из архивите), но в последните година-две доста неща направиха, които няма как да ме кефят като акционер (вече не съм). Залитането на мажоритаря към бизнеса с офшорни схеми по никакъв начин не работи за имиджа на банката. Риска поет в сделката за кремиковци е всичко друго но не и в тон с добрите практики в банкирането. Реално ПИБ оперира като фирма на мажоритаря, то си е така факт, но все пак е банка и е добре да се мисли отговорно по темите за експозиция и риск. Другото, което ме подразни беше схемата с облигациите, които пласираха , за да се подговти капитала за схемата кремиковци.... 12%... обаче пласирани явно на свои хора..това няма как да е изгодно за акционерите дето ще сънуват дивидент тук идните 10 години.

                  иначе банката е хубава и е грехота супер ритейла който имат да се помрачава от разни схеми и комбинации.

                  поздрави

                  успех на инвестиралите тук
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от COBOSCHETO Разгледай мнение
                    Е да ъпдейтнаха се Честито на всички картодържатели.10 стинки оттук 10 стинки оттам ..
                    Не са се "ъпдейтнали" сега. Аз лично знам за тази промяна поне месец преди да влезе в сила. Съвсем почтено и предварително си обявяват всичко.
                    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                    Коментар


                    • Няма по-абсурдна банка от тази в момента в България. Просто абсурдите следват един след друг.

                      Негативното за инвеститорите тук е че дори да се пооправят нещата не виждам как някой уважаващ себе си инвестиционен фонд би вкарал пари тук. Поне за мен сделката за Кремиковци беше апотеоса на наглостта, Именно тогава разпродадох всичко.

                      За съжаление абсолютно нищо добро не ви чака тук.
                      The weak are meat and the strong do eat.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                        Ето ТУК е конкретното изменение в тарифата относно въвеждането на 10 стотинки такса за теглене от банкомат на банката.

                        А линкът към това и всички други изменения намерих ето ТУК - Предстоящи промени в Общи условия и Тарифа на ПИБ АД. Обикновено стои долу вдясно на главната страница на банката.

                        Кьорав карти не играе!
                        Е да ъпдейтнаха се Честито на всички картодържатели.10 стинки оттук 10 стинки оттам ..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Velemir Разгледай мнение
                          "Ние от Първа инвестиционна банка не можем да останем безучастни към последните разтърсващи събития в общините Харманли и Свиленград. Със съпричастност към трагедията на стотици семейства ПИБ дарява на засегнатите от бедствията хора по 150 000 лв. за всяка община", съобщават от финансовата институция.
                          inews
                          Абе т'ва публично АД ли е или благотворително дружество ?
                          Тези хора акционери нямат ли ?
                          Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Shemata Разгледай мнение
                            Хубави времена бяха, когат ПИБ беше 12 лв.
                            След време пък ще казваме: Какви хубави времена бяха, когато ПИБ беше 2 лв.

                            Коментар


                            • Хубави времена бяха, когат ПИБ беше 12 лв.
                              Мнението ми не е препоръка!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от COBOSCHETO Разгледай мнение
                                Айде сега многознайко мрежовик за да подкрепиш мнението си ми дай линк къде е обявена в сайта на баМката майка тази промяна, освен тихимълком да се мъдри във всички банкови извлечения на клиентите ?! И кои каза че съм се развел .....с Бамката ПИБ ? Просто от това че бях акционер смених статуса си на НЕакционер.Дадох си ги на пазара на воля ...
                                Не е препоръка ся да продавате или купувате !
                                Ето ТУК е конкретното изменение в тарифата относно въвеждането на 10 стотинки такса за теглене от банкомат на банката.

                                А линкът към това и всички други изменения намерих ето ТУК - Предстоящи промени в Общи условия и Тарифа на ПИБ АД. Обикновено стои долу вдясно на главната страница на банката.

                                Кьорав карти не играе!
                                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                                Коментар

                                Working...
                                X