IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
    Как разбра че нямало скрап ?
    Няма, но за него - вече не му дават да изнася....така говорят
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от badboy333 Разгледай мнение
      На консултантит по сделката с покупката на Кремиковци честито!

      Кой би живял на такова място?

      И какво излиза сега:

      1.Няма достатъчно скрап за да с покрият дори лихвите по заема!
      2.Терена дори и да се рекултивира не става за живеене!

      нормата е 100 бекерела
      Как разбра че нямало скрап ?
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Ot twitter:
        Случка в кабинката на Банско "- Тате, кой е Цеко? - Шшт, такива работи не се питат!"

        Коментар


        • На консултантит по сделката с покупката на Кремиковци честито!

          Кой би живял на такова място?

          И какво излиза сега:

          1.Няма достатъчно скрап за да с покрият дори лихвите по заема!
          2.Терена дори и да се рекултивира не става за живеене!

          нормата е 100 бекерела
          Last edited by badboy333; 27.02.2012, 23:45.
          Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            това да го видя няма да го повярвам Млечния Пешо в офис на ПИБ
            E kak бе МЕЛКОТО пльюе а там си дърви депозитите Ма и там скоро лихшиюките на годищна база ще слезнат под 5 % тогава очаквам кеш ресурса да се "запъти нагрудате"

            Не е препоръка за търговия с ЦК

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
              Привличането на парични средства в условията на криза е много рисковано. Много лесно се пали туй дето много трудно се гаси, ша знайш !
              Аз лично от 6-7 месеца съм им клиент (фирмата) , но по сметките не оставям почти никакви пари. Ползвам ги само заради ниските такси и за кредитно досие от оборотите.
              Пак се исказа неподготвен. Ако някой иска да ти даде парите си за да му управляваш - лесно можеш да го върнеш... но е трудно да го накараш да ти повярва, нали ....това го знаеш по-добре от нас....горкия ти
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
                Привличането на парични средства в условията на криза е много рисковано. Много лесно се пали туй дето много трудно се гаси, ша знайш !
                Аз лично от 6-7 месеца съм им клиент (фирмата) , но по сметките не оставям почти никакви пари. Ползвам ги само заради ниските такси и за кредитно досие от оборотите.
                това да го видя няма да го повярвам Млечния Пешо в офис на ПИБ
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
                  Nicola, не знам за какво финансиране говориш, но както се вижда от публичните финансови отчети, ПИБ-чето няма нужда от финансиране. Виж и ръста на печалбата за 2011 г. ПИБ привлича най-много парични средства и доверието е голямо.
                  Не знам и откъде ти е информацията за отпуснат кредит на 3% лихва?!? Пич, никой не е луд да дава на толкова ниска лихва... Та, ти не бери грижа за банката, нали вече не си акционер, тогава?
                  Привличането на парични средства в условията на криза е много рисковано. Много лесно се пали туй дето много трудно се гаси, ша знайш !
                  Аз лично от 6-7 месеца съм им клиент (фирмата) , но по сметките не оставям почти никакви пари. Ползвам ги само заради ниските такси и за кредитно досие от оборотите.

                  Коментар


                  • http://www.dnevnik.bg/zelen/2012/02/...te_se_subraha/

                    "От Боровец, от "Бороспорт" сме. Не знаем за какво става дума, докараха ни с автобус", обясни участник в периферията на тълпата."

                    Коментар


                    • http://www.dnes.bg/politika/2012/02/...-mln-lv.151412

                      На територията на страната членовете на бандата са изградили схема от създадени юридически лица "бушони", които декларират вътреобщностни придобивания на големи количества черни и цветни метали от чуждестранни контрагенти. Целта на фиктивните фирми била да продават по документи необходимите количества скрап на реални търговци, които чрез издадените фактури да оправдаят закупени от физически лица количества скрап без документи.

                      По този начин реалните търговци избягвали плащането на данък, дължим при директно изкупуване, който възлиза на 10% от стойността на закупеното от физически лица количество. Организаторът на схемата използвал чуждестранни дружества, чрез които осъществявал дейността си. Част от тях са регистрирани на територията на Великобритания или САЩ в офшорни зони.
                      Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        като си толкова в час знаеш ли какъв % ще е лихвата... щото може да е 'изгодна'...колкото е 'изгодна' за банката и лихвата по облигационната дето емитираха преди Кремиковската епопея.

                        и не се бъркай кой бил на загуба от ПИБ.. това е позицията, която 2009 ми оправи портфейла , но това не значи, че трябва да съм кон с капаци. Никола си спомням беше един от най-заклетите фенове тук, но за разлика от теб има доста познания и не вика на черното бяло.


                        умната.
                        Не се притеснявай има много по умни хора от теб да преценят колко ще е изгодно за самата банка още преди да са направили сделката. Лихвата никой не я знае колко ще е, зашото това ще се реши на кредитен съвет. На мен през 2009 също много ми се повиши портфейла и ми е все едно кой колко е изгубил, не само тук, но и по другите позиции.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
                          Май трябваше да напиша "купи" (в кавички), защото някои не ме разбира какво искам да кажа. Естествено че за финансиране става дума, както е при Кремиковци, Банско, Неохим, Тракия Папир и и още знайни и незнайни. Нали все пак е банка и основната и дейност е да финансира. Трябва да четеш между редовете.

                          Не е препоръка
                          като си толкова в час знаеш ли какъв % ще е лихвата... щото може да е 'изгодна'...колкото е 'изгодна' за банката и лихвата по облигационната дето емитираха преди Кремиковската епопея.

                          и не се бъркай кой бил на загуба от ПИБ.. това е позицията, която 2009 ми оправи портфейла , но това не значи, че трябва да съм кон с капаци. Никола си спомням беше един от най-заклетите фенове тук, но за разлика от теб има доста познания и не вика на черното бяло.


                          умната.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            жорка тъп ли си или на тъп се правиш....ПИБ-а не може да купи такова нещо, но може да финансира 'изгодно' някой да го купи...има разлика. Едно е да спечелиш 50% а друго е да прибереш лихва 5%...

                            не е препоръка
                            Май трябваше да напиша "купи" (в кавички), защото някои не ме разбира какво искам да кажа. Естествено че за финансиране става дума, както е при Кремиковци, Банско, Неохим, Тракия Папир и и още знайни и незнайни. Нали все пак е банка и основната и дейност е да финансира. Трябва да четеш между редовете.

                            Не е препоръка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
                              Тъкмо сега ПИБ-а като купи и БДЖ ще затвори цикъла на един много доходоносен бизнес

                              Не е препоръка
                              жорка тъп ли си или на тъп се правиш....ПИБ-а не може да купи такова нещо, но може да финансира 'изгодно' някой да го купи...има разлика. Едно е да спечелиш 50% а друго е да прибереш лихва 5%...

                              не е препоръка
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от badboy333 Разгледай мнение
                                по повод информация във в. Труд" за проявен интерес към дружеството от Първа инвестиционна банка (ПИБ). Трезорът финансира покупката на "Кремиковци" от дружество на фирмата за скрап "Надин", която хипотетично би имала интерес към нарязване на старите товарни вагони на железницата, за да си осигури допълнително работа.



                                http://www.capital.bg/biznes/kompani...ni_za_milioni/

                                Кой иска да ремонтира вагони

                                БДЖ обаче има нужда от пари, затова и ще се опита да събере 6.7 млн. лв. от извадените за продажба вагони. Те са разделени на 6 групи (лота), всяка една от по 100-110 вагона и с начална цена от над 1 млн. лв.

                                Представители на бизнеса с изкупуването и търговия с черни метали намират цените, на които активите са обявени от БДЖ, не като за вагони за скрап, тъй като са твърде високи. В случая става въпрос предимно за товарни вагони, които задължително трябва да претърпят ремонт, защото повечето са повредени и разграбени.

                                "Вагоните не са чак като за скрап и могат да се ползват, но трябва да се инвестира в ремонтирането им, а ние нямаме средства да наливаме в това", каза и Йордан Недев.

                                Който купи вагоните, трябва да ги ремонтира, за да може да ги пусне в действие - при тази цена става въпрос за дългосрочна инвестиция на собственик на товари, категорични са от бизнеса. В сектора има неофициална информация, че "Надин" имат интерес да купят вагони, за да возят скрап от "Кремиковци" (чиито активи бяха купени от свързани с холдинга фирми през пролетта на миналата година).
                                До редакционното приключване на броя обаче компанията не беше открита за коментар.


                                Тъкмо сега ПИБ-а като купи и БДЖ ще затвори цикъла на един много доходоносен бизнес

                                Не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X