IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    а е интересно и друго тук - току гръмне някое дружество и сред основните кредитори вечно е "българската" фибанк (пък що са фибанк никой не знае, много напомня на сибанк -дали е случайно). То не бяха Ковачки, Кремиковци. ОЦК, БДЖ, Рубин....., но пък за сметка на това провизиите са едва 141 млн (за справка, подобните по големиа на активите ОББ имат над 620 млн., а 8 пъти по-малкиите БАКБ - също 141 млн). На мен нещо не ми излиза, но какво ли разбирам аз от банкови акции
    успех на държащите тук.
    Дръж се за дупето или си смени аватара Всички притежатели на акции са пълнолетни и могат да сами решават без да чакат "доброжелатели" като теб да ги ориентират...
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • а е интересно и друго тук - току гръмне някое дружество и сред основните кредитори вечно е "българската" фибанк (пък що са фибанк никой не знае, много напомня на сибанк -дали е случайно). То не бяха Ковачки, Кремиковци. ОЦК, БДЖ, Рубин....., но пък за сметка на това провизиите са едва 141 млн (за справка, подобните по големиа на активите ОББ имат над 620 млн., а 8 пъти по-малкиите БАКБ - също 141 млн). На мен нещо не ми излиза, но какво ли разбирам аз от банкови акции
      успех на държащите тук.
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Joel Разгледай мнение
        След като Инвестбанк със загуба за полугодието от 16 млн се оценява на 200 млн /"БНБ одобрява придобиването от Адил Саид Ахмед Ал Шанфари на 29 761 905 /за 50 млн/ акции с право на глас на Инвестбанк АД, гласи решение на Румен Симеонов, подуправител на БНБ, ръководещ управление Банков надзор. Това прави дял от 24,93% след увеличението на капитала на банката."/ и е 5 пъти по-малка от ПИБ то смятам, че акцията е силно подценена.
        aхахаха - не е истина просто, гледам, че си от по-старите като регистрация във форума, та сигурно си спомняш как на цена от 400 инта за акция, всички смятаха, че Булстрад е подценен, щото дзи го продали на цена над тогавашната капитализация на "Флагмана" в застраховането и т.н. и т.н. На колко е в момента булстрад, може да си провериш и сам....
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Joel Разгледай мнение
          ......... то смятам, че акцията е силно подценена.
          Дубрутро свате. Правилен извод.
          А кое не е на БФБ ?

          Коментар


          • След като Инвестбанк със загуба за полугодието от 16 млн се оценява на 200 млн /"БНБ одобрява придобиването от Адил Саид Ахмед Ал Шанфари на 29 761 905 /за 50 млн/ акции с право на глас на Инвестбанк АД, гласи решение на Румен Симеонов, подуправител на БНБ, ръководещ управление Банков надзор. Това прави дял от 24,93% след увеличението на капитала на банката."/ и е 5 пъти по-малка от ПИБ то смятам, че акцията е силно подценена.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              И аз я подкрепям и не познавам мажо. UP на max
              Само така. Биците с рогата напред.
              Успех!
              Добрият, стар Батя

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Спекулант Разгледай мнение
                Предполагам и на вас ви прави впечатление, че тук движенията на акцията сякаш не са напълно пазарни. Излиза кофти новина за длъжник на банката, откъдето тя може да запише сериозно количество лоши кредити, но акцията катери
                Склонен съм да вярвам че свързани с мажовците я подпират. Още повече, че се изкупува предимно през ПФБК...
                И аз я подкрепям и не познавам мажо. UP на max
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Спекулант Разгледай мнение
                  Предполагам и на вас ви прави впечатление, че тук движенията на акцията сякаш не са напълно пазарни. Излиза кофти новина за длъжник на банката, откъдето тя може да запише сериозно количество лоши кредити, но акцията катери
                  Склонен съм да вярвам че свързани с мажовците я подпират. Още повече, че се изкупува предимно през ПФБК...
                  Те отдавна си крепят тука.
                  Ма нема лошо, нека си подпират и юркат до 1.90 поне.
                  Па ако и ЦКБ-то е паднало дотогава до и под 55ст - супер за врътка ще стане.

                  Коментар


                  • Предполагам и на вас ви прави впечатление, че тук движенията на акцията сякаш не са напълно пазарни. Излиза кофти новина за длъжник на банката, откъдето тя може да запише сериозно количество лоши кредити, но акцията катери
                    Склонен съм да вярвам че свързани с мажовците я подпират. Още повече, че се изкупува предимно през ПФБК...
                    Добрият, стар Батя

                    Коментар


                    • ПИБ(FIB) се раздвижи .
                      Мнението ми не е препоръка!!!

                      Коментар


                      • Продават активите на ОЦК за 8.3 млн. лв.

                        15:27 | 11 август 2012

                        В едномесечен срок 50 на сто от Оловно-цинковия комбинат в Кърджали могат да се сдобият с нови собственици, срокът тече от 13 август.
                        Продажбата става ясна от обявлението на частния съдебен изпълнител Росен Сираков, който пристъпва към този акт, след като един от най-големите кредитори на завода - Първа инвестиционна банка /ПИБ/ спечели делото в съда и получи изпълнителен лист, съобщи БГНЕС. Това се наложи, тъй като мажоритарният собственик Валентин Захариев не е в състояние да обслужва кредита, отпуснат от ПИБ, нито да се разплаща със стотиците металурзи и на практика доведе до закриването на комбината.
                        Захариев е заложил като обезпечение срещу кредита половината от целия комбинат – завода за производство на цинк, а банката поиска продажбата му, за да върне парите си. Началната цена на заложените имоти, които са разположени върху площ от 326 230 квадратни метра, е 8 307 592 лв. Ако в рамките на едномесечния срок не се появят купувачи, заложените сгради и производствени съоръжения стават собственост на ПИБ и тя започва да се разпорежда с тях, обясниха вещи в процедурата, пожелали анонимност.

                        Правото й на разпореждане обаче не е безгранично, банката не може да се занимава с производствена дейност – това не й е присъщо, целта е предприятието да заработи отново и ПИБ да си върне парите от кредита и лихвите, допълниха източниците. Според тях обявената начална цена е нищожна част от средствата, отпуснати като заем срещу обезпечението. Дори да се намерят купувачи, те ще бъдат желаещи да нарежат съоръженията за скрап, а с парите от това не би се покрила дори началната обявена цена, коментираха още те.

                        Оловно-цинковия комбинат има около 300 млн. лв. дългове. Задълженията към ПИБ са близо 54 млн. лв. Кредитът е обезпечен със сгради в завода, концентрати и оборудването за изграждане на изцяло нови мощности. Върху залога вече е наложен запор. Според запознати, идеята е банката да влезе във владение на имуществото и чрез своя фирма да го управлява.
                        Освен към ПИБ, заводът има задължения и към още две банки - "Суис Кредит" и в БНП "Париба".


                        В електронния сайт на частния съдебен изпълнител Росен Сираков интересуващите се могат да видят кои именно части от някога водещото в бранша предприятие са обявени за продажба. ОЦК е построен през 1955 г. край Кърджали и става градообразуващ фактор. Съоръженията му са от времето на Втората световна война, а амбициозните инвестиционни проекти на Захариев така и не се осъществиха, макар закупените преди години свръхмодерни мощности да отлежават в складове край Ботунец. Никога преди да попадне в ръцете на Валентин Захариев комбинатът не е бил в такава криза.

                        Проблемите с ОЦК Кърджали тлеят от началото на март. Работниците в комбината, собственост на Валентин Захариев, не са получавали заплати от повече от половин година, което ги изкара на масови протести по улиците на града. Наложи се намеса на правителството и те получиха по заплата и половина преди Великден. Тогава лично премиерът Бойко Борисов им обеща нов собственик до 2 месеца. Единственият инвеститор с който се преговаря тогава бе полската Силезия, призна министър Добрев. Преди него се отказаха българската Химимпорт и руска компания. Полският инвеститор обяви, че е готов да плати заплати на работниците и да вземе комбината под наем. Подобна бе и схемата с "Кремиковци" преди той окончателно да обяви несъстоятелност. Тогава предложението дойде от украинска фирма, но срещна отпор на кредиторите.

                        http://dnes.dir.bg/news/pib-sadia-iz...11767391?nt=10
                        Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от badboy333 Разгледай мнение
                          Не ми се спори за глупости!
                          Надин са в затвора но има още хора за там!

                          Не сте информирани!
                          Които е ченге има !

                          Коментар


                          • Продавам ПИБ-а и отивам на морето .
                            Мнението ми не е препоръка!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                              А ти ако беше поне малко информиран нямаше да висиш във форума .... Препоръка - окачи си фуражката в антрето и бегай към морето.
                              То за морето трябват стинки бе пич, тоя няма и 5 лева. Нема как ша го търпим и лятото в форума ......
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • тъкмо като са в затвора, ПИБ-а официално ще стане собственик на Надин и тогава няма да има пропуснати ползи

                                Коментар

                                Working...
                                X