IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
    Наредба №8 на БНБ:

    чл. 22
    т.(4) Общата капиталова адекватност не може да бъде по-малка от 12%
    т.(4) Капиталовата адекватност от първи ред не може да бъде по-малка от 6%

    Та това, което си написал не е верно 12% е изискването за ОБЩА КАПИТАЛОВА АДЕКВАТНОСТ, а не от ПЪРВИ РЕД.

    Поздрави.
    Аз не съм написал нищо от себе си, и двете са копи пейст първото от отчета на ПИБ, второто от страницата на БНБ.

    Да по-висока е от 12%, но колко по-висока, не ми изглежда да е много това 0,6%. А и до колкото се сещам бяха взели някакво решение за увеличение на капитала. А поне последните години оснивния тригер за увеличение на капитала по на западни банки е когато капиталовата им адекватност се оказва много ниско над минимума.

    Та какво ще се получи с кофициентите на ПИБ ако решат да си увеличават капитала в близко време.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
      И защо да си купя ПИБ, а не Райфайзен интернешънъл с същия P/BV, по-добро форуърд П/Е и дивидентна доходност от над 5%, че и диверсифицирана дейност в цяла Източна Европа и Австрия
      как защо? - за да избереш българското

      Коментар


      • И защо да си купя ПИБ, а не Райфайзен интернешънъл с същия P/BV, по-добро форуърд П/Е и дивидентна доходност от над 5%, че и диверсифицирана дейност в цяла Източна Европа и Австрия

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          От отчетите на ПИБ
          Капиталови ресурси
          Коефициентът на капиталова адекватност на ПИБ АД към 30 юни 2013 г.
          достига 12.60 %. Адекватността на капитала от първи ред е 11.30%. При
          изчисляване на капиталовата адекватност ПИБ прилага новото споразумение за
          капитала (Базел II), така както е възприето в европейските директиви и Наредба
          № 8 на БНБ.

          Какво пише в БНБ за капиталова адекватност
          Наредба № 8 на БНБ за капиталовата адекватност на кредитните институции е издадена на основание чл. 40, 49, 50 и 70, във връзка с § 13 от Преходните и заключителните разпоредби на Закона за кредитните институции. Наредбата отразява изискванията на директивите на Европейския съюз за капиталовата адекватност на банките, респективно на новото Международно споразумение за капиталовите стандарти, известно като Базел ІІ. С наредбата се определя минималният размер, елементите и структурата на собствения капитал на кредитните институции и минималните капиталови изисквания за поеманите от тях рискове, както и изискванията за оповестяване. Отношението на капиталова адекватност по Първи стълб, изисквано от българските банки, е 12%, по-високо от минимално изискуемото в ЕС (8%).
          Наредба №8 на БНБ:

          чл. 22
          т.(4) Общата капиталова адекватност не може да бъде по-малка от 12%
          т.(4) Капиталовата адекватност от първи ред не може да бъде по-малка от 6%

          Та това, което си написал не е верно 12% е изискването за ОБЩА КАПИТАЛОВА АДЕКВАТНОСТ, а не от ПЪРВИ РЕД.

          Поздрави.
          Veni, Vidi, Vici

          Коментар


          • От отчетите на ПИБ
            Капиталови ресурси
            Коефициентът на капиталова адекватност на ПИБ АД към 30 юни 2013 г.
            достига 12.60 %. Адекватността на капитала от първи ред е 11.30%. При
            изчисляване на капиталовата адекватност ПИБ прилага новото споразумение за
            капитала (Базел II), така както е възприето в европейските директиви и Наредба
            № 8 на БНБ.

            Какво пише в БНБ за капиталова адекватност
            Наредба № 8 на БНБ за капиталовата адекватност на кредитните институции е издадена на основание чл. 40, 49, 50 и 70, във връзка с § 13 от Преходните и заключителните разпоредби на Закона за кредитните институции. Наредбата отразява изискванията на директивите на Европейския съюз за капиталовата адекватност на банките, респективно на новото Международно споразумение за капиталовите стандарти, известно като Базел ІІ. С наредбата се определя минималният размер, елементите и структурата на собствения капитал на кредитните институции и минималните капиталови изисквания за поеманите от тях рискове, както и изискванията за оповестяване. Отношението на капиталова адекватност по Първи стълб, изисквано от българските банки, е 12%, по-високо от минимално изискуемото в ЕС (8%).

            Коментар


            • Доста по-добър отчет от очакваното

              3-те лева определено не са мираж

              Лично мнение.
              Veni, Vidi, Vici

              Коментар


              • Първоначално изпратено от puf paf Разгледай мнение
                както казваше Борат - 'great success'

                Коментар


                • Първоначално изпратено от puf paf Разгледай мнение
                  10х

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                    Дайте линк към отчета.
                    http://www.x3news.com/?page=Company&...MESSAGE_TYPE=1

                    Коментар


                    • Дайте линк към отчета.

                      Коментар


                      • Яд ме е, че имам много малко. При всяка възможност допълвам.Изключително подценени.

                        Коментар


                        • Малееееееееееееее .


                          Успех на всички на БФБ!
                          Мнението ми не е препоръка!!!

                          Коментар


                          • Отчетчето много добро - неслучайно скочи акцията

                            Имам - от скоро - и засега съм доволен.
                            Не-заслужил инвеститор

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                              Борсата беше ъп ама теб те нямаше на нея.
                              За съжаление – бях – купих си ПИБ на 12, - абе не питай, осреднявах после, а сега чакам добри времена. Но ще е дълго чакането, знам.

                              Няма значение – аз съм мечка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от R.Hr. Разгледай мнение
                                Това което се случва... е свързано с мълвата за закупуването на МКБ Юнионбанк от ПИБ....от два дни повечето "стари" банкери в системата са приели, че продажбата е факт и реагират преди новината да се обяви официално .
                                Човек с един пост да го казва това... Малко съмнително е

                                Коментар

                                Working...
                                X