IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Четири кандидата продължават в процедурата за продажба на "БДЖ-Товарни превози"


    http://www.dnevnik.bg/biznes/compani...ta_za/?ref=rss
    Last edited by модератор; 28.01.2013, 18:41.

    Коментар


    • Някой знае ли дали се гласува предложението за ПРИВИЛЕГИРОВАНИ АКЦИИ .Съ бранието бе обявено за 20.12 2012 не е препоръка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
        BOBAN1, първо извинявай че ви се намесвам в разговора, ама да кажа че не е така
        Вярно е много често на човек нещата му изглеждат точно по този начин както казваш, но в дългосрочен план се вижда че добрите компании и добрия мениджмънт имат значение и обикновено точно тези акции купени в добрия момент носят печалбите.
        Винаги ще има позиции които изпускаме, това е ясно, въпросът е накрая какво показват сметките. И разбира се в сравнение с бенчмарка.

        Поздрави!
        Това го пише по книгите,знам.
        На практика на БФБ има огромни аномалии.
        До скоро при ХИМ имаше един дълъг спад.Много дълъг с голям натиск от продавача.Много хора тръбяха колко лош Мажо ,колко не знам си какво,....Цената си падаше,някои даже прогнозираха и цени от 10-20ст,защото видите ли,тези акции не носили дивидент.....И изведнъж някой купи част от пакета ....и за по-малко от месец цената се вдигна със 100%.....Кое според теб се промени този месец....фундамента ли,кое...кое даде тласък за тези 100%.Ами просто се появи някой с много пари....и точка....ако утре се появи някой С ОЩЕ ПОВЕЧЕ ПАРИ и той решава да купува,може още няколко стотин процента нагоре да отиде,въпреки "счетоводните врътки,кухите печалбби,лошия Мажо"....и т.н."


        За мен е важно колко и кога ще спечеля,а не колко е добра компанията.Сега са доста по-лесни късите продажби.Скоро Биг Беър беше написал една хубава сттия за това.Ами хайде,да играем на късо срещу ХИМа ....пак казвам,нищо не се е променило,освен ,че някой вкара пари....Ама това ХИч НЕ Е МАЛКО.Ако е Джими(как го наричам само)....ако е някой ПФ....или няколко....ами скъсявай,щом компанията е боклук и не става.Ама ще "изгориш като байрямска свещ"..Защото срещу многото пари може да се противодейства....САМО...с още по-много:
        Такива като ОК,Себулба....и още много такива само се палеха и джафкаха като паленца.Като дойде "големият пес" ...и подвиха опашки

        Затова казах по-горе на Батя,че колкото и да четеш отчети ....нашата борса си е ...на късмет в голяма степен
        Не е препоръка

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
          Не бе Батя,доволен съм....
          Ама ми прави впечатление,че колкото и да ровя и да отсея добро дружество...оказва се ,че е важно...кое ще нацели тоя с многото кинти......и ще го вдигне
          BOBAN1, първо извинявай че ви се намесвам в разговора, ама да кажа че не е така
          Вярно е много често на човек нещата му изглеждат точно по този начин както казваш, но в дългосрочен план се вижда че добрите компании и добрия мениджмънт имат значение и обикновено точно тези акции купени в добрия момент носят печалбите.
          Винаги ще има позиции които изпускаме, това е ясно, въпросът е накрая какво показват сметките. И разбира се в сравнение с бенчмарка.

          Поздрави!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
            Бобо, кво ти става, БФБ катери пък ти недоволен.
            Я се стегни и ако си изпразнил портфейла рано-рано, почвай пак да го попълваш че бизоните няма да те чакат
            Не бе Батя,доволен съм....
            Ама ми прави впечатление,че колкото и да ровя и да отсея добро дружество...оказва се ,че е важно...кое ще нацели тоя с многото кинти......и ще го вдигне

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
              Знам,ясно ми е.
              Проблемъте,че дори утре да излезе съобщение,че някоя банка,не визирам тази или онази,отписва някое вземане за 100млн примерно....хич няма да се отрази на търсенето и предлагането.Май всички акции на БФБ се търгуват като "чисти"....Въртят се едни пари...ама защо....няма логика.

              Не е препоръка
              Бобо, кво ти става, БФБ катери пък ти недоволен.
              Я се стегни и ако си изпразнил портфейла рано-рано, почвай пак да го попълваш че бизоните няма да те чакат

              Коментар


              • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                викат му силите на търсене и предлагане. Най-старото правило все още е в сила.
                Знам,ясно ми е.
                Проблемъте,че дори утре да излезе съобщение,че някоя банка,не визирам тази или онази,отписва някое вземане за 100млн примерно....хич няма да се отрази на търсенето и предлагането.Май всички акции на БФБ се търгуват като "чисти"....Въртят се едни пари...ама защо....няма логика.

                Не е препоръка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                  Абе,не знам кой пазарува,ама го прави....
                  И то не само тук....
                  Колкото и да ми е кофти,трябва да си променя мнението в една насока......На БФБ анализи,отчети,....нищо няма значение.Утре ако рече някой...с кинти....и Меком ,и ОЦК може да направи на лев примерно.
                  ....а ние се мъчим да смятаме

                  ...Явно трябва да си на гребена на вълната,без значение какво влачи тя със себе си

                  Не е препоръка
                  викат му силите на търсене и предлагане. Най-старото правило все още е в сила.

                  Коментар


                  • Абе,не знам кой пазарува,ама го прави....
                    И то не само тук....
                    Колкото и да ми е кофти,трябва да си променя мнението в една насока......На БФБ анализи,отчети,....нищо няма значение.Утре ако рече някой...с кинти....и Меком ,и ОЦК може да направи на лев примерно.
                    ....а ние се мъчим да смятаме

                    ...Явно трябва да си на гребена на вълната,без значение какво влачи тя със себе си

                    Не е препоръка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                      Джим Роджърс явно пазарува на "евтино".
                      ето това е приказка

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                        рандом бутката много вдигна оборота днес
                        Джим Роджърс явно пазарува на "евтино".
                        The weak are meat and the strong do eat.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                          Дневен оборот (лв.): 267

                          Random бутка за вестници има по-голям оборот към момента.
                          рандом бутката много вдигна оборота днес

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                            Е ясно, че няма да минат. It goes without saying.

                            То и за това има такива анализи на 2.90+.
                            Коле що ги плашиш инвеститорите - виж какво става....почнаха да продават в ниското
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                              Много си оптимистичен в очакванията си. Колкото кредитите към ОЦК минаха през ОПР-то, толкова и тези ще минат. Как мислиш се става Winner of deleveraging process?

                              Естествено, че не е препоръка за каквото и да било.
                              Е ясно, че няма да минат. It goes without saying.

                              То и за това има такива анализи на 2.90+.
                              The weak are meat and the strong do eat.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                                Мерси.

                                .......... Това вземане се отписва, което резултатира в провизия, която намалява нетната печалба на ПИБ. Един вид след, като се провизира дори само този кредит реално погледнато банката е работила половин година през 2012 за почти нищо. .....
                                Много си оптимистичен в очакванията си. Колкото кредитите към ОЦК минаха през ОПР-то, толкова и тези ще минат. Как мислиш се става Winner of deleveraging process?

                                Естествено, че не е препоръка за каквото и да било.

                                Коментар

                                Working...
                                X