IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
    Равновесие май ти не гледаш

    Виж че на JPM резерва за обезценки е около 3% от кредитното портфолио - това е червената линия (loan loss reserve / total loans)

    При ПИБ този показател е 3.9%, сам си прави изводите.

    Добре е да правиш разлика между провизии за обезценка и резерв за обезценка
    Значи при под 5% лоши кредити в америка имат 3% обезценка, а ПИБ при над 20% лоши в България прави 3,9% обезценка.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Да беше погледнал и за какви проценти от активите им става дума следя и BAC и JPM и от време на време влизам и излизам от тях между другото. И сега чакам да мине тази тарапана с намаляването на КИ и пак мисля да влеза в JPM, надявам се до тогава да е около 40 долара
      Равновесие май ти не гледаш

      Виж че на JPM резерва за обезценки е около 3% от кредитното портфолио - това е червената линия (loan loss reserve / total loans)

      При ПИБ този показател е 3.9%, сам си прави изводите.

      Добре е да правиш разлика между провизии за обезценка и резерв за обезценка
      Veni, Vidi, Vici

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
        Специално за равновесие малко инфо за качеството на печалбата на големите играчи във финансовия свят

        http://www.zerohedge.com/news/2012-1...nim-surge-non-

        http://www.zerohedge.com/news/2013-0...eserve-release
        Да беше погледнал и за какви проценти от активите им става дума следя и BAC и JPM и от време на време влизам и излизам от тях между другото. И сега чакам да мине тази тарапана с намаляването на КИ и пак мисля да влеза в JPM, надявам се до тогава да е около 40 долара

        Коментар


        • Специално за равновесие малко инфо за качеството на печалбата на големите играчи във финансовия свят

          http://www.zerohedge.com/news/2012-1...nim-surge-non-

          http://www.zerohedge.com/news/2013-0...eserve-release
          Veni, Vidi, Vici

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
            Фоксе, и ти ли юдо?

            Естествено, че ще е печеливша, въпросът е само кога!

            А как изведнъж този проблем стана личен на Никола? Защо сега? Защо не преди 3 седмици?

            Този форум е вече много добре модериран.
            Барки, аз съм си акционер и ако падне ще си напълня още

            Вече няколко пъти съм изказвал аргументите си защо към момента ПИБ ми се струва атрактивна, не искам да се повтарям.

            Но всякакви други мнения са добре дошли, даже колкото по-аргументирани и различни от нашето мнение толкова по-ценни са за мен

            До сега единственото, което продължава да ме вълнува е статута на кредита кремиковци и как ще се развие в бъдеще.

            А нещата, за които Никола и бетрам говорят са проблем на системата (системен проблем), а не проблем на ПИБ. Аз ще съм доволен, ако ПИБ изкарат пари от несавършенството и неефективността на системата. Големият въпрос е "Ще изкарат ли париот тази работа" ?
            Veni, Vidi, Vici

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
              Никола, доколкото ми е известно това е форум за инвеститорите. Аз търгувам на борсата може би много по-дълго време и МОЖЕ БИ съм по-наясно от теб за някои неща!

              Ти явно не искаш да имаш нищо общо с тази отвратителна банка – ами недей – но в твоя случай, явно се опитваш да манипулираш мнение в инвеститорския форум.

              Просто някои хора се скъсаха от завист след сделката с МКБ, а някои хора тук знаят защо и от кого е тази завист. Ама хайде, явно сме на твоя територия
              Активите на МКБ ще дойдат дюшеш за пооправянето на коефициентите, но пак остава една голяма въпросителна има ли банков надзор в БГ.

              Барки проблемът е, че сме малка държава и ако стане фал с една по-голяма банка..това може да обърне каруцата... според мен и затова надзора пипа с кадифени ръкавици.


              тук не опира до акции, дивиденти, капиталови печалби и тн за акционерите... а за начин на управление и прозрачност в банковата ни система като цяло.

              ПП ако зачетеш назад в годините бях голям фен.. скочих смело 2008-ма зимата , когато всичко беше надолу, но след епопеята с кремиковския креди (+ ония облигации с хубавата лихва) реших, че може и да не съм вещ във финансите и банковото дело, но даже и за невежа като мен този начин на управление е прекален.

              нито мисля да купя нито да продавам.. а просто изказвам мнение!
              Last edited by bertram; 27.08.2013, 18:06.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Фоксе, и ти ли юдо?

                Естествено, че ще е печеливша, въпросът е само кога!

                А как изведнъж този проблем стана личен на Никола? Защо сега? Защо не преди 3 седмици?

                Този форум е вече много добре модериран.

                Коментар


                • Никола, доколкото ми е известно това е форум за инвеститорите. Аз търгувам на борсата може би много по-дълго време и МОЖЕ БИ съм по-наясно от теб за някои неща!

                  Ти явно не искаш да имаш нищо общо с тази отвратителна банка – ами недей – но в твоя случай, явно се опитваш да манипулираш мнение в инвеститорския форум.

                  Просто някои хора се скъсаха от завист след сделката с МКБ, а някои хора тук знаят защо и от кого е тази завист. Ама хайде, явно сме на твоя територия

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                    От ПР екипа на ПИБ сте доста зле с финансите, така че моля те не се пъни напразно. На този етап отношението към инвеститорите, дори няма значение. Всеки който има малко акъл в главата си може сам да прецени, какво се случва.

                    Моят проблем лично е с това, как три ЕООД-та с 10к лева собствен капитал с икономическа свързаност с мажоритарните собственици взеха 350 млн лева кредит. Другият основен въпрос, който ме шокира, как банков надзор на БНБ е позволил този кредит, който е в пряко нарушение на закона. 350 млн. лева кредит ти се струват малко ли? Я ги съотнеси към собствения капитал на банката да придобиеш за каква експозиция става въпрос. Спрете се вече.

                    А да споменавам ли изобщо десетките кредити към свързани лица? Банката се управлява по един изключително порочен и неефективен за миноритарните инвеститори начин и именно поради тази причини толкова години банката не може да си намери купувач.
                    Това е факт. Това е и една от причините 3-тата по големина банка да се търгува на ПБ 0.5.

                    Но тези неща са ясни. Неясното е дали цялата тази операция (с кредита кремиковци) ще е печеливша за банката. Под печеливша имам в предвид дали ще си вземат цялата главница + лихвите.
                    Veni, Vidi, Vici

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
                      Никола, айде да не преиграваме, какъв скандал с 15 % фрий флот? Нещо си се вкарал в някой филм.
                      От ПР екипа на ПИБ сте доста зле с финансите, така че моля те не се пъни напразно. На този етап отношението към инвеститорите, дори няма значение. Всеки който има малко акъл в главата си може сам да прецени, какво се случва.

                      Моят проблем лично е с това, как три ЕООД-та с 10к лева собствен капитал с икономическа свързаност с мажоритарните собственици взеха 350 млн лева кредит. Другият основен въпрос, който ме шокира, как банков надзор на БНБ е позволил този кредит, който е в пряко нарушение на закона. 350 млн. лева кредит ти се струват малко ли? Я ги съотнеси към собствения капитал на банката да придобиеш за каква експозиция става въпрос. Спрете се вече.

                      А да споменавам ли изобщо десетките кредити към свързани лица? Банката се управлява по един изключително порочен и неефективен за миноритарните инвеститори начин и именно поради тази причини толкова години банката не може да си намери купувач.
                      The weak are meat and the strong do eat.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        При 500 милиона собствен капитал, колко точно бе този кредит?
                        Дали в БНБ са си задали този въпрос или са ги натиснали да не си го задават...

                        (5) Експозицията към едно лице или икономически свързани лица не може да надвишава 25 на сто от собствения капитал на банката или банковата група.
                        Last edited by dex; 27.08.2013, 17:25.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
                          Oh, please!!!!!!!! Май за пръв път по света и у нас ще се направи предоговаряне и преструктуриране на кредит. Голямата работа. Моловете как ги преструктурираха Булбанк?
                          При 500 милиона собствен капитал, колко точно бе този кредит?

                          Коментар


                          • Oh, please!!!!!!!! Май за пръв път по света и у нас ще се направи предоговаряне и преструктуриране на кредит. Голямата работа. Моловете как ги преструктурираха Булбанк?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                              Ауч. Защо някой от екипа на инвестора не се напъне малко и не направи някакво журналистическо разследване по случая?

                              Не знам, дали осъзнавате, но тук може да се заформи някакъв грандиозен скандал. Инвеститорите в акцията могат да видят нагледно по какъв начин се управляват активите на банката, в която са инвестирали.
                              То Елтрейд с 30 млн. отрицателен СК директно трябва да се обяви в несъстоятелност...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
                                Никола, айде да не преиграваме, какъв скандал с 15 % фрий флот? Нещо си се вкарал в някой филм.
                                Фрий флоута е последното нещо, което има значение в случая..имайки предвид, че ПИБ е една от големите български банки и е сериозно на пазара както на кредити така и на депозити....

                                Тук не говорим за ощетяване на конкретен акционер, а за политики и управление на дружество, което спокойно мога да кажа е системно важно за българският финансов сектор и икономика като цяло.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X