IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Coininvest Разгледай мнение
    А за самата медия, Нова ТВ, някой свърза ли се, поискаха ли право на отговор, искаха ли обяснения банкерите - от самата медия? Или мълчаха. И затова се разрасна паниката.
    В такъв случай се действа АГРЕСИВНО спрямо виновните, и излизат хора които да вдъхнат успокоение и да кажат най-важното - "никой няма да загуби и СТОТИНКА от депозита си". Такова нещо не чух от никой. Чух само, че по принцип са гарантирани, което звучи по съвсем друг начин.
    Обясняването от страна на банкерите в такива ситуации е контрапродуктивно, защото само засилва паниката. Единствено представители да държавата, БНБ и т.н. могат да вдъхнат доверие, като застанат зад дадената банка и кажат, че ще и осигурят нужната ликвидност! При КТБ това не стана, а при ПИБ стана!

    Да се обясняваш, че сестрати не е уличница, при положение, че изобщо нямаш сестра е филм в който не трябва да се вкарват банките!

    Коментар


    • Абе добре е браншовата им организация да помисли за някакъв антикризисен отдел.
      Това, което виждам, е, че КТБ направи някои стъпки, но при ПИБ кампанията за реставрация на репутацията беше по-организирана и несравнимо по-масирана (с подпирането от страна на държавата, естествено, която наложи съвсем друга стилистика на говоренето във втория случай). Значи има механизъм за случаи като тези, просто трябва добър анализ и готовност за реакция при нужда.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
        Абсолютно безмислено е, защото докато осъдиш някого слухът 10 пъти ще е постигнал своята цел. Да не говорим, че обикновените слухове не са особено ефективни. Важното е кой и как разпространява слуховете или всява паника!

        Не ти трябват никакъв екип от скъпоплатени адвокати за да установиш, че при КТБ паниката тръгна от измислената история за покушение над Пеевски, а при ПИБ от изказването на Кутев..
        Абсолютно смешно е да се твърди, че някакви измислени брокерчета били създали паниката!
        А за самата медия, Нова ТВ, някой свърза ли се, поискаха ли право на отговор, искаха ли обяснения банкерите - от самата медия? Или мълчаха. И затова се разрасна паниката.
        В такъв случай се действа АГРЕСИВНО спрямо виновните, и излизат хора които да вдъхнат успокоение и да кажат най-важното - "никой няма да загуби и СТОТИНКА от депозита си". Такова нещо не чух от никой. Чух само, че по принцип са гарантирани, което звучи по съвсем друг начин.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Coininvest Разгледай мнение
          не могат ли банките в България да създадат някакъв отдел/екип вкл. адвокати или нещо подобно, няколко човека ДЕНОНОЩНО да следят какво се пише по сайтове, вестици, какво се говори по телевизии, и да се действа с пълна сила срещу хората, които предизвикват такава паника. Едва ли няколко десетки хиляди за заплати и разходи за такъв екип ще са в тежест на банките.
          Абсолютно безмислено е, защото докато осъдиш някого слухът 10 пъти ще е постигнал своята цел. Да не говорим, че обикновените слухове не са особено ефективни. Важното е кой и как разпространява слуховете или всява паника!

          Не ти трябват никакъв екип от скъпоплатени адвокати за да установиш, че при КТБ паниката тръгна от измислената история за покушение над Пеевски, а при ПИБ от изказването на Кутев..
          Абсолютно смешно е да се твърди, че някакви измислени брокерчета били създали паниката!

          Коментар


          • Въпросът не е да се правят разни жестове на "лоялните клиенти", които не са си изтеглили парите, а да се направи така, че другия път да няма паника. На първо място, вижда се че банките са спечелили еди-колко-си милиона само замесец Май (в една от статиите в сайта), не могат ли банките в България да създадат някакъв отдел/екип вкл. адвокати или нещо подобно, няколко човека ДЕНОНОЩНО да следят какво се пише по сайтове, вестици, какво се говори по телевизии, и да се действа с пълна сила срещу хората, които предизвикват такава паника. Едва ли няколко десетки хиляди за заплати и разходи за такъв екип ще са в тежест на банките.
            Освен това, лошо впечатление ми направи, че от самата банка никой не излезе по предаванията Събота-Неделя да каже нещо, затова предпочетох да се преместя в една друга, чийто директор често излиза по медиите, и съм сигурен, че ако имаше атака срещу неговата банка, щеше много успешно да успокои хората през уикенда.
            Трябва да имат поне един човек, който да излезе и да подейства успокояващо на хората, да каже че подава сигнал срещу еди кой си политик след изказванията му и т. н., а не да мълчат като гуг...утки.
            Успех на банката, но да си направят стратегия за бъдещо предпазване от такива случаи и да се действа бързо и адекватно.

            Коментар


            • На мен пък ми хареса жеста.

              Миналата година ме подразниха с това, че ми сервираха сметка - за такси по поддръжка на дебитна карта .... за известно време назад.
              Почти не я ползвах, но я държах от сантимент - имах я от както са започнали да издават карти ... над 15 г .....
              Закрих я .....
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Нещо не вдявам ... Предлагат ми да открия нови сметки без такса и Дебитна карта ....Това какво му е VIP това си е промоция

                Предната криза даваха 0,1-0,2 % лихва отгоре на депозантите и "можеше " да те обслужват без да чакаш ,което напрактика беше прах в очите

                Коментар


                • Симпатичен жест но нямаше нужда. Тия такси са някъде 5-10лв макс на година. На ПИБ ще им трябват, на мен - не толкова.
                  Ако четат форума, искам да кажа че повече бих оценил един календар с (полу)разголени служителки от фронтдеска. Нека да съм простак, поне да знам че съм опитал

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                    Разбира се, че го четат. При това не от вчера, а от години. Сигурен съм, че и повечето сериозни публични компании правят същото. Един пример само е Хима. Навремето и Монбатката четеше и пишеше, но тукашните простаци изпъдиха жената с поведението си.
                    А не ми я хвали по случая с Каолин ,две думи не можеше да каже...нормално.....
                    Аз също мислех като теб ,но след като два дни изкарах по 30 минути ,да я чакам да се наговори с някакви други и не стигна до мен.....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                      Разбира се, че го четат. При това не от вчера, а от години. Сигурен съм, че и повечето сериозни публични компании правят същото. Един пример само е Хима. Навремето и Монбатката четеше и пишеше, но тукашните простаци изпъдиха жената с поведението си.
                      Ами тогава да им изпратя една фактура за идеята

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
                        Хаха, от ПИБ да не четат форума
                        Разбира се, че го четат. При това не от вчера, а от години. Сигурен съм, че и повечето сериозни публични компании правят същото. Един пример само е Хима. Навремето и Монбатката четеше и пишеше, но тукашните простаци изпъдиха жената с поведението си.
                        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
                          Хаха, от ПИБ да не четат форума
                          трябва да го четат - ние да не сме лукови глави

                          Коментар


                          • Хаха, от ПИБ да не четат форума

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
                              Мисля си следното - защо от ПИБ не издадат по една VIP карта на хората, които не се поддадоха на стадния инстинкт. Или да измислят някакъв друг бонус....
                              "Клиентите на Fibank с ВИП услуги за лоялността"

                              Конфуций, ти се оказа мъдър като адаша си бре
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • ВИП-услуга за лоялност предлата Първа инвестиционна банка
                                01 Юли 2014 16:52

                                Fibank (Първа инвестиционна банка) премахва таксата за поддържане на сметки на всички свои лоялни клиенти (физически лица), които не са изтеглили спестяванията си в периода на паниката (23 юни до 30 юни включително), породена от криминалната атака срещу банката.

                                Всички сметки на лоялните клиенти на Fibank ще бъдат без такса за поддържане до края на годината. Лоялните клиенти ще получат и дебитна карта Debit MasterCard, която е без такса за поддръжка за първата година и с нея ще могат да теглят без такса от всички банкомати на територията на страната. Освен това клиентите ще внасят своите средства и откриват нови сметки без такси.

                                „Решихме да предложим на всеки лоялен клиент на Fibank допълнителни привилегии. Благодарим за доверието в нас", коментираха от ръководството на банката.

                                Преференциалните условия за лоялните клиенти влизат в сила от 07.07.2014 г.

                                Коментар

                                Working...
                                X