IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
    С по-голям собствен капитал от ПИБ, говори се, че ОББ ще бъде продадена за 400-500 млн. евро...

    http://www.capital.bg/biznes/kompani...redi_sdelkata/
    Извади от тези числа 130 млн. евро дивидент.
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
      С по-голям собствен капитал от ПИБ, говори се, че ОББ ще бъде продадена за 400-500 млн. евро...

      http://www.capital.bg/biznes/kompani...redi_sdelkata/
      В Европа банките се търгувата на P/B в широк диапазон - под 0,30 за немските, над 1,50 за KBC, около 1 за ING и около 0,500 - 0,70 за френските.

      Мисля, че TBI бяха купени за над 1,10 P/B.

      Та оценка около 0,50 P/B дава цена на акция към 3.6; За всеки 0,10 промяна в P/B промяната в цената на акцията е около 0,74лв. Това са моите сметки.

      Не е препоръка за инвестиционно решение.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от relatively new Разгледай мнение
        най-простичкия въпрос, който винаги съм задавал е.....
        ако ПИБ се обяви за продажба в момента, колко би била цената?
        дали ще бъде тези няма и 200млн евро пазарна оценка или поне
        5 пъти по висока. та оттам мисля че потенциала за цената е ясен.
        не казвам че ЩЕ се продава, но един ден може и това да стане

        С по-голям собствен капитал от ПИБ, говори се, че ОББ ще бъде продадена за 400-500 млн. евро...

        http://www.capital.bg/biznes/kompani...redi_sdelkata/

        Коментар


        • най-простичкия въпрос, който винаги съм задавал е.....
          ако ПИБ се обяви за продажба в момента, колко би била цената?
          дали ще бъде тези няма и 200млн евро пазарна оценка или поне
          5 пъти по висока. та оттам мисля че потенциала за цената е ясен.
          не казвам че ЩЕ се продава, но един ден може и това да стане

          Коментар


          • Аз не знам държавата да е спасявала Хима два пъти, а и собствениците са различни...По вероятно е ЦКБ да даде някой път..Ами те и БАКБ са давали вече..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Captain Morgan Разгледай мнение
              Банка, която е спасявана на два пъти в последните няколко години от държавата, ще започне да мисли за раздаване на дивиденти
              Ама видиш ли лошите чичковци няма да им разрешат, иначе те тръпнат в очакване на деня ,в който ще започнат да споделят печалбите с мишоците
              За Хима също всички казваха какво ли не - може да четеш на дълго и широко Дадоха ли дивидент - дадоха ! А за хима беше пълен абсурд за дивидент - 99% мислеха че дивидент няма да дадат никога

              Не е препоръка!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                Ще коментирам че Р/В на ПИБ е редно да е по-високо. Банката е по-голяма и при нея ефекта от мащаба е по-силен. Съответно бизнеса по-рентабилен, което по всички правила води до по-висока оценка на акциите през Р/В.
                Споменавайки мащаба ме караш да се сещам за RBS, DB и UniCredit
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Captain Morgan Разгледай мнение
                  Банка, която е спасявана на два пъти в последните няколко години от държавата, ще започне да мисли за раздаване на дивиденти
                  Да не говорим за другите неща, които са направили в България
                  Last edited by derk; 01.11.2016, 22:48.

                  Коментар


                  • Банка, която е спасявана на два пъти в последните няколко години от държавата, ще започне да мисли за раздаване на дивиденти
                    Ама видиш ли лошите чичковци няма да им разрешат, иначе те тръпнат в очакване на деня ,в който ще започнат да споделят печалбите с мишоците
                    Last edited by Captain Morgan; 01.11.2016, 22:46.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                      Бихте ли ми обяснили защо се покачва цената на банка, която показва наполовина по- ниска печалба на Q3 в сравнение с Q2 Извинения, ако е тъп въпроса!
                      По долу съм го написал, но нека пак.. всички сме били начинаещи и сме имали нужда от помощ
                      Намалението на печалбата е заради отчетени големи провизии (отписване на лоши кредити) каквито бяха препоръчани на банката след прегледа качеството на активите. Т.е. ако се изчисти този еднократен ефект, който примерно догодина няма да съществува, излиза че банката от чистия си бизнес е спечелила 60 млн. лв. печалба само за едно тримесечие. Това показва отличната рентабилност с която работи ПИБ в момента и която след окончателно прочистване на баланса от лоши кредити ще се проявява в бъдещите отчети на банката като голяма нетна печалба. От тази пък печалба мениджмънта обеща че от догодина ще започне да се мисли за заделяне на дивиденти на акционерите
                      Надявам се да съм прояснил картинката

                      Коментар


                      • Въпросът на начинаещия

                        Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                        Ще коментирам че Р/В на ПИБ е редно да е по-високо. Банката е по-голяма и при нея ефекта от мащаба е по-силен. Съответно бизнеса по-рентабилен, което по всички правила води до по-висока оценка на акциите през Р/В.
                        Бихте ли ми обяснили защо се покачва цената на банка, която показва наполовина по- ниска печалба на Q3 в сравнение с Q2 Извинения, ако е тъп въпроса!
                        Last edited by buyvalue; 01.11.2016, 21:41.
                        IM d best

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          Понеже си фен на ПИБ към момента ... какво би коментирал относно написаното от мен за ЦКБ :
                          "Сега е момента да отделят за дивидент... Няма "възбрана" от БНБ , минаха успешно теста и е редно да зарадват дребните. Дори и символично ще е показателно - както направиха в Газ и Хим ... И ще покажат, че са по-големи от наричаните системни ...
                          Винаги ми е било странно защо се търгуват на еднакво Р/В с ПИБ ... а от септември насам по никакъв начин обяснимо ..."
                          Според мен подчертаното е валидно предимно поради презумпцията "too big to ..."
                          Другото е да си мислиш, че имат възможност за някаква експанзия
                          Ще коментирам че Р/В на ПИБ е редно да е по-високо. Банката е по-голяма и при нея ефекта от мащаба е по-силен. Съответно бизнеса по-рентабилен, което по всички правила води до по-висока оценка на акциите през Р/В.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                            Оперативните печалби ги научихме, сега остава да разберем и колко ще са оперативните обезценки и тогава можем да смятаме нещо
                            ++
                            така си е, двете неща заедно са част от бизнеса)))
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Някои хора май ще познаят за динамиката на цената нагоре! Трите лева ще са история!Късно го забелязах и осъзнах.
                              Attached Files
                              Last edited by radon222a; 01.11.2016, 16:13.

                              Коментар


                              • Eто:
                                ПИБ с обезценки от 140 милиона лева за деветме
                                Първа инвестиционна банка прави обезценки за деветмесечието в размер на 140 млн. лв. Това показва проверка на Money.bg в последните данни на БНБ за банката.

                                Припомняме, че след стрес-тестовете на банковата система кредитната институция започна да изпълнява мерки за повишаване на показателите си по указание на централната банка.

                                Данните показват, че печалбата на банката преди данъчно облагане е 61.3 млн. лв. С обезценките като цяло това представлява изграждане на допълнителен капиталов буфер в размер на 201 млн. лв.

                                По предварителни данни тези резултати на финансовата институция показват, че до 30 юни 2017 г., когато е срокът зададен от БНБ за капиталовите мерки, облекчаващи риска, остават още точно девет месеца и е напълно резонно да се предполага, че издигането на допълнителна капиталова защита ще се удвои. При това числата говорят, че ПИБ има реалната възможност да постигне това самостоятелно.

                                Обезценката на ПИБ към 30 септември 2016 г. възлиза на 861.1 млн. лв., които представляват резерв срещу загуби и при благоприятно развитие на кредитните експозиции (погашения, увеличение на стойносттта на обезпеченията) могат да се използват за реинтегриране в печалбата на банката.

                                Отчетената от банката капиталова адекватност към 30 септември 2016 г. е 15.35%, което показва превишение на собствения капитал над комбинираното изискване 13.5% (8%+3%+2.5%) от цели 185 б.т. и то без каквото и да било вземане под внимание на печалбата за 2016 г.

                                Това отговаря на превишение от 109 млн. лв. собствен капитал над изискуемия по Регламент 575 плюс допълнителните капиталови буфери (предпазен капиталов буфер 2.5% и буфера за системен риск 3%). Тоест към 30 юни 2017 г. ПИБ сумарно ще е преизпълнила препоръките от проверката на качеството на активите.

                                https://money.bg/business/pib-s-obez...esechieto.html

                                Коментар

                                Working...
                                X