IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
    Вече прекаляват. Не знам кой титан на мисълта е прокарал това през УС на банката, но ме загубиха като клиент (от над 20 години). Като акционер отдавна съм с минимално количество акции, които държа само за да се водя акционер. Сега и тях ще продам.

    Титаните на мисълта са решили да прекратят ползването на КЕП за подписване. Искат да ми набутат токен и най-вече най-новата боза, наречена "софтуерен токен". Аз банкиране, което включва смартфон под каквато и да е форма, няма да ползвам. Удивителна недалновидност от страна на банката.

    Та в този смисъл ще приема с благодарност (може и на ЛС) всякакви мнения и препоръки за нова банка. Интересуват ме най-вече електронното банкиране, плащането на битови сметки, ниски такси, ползването на кредитни и дебитни карти. Лихви по кредити и депозити не ме интересуват. Уникредит е изключена по подразбиране
    Споко бе, много се панираш. Май вече всички банки зарязват електронните подписи. Това е с цел опростяване и улеснение на клиентите.
    Кой нормален човек ще има нерви да се занимава с инсталация на драйвери за четци, драйвери за смарткарти, импортиране/експортиране на сертификати, инсталиране на капикоми и прочее глупости?!
    При ОББ, които според мен имат може би едно от най-добрите електронни банкирания, виртуалният банков клон вече може да се използва дори без сертификат. За активни операции получаваш SMS с еднократен код по телефона.

    Така че спести си нервите и не си усложнявай живота допълнително.
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
      Вече прекаляват. Не знам кой титан на мисълта е прокарал това през УС на банката, но ме загубиха като клиент (от над 20 години). Като акционер отдавна съм с минимално количество акции, които държа само за да се водя акционер. Сега и тях ще продам.

      Титаните на мисълта са решили да прекратят ползването на КЕП за подписване. Искат да ми набутат токен и най-вече най-новата боза, наречена "софтуерен токен". Аз банкиране, което включва смартфон под каквато и да е форма, няма да ползвам. Удивителна недалновидност от страна на банката.

      Та в този смисъл ще приема с благодарност (може и на ЛС) всякакви мнения и препоръки за нова банка. Интересуват ме най-вече електронното банкиране, плащането на битови сметки, ниски такси, ползването на кредитни и дебитни карти. Лихви по кредити и депозити не ме интересуват. Уникредит е изключена по подразбиране
      Аз пък приветствам добавянето на "софтуерен токен", което на практика си е стандартна двустепенна верификация, базирана на TOTP алгоритъм. Затвърждават ми се като най-иновативната банка с най-добрия ритейл продукт. По този начин отпада нуждата от закупуване и разнасяне на хардуения токен, а също и нуждата да се плаща за КЕП. Методът е не по-малко сигурен от хардуерния токен, че дори и по-сигурен в определени ситуации, а дори и електронният подпис не е абсолютна гаранция, ако ползвателят е пълен галфон.

      Не знаех, че елиминират изцяло КЕП, което може би не е добра идея за хора и най-вече корпоративни клиенти, които искат да си го ползват, но те определено се ориентират повече в ритейла, а и вероятно изисква повече ресурси за поддържане на различните системи за автеникация. На мен не ми е необходим и няма да ми липсва.
      Мненията ми не са препоръка за търговия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
        Вече прекаляват. Не знам кой титан на мисълта е прокарал това през УС на банката, но ме загубиха като клиент (от над 20 години). Като акционер отдавна съм с минимално количество акции, които държа само за да се водя акционер. Сега и тях ще продам.

        Титаните на мисълта са решили да прекратят ползването на КЕП за подписване. Искат да ми набутат токен и най-вече най-новата боза, наречена "софтуерен токен". Аз банкиране, което включва смартфон под каквато и да е форма, няма да ползвам. Удивителна недалновидност от страна на банката.

        Та в този смисъл ще приема с благодарност (може и на ЛС) всякакви мнения и препоръки за нова банка. Интересуват ме най-вече електронното банкиране, плащането на битови сметки, ниски такси, ползването на кредитни и дебитни карти. Лихви по кредити и депозити не ме интересуват. Уникредит е изключена по подразбиране
        Че какво му е на токена,само дето разнасяш още едно нещо със себе си?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
          ...

          Та в този смисъл ще приема с благодарност (може и на ЛС) всякакви мнения и препоръки за нова банка. Интересуват ме най-вече електронното банкиране, плащането на битови сметки, ниски такси, ползването на кредитни и дебитни карти. Лихви по кредити и депозити не ме интересуват. Уникредит е изключена по подразбиране
          имам сметка и при тях (пиб) и в други 2 банки, но това за което си писал го правя през сметката си ЦКБ (електронното им банкиране работи с електронен подпис + иска верификация праща смс за нови контрагенти) добре работи, но понеже не съм много взискателен ... може да има и по-добри системи.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Вече прекаляват. Не знам кой титан на мисълта е прокарал това през УС на банката, но ме загубиха като клиент (от над 20 години). Като акционер отдавна съм с минимално количество акции, които държа само за да се водя акционер. Сега и тях ще продам.

            Титаните на мисълта са решили да прекратят ползването на КЕП за подписване. Искат да ми набутат токен и най-вече най-новата боза, наречена "софтуерен токен". Аз банкиране, което включва смартфон под каквато и да е форма, няма да ползвам. Удивителна недалновидност от страна на банката.

            Та в този смисъл ще приема с благодарност (може и на ЛС) всякакви мнения и препоръки за нова банка. Интересуват ме най-вече електронното банкиране, плащането на битови сметки, ниски такси, ползването на кредитни и дебитни карти. Лихви по кредити и депозити не ме интересуват. Уникредит е изключена по подразбиране
            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              Кибиците налазиха темата и се размечтаха.. това е добър знак, обикновено си остават само с облизването
              Батя, под 3 лв. тука аз само гледам. Под 2 вече влизам спекулативно, защото тук няма как да имам другояче. Освен ако не почнат да дават дивидент, носещ ми над 4%. Което не виждам как ще стане. Ти виждаш ли го? Или чакаме пак голям инвеститор от Лихтенщайн (или Холандия)?

              Коментар


              • имам чувввввввввввството че тази бамка искате да я върнете до бомбата ми на 3,333333
                а как беше оптимистично само


                Коментар


                • Кат си кибик я кажи коя година Вече чекаш СОФИкс 1000?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                    Кибиците налазиха темата и се размечтаха.. това е добър знак, обикновено си остават само с облизването
                    Според моята чаша съпротивата е слаба яд не яд под 2.50 ще е
                    Last edited by lobos; 29.05.2018, 22:07.

                    Коментар


                    • Кибиците налазиха темата и се размечтаха.. това е добър знак, обикновено си остават само с облизването

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                        Що бе ти би ли взел на тез цени? аз ако имам пари за Губене бих взел под лев
                        Не ми се смята пазарна цена на която бих се включил ...но ако се докара до Р/B под 0.3, ще ми се види апетитно ...
                        И разбира се, ако не сме се включили в EU банков съюз ....
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          Ти да не си банков одитор ...Харесва ми как разсъждаваш - умно и логично ...
                          Що бе ти би ли взел на тез цени? аз ако имам пари за Губене бих взел под лев

                          Коментар


                          • Всички банки из Европата ги предашат. Ако нещата покрай Италия се сговнят нашите няма как да блестят...няма на база на какво. Визрам всички представени на БФБ.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                              По скоро разбира ,че има артия дет не E за таз цена може БИ цена под CCB
                              Ти да не си банков одитор ...Харесва ми как разсъждаваш - умно и логично ...
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                                На 2,85 лв. може да се появи търсене. Най-рано.
                                Сега и видях цената 2,85 е малка спирка ще е мине без проблем по скоро 2,10- 2,30 мала подкрепа

                                Коментар

                                Working...
                                X