IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
    Здравей, net!
    Изключително съм доволен от ЦКБ по отношение плащане на битови сметки!
    ЦКБ е една от банките, които все още ползват КЕП, така че представлява интерес. Какви са ти впечатленията от обслужването в офис, по-телефон, въобще как се държат с клиентите си?
    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

    Коментар


    • Здравей, net!
      Изключително съм доволен от ЦКБ по отношение плащане на битови сметки!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        НО всичко това се обезсмисля (за мен) ако продължават с Георгиу Моделът.
        Много вярно заключение! Напълно съм съгласен.
        Мненията ми не са препоръка за търговия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
          Сега като се замислих... Вивалди, Опера и Хром не поддържат работа със сертификати.
          Мозила файърфокс и те прекратиха поддръжката официално.
          И то какво остана, от известните - само един интернет експлорър, за който не се знае микрософт още колко време ще го крепят.

          Ясно е, че за един обикновен човек става все по-сложно и трудно да подкара електронния си подпис, трябва да се рови из интернет да търси разни неизвестни добавки и стари версии на браузъри. Според мен банките са взели адекватно решение като махат подписите, въпреки че кеп сертификатът даваше може би най-високото ниво на сигурност.
          С него мога и към НАП да си подписвам данъчните декларации. Epay също.

          Коментар


          • определено тази стъпка е в контекста на олекотяване на ритейл процедурите. търси се масвовост, която би довела до намаляване на опашките и натоварването на клоновата мрежа + за банката и + за акционерите

            НО всичко това се обезсмисля (за мен) ако продължават с Георгиу Моделът.

            иначе в иновациите са на челни места спор няма.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Сега като се замислих... Вивалди, Опера и Хром не поддържат работа със сертификати.
              Мозила файърфокс и те прекратиха поддръжката официално.
              И то какво остана, от известните - само един интернет експлорър, за който не се знае микрософт още колко време ще го крепят.

              Ясно е, че за един обикновен човек става все по-сложно и трудно да подкара електронния си подпис, трябва да се рови из интернет да търси разни неизвестни добавки и стари версии на браузъри. Според мен банките са взели адекватно решение като махат подписите, въпреки че кеп сертификатът даваше може би най-високото ниво на сигурност.
              Last edited by Frosty; 07.06.2018, 15:15.
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dali Разгледай мнение


                Нищо не разнасяш със себе си. Инсталираш си приложението на телефона просто. Затова и му викат софтуерен токен...
                Именно. Лудост е да държиш такова нещо в телефона по редица причини - надеждност, сигурност ...
                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                  Че какво му е на токена,само дето разнасяш още едно нещо със себе си?

                  Нищо не разнасяш със себе си. Инсталираш си приложението на телефона просто. Затова и му викат софтуерен токен...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                    Че те почти всички съвременни браузъри прекратиха поддръжката за подписване със сертификати, май само първобитния интернет експлорър остана. С кой браузър ще си ползваш електронния подпис?
                    На моя компютър държах за всеки случай една стара версия на мозила, в която функционалността за подписване с лични сертификати все още не беше деактивирана.
                    Но от както ОББ обявиха, че от началото на новата година премахват КЕП сертификатите, не съм си подновявал електронния подпис, вече не мисля и да го подновявам.
                    Firefox ESR поддържа. Освен това много западни банки вече се нагодиха към промените след Firefox Quantum и разработиха специални добавки за целта. Пусни едно търсене в Addons на Мозилата и ще видиш.
                    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение


                      Само да уточня, че го казах съвсем принципно и изобщо не е било насочено към теб лично.
                      Не съм го възприел лично. Просто исках да наблегна, че не може да настройваш цялата си система по най-тъпата част от клиентите си. Трябва да има различни опции.
                      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

                        1. Аз искам да плащам за КЕП, защото го ползвам за много други неща.
                        2. Не съм галфон, IT човек съм и знам как да се оправям и как да следя за сигурността.
                        3. Не го елиминират напълно. От август прекратяват регистрацията на нови КЕП. Съществуващите могат да се ползват до изтичане на тяхната валидност, но с ограничена функционалност - само за преводи до вече регистрирани получатели. Като изтече валидността на КЕП - край.
                        Че те почти всички съвременни браузъри прекратиха поддръжката за подписване със сертификати, май само първобитния интернет експлорър остана. С кой браузър ще си ползваш електронния подпис?
                        На моя компютър държах за всеки случай една стара версия на мозила, в която функционалността за подписване с лични сертификати все още не беше деактивирана.
                        Но от както ОББ обявиха, че от началото на новата година премахват КЕП сертификатите, не съм си подновявал електронния подпис, вече не мисля и да го подновявам.
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

                          ...
                          2. Не съм галфон, IT човек съм и знам как да се оправям и как да следя за сигурността.
                          ...

                          Само да уточня, че го казах съвсем принципно и изобщо не е било насочено към теб лично.
                          Мненията ми не са препоръка за търговия.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                            Аз пък приветствам добавянето на "софтуерен токен", което на практика си е стандартна двустепенна верификация, базирана на TOTP алгоритъм. Затвърждават ми се като най-иновативната банка с най-добрия ритейл продукт. По този начин отпада нуждата от закупуване и разнасяне на хардуения токен, а също и нуждата да се плаща за КЕП. Методът е не по-малко сигурен от хардуерния токен, че дори и по-сигурен в определени ситуации, а дори и електронният подпис не е абсолютна гаранция, ако ползвателят е пълен галфон.

                            Не знаех, че елиминират изцяло КЕП, което може би не е добра идея за хора и най-вече корпоративни клиенти, които искат да си го ползват, но те определено се ориентират повече в ритейла, а и вероятно изисква повече ресурси за поддържане на различните системи за автеникация. На мен не ми е необходим и няма да ми липсва.
                            1. Аз искам да плащам за КЕП, защото го ползвам за много други неща.
                            2. Не съм галфон, IT човек съм и знам как да се оправям и как да следя за сигурността.
                            3. Не го елиминират напълно. От август прекратяват регистрацията на нови КЕП. Съществуващите могат да се ползват до изтичане на тяхната валидност, но с ограничена функционалност - само за преводи до вече регистрирани получатели. Като изтече валидността на КЕП - край.
                            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                              Че какво му е на токена,само дето разнасяш още едно нещо със себе си?
                              Именно
                              He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                                Вече прекаляват. Не знам кой титан на мисълта е прокарал това през УС на банката, но ме загубиха като клиент (от над 20 години). Като акционер отдавна съм с минимално количество акции, които държа само за да се водя акционер. Сега и тях ще продам.

                                Титаните на мисълта са решили да прекратят ползването на КЕП за подписване. Искат да ми набутат токен и най-вече най-новата боза, наречена "софтуерен токен". Аз банкиране, което включва смартфон под каквато и да е форма, няма да ползвам. Удивителна недалновидност от страна на банката.

                                Та в този смисъл ще приема с благодарност (може и на ЛС) всякакви мнения и препоръки за нова банка. Интересуват ме най-вече електронното банкиране, плащането на битови сметки, ниски такси, ползването на кредитни и дебитни карти. Лихви по кредити и депозити не ме интересуват. Уникредит е изключена по подразбиране
                                Споко бе, много се панираш. Май вече всички банки зарязват електронните подписи. Това е с цел опростяване и улеснение на клиентите.
                                Кой нормален човек ще има нерви да се занимава с инсталация на драйвери за четци, драйвери за смарткарти, импортиране/експортиране на сертификати, инсталиране на капикоми и прочее глупости?!
                                При ОББ, които според мен имат може би едно от най-добрите електронни банкирания, виртуалният банков клон вече може да се използва дори без сертификат. За активни операции получаваш SMS с еднократен код по телефона.

                                Така че спести си нервите и не си усложнявай живота допълнително.
                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X