IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • От банките на БФБ само БАКБ е давала дивидент и то при предишният собственик..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

      Ако наистина е така скоро може да очакваме много приятни изненади в отчетите в графа "нетна печалба".. а в този случай току виж се сетили с година закъснение, че и за възможен дивидент намигнаха, на една от инвеститорските срещи
      Батя, не мисля, че това с дивидента ще се случи с която и да е българска банка, не и поне в скоро време !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

        Щото основна цел на всяко търговско дружество е максималната печалба.

        Между другото чувам че много добре им се продават активите придобити като обезпечение по необслужвани заеми в миналото.
        Просто пазара на индустриални недвижимости сега е УП ...
        Ако наистина е така скоро може да очакваме много приятни изненади в отчетите в графа "нетна печалба".. а в този случай току виж се сетили с година закъснение, че и за възможен дивидент намигнаха, на една от инвеститорските срещи

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
          Ванчо, и ако може да кажеш защо ще си намалят разходите и надуват печалбата? Освен, че за да плащат по-големи данъци?
          Щото основна цел на всяко търговско дружество е максималната печалба.

          Между другото чувам че много добре им се продават активите придобити като обезпечение по необслужвани заеми в миналото.
          Просто пазара на индустриални недвижимости сега е УП ...
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Извинявай, но къде видя затвърдения за втори път бенчмарк, че аз нещо съм пропуснал? Доколкото помня имаше само нещо мъгливо като "предполага се, че ше е около този бенчмарк" Според мен бенчмаркът, ако има такъв, би бил по средата между Пиреос (ако стане) и Експресбанк (като кажат колко е), т.е. засега не знаем нищо, за да сравняваме каквото и да е.

            А феновете на фибанката е нормално да се въодушевяват - всеки с акции изпада в подобна еуфория, макар точно за тях да няма реално почти никакви новини нито за ръста преди, нито за спада досега, но нейсе.

            Като видим цената на Експресбанк, пак ще си драскаме, дотогава - весело море на всички!
            Добре де, предполага се, че ще е около този бенчмарк
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              според мен това 'пропадане' дето го оставиха, че и ПФБК помагаше остави следа в съзнанието на спекулантите и сега връщането на 5-6 ще е много по-нервно и трудно... отколкото ако бяха подпряли на 4.40 примерно.

              не знам какви схеми въртят тука, но не ме кефи целият сетъп.
              Може би схемата беше да се оберат парите на спекулантите... кой знае...
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • според мен това 'пропадане' дето го оставиха, че и ПБФК помагаше остави следа в съзнанието на спекулантите и сега връщането на 5-6 ще е много по-нервно и трудно... отколкото ако бяха подпряли на 4.40 примерно.

                не знам какви схеми въртят тука, но не ме кефи целият сетъп.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                  За да стигне цената до заветното 1,1 P/B. Което го пожелавам на акционерите тук, макар вече да не съм сред тях. Успях да хвана два- три асансьора и засега съм по предпазлив. Има вече потвърден за втори път бенчмарк, скоро може и трети и затова Батя е оптимист.
                  Извинявай, но къде видя затвърдения за втори път бенчмарк, че аз нещо съм пропуснал? Доколкото помня имаше само нещо мъгливо като "предполага се, че ше е около този бенчмарк" Според мен бенчмаркът, ако има такъв, би бил по средата между Пиреос (ако стане) и Експресбанк (като кажат колко е), т.е. засега не знаем нищо, за да сравняваме каквото и да е.

                  А феновете на фибанката е нормално да се въодушевяват - всеки с акции изпада в подобна еуфория, макар точно за тях да няма реално почти никакви новини нито за ръста преди, нито за спада досега, но нейсе.

                  Като видим цената на Експресбанк, пак ще си драскаме, дотогава - весело море на всички!
                  Last edited by X_Y; 06.08.2018, 14:00.
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                    Честно казано не виждам и потенциал повече в българските банки с тези постоянно затягащи се режими и изисквания.
                    Затягащите се режими могат да се окажат нещо положително за оценката на публичните ни банки, която пазарът очевидно диконтва доста сериозно, не вярвайки на отчетите им, ако евентуално "скелетите" им се окажат не чак толкова чудовищни.
                    Мненията ми не са препоръка за търговия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                      За да стигне цената до заветното 1,1 P/B. Което го пожелавам на акционерите тук, макар вече да не съм сред тях. Успях да хвана два- три асансьора и засега съм по предпазлив. Има вече потвърден за втори път бенчмарк, скоро може и трети и затова Батя е оптимист.
                      Аз се повозих повозих па се спрях, че стреса по позицията ми идваше в повече ! Успях да продам на високото де, ама не ми се вози повече ! Честно казано не виждам и потенциал повече в българските банки с тези постоянно затягащи се режими и изисквания.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                        Ванчо, и ако може да кажеш защо ще си намалят разходите и надуват печалбата? Освен, че за да плащат по-големи данъци?
                        За да стигне цената до заветното 1,1 P/B. Което го пожелавам на акционерите тук, макар вече да не съм сред тях. Успях да хвана два- три асансьора и засега съм по предпазлив. Има вече потвърден за втори път бенчмарк, скоро може и трети и затова Батя е оптимист.
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Ванчо, и ако може да кажеш защо ще си намалят разходите и надуват печалбата? Освен, че за да плащат по-големи данъци?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                            Батя, ........

                            Така че умната с коефициентите - може да са много полезни, но само ако можеш да разчиташ на точността на компонентите им !
                            Легендарни нападателю, ти веднъж изтърва движение при тази акция от 300%, сега философствайки и опитвайки се да влезеш в чуждите обувки си на път да го направиш още веднъж

                            Коментар


                            • Van, ако беше i-Van, щеше да знаеш, че тук акцията расте, защото расте и пада, защото пада, а не заради някакви съотношения между буквички! Поздрави на холандския пазар!
                              Last edited by Спящият бик; 06.08.2018, 09:47.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                                Буквално през ден получавам и аз от ЦКБ.
                                Междудругото аз никога не съм бил клиент на ЦКБ..... Странно защо ме фишват точно мен...
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X