IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да, прав си, някой ще се качат към 7 и ще се повозят наобратно ..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

      добре, гледай и ни махай от перона!
      Петьо както казах и по долу аз съм се возил тук и слезнах ! Прекалено екстремно е вече за мен ! Ето махам ви, успех ! Само не забравяй и, че се движат надолу !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

        Нека видим до къде ще го засилите влакчето
        добре, гледай и ни махай от перона!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
          Не се отчайвате! Качванете тепърва предстои, до 6-7лв има още много ...
          Нека видим до къде ще го засилите влакчето

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

            Е това за ползване за benchmark на цената на Ескпресбанк е несериозно. Сосиете Женерал са е лидерска европейска (а защо не и световна) банка, като подразделението й в България все пак е било управлявано под някакви добри групови практики, включително и най-вече по отношение поемане на Риск, което пък води до други нива на провизии и т.н.

            Не можете да сравнявате цените на 2 банки само защото и двете се водят банки. Това да не са 2 компота на Женския пазар ?!? Качеството на активите и добрите бизнес практики ИМАТ значение за цената, а не просто маханично приемане на определена цена за 1-ца собствен капитал.

            Дори сделката с ОББ си е съвсем друг тип, защото майката-продавач макар и зле в Гърция, реално си беше под супер стриктния надзор на ЕЦБ, респективно и на дъщерните й банки (в частност на ОББ).

            За бенчмарк може да се приеме стойност на продажба на някоя българска банка (Инвестбанк, Интернешънъл асет, да кажем ЦКБ), които да кажем си имат нашенските особености на банкирането. Но е абсурд да се прилага стойност на продажба от банка, която е била под надзора на ЕЦБ.

            И това всичкото на база изобщо допускането да се ползва бенчмарк при оценка на дадена банка.... Защото например каква оценка щяхте да дадете на Корпоративна преди 5 години на база бенчмаркове, P/E-та, P/B-та и т.н. ?

            В България няма чужда банка (с изключение на няколко клона), всички банки са български. Извършват дейност като самостоятелно лице, подлежат на съвсем отделно регулиране, имат собствена политика на база на надзорните изисквания и т.н. Например заради това българските банки с гръцки собственици не бяха повлечени от банковата криза при съседите ни.
            Колкото до сравнителните коефициенти и други съпоставки между цените, трудостите идват не от собствеността, а от слабо развития капиталов пазар.

            *Мнението да не се взема предвид при инвестиционно решение.

            Коментар


            • Като гледам не остава много

              Коментар


              • Не се отчайвате! Качванете тепърва предстои, до 6-7лв има още много ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  И аз не разглеждам криптосите като възможен инвестиционен актив, и за това не пиша коментари във форуми за тях..
                  А дали изтърването не е точно това че не си предвидил правилно реакцията на пазара на база излязлата информация си е вече твое лично тълкуване.. щом това те успокоява..
                  Аз съм различен.. бих се постарал да открия грешката си и другия път като ми се отдаде възможност да я отиграя по-добре
                  По-новите ентусиасти на фин.пазарите повече ги болят пропуснатите ползи, защото още не са преживяли истински срив и загуби. Опита ще ги научи
                  Life won't wait for you.

                  Коментар


                  • + 14,04% за последния месец. Или сте ги хванали, или пропуснали - трета възможност няма.

                    Коментар


                    • И аз не разглеждам криптосите като възможен инвестиционен актив, и за това не пиша коментари във форуми за тях..
                      А дали изтърването не е точно това че не си предвидил правилно реакцията на пазара на база излязлата информация си е вече твое лично тълкуване.. щом това те успокоява..
                      Аз съм различен.. бих се постарал да открия грешката си и другия път като ми се отдаде възможност да я отиграя по-добре

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                        Легендарни нападателю, ти веднъж изтърва движение при тази акция от 300%, сега философствайки и опитвайки се да влезеш в чуждите обувки си на път да го направиш още веднъж
                        Реално не съм изтървал, тъй като бях подготвил кеш по време на стрес-тестовете с идея за покупка при положителен резултат. След като видях резултатите, нито за секунда не съм и обмислял вече влизане (така че да съм го изтървал) - напротив дори в първия работен ден даже продадох малкото бройки които имах.

                        Мисълта ми е, че мога да изтърва момента за нещо, което съм решил (за съжаление си имам своите пропуски в това отношение), но няма как да изтърва нещо, което дори не съм обмислял. А ако нещо дори не съм го обмислял, просто не пречупвам движението на цената през пропуснати печалби или спестени загуби.

                        Иначе по тази логика, да ти кажа ПИБ ми е бял кахър. Ако знаеш 2016 и особено 2017 г., колко натяквания отнесох от приятели дето ме караха да инвестираме в биткойн ?! Предвид историческото движение на цената при него, ми се смятаха колко планини от пари съм изтървал. Но да ти кажа, нито за секунда не съм съжалявал, ако ще да беше станал и 50'000 долара тоя биткойн.

                        Просто винаги съм разделял стойността на даден актив и движението на цената му.


                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Извинявай, но къде видя затвърдения за втори път бенчмарк, че аз нещо съм пропуснал? Доколкото помня имаше само нещо мъгливо като "предполага се, че ше е около този бенчмарк" Според мен бенчмаркът, ако има такъв, би бил по средата между Пиреос (ако стане) и Експресбанк (като кажат колко е), т.е. засега не знаем нищо, за да сравняваме каквото и да е.

                          А феновете на фибанката е нормално да се въодушевяват - всеки с акции изпада в подобна еуфория, макар точно за тях да няма реално почти никакви новини нито за ръста преди, нито за спада досега, но нейсе.

                          Като видим цената на Експресбанк, пак ще си драскаме, дотогава - весело море на всички!
                          Е това за ползване за benchmark на цената на Ескпресбанк е несериозно. Сосиете Женерал са е лидерска европейска (а защо не и световна) банка, като подразделението й в България все пак е било управлявано под някакви добри групови практики, включително и най-вече по отношение поемане на Риск, което пък води до други нива на провизии и т.н.

                          Не можете да сравнявате цените на 2 банки само защото и двете се водят банки. Това да не са 2 компота на Женския пазар ?!? Качеството на активите и добрите бизнес практики ИМАТ значение за цената, а не просто маханично приемане на определена цена за 1-ца собствен капитал.

                          Дори сделката с ОББ си е съвсем друг тип, защото майката-продавач макар и зле в Гърция, реално си беше под супер стриктния надзор на ЕЦБ, респективно и на дъщерните й банки (в частност на ОББ).

                          За бенчмарк може да се приеме стойност на продажба на някоя българска банка (Инвестбанк, Интернешънъл асет, да кажем ЦКБ), които да кажем си имат нашенските особености на банкирането. Но е абсурд да се прилага стойност на продажба от банка, която е била под надзора на ЕЦБ.

                          И това всичкото на база изобщо допускането да се ползва бенчмарк при оценка на дадена банка.... Защото например каква оценка щяхте да дадете на Корпоративна преди 5 години на база бенчмаркове, P/E-та, P/B-та и т.н. ?


                          Коментар


                          • Доста умници са се изявили тук...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Ъхъ, все чуждите са ни проблема на нас - ехххх, ако можеше да върнем държавните предприятия, ехххх, тогава ще стане такъв живот, че само си викам дано! А да ти говори нещо, че неразпределената печалба увеличава капитала и защо конкретно на банките с т.нар. български (уж) собственици им е нужен по-висок капитал? Знаеш ли какво ще се случи с капитала тук и една торба коефициенти и регулаторни изисквания, ако вземат, че дадат дивидент? Дори не смея да изкажа на глас други еретични мисли - пу, пу, да не са уроки
                              За да разпределиш печалбата като дивидент ти трябва кеш, а за да вдигнеш капитала с нея ти стига и КПМГ.
                              Паулу Куелю

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                                Батя, не мисля, че това с дивидента ще се случи с която и да е българска банка, не и поне в скоро време !
                                Скоро като ги задължат да паднат до европейското ниво от 4.6% лоши кредити и познай какви печалби и дивиденти ще завалят
                                За Бг като цяло нивото е почти тройно повече, за ПИБ вероятно поне х 4....

                                Коментар

                                Working...
                                X