IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
    Честно казано не виждам и потенциал повече в българските банки с тези постоянно затягащи се режими и изисквания.
    Затягащите се режими могат да се окажат нещо положително за оценката на публичните ни банки, която пазарът очевидно диконтва доста сериозно, не вярвайки на отчетите им, ако евентуално "скелетите" им се окажат не чак толкова чудовищни.
    Мненията ми не са препоръка за търговия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

      За да стигне цената до заветното 1,1 P/B. Което го пожелавам на акционерите тук, макар вече да не съм сред тях. Успях да хвана два- три асансьора и засега съм по предпазлив. Има вече потвърден за втори път бенчмарк, скоро може и трети и затова Батя е оптимист.
      Аз се повозих повозих па се спрях, че стреса по позицията ми идваше в повече ! Успях да продам на високото де, ама не ми се вози повече ! Честно казано не виждам и потенциал повече в българските банки с тези постоянно затягащи се режими и изисквания.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
        Ванчо, и ако може да кажеш защо ще си намалят разходите и надуват печалбата? Освен, че за да плащат по-големи данъци?
        За да стигне цената до заветното 1,1 P/B. Което го пожелавам на акционерите тук, макар вече да не съм сред тях. Успях да хвана два- три асансьора и засега съм по предпазлив. Има вече потвърден за втори път бенчмарк, скоро може и трети и затова Батя е оптимист.
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • Ванчо, и ако може да кажеш защо ще си намалят разходите и надуват печалбата? Освен, че за да плащат по-големи данъци?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

            Батя, ........

            Така че умната с коефициентите - може да са много полезни, но само ако можеш да разчиташ на точността на компонентите им !
            Легендарни нападателю, ти веднъж изтърва движение при тази акция от 300%, сега философствайки и опитвайки се да влезеш в чуждите обувки си на път да го направиш още веднъж

            Коментар


            • Van, ако беше i-Van, щеше да знаеш, че тук акцията расте, защото расте и пада, защото пада, а не заради някакви съотношения между буквички! Поздрави на холандския пазар!
              Last edited by Спящият бик; 06.08.2018, 09:47.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                Буквално през ден получавам и аз от ЦКБ.
                Междудругото аз никога не съм бил клиент на ЦКБ..... Странно защо ме фишват точно мен...
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  Много хитреци ми дават акъл че падащи акции не се купували.. Като тръгне нагоре тогава ще си купя, ми викат..
                  Да да, ама не! На БФБ тоя филм не върви.. хайде купете си сега на 3,70-3,80 прилични обеми, каквато средна успях аз да направя с покупки при спада надолу...
                  Обърне ли се палачинката, кандидатите да купят стават много, блъскат се с лакти, цакат се с айсберги, а продавачите панически трият ордерите и бягат все по-нагоре.. Ходи гони влака тогава!
                  Батя, кажи само себе си ли опитваш да се надъхаш (за кураж да държих акцията) или да зарибиш нови пътници "за влака"

                  Това с блъскането, лактите и т.н. може да важи за влизане по някоя позиция, по която има някоя много позитивна новина, но пък в много по-голяма степен важи, когото се наложи да се излиза отнякъде....

                  А при ПИБ няма логика да има блъскане на входа, просто защото позицията си има други проблеми несвързани с обичайните неща при останалите борсови компании.

                  И като последно - при теб базираш цялото си инвестиционно решение на смятането на един коефициент P/E и колко той се отклонява от средните за сектора и борсите като цяло и считаш, че реално трябва да го стигне.

                  Въпроса е, че при банките може да стъпиш на "Е"-то дотоколкова доколкото са верни разходите за провизии !!! Чисто и просто, ако например едно "Е" е 1 лв., но се окаже че реално има неотчетени разходи за провизии от 0,5 лв., то вече това официално "Е" става реално "Е" от 0,5 лв. и респективно P/E добива други нива.

                  А тук всеки инвеститор, като почне да си слага "Е"-то в "P/E", няма как да не се сети за стрестестовете, които показаха други реални неща, особено засягащи "Е"-то....

                  Така че умната с коефициентите - може да са много полезни, но само ако можеш да разчиташ на точността на компонентите им !

                  Коментар


                  • и аз получавам редовно, преди даже си играех да препращам имейла към инфо@фиб.бг или някъв имейл дето бях видял на сайта на банката
                    ама сега вече ги трия и не се занимавам
                    имам също от цкб и уникредит
                    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      Аз редовно получавам такива и от ЦКБ
                      Буквално през ден получавам и аз от ЦКБ.
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Виждал съм такива имейли и от името на Уникредит. Имат правописни грешки в краят

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от D.J. Bogger Разгледай мнение
                          Бони, разкарай линка! Да беше написал само, че линкът е крив, вместо да го слагаш както е фишнат!
                          Готово, но така не личи фишинга. Извинявам се ако затормозявам темата, ама едно на хиляда има шанс някой да клъвне и последствията да са кофти.

                          Коментар


                          • Бони, разкарай линка! Да беше написал само, че линкът е крив, вместо да го слагаш както е фишнат!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                              ...

                              пп Очевидно е фишинг атака срещу ПИБ, но вероятно пускат или ще пуснат и срещу други банки.[/TD]
                              [/TR]
                              [/TABLE]
                              Аз редовно получавам такива и от ЦКБ

                              Коментар


                              • Не очаквам някой да клъвне, но получих следния мейл:

                                "
                                Уважаеми клиенти ,

                                Поради непрекъснатото надстройване на сигурността на Fibank,

                                от всички клиенти се изисква да актуализират информацията си в новата база данни за защита ,за да позволят по-бързо, по-лесно и по-сигурно банково преживяване.

                                Моля, следвайте връзката по-долу,

                                httpѕ://my.fibаnk.bg/oаuth2-ѕеrvеr/#!/login?cliеnt_id=E_BANK

                                Искрено Ваш,

                                © Първа инвестиционна банка 2009-2018. Всички права запазени."

                                според кода на писмото този линк води до
                                https://www.istec.biz/https1880808481818181

                                пп Очевидно е фишинг атака срещу ПИБ, но вероятно пускат или ще пуснат и срещу други банки.
                                Last edited by BONI; 04.08.2018, 12:20.

                                Коментар

                                Working...
                                X