IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

    Какво ли ще стане?
    Каквото и да стане, едва ли ще разберем.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

      Какво ли ще стане?
      Много шум за нищо - ще си затворят очите, какво тук значи някакъв си AQR? В най-лощия случай ще се повторят резултатите и ама в най-най краен случай една сервитьорка може да се наложи да вземе последните поръчки За българската фибанка си мисля, че в този случай резултатите от прегледа на активите ще е значително по-успешен от предишния, все пак чистят вече 3 години, при това чистят яко, а и конюнктурата е значително по-добра отпреди 2,5 години.

      Ако бях рисков играч, дори бих купил тук при тази новина - баси, това все едно не съм го казал аз Не е препоръкЪ
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

        Какво ли ще стане?
        какво може да стане??? ............ очакваме ЕЦБ да потвърди заключението на БНБ от преди 2 години, че бълг.банки са в топ форма, разбира се...
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          12 ноември 2018 г.
          • Банковият надзор в ЕЦБ ще извърши цялостна оценка на шест български банки
          • Оценката се провежда в контекста на искането от страна на България за установяване на тясно сътрудничество с ЕЦБ
          • Очаква се резултатите да бъдат публикувани през юли 2019 г.

          Европейската централна банка (ЕЦБ) ще извърши цялостна оценка на шест български банки. Процедурата, включваща преглед на качеството на активите и стрес тест, е вследствие на това, че на 18 юли 2018 г. България отправи искане за установяване на тясно сътрудничество с ЕЦБ. Цялостната оценка е задължителна част от процеса на установяване на тясно сътрудничество между ЕЦБ и националния компетентен орган на държава членка на ЕС, чиято парична единица е различна от еврото.

          На оценка ще бъдат подложени следните шест банки:
          • УниКредит Булбанк АД
          • Банка ДСК ЕАД
          • Обединена българска банка АД
          • Първа инвестиционна банка АД
          • Централна кооперативна банка АД
          • Инвестбанк АД

          Прегледът на качеството на активите и стрес тестът ще се основават на методологиите, които банковият надзор в ЕЦБ прилага в редовните си цялостни оценки на банките с актуална класификация като значими или с възможност да станат значими по смисъла на член 6, параграф 4 от Регламент (ЕС) № 1024/2013.
          Какво ли ще стане?

          Коментар


          • 12 ноември 2018 г.
            • Банковият надзор в ЕЦБ ще извърши цялостна оценка на шест български банки
            • Оценката се провежда в контекста на искането от страна на България за установяване на тясно сътрудничество с ЕЦБ
            • Очаква се резултатите да бъдат публикувани през юли 2019 г.

            Европейската централна банка (ЕЦБ) ще извърши цялостна оценка на шест български банки. Процедурата, включваща преглед на качеството на активите и стрес тест, е вследствие на това, че на 18 юли 2018 г. България отправи искане за установяване на тясно сътрудничество с ЕЦБ. Цялостната оценка е задължителна част от процеса на установяване на тясно сътрудничество между ЕЦБ и националния компетентен орган на държава членка на ЕС, чиято парична единица е различна от еврото.

            На оценка ще бъдат подложени следните шест банки:
            • УниКредит Булбанк АД
            • Банка ДСК ЕАД
            • Обединена българска банка АД
            • Първа инвестиционна банка АД
            • Централна кооперативна банка АД
            • Инвестбанк АД

            Прегледът на качеството на активите и стрес тестът ще се основават на методологиите, които банковият надзор в ЕЦБ прилага в редовните си цялостни оценки на банките с актуална класификация като значими или с възможност да станат значими по смисъла на член 6, параграф 4 от Регламент (ЕС) № 1024/2013.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

              Не мисля, че това е цената - пусни в гугъл какво е Consideration Shares.

              Да, активите са, посочих, че има разминаване от 100 млн. евро между статията и данните на БНБ.
              Мисля, че цената вече е ясна.
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                ...
                Не е с лоши помисли и не е препоръкЪ - желая ви успех, за мен на тази цена няма достаъчно потенциална печалба, която да оправдае риска ми от влизане тук. Но това си е само мое мнение.
                Аз пък мисля че има потенциал за дабъл и затова банката е отново с тегло около 30% в портфейла ми, след като беше намаляло до 20%.
                Затова са интересни финансовите пазара, защото всеки си има мнение и може слободно да залага парите си на него..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                  Груйо, я виж какви са ROE/ROA на двете банки също
                  Видял съм ги, при това доста отдавна, можеш да ги разгледаш и как са се развивали през годините. След това погледни AQR-a, неглижирай го, после виж ROA на големите банки, към които се числи Фибанката, пак го неглижирай, след това добави, че Пиреос чистят и намаляват капитала си от години, за да може да излезе нещо поне една идея по-читаво на пазара, след това си спомни десетките пъти, в които Фибанката се е "продавала", после си спомни за двата бейлаута от държавата, пак го неглижирай и продължи с мечтите за поне 1,1 пъти покупна цена спрямо капитала на банката
                  Не е с лоши помисли и не е препоръкЪ - желая ви успех, за мен на тази цена няма достаъчно потенциална печалба, която да оправдае риска ми от влизане тук. Но това си е само мое мнение.
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Груйо, я виж какви са ROE/ROA на двете банки също

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                      Това са активите а не собствения капитал. Или се връзва P/B около 0,4 или аз смятам грешно.
                      Не мисля, че това е цената - пусни в гугъл какво е Consideration Shares.

                      Да, активите са, посочих, че има разминаване от 100 млн. евро между статията и данните на БНБ.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
                        Груйо, този път ми се струва, че ни си прав и сравнението между Пиреос и ПИБ е неуместно. Нерде Ямбол - нерде Стамбул!?
                        Не знам дали съм прав, просто давам база за размисъл. Една банка не се сравнява с друга само по големина на активите, а и по тяхното качество. И докато големината на активите се докладва редовно от БНБ, то за качеството всички изказваме съмения (и в двете посоки, както точно в тази тема редовно се неглижира AQR-а ). За мен цената на Пиреос е абсолютно меродавна за екстрполиране тук - умножеваме махленската по 3 и сме готови За друг пък цената трябва да е минимум тази за ОББ - ми що не, макар КВС да се доказаха през годините точно като някакви уникални баламурници, купуващи на баснословно завишени цени в абсолютно всяка една сделка, която са сключили у нас. Трети ще търсят съотношенията с Експресбанк и ще си измислят цена, на принципа "сигурни изтичници, прошепнали на ущенце на Ройтерс" и т.н. Свят голям, борса - още по-голяма
                        Не е препоръкЪ
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • приветствам решението на ЕЦБ за стрес тестовете които ще се проведат в първата половина на следващата година

                          - така ще има реална оценка на активите на големите банки в Б-я
                          - критериите няма да са занижени както през 2016 г. при предните стрес тестове
                          - ще се види дали са изпълнени предприсанията на БНБ от преди 2 год.
                          - ще може да се направи съпоставка на двата срес теста

                          просто картинката ще се изясни съвсем
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Груйо, този път ми се струва, че ни си прав и сравнението между Пиреос и ПИБ е неуместно. Нерде Ямбол - нерде Стамбул!?

                            Коментар


                            • Чудех се дали да се включа по темата, но хайде, ще го направя - след като не разбрахме цената за Експресбанк, освен някакви изсмукани от пръстите глупости на Ройтерс, дето питаи баба Мара от Женския пазар, тук, т.е. за Пиреос, си имаме цена, а именно 75 милки евро, грубо 150 милки лева. За мен лично Фибанката е на едно ниво с Пиреос относно риск и качество на портфейла, хайде, ще предположим, че е по-добре, макар AQR друго да рече, а и Пиреос чистиха много ударно през годините, което доведе до намаляване на капитала им с над 300 милиона за 5 години, но да речем, че и Фибанката ударно чисти.

                              Та имайки предвид горното, слагайки, че Фибанката има 3 пъти повече активи и 2,5 пъти повече капитал, то екстраполирайки тази цена от 150 милки, тук се получава към 450 милки, макс. В момента капитализацията се върти около 400 милки, т.е. за мен има възможнсот за ръст от 10-15% при продажба, не повече. Разбира се, други си мечтаят да го смятат според цената на ОББ, затова всеки сам си преценява. Не е препоръкЪ
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • 300 ОБЩО СОБСТВЕН КАПИТАЛ 374,251
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X