IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Изглежда, че тази позиция натиска възможностите за ръст..
    The strongest stand last.

    Коментар


    • ПАРКИНГ

      Коментар


      • https://www.investor.bg/bylgariia/5/...-na-vw-284610/

        А банката какво ще строи до завода?
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
          СТИСКАЙТЕ КАРТОНИТЕ.
          ЧЕСТИТ ДИВИДЕНТ 0.000 ЛВ
          Ееееех успокоих се,до последно си мислех че няма да има дивидент!

          Коментар


          • ЕЕЙ БРАВО

            Коментар


            • СТИСКАЙТЕ КАРТОНИТЕ.
              ЧЕСТИТ ДИВИДЕНТ 0.000 ЛВ

              Коментар


              • Нещо интересно на събранието днес? може и на лични

                Коментар


                • Калин Христов: Вероятно ще има забавяне на влизането ни в ЕRМ II

                  https://www.investor.bg/biudjet-i-fi...erm-ii-283776/

                  Коментар


                  • Как сме харлемските банкери от Кремиковци?
                    Хайде другия месец ще слушаме "Палим, палим...."

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
                      Според мен ПИБ можеха да са голям успех за акционерите. Преди 10-13 години помня бяха много напред като обслужване на физически лица, имаха може би първото добро ел. банкиране, изобщо другите им дишаха прахта и лежаша на стари лаври. Тогава можеше да вземат вероятно добри пари за банката. ОК, криза доиде, но вместо да работят качествено и да преглътнат ниска рентабилност, но да имат качествен портфейл и да могат да се продадат, те решиха да се набутат в купища говна. В момента ПИБ в корпоративното банкиране имат катастрофална репутация и са адски назад. Няма сериозна фирма, която да рискува с тях. И са непродаваеми в този си вид.

                      Както и при Сирма тук трябват някакви решителни действия. Рейтингът е Б3 без бонуса за възможна подкрепа от държавата. Това е точно над С, а банките там са тип Монте Паски и Пиреус, всеки може да провери цените им.
                      Тук, от много години, точно политическата заигравка е проблем пред инвеститорите

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение


                        П.П.С. Гледаме мача тук, очаквам още по-голямо засекретяване на пълните доклади дори и от стрес теста на БНБ. Не е препоръкЪ
                        Стрес тестовете се провеждат с определена цел, в случая да се прецени възможността за влизане в банковия съюз. Колкото и засекретени да са тези доклади, по реакцията на ЕЦБ ще можем да предположим как са минали като цяло за всички проверявани банки. А реакцията на ЕЦБ може да бъде в две насоки - или влизаме в банковия съюз или не. По това всеки ще може да си направи изводите. Мнението ми не е спекулативно и моля администратора на форума да не го трие.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                          За моментума, който да се продадеш най-високо съм съгласен с тебе. Нямам идея обаче как така другите банки за толкова години не се научиха да погледнат какво прави конкуренцията, в случая ПИБ, и да елиминират веднъж и завинаги попълване на гадни формуляри от времето на баба ми, с дребен шрифт и неясни полета, вместо да се поучат как се обслужва клиент? Пробвал съм в няколко от топ 5 други банки и не става! Лъскави салони, големи табелки, но като влезеш да си откриеш сметка или да направиш превод те правят на кайма! Гола вода.... Няма да посочвам имена, а само първи букви У, Д, О, По, Р... на всичките съм бил клиент и са много зле!
                          Но за сметка на това на всякакъв вид такси са " царе"!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
                            Според мен ПИБ можеха да са голям успех за акционерите. Преди 10-13 години помня бяха много напред като обслужване на физически лица, имаха може би първото добро ел. банкиране, изобщо другите им дишаха прахта и лежаша на стари лаври. Тогава можеше да вземат вероятно добри пари за банката. ОК, криза доиде, но вместо да работят качествено и да преглътнат ниска рентабилност, но да имат качествен портфейл и да могат да се продадат, те решиха да се набутат в купища говна. В момента ПИБ в корпоративното банкиране имат катастрофална репутация и са адски назад. Няма сериозна фирма, която да рискува с тях. И са непродаваеми в този си вид.

                            Както и при Сирма тук трябват някакви решителни действия. Рейтингът е Б3 без бонуса за възможна подкрепа от държавата. Това е точно над С, а банките там са тип Монте Паски и Пиреус, всеки може да провери цените им.
                            За моментума, който да се продадеш най-високо съм съгласен с тебе. Нямам идея обаче как така другите банки за толкова години не се научиха да погледнат какво прави конкуренцията, в случая ПИБ, и да елиминират веднъж и завинаги попълване на гадни формуляри от времето на баба ми, с дребен шрифт и неясни полета, вместо да се поучат как се обслужва клиент? Пробвал съм в няколко от топ 5 други банки и не става! Лъскави салони, големи табелки, но като влезеш да си откриеш сметка или да направиш превод те правят на кайма! Гола вода.... Няма да посочвам имена, а само първи букви У, Д, О, По, Р... на всичките съм бил клиент и са много зле!
                            IM d best

                            Коментар


                            • Според мен ПИБ можеха да са голям успех за акционерите. Преди 10-13 години помня бяха много напред като обслужване на физически лица, имаха може би първото добро ел. банкиране, изобщо другите им дишаха прахта и лежаша на стари лаври. Тогава можеше да вземат вероятно добри пари за банката. ОК, криза доиде, но вместо да работят качествено и да преглътнат ниска рентабилност, но да имат качествен портфейл и да могат да се продадат, те решиха да се набутат в купища говна. В момента ПИБ в корпоративното банкиране имат катастрофална репутация и са адски назад. Няма сериозна фирма, която да рискува с тях. И са непродаваеми в този си вид.

                              Както и при Сирма тук трябват някакви решителни действия. Рейтингът е Б3 без бонуса за възможна подкрепа от държавата. Това е точно над С, а банките там са тип Монте Паски и Пиреус, всеки може да провери цените им.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                Някой спекулира със страховете по позицията, но вярвам че Неделчо ще излезе прав:

                                Неделчо Неделчев: Резултатите от новата проверка, ще покажат колко се е подобрила ПИБ

                                Хм, на кой да вярваме само... на CEO-то или на световна рейтингова агенция ?

                                Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                                Натяга се пружината
                                Вероятно си прав, но не си уточнил в коя посока....

                                Коментар

                                Working...
                                X