IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fant0mas Разгледай мнение

    Не бяха 1.3 млрд., а 1.2 млрд. Не бяха евро, а лева. Не бяха от ЕЦБ, а от Министреството на финансите.
    И да, изплати ги предсрочно, и то барабар с лихвите. Ето вижте тук - https://money.bg/finance/fibank-izpl...arda-leva.html
    А от този влог държавата спечели 28.5 млн.
    Тъкмо мислех да си мълча и дежурният по долап в българската фибанкасъ се обади. Айде сега кажи колко загуби България от сделката, щото ги даде на 2% лихва, а ги тегли на 3,5% малко преди това - като сте рекли А, речете и Б. И то добре че бяха от чужбина да опишат нещата, че тука си мълчахте кат такоа. да не говорим как се говореше за платени милиарди депозити, а бяха платени по милиард, които после се върнаха в немалка част. Та да не си говорим на ангро, ако може.

    П.С. И кажете що в искането на страната за отпускане на помощта пишеше " за подпомагане на банкИ", а се оказа, че е само една банкА...
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

      Тогава все пак за 1 ден изплатиха 1.9 милиарда депозити така че да не най-вероятно а реално си е бил отрицателен капитала на банката. Въпроса мен дето ме притеснява е какво стана с ония 1.3 милиарда евро от ЕЦБ върнаха ли се или не.
      Не бяха 1.3 млрд., а 1.2 млрд. Не бяха евро, а лева. Не бяха от ЕЦБ, а от Министреството на финансите.
      И да, изплати ги предсрочно, и то барабар с лихвите. Ето вижте тук - https://money.bg/finance/fibank-izpl...arda-leva.html
      А от този влог държавата спечели 28.5 млн.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

        По долу казваш че не си експерт по темата имаш ли идея изобщо как работи една банка ?
        Не съм експерт, но е очевидно, че капитала е разликата между активи и пасиви и не се влияе от тегленето на депозитите

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

          При теглене на депозити не се променя капитала.
          По долу казваш че не си експерт по темата имаш ли идея изобщо как работи една банка ?
          Last edited by bnight; 29.07.2019, 14:30.
          http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

            Тогава все пак за 1 ден изплатиха 1.9 милиарда депозити така че да не най-вероятно а реално си е бил отрицателен капитала на банката. Въпроса мен дето ме притеснява е какво стана с ония 1.3 милиарда евро от ЕЦБ върнаха ли се или не.
            При теглене на депозити не се променя капитала. ЕЦБ не е давала пари на ПИБ, а иначе се върнаха парите на държавата

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение

              Именно това е ключово, след половин милиард обезценки!!!Хора ако прибавим тези обезценки и махнем преоценените през годините други активи и инвестиционни имоти към настоящия недостиг излиза, че преди 5 години когато банката беше спасена капитала и вероятно е бил отрицателен.
              Тогава все пак за 1 ден изплатиха 1.9 милиарда депозити така че да не най-вероятно а реално си е бил отрицателен капитала на банката. Въпроса мен дето ме притеснява е какво стана с ония 1.3 милиарда евро от ЕЦБ върнаха ли се или не.
              http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Мислех да пиша нешо тук, но се отказах -едва ли ще ме разберат. Резултатите са трагични, странно, че на Фибанката са по-зле от на сервитьорката, макар че там имаше специална врътка с капитала на Виктория само и само да минат стрес теста. Самият факт, че след 3 години на набиване на обезценки за над половин милиард, и след повече от перфектна среда за правене на яко кинти и реализиране на обезпечения на безкрайно растящ пазар на НИ, тук откриваме не само дупка при сценариите, но и дупка по време на самият ПКА (това едва ли някой от държащите акции тук го разбира), е повче от показателен!

                Обаче това няма значение - очаквам сериозен ъп на акциятам напомпан от ПФБК днес, и нива над 3,50 - тука е така, баце!
                Именно това е ключово, след половин милиард обезценки!!!Хора ако прибавим тези обезценки и махнем преоценените през годините други активи и инвестиционни имоти към настоящия недостиг излиза, че преди 5 години когато банката беше спасена капитала и вероятно е бил отрицателен.

                Коментар


                • Без да съм спец в тази област, предполагам ,че ПИБ има по-ралични разбирания за банкиране от постулатите на ЕЦБ/БНБ. Например лошите кредити може и да не са толкова лоши ако има добро обезпечение. Някой тук може ли да каже какъв е резултата до сега със заемите за Кремиковци? Колко са били, колко са погасени, колко е събрано от обезпеченията, колко остава?

                  Коментар


                  • Мислех да пиша нешо тук, но се отказах -едва ли ще ме разберат. Резултатите са трагични, странно, че на Фибанката са по-зле от на сервитьорката, макар че там имаше специална врътка с капитала на Виктория само и само да минат стрес теста. Самият факт, че след 3 години на набиване на обезценки за над половин милиард, и след повече от перфектна среда за правене на яко кинти и реализиране на обезпечения на безкрайно растящ пазар на НИ, тук откриваме не само дупка при сценариите, но и дупка по време на самият ПКА (това едва ли някой от държащите акции тук го разбира), е повче от показателен!

                    Обаче това няма значение - очаквам сериозен ъп на акциятам напомпан от ПФБК днес, и нива над 3,50 - тука е така, баце!
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Знаете ли, че в стремежа си на всяка цена да изпъкнете с познаване на посока, се задължавате също така и да берете срама, ако не я познаете?
                      Това поражда обикновения и прост въпрос: Защо се напъвате толкова тогава? Какъв е смисъла?
                      The strongest stand last.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                        Че то пазарната стойност + недосига = счетоводната стойност грубо ... а те казаха, че към полугодието са осигурили вече половината..
                        те се казват много работи ........ въпроса е кога овцете ще започнат да мислят...

                        аз виждам, че обявената печалба за полугодието е 94 млн.лв. като преоценката на недвижими имоти е почти 73 млн.лв. или всъщност реалната печалба е малко над 21 млн. което дори е спад спрямо миналата година

                        недостига на ПИБ е 263 млн.евро или над половин милиард лева!!! ....... с тези темпове няма да стигнат още 10 години за покриване на критериите на ЕЦБ...

                        забравете ЕРМ2, евро и шенген докато не се решат проблемите с двете бг банки!!! ........ не случайно преди 3 месеца Костов /шефа на "банков надзор" в БНБ/ напусна поста си ......... още тогава ви предупредих, че не всичко ще е цветя и рози след стрес-тестовете...

                        не е препоръка ....... непряко притежавам акции на ПИБ чрез "експат софикс"
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Todor Sabev, в тона на спекулата (че и мое мнение изчезна неясно защо) - ПИБ бяха пуснали в днес.бъ платено съобщение, малко преди да умре форума

                          Коментар


                          • Аз да поспекулирам отново що в денят когато излезеха резултатите от стрес тестовете и и темата за ПИБ стана най - коментирана във форма и последваха редица изтривания от модераторите изведнъж Инвестор се ,,бъгна,, и не работи повече от 24 часа,
                            Last edited by Todor Sabev; 28.07.2019, 23:22.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                              Точно и аз това щях да пиша.. Че резултатът дава храна и за бикове и за мечки
                              От понеделник ще гледаме кой кого
                              Батя, това е ясно... но като познавач и застъпник на акцията, очаквах, че ще направиш някакви по-задълбочени анализи и коментари на резултатите.

                              Би ли споделил:
                              1.) Оценката от стрес-теста на ПИБ покрива ли очакванията ти, или е по-лоша (... или по-добра....) ?
                              2.) Как оценяваш обективно резултатите на ПИБ - Добри или Лоши ?

                              Благодаря предварително !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                                Според мен негативни очаквания са вече отразени в цената и затова е 3 лева. Тук гледам всеки си тълкува резултатите според емоциите си спрямо банката и дали има позиция. В понеделник ще видим големите батковци какво ще решат, дали нагоре, дали надолу. А може и нищо да не се случи .

                                Иначе приятната изненада е ЦКБ, където би трябвало да е buy в понеделник. Ама то на нашия пазар...знае ли се.
                                Не знам колко са отразени.... колкото до движението на цената утре, моля не изключвай и че заинтересованите от нея, може да са подготвени и да я държат или даже защо не да я напомпят отново както при БГ стрес теста от преди 3 години....

                                Спомням си, че тогава при мега брутално лош резултат (по-лош дори от настоящия), по някакви причини цената отлетя в небето - аз поне за себе си не намерих друго обяснение, освен че някой съзнателно "зададе" посока (Туита който доразви посоката дойде доста по-късно).... Така че недей изключва нищо за утре.... Тези, които крепят цената съм убеден, че са подготвени от много отдавна точно за този момент !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X