IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Хааа..Хааа..И с какво друго ще ни сравниш със САЩ..Да не вземем да ги надминем по икономика или фондов пазар..Може ли да сравниш икономиките на БГ и САЩ и Борсите им..
    Купуването на държавен дял след двете спасения на банката от държавата, е безсмислено харчене на Наши пари за олигарси..
    Кире, мернах някъде, че вчера си продал? Е, прецакал си се и е малко късно да те "светвам", но таргетът е вече 8,00 и нагоре. При положение, че мажоритарният пакет остана у старите собственици, какво печелят новите, а? Аз не съм чул някой да дава пари ей така, без интерес, т.е. без лихва... Очаквам тази лихва да е минимум 3,00 лв. Т.е. "разговорът" от първия епизод е бил долу-горе такъв: 8 е хубаво число, но на това число ние няма да влизаме, а ще излезем, защото ще купим на пет, а после вие ще докарате цената до 8, за да си заслужите подкрепата. Иначе, нали виждате - Баневи, Стайкови, Божкови, Бобокови...

    Коментар


    • Хааа..Хааа..И с какво друго ще ни сравниш със САЩ..Да не вземем да ги надминем по икономика или фондов пазар..Може ли да сравниш икономиките на БГ и САЩ и Борсите им..
      Купуването на държавен дял след двете спасения на банката от държавата, е безсмислено харчене на Наши пари за олигарси..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
        Някой ще обясни ли, защо изобщо увеличението е на 5 лв. и как така държавата ще влезе на цена над пазара? Аз ли не разбирам нищо или Брюксел ще ги разниюят за тази малоумна постъпка?
        1. На пазара се предлагаха акции на 2,50, но недостатъчно количество, за да се попълни капитала до исканото ниво.
        2. Мажовците казаха - щом ви е толкова важно да влизате в ЕРМ-2 - цената е 5.00! На нас не ни е притрябвал европейски банков контрол, даже сме си по-добре без него.
        3. От икономическия министър разбрах, че държавата е участвала, но и частни инвеститори е имало, "пък после ние ще помагаме"...
        4. По време на предишната криза САЩ влязоха в собствеността на доста частни институции и така ги подкрепиха. По-късно обаче, когато акциите се възстановиха и отидоха отгоре, държавата продаде и реализира печалба за данъкоплатците. Може и при нас да се получи така?! Дано!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
          Някой ще обясни ли, защо изобщо увеличението е на 5 лв. и как така държавата ще влезе на цена над пазара? Аз ли не разбирам нищо или Брюксел ще ги разниюят за тази малоумна постъпка?
          Бърта ги е схванал нещата, "държавата" попиля 200млн ваши пари за да си опази цицката и през следващия мандат. Нищо не е, за тая година 5млрд фира безотчетно - и още не е до средата даже. Мащабите наистина са чутовни, не може да се отрече...

          Коментар


          • Глупости. То решението да ни пуснат е вече взето, само се правят на принципни с банките. Ние имаме по-добри показатели от сума страни дето вече са у еврозоната. Пука им на тях че тук се покрадвало. Требе си доста наивен да си мислиш че там не се краде. Просто там се краде по-изтънчено, а тук грубо, по барба ганювски.

            Коментар


            • Според мен държавата правилно се задейства в случая, защото приоритетът еврозона е ключов. Важният въпрос обаче е как ще бъде защитен интересът на данъкоплатеца. В САЩ и западна Европа при подобни сделки от голямо обществено значение се подписват много сериозни споразумения с акционерите, съдържащи условия и гаранции за адекватно управление, с цел повишаване стойността на компанията в рамките на няколко години и последващ exit от инвестицията с печалба. Дали ще има политическа воля да последваме тази добра практика и в България? Банката е с много добри пазарни позиции и ако не се източва от мажоритарите и от близки до властта от тук нататък, може да генерира добри печалби и да повиши стойността си значително. Необходима е прозрачност в управлението - на БФБ имаме много добри примери в това отношение - BREF. Ясна и последователна дивидентна политика от тук нататък също би била от голяма полза за акционерите и данъкоплатците.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение

                А и да приемем че "реалната" цена на фибата е 2.5лв, в случая държавата плаща 100мил рекет за да влезе в еврозоната, което, както и да го смятаме, е нищожна цена за постигането на въпросната цел.
                Само че има една "маловажна" подробност - никой от финансовите министри на еврозоната няма намерение да пуска Мухобойко с крадливата му корумпирана партия + ортаците му Дебелянчо и Хидроинженера в европейския "клуб на богатите".
                Въобще не ми е ясно, защо Мухобойко се напъва да влиза там, където никой не го ще...
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение

                  Ами да, ти, както и други питащи не разбирате че фибата е частна собственост и държавата не може да влиза на колкото си иска. Влиза на колкото и кажат. Тука и ножа и хляба се държат от мажо и БХ требе да целува ръка че мажо свали от 8лв на 5лв. А и да приемем че "реалната" цена на фибата е 2.5лв, в случая държавата плаща 100мил рекет за да влезе в еврозоната, което, както и да го смятаме, е нищожна цена за постигането на въпросната цел.
                  Правилно разсъждаваш общо взето.... наздраве!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
                    Някой ще обясни ли, защо изобщо увеличението е на 5 лв. и как така държавата ще влезе на цена над пазара? Аз ли не разбирам нищо или Брюксел ще ги разниюят за тази малоумна постъпка?
                    Ами да, ти, както и други питащи не разбирате че фибата е частна собственост и държавата не може да влиза на колкото си иска. Влиза на колкото и кажат. Тука и ножа и хляба се държат от мажо и БХ требе да целува ръка че мажо свали от 8лв на 5лв. А и да приемем че "реалната" цена на фибата е 2.5лв, в случая държавата плаща 100мил рекет за да влезе в еврозоната, което, както и да го смятаме, е нищожна цена за постигането на въпросната цел.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Най-логичното нещо да е по един или друг начин национализация
                      да но трябваше държавата да влезе по номинал или под средната пазарна за 3м щом ще им помага да си изперат кирливите ризи с нашите пари (данъци).
                      това, което се прави сега е, че едни държавни пари (демек наши на данъкоплатците или заеми , които децата ни ще връщат) се 'дават' на хората да работят, но да не забравят #КОЙ им ги е дал.

                      грозна работа
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Някой ще обясни ли, защо изобщо увеличението е на 5 лв. и как така държавата ще влезе на цена над пазара? Аз ли не разбирам нищо или Брюксел ще ги разнищят за тази малоумна постъпка?
                        Last edited by nobody; 11.06.2020, 08:53.

                        Коментар


                        • смятам че е добро решение явно мажоритарите имат позиции и не се поодадоха на натиска мисля че от тук нататък ще бъдат държани под контрол даже ще ги накарат да плащат и дивиденти да може да се оправдае инвестицията и в ктб ако бяха влезли щетата щеше да е по малка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            Мисля, че и този път държавата ни набута със скъпа инвестиция. Като данъкоплатец не ми харесва, че ми харчат парите за такива неща.
                            Трябва да си над тези неща важното е да сме живи и здрави

                            Коментар


                            • алооо бургазлийската скръндза ….. та даже и тесногръда май само се фукаш че си банковата сфера .. работник разбира се

                              Коментар


                              • Мисля, че и този път държавата ни набута със скъпа инвестиция. Като данъкоплатец не ми харесва, че ми харчат парите за такива неща.

                                Коментар

                                Working...
                                X