IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
    Тука защо е такова мълчание, чак темата не беше на първа страница, а има увеличние от което зависи бъдещето ни ... а обикновенно има голямо количество плюещи .. ?
    Защото вече никой не вярва на думи и планове. Нищо няма да стане, поне не и нормално и по правилата, както си го представят запознатите. Нещо до сега случвало ли се е по правила и регламент за последните 10 години - не! Сега на кое отлагане сме, на шестото май? Колко години трябва да минат, за да си проличи какъв е един човек и какви ги върши? Минаха предостатъчно. Без правила, без веднъж да не се отметне, еднолично и едностранно се реагира на различните проблеми. Ходят при него като при султан, ДДС- та сваля на .... КРЪЧМАРИТЕ?!?!? Лекарства, храни, горива? Не - на кръчмарите, щот те отидоха при султана. Само това е напълно достатъчно за изграждане на мнение и преценка. А това, че през цялата си премиерска кариера ги върши такива всеки ден? Ами писнало им е на чакащите и вече не им пука. Колко е днешния ръст при нас след снощното рали по света? Нула. Нула е и вярата в бъдещето, което сегашния формат администрация гради. Дори е на отрицателна територия вярата.
    М.... . ш..... ..й.о!

    Коментар


    • Защо Батя казва, че мястото му е само на БФБ(наскоро не ме послуша и опита друга търговия, но се опари). Ами разковничето е, че нивото тук е мнооого ниско. Парите не се много, но както казват - сме малък, но много прост народ. Какви са тези "гении" дето бързат да продадат 1000 права по 0.001 и като си платят таксите и комисионните ще са даже на минус? Не се ли замислят, че цената може да стане десетки и стотици пъти по-висока, случайно ли е, че първоначално увеличението го искаха на 8лв.?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
        Тука защо е такова мълчание, чак темата не беше на първа страница, а има увеличние от което зависи бъдещето ни ... а обикновенно има голямо количество плюещи .. ?
        В темата за оптимизма, го написах метафорично (повечето от четящите не знаят, какво е метафорично - значи образно, сравнително казано, не знаят, защото са интелектуални блойлери). Когато Атовете се ритат - Магаретата мълчат, затова е тишина. Тази паметна заpиска от сутринта, показва на обществото, нещо, която отдавна знаеме и виждаме, че в мафиотските кланове се водят сериозни войни, но агресивността с която това става публично, плаши хората, и това се видя и в търговията днес (цял свят +4%, ние -2% по основните спекулативни акции, което е равностойно на срив в сентимента, както искате го разберете)...а иначе тук правата са 93,500,000 + 16,500,000. Изтъргувани за 2 дена 1 милион само. Основните пакети права на мажорите и другите големи малки инвеститори - не са на пазара. Там е разковничето. Ако 93 милиона минат на пазар, значи че ще има нов голям акционер. За това мълчание е виновен БМБ, защото цялата му политическа кариера сега се крепи на това, не може да се оправи сред мафиотските войни. Да изелезе и да каже.

        Коментар


        • Тука защо е такова мълчание, чак темата не беше на първа страница, а има увеличние от което зависи бъдещето ни ... а обикновенно има голямо количество плюещи .. ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

            ИП-тата непрекъснато вдигат таксите, моето в пъти вече ги е вдигнало, Освен това таксата за прехвърляне в друго ИП също е колосална,5 или повече процента!!!(не ми се търси сега) ... Това за убития български инвестир!!! Освен това, че няма къде да се прехвърлят акциите на по-читаво? И ти казваш не е мой проблем .. не знам до къде може да паднем още ?!?
            Здравей, колега! Не знам при кой ИП си, но виж какво инфо намерих на сайта на Карол: Условия за търговия на БФБ/Трансфер на ЦК към друг ИП

            https://karollbroker.bg/bg/sravneniya-s-drugi-brokeri

            Карол не удържа такси за прехвърляне на ценни книжа от друг ИП към нас. Таксата на Карол за прехвърляне на финансови инструменти от ваша сметка в Карол към ваша сметка в друг инвестиционен посредник е в размер, посочен на страница "Сравнения с други брокери", за всяка трансферирана емисия финансови инструменти, без значение каква е тяхната пазарна стойност.

            https://karollbroker.bg/bg/chesto-za...-vprosi-na-bfb
            Last edited by Innocent; 15.05.2020, 20:44.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
              сори за офтопика ама на коя борса се търгува с мета трейдър?
              на бфб последният проблем са платформите
              Ами като питаш да почнем с простите неща - защо с МТ може да се тръгува в целия свят, а на БФБ не може? Програмчето може и да работи добре в локална мрежа, но не става за Интернет - или няма да показва някой сделки или ако се усети, че е загубило връзка - ще гърми и трябва да се рестартва !! Аз това от 5 години се оплаквам, ама ИП-то казва, че това е ОК Ако не ти харесва - 10% за да си порехвърлиш портфайла .. ама къде?

              Коментар


              • сори за офтопика ама на коя борса се търгува с мета трейдър?
                на бфб последният проблем са платформите
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                  Това добре, но ИП-то ако е мое, да решавам аз, да поемам разходи , печалби и загуби.
                  Но ИП-то не е мое.
                  Някой да дойде вкъщи и да командва?
                  Не става
                  И пак казвам, имаше ИП с Мета Трейдър и какво?
                  май върна лиценза
                  ИП-тата непрекъснато вдигат таксите, моето в пъти вече ги е вдигнало, Освен това таксата за прехвърляне в друго ИП също е колосална,5 или повече процента!!!(не ми се търси сега) ... Това за убития български инвестир!!! Освен това, че няма къде да се прехвърлят акциите на по-читаво? И ти казваш не е мой проблем .. не знам до къде може да паднем още ?!?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                    Мариане, точно това ни е проблема. Не трябва да оставяме ИП-то, БФБто, КНФто да мислят и да решават !! Както и мисирките в НС да гласуват законите, учили-недоучили, нахранени-недохранени .. Всичко трябва да копираме от проспериращите - "ОТ-ДО"! ... ако питаш сега БФБто и КФНто - ще кажат, че са светлинни години напред пред DAX i CAC и десет форрума като инвестор няма да ни стигнат да ги оборим
                    Това добре, но ИП-то ако е мое, да решавам аз, да поемам разходи , печалби и загуби.
                    Но ИП-то не е мое.
                    Някой да дойде вкъщи и да командва?
                    Не става
                    И пак казвам, имаше ИП с Мета Трейдър и какво?
                    май върна лиценза

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                      не знам каква инстанция съм, но ми се струва, че това е бизнес решение на всяко ИП
                      вероятно е по-евтино да разработят своя платформа отколкото да плащат на МетаТрейдър, но ако много хора се заявят че искат МетаТрейдър и правят съответния оборот (предвид общия оборот на БФБ едва ли), то по бизнес логика, би трябвало тази ниша да се запълни от някои ИП
                      и съответно това може да не е Твоят Ип и т.н.
                      преди време мисля че ИП Популярна каса 95 беше с МетаТрейдър на БФБ
                      имам някакъв спомен ама бегъл
                      Според мен не е важна платформата, а човекът пред нея...
                      НООО

                      На старата РТС система не бяха добри онези кръстосани сделки на цени от 0 до безкрайност в една секунда, както и липсата на аукциони за нестабилност

                      така се появи грешката за 170 хил. лв. с брокера на Златен лев Брокери Динко Геров, които той пое, за което го поздравявам
                      https://www.investor.bg/bylgariia/5/...greshka-59682/
                      и
                      https://www.investor.bg/bylgariia/5/...elia-si-59661/


                      с две думи сегашните системи са по-добри от когато и да било
                      пазят от грешки
                      пак можеш да объркаш купува с продава и да се овътриш, но тъй като клиентите (може би и брокерите) са защитени да продават до размера на притежаваното, нещата са окс

                      и сега има проблеми с аукционите, където накрая оставаш с 1 акция за 1 лв. и с комисиона 2-3 лв., защото някой те надцакал с 0,01 лв. и взел 4 999 акции и за теб останала 1 акция, но здраве да е

                      не претендирам да разбирам
                      следя отгоре отгоре
                      има си шефове в БФБ и директори на ИП-та, те решават и мислят стратегията
                      мисля смените на платформите досега са повече от успешни
                      днешните 0,0005 лв. ме изненадаха и вече написах и статия, в панела е
                      да видим какво ще стане

                      Поздрави
                      Мариане, точно това ни е проблема. Не трябва да оставяме ИП-то, БФБто, КНФто да мислят и да решават !! Както и мисирките в НС да гласуват законите, учили-недоучили, нахранени-недохранени .. Всичко трябва да копираме от проспериращите - "ОТ-ДО"! ... ако питаш сега БФБто и КФНто - ще кажат, че са светлинни години напред пред DAX i CAC и десет форрума като инвестор няма да ни стигнат да ги оборим

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение

                        То стана като с акциите на Левски -
                        Имаш предвид временните удостоверение, акциите бяха на цска, а техните фенове бяха много подготвени явно

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                          Борсовите участници се оказаха неподготвени за сделки на цена 0,0005 лв.
                          в това число и нашият уеб сайт ....

                          https://www.investor.bg/novini-i-ana...nteres-304410/
                          То стана като с акциите на Левски -
                          Не-заслужил инвеститор

                          Коментар


                          • Борсовите участници се оказаха неподготвени за сделки на цена 0,0005 лв.
                            в това число и нашият уеб сайт ....

                            https://www.investor.bg/novini-i-ana...nteres-304410/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                              Ти, като по-висока инстанция , да се оплача ... Защо не се стремим да копираме истинските борси ?!? Законите да ни са същите, платформите да са същите, да търгуваме с МетаТрейдър на БФБ и т.н. мноооого други
                              не знам каква инстанция съм, но ми се струва, че това е бизнес решение на всяко ИП
                              вероятно е по-евтино да разработят своя платформа отколкото да плащат на МетаТрейдър, но ако много хора се заявят че искат МетаТрейдър и правят съответния оборот (предвид общия оборот на БФБ едва ли), то по бизнес логика, би трябвало тази ниша да се запълни от някои ИП
                              и съответно това може да не е Твоят Ип и т.н.
                              преди време мисля че ИП Популярна каса 95 беше с МетаТрейдър на БФБ
                              имам някакъв спомен ама бегъл
                              Според мен не е важна платформата, а човекът пред нея...
                              НООО

                              На старата РТС система не бяха добри онези кръстосани сделки на цени от 0 до безкрайност в една секунда, както и липсата на аукциони за нестабилност

                              така се появи грешката за 170 хил. лв. с брокера на Златен лев Брокери Динко Геров, които той пое, за което го поздравявам
                              https://www.investor.bg/bylgariia/5/...greshka-59682/
                              и
                              https://www.investor.bg/bylgariia/5/...elia-si-59661/


                              с две думи сегашните системи са по-добри от когато и да било
                              пазят от грешки
                              пак можеш да объркаш купува с продава и да се овътриш, но тъй като клиентите (може би и брокерите) са защитени да продават до размера на притежаваното, нещата са окс

                              и сега има проблеми с аукционите, където накрая оставаш с 1 акция за 1 лв. и с комисиона 2-3 лв., защото някой те надцакал с 0,01 лв. и взел 4 999 акции и за теб останала 1 акция, но здраве да е

                              не претендирам да разбирам
                              следя отгоре отгоре
                              има си шефове в БФБ и директори на ИП-та, те решават и мислят стратегията
                              мисля смените на платформите досега са повече от успешни
                              днешните 0,0005 лв. ме изненадаха и вече написах и статия, в панела е
                              да видим какво ще стане

                              Поздрави

                              Коментар


                              • Петьо, така както го искаш, после да не вземеш и фючърси да поискаш!
                                Не така! Няма да ти отговоряТ
                                По-добре поискай да върнат кобос и РТС(по спомен) системата - ще ти отговорят колко извънземно напред сме сега.

                                Коментар

                                Working...
                                X