IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Ще има кинтаааааа, яко кинтаааааа, те затова се е вторачил. Иначе увеличението ще мине, но мен това не ме касае, касае ме само цената на акцията, че да ракарам едни финални бройки, ма тя е заспала явно и без изгледи за събуждане
    Откъде си толкова сигурен в това, то естествено някакси по нашенски ще мине, въпроса е как, колко и по какъв начин, а и още по важния въпрос е, ако е сторено пак по ганювски ( бая вероятно) - дали ще мине пред ЕЦБ и Европата ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение
      Ако мутрата е казал,че ще влизаме в чакалнята, увеличение ще ама, ако казал, че няма да влизаме, няма да има такова Не е тайна близките им взаимоотношения с Цекови. Вероятно увеличението ще се случи. Мутрата няма да пропусне този PR. За това живее.Но не знам какво толкова сме се вторачили в тая чакалня. Кой проблем ще реши? Корупция,здравеопазване, образование?
      Когато влзезем в зоната няма да има нужда от валутен борд. Парите за гаранция на лева автоматично стават свободни а те са милиарди. Този дето е власт ще ги харчи. Поради тази причини се бърза да се влиза за да ги харчат определени хора, през определени фирми. Ако се наклони лодката в неблагоприятна посока, веднага се активира някое бушонче и процеса сприра. Всичко товаза да са сигурни, че точно при тях ще стане влизането и те ще "усвояват", Иначе си прав, нищо няма да се промени. Всъщност в дългосрочен план даже ще се влоши, защото фирмите за усвояване на управляващите не могат да съществуват без усвояване но драстично променят средата (примерно наемат работници от читавите фирми като им дават огромни заплати докато завършат проектите си). Това е проблема на корупцията малко вземат голямата пара, но всички плащат но само открадната сега а и цялата бъдеща вреда която надвишава многократно рушвета.

      Коментар


      • Давал съм хипотези.
        По-скоро не се реализират, но всички опции са все още на масата.
        Дори и само това обстоятелство прави нещата доста странни. Странни е най-меката дума, която изрових след дълго колебание.

        Може би е въпрос на коректен изказ, но по-долу има изказани мнения, които ме разколебават, а вероятно не ги разбирам коректно.

        Правата са собственост на акционерите и се погасяват с някакъв срок. Тое е практически опция, която ти дава право за нещо, но не те задължава.
        Определеният срок изтича и правата престават да са собственост на съответен акционер.
        Те се предлагат на аукцион от самото дружество чрез съответния борсов член, който обслужва.
        Ерго, ако ММ искат все пак да участват, те трябва да купят на отделно основание права от аукциона. Имал си права, оставаш ги да изгорят, но пък си купуваш от пазара нови?? Такава една постановка не стои фотогенично, но житейски не е напълно изключена. Аз не я разбирам, но това си е мой проблем.
        Минимумът за успешна емисия е 4 млн. А., за които са необходими 11 млн. права. При нинимална цена 0,0005 това при 55 000, - лв.
        При записване и плащане, ще донесат 20 млн. лв. в касата на друж.
        Не е удачно да се коментират парите за покупка на правата, още повече че част от тях ще им се върнат.
        Да, на теория и това е възможно за ММ, но на практика би било ... как да кажа?!
        Май е по-добре нищо да не се казва.

        По-скоро проблемът се състои в това, че минималният капитал за успешна емисия не е достатъчен за покриване на недостига от капитал, който беше "намерен" от ецб. От първоначалните 263 млн. Е, част беше вече покрита. Не ми е в главата точната сума. Спомням си да се е говорело за различни числа, а сега не ми се рови.
        Порядъкът на оставащия за набиране кеш беше 65 до 80 млн. евро. 130 - 160 млн. лв. Това са 26 до 32 млн. нови акции.
        По-вероятно вярно е нещо в порядъка на 26 млн. А, ама Горанов по спомени по едно време каза, че е изпълнена около 70 % от задачата, та затова вкарвам и хипотеза за 32 млн. нови А.

        За решаване на задачата трябва да се купят видимо доста над половината от всички предлагани права.

        Защо е тази тайнственост, защо е това изпадане в крайност на прикриване на информацията и взетите решения.
        Не остана време, скоро ще се разбере.
        Кой печели и какво печели от цялата тази ситуация?! Не съм сигурен, че аз някога ще разбера, други вероятно би схванал.

        Криене, премълчаване, държане в напрежение - това е някакъв тест, това е издаване на определен вид почерк и подход при отреагиране на житейска ситуация!
        Имам някаква хипотеза, поредна. И какво от това?!
        А дано някой колега направи анализ на цялата операция след сваляне на картите.
        Аз вече съм уморен и демотивиран.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение
          Ако мутрата е казал,че ще влизаме в чакалнята, увеличение ще ама, ако казал, че няма да влизаме, няма да има такова Не е тайна близките им взаимоотношения с Цекови. Вероятно увеличението ще се случи. Мутрата няма да пропусне този PR. За това живее.Но не знам какво толкова сме се вторачили в тая чакалня. Кой проблем ще реши? Корупция,здравеопазване, образование?
          Ще има кинтаааааа, яко кинтаааааа, те затова се е вторачил. Иначе увеличението ще мине, но мен това не ме касае, касае ме само цената на акцията, че да ракарам едни финални бройки, ма тя е заспала явно и без изгледи за събуждане
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Бойко и Горанов вчера го обясниха на една среща с младежкото герб. Щом те го разбират и могат да го обяснят, как тук в тоя форум още има, които се чудят на ползите от влизане в Чакалнята и Еврозоната след 2 г.? Първо е Банковият съюз, контрол от ЕЦБ над нашите банки - това добре ли е? Влизане в един своеобразен клуб на богатите от Европа - това зле ли е? Оттам повече и по-лесни инвестиции, по-висок ПЧИ. Средносрочно спекула, която неимоверно ще се развихри с цел бързи и лесни печалби при приемане на Еврото, по-евтини Бондове за правителството, оттам пари в икономиката. И най-важното ще се отърсим от Валутния Борд. Горанов каза, че не вижда негативи, и е прав. Вие му се подигравате, ама май е по в час от вас.

            Коментар


            • Ако мутрата е казал,че ще влизаме в чакалнята, увеличение ще ама, ако казал, че няма да влизаме, няма да има такова Не е тайна близките им взаимоотношения с Цекови. Вероятно увеличението ще се случи. Мутрата няма да пропусне този PR. За това живее.Но не знам какво толкова сме се вторачили в тая чакалня. Кой проблем ще реши? Корупция,здравеопазване, образование?
              Last edited by realista; 09.06.2020, 10:30.

              Коментар


              • официално

                08.06.2020 14:52:36 (местно време)
                БФБ АД уведомява всички свои членове, че 10.06.2020 г. /сряда/ е датата, на която ще се проведе аукционът по чл.112б, ал.7 от ЗППЦК за продажбата на правата от увеличението на капитала на ТБ Първа Инвестиционна Банка АД - София /5F41/. На аукциона ще бъдат предложени 110 000 000 броя права, срещу които не са записани акции. Съгласно чл. 45, ал.4 и 5 от Част IV от Правилника на БФБ АД, аукционът се осъществява посредством въвеждане на пазарна поръчка за продажба на цялото количество неупражнени права от страна на борсовия член, обслужващ увеличението на капитала. Поръчката се въвежда в рамките на 1 (една) минута от началото на фазата на въвеждане на поръчки на съответния аукцион. Продължителността на фазата на въвеждане на поръчки е от 13:15 ч. до 13:45 ч.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                  1. Каква част от увеличението ще се запише? - може би цялото количество
                  2. Кой е новия голям акционер/и? - може би някой, с нашите …..
                  3. Влизаме ли в Чакалнята? - да
                  Иначе цената е ясно къде ще отиде.... - остава тук
                  За последното не съм сигурен, че си прав, ама поживьом увидем

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                    Е то ясно, казах го преди доста време... интересните въпроси са:
                    1. Каква част от увеличението ще се запише?
                    2. Кой е новия голям акционер/и?
                    3. Влизаме ли в Чакалнята?
                    Иначе цената е ясно къде ще отиде....
                    1. Каква част от увеличението ще се запише? - може би цялото количество
                    2. Кой е новия голям акционер/и? - може би някой, с нашите …..
                    3. Влизаме ли в Чакалнята? - да
                    Иначе цената е ясно къде ще отиде.... - остава тук

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                      Е ти стигане немаш по "мерак";-
                      За целта ще трябва да се лишат и орежат едвам, и с къртовски труд извоювани леЖални 12% ( мамини сладки- живи да ги оплачеш) доход!
                      иначе как да закупнеш на 5 кинта

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от див осорляк Разгледай мнение
                        еххх ,ако бяха рекли: "на записалите нови акции 10% дивидент за 10 лета"............."ние сме първата банка в Бг раздаваща дивидент на акционерите"
                        ................... опааа бръкнал съм бил в контакта,сори за спама
                        Е ти стигане немаш по "мерак";-
                        За целта ще трябва да се лишат и орежат едвам, и с къртовски труд извоювани леЖални 12% ( мамини сладки- живи да ги оплачеш) доход!

                        Коментар


                        • еххх ,ако бяха рекли: "на записалите нови акции 10% дивидент за 10 лета"............."ние сме първата банка в Бг раздаваща дивидент на акционерите"
                          ................... опааа бръкнал съм бил в контакта,сори за спама

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            Ще има кой да купи. От самолет си личи!!!!!
                            Какво ще стане с акциите, които искате да пробутате по 5лв???
                            Е то ясно, казах го преди доста време... интересните въпроси са:
                            1. Каква част от увеличението ще се запише?
                            2. Кой е новия голям акционер/и?
                            3. Влизаме ли в Чакалнята?
                            Иначе цената е ясно къде ще отиде....

                            Коментар


                            • Ще има кой да купи. От самолет си личи!!!!!
                              Какво ще стане с акциите, които искате да пробутате по 5лв???

                              Коментар


                              • Цената от 5 лв дойде от третия път. Ако беше за тях, щяха по-ниска да си сложат. Вероятно е договорка с някой, който трябва да вземе дял от банката при едно такова записване. Ако пък са имали и договорка с тоя бъдещ голям миноритар и за дивиденти, ехее, чудо ще е. Бъдете здрави, остана ден и половина и ще разберем.

                                Коментар

                                Working...
                                X