IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
    За успокоение на оплаквачите - Германия купи 20% дял от Луфтханза за около 4 пъти по-висока цена от текущата. Когато пазарната капитализация беше 3.5 млрд., държавата договори да вземе 1/5 от дружеството като плати 4.7 млрд. за това плюс някакви заеми до 9 млрд.
    п.п И това при положение , че пазарът там е РЕАЛЕН
    Шегуваш се предполагам - нищо такова няма.

    Вземат 20% на 2.56 евро/акция, четири пъти под пазара. Вземат 20% за 300 млн. евро. Останалото от фонда за стабилизиране е дълг с лихва и опция за още малко акции. След това има заеми от KfW и други банки. Как ги пишете тия неща не знам.

    Furthermore, the WSF will subscribe to shares by way of a capital increase in order to build up a 20% stake in the share capital of Deutsche Lufthansa AG. The subscription price will be 2.56 Euro per share, so that the cash contribution will amount to about 300 million Euro. The WSF may also increase its stake to 25% plus one share in the event of a takeover of the company.

    https://investor-relations.lufthansa...n-package.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

      Едно и също ПОВТАРЯТ ГЕРБАВИТЕ ТРОЛОВЕ,щото потенциала на Менда,Кирилов и ЧЕРЕШАРЯ Е ПО ВИСОК...
      ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

        ок, ще ти го кажа по-прост - Това, че 100 пъти е било така до сега не значи, че на 101-я ще е пак така. Мен даже не ми е интересно дали е било до сега така или не ..
        Ясно. И какво стана на 101 път, пак нищо ново. А какво ще стане презпследващите 100? Пак нищо. Май ти си бил онзи лудия, който е искал за продава правата си за 3 лв за бройката акция, ама накрая много се е изненадал, че то не станало така.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от minerals Разгледай мнение
          Тони, потенциала на Гечев го видяхме, когато беше финансов министър. По негово време фалираха банките!
          Едно и също ПОВТАРЯТ ГЕРБАВИТЕ ТРОЛОВЕ,щото потенциала на Менда,Кирилов и ЧЕРЕШАРЯ Е ПО ВИСОК...

          Коментар


          • А на БХ и Черешара потенциала всеки ден го гледаме..

            Коментар


            • Тони, потенциала на Гечев го видяхме, когато беше финансов министър. По негово време фалираха банките!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                Дай един конкретен пример.
                ок, ще ти го кажа по-прост - Това, че 100 пъти е било така до сега не значи, че на 101-я ще е пак така. Мен даже не ми е интересно дали е било до сега така или не ..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                  ех топчо, аз вече те опровергах, но ти още не си стоплил, ама как да го кажа по-просто ?!?
                  Дай един конкретен пример.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
                    Когато емисионната е била по-висока от пазарната, цените на правата винаги са били символични. Чакам някой да ме опровергае.
                    И петльо, може да се смяташ за какъвто искаш, разрешавам ти, ако това ме питаш.
                    ех топчо, аз вече те опровергах, но ти още не си стоплил, ама как да го кажа по-просто ?!?

                    Коментар


                    • Държавата е придобила дял в Първа инвестиционна банка чрез Българската банка за развитие, обяви депутатът от левицата Румен Гечев. По думите му решението за изкупуването на дял от търговската банка е свързано със зависимостите на правителството и няма нищо общо с аргумента,...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                        Peevski & Borisov
                        След пазарлъка, може и да са хвърлили едни карти.
                        Тъкмо каре са се събрали!

                        Коментар


                        • Когато емисионната е била по-висока от пазарната, цените на правата винаги са били символични. Чакам някой да ме опровергае.
                          И петльо, може да се смяташ за какъвто искаш, разрешавам ти, ако това ме питаш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                            А пък БХ вероятно не знае кво е това P/B
                            Peevski & Borisov
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                              Разбира се, че имаше такава възможност за уговорка и аз бях нащрек с правата. И Хари кърти този път!
                              Разбирам тук дето се пишат глупости, но ме е яд журналисти да ги пишат по медиите и да пълнят главите на хората с тях. Много хора вярват, че пазарните цени на БФБ са реални и това е някаква измама отново
                              Е, разгеле!

                              Имах потребност да чуя, че и друг колега е стоял в 10,10 ч. с нервен пръст върху бутона.
                              А може да си представиш, как се чувствах аз, при условие че собствените ми права просто липсваха от екрана!
                              Неприятно изживяване беше.
                              Ама тук е така - кажеш някаква човешка приказка, която при това е насочена в посока разведряване на настроението, пък вземат и ти лепнат етикет на "луд"!

                              Моята субективна теза, която не натрапвам никому, е че беше напълно реалистично да се случат някакви сделки за примерно 1,09 на право.

                              Не можем да знаем, когато БХ и ММ са стояли един срещу друг и са се пазарели, кой на какви аргументи и обстоятелства (вероятно дори уличаващи) се е позовавал. Не можем да знаем, кой с каква информация разполага за другия, а другият знае ли, че тази информация е на разположение на отсрещната страна?!?
                              А пък БХ вероятно не знае кво е това P/B

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                                Прав си в това, което казваш - хипотезата ти е проста. Да ни я беше спестил. Ти знаеш ли при колко увеличения на капитали, където емисионната цена е по-висока от пазарната, колко са вървели правата? Монтьо също дапсе замисли преди да говори за булстрадове и прочие.
                                Кажи колко пъти? Аз съм сигурен, че повече пъти съм пресичал на червено и ей ме на - нито веднъж не са ме газили.... т.е. може да се смятам за безсмъртен

                                Коментар

                                Working...
                                X