IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

    Сега разбирам защо моя брокер през смях ми обясняваше преди време, че некъв луд искал да си продава правата по три лева бройката. Това не е смешно, а тъжно.
    това нито е смешно, нито тъжно. Смешно ми е и донякъде ми е тъжно за тези дето си продават картоните за 2.5 при очевидни изгледи, че ще се записват по 5 лв. след половин месец. Не ми е много тъжно, защото си купих на тези цени

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение


      ......
      Публична тайна в евросъюза е, че никой няма намерение да пуска Мухобойко нито в Шенген, нито еврозоната, заради корумпираното му правителство, и заради склонността му да обслужва с милиони съмнителни олигарси от кръга на ДПС за да го крепят на власт.

      ...
      .
      Аз пък друга публична тайна съм чувал. От ЕС на ББ му разрешават всичко докато им играе по свирката (т.е. не се държи като Орбан примерно).
      И по тази причина се затварят очите за описаните от теб далавери.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

        Грозно е положението, но вие ми знаете мнението, та няма да повтарям.

        Използвам случая с подадената от Петьо фраза, че да разкажа един майтап от живия живот. Аз съм главно действащо лице.
        В деня на старт на търговията с правата, зареждам се отрано и с ужас откривам, че правата ги няма на платформата.
        Около 9.05 звъня на ип и надавам вой.
        Мънкат нещо, щели да проверят колегите.

        В 9,40 резултат няма, звъня отново и питам: Кво прайм?
        Чувам в слушалката кършене на ръце и отново мънкане.
        Викам: Вие знаете ли каква е сделката между БХ и ММ?
        Онези шумно примижават и пак мънкат.
        Обяснявам им: Не е изключено да съществува договорка, правата на ММ да бъдат купени по 3,- лв за нова акция. При това 102 млн. лв ще влязат в джобовете на ММ, 170 млн. лв в касата на банката. Ако има подобно нещо, не е изключено търговията да приключи към 10,11 часа. Ще се прехвърлят 93,5 млн. права, а собствениците на останалите до 110 млн. ще си сложат по едно пръстче в некое телесно отвърстие
        Никой не може да даде гаранция на цацата, че и техните права ще се купят, да не говорим за цени, ние не сме страна по сделката.
        За да има цацата поне на теория някакви надежди, Има едно задължително условие - те трябва да притежават правата, да са им на платформите и да имат бързи пръсти.
        Усетих, че от другата страна на линията им падат зъркелите от удивление!
        Никой не беше разсъждавал по въпроса и очевидно се канеха да си го преместят в другия крачол по повод на терзанията ми.

        Мизерия! Първо ми заредиха някакви права под друг код.
        Поправих ги и чак тогава си получих правата.
        Пълна мизерия.

        Вече беше късно, ясно беше, че няма такава сделка.
        Няма да ви обяснявам, какво е отношението ми към подобни явления, какви неща ми минаха през главата.

        Прав е Петьо за целувките!
        Можеше да бъде далеч по-зле, направо страшно!
        Сега разбирам защо моя брокер през смях ми обясняваше преди време, че некъв луд искал да си продава правата по три лева бройката. Това не е смешно, а тъжно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ewgeny Разгледай мнение

          Това не са пари за пенсии, а от тук разбирам колко плитки са ти познанията по икономика и финанси. Явно си някое чиновниче, което не го слагат на исканата от него позиция и не може да го преживее, а и ако питаме такива като теб (както сега е модерно всеки да реве за референдуми) съвсем до никъде няма да я докараме.
          С оградата и политиката относно бежанците, както и с начина на посрещане на ковид-19, ББ показа, че има нюх за тези неща и това ителигентен човек не може да го отрече.

          ПП: аз също съм против държавни пари да се дават за спасяване на банка, но по-добре така, щото другия вариант беше още по-лош. Но мажо и меринджеите трябва да понесат последствия за това, че са допуснали държавата да бъде принудена да стигне до намеса.
          Аз като , ителигентен човек го отричам......
          И като чиновниче трЕбва да целувам ръцете на Тиквата.....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

            Затова не съм окей тиквата да налива парите за пенсии и заплати на данъкоплатците за да спасява продънената банка на олигарха Цеко Минев.
            Това не са пари за пенсии, а от тук разбирам колко плитки са ти познанията по икономика и финанси. Явно си някое чиновниче, което не го слагат на исканата от него позиция и не може да го преживее, а и ако питаме такива като теб (както сега е модерно всеки да реве за референдуми) съвсем до никъде няма да я докараме.
            С оградата и политиката относно бежанците, както и с начина на посрещане на ковид-19, ББ показа, че има нюх за тези неща и това ителигентен човек не може да го отрече.

            ПП: аз също съм против държавни пари да се дават за спасяване на банка, но по-добре така, щото другия вариант беше още по-лош. Но мажо и меринджеите трябва да понесат последствия за това, че са допуснали държавата да бъде принудена да стигне до намеса.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
              ръка трябва да целувате на ММ (и не само ръка), затова че пусна увеличението на 5лв. Много по-реално беше да е 8лв. Луфтханза бяха на зор и пак спазариха на по-добри условия докато тук кой беше на зор?
              Грозно е положението, но вие ми знаете мнението, та няма да повтарям.

              Използвам случая с подадената от Петьо фраза, че да разкажа един майтап от живия живот. Аз съм главно действащо лице.
              В деня на старт на търговията с правата, зареждам се отрано и с ужас откривам, че правата ги няма на платформата.
              Около 9.05 звъня на ип и надавам вой.
              Мънкат нещо, щели да проверят колегите.

              В 9,40 резултат няма, звъня отново и питам: Кво прайм?
              Чувам в слушалката кършене на ръце и отново мънкане.
              Викам: Вие знаете ли каква е сделката между БХ и ММ?
              Онези шумно примижават и пак мънкат.
              Обяснявам им: Не е изключено да съществува договорка, правата на ММ да бъдат купени по 3,- лв за нова акция. При това 102 млн. лв ще влязат в джобовете на ММ, 170 млн. лв в касата на банката. Ако има подобно нещо, не е изключено търговията да приключи към 10,11 часа. Ще се прехвърлят 93,5 млн. права, а собствениците на останалите до 110 млн. ще си сложат по едно пръстче в некое телесно отвърстие
              Никой не може да даде гаранция на цацата, че и техните права ще се купят, да не говорим за цени, ние не сме страна по сделката.
              За да има цацата поне на теория някакви надежди, Има едно задължително условие - те трябва да притежават правата, да са им на платформите и да имат бързи пръсти.
              Усетих, че от другата страна на линията им падат зъркелите от удивление!
              Никой не беше разсъждавал по въпроса и очевидно се канеха да си го преместят в другия крачол по повод на терзанията ми.

              Мизерия! Първо ми заредиха някакви права под друг код.
              Поправих ги и чак тогава си получих правата.
              Пълна мизерия.

              Вече беше късно, ясно беше, че няма такава сделка.
              Няма да ви обяснявам, какво е отношението ми към подобни явления, какви неща ми минаха през главата.

              Прав е Петьо за целувките!
              Можеше да бъде далеч по-зле, направо страшно!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                Все още си мисля, че 90% във форума, сред обществото смятат, че няма да ни приемат. Бойко, със всичките му злини, над 20 г. в политиката, най-накрая взе да прави неща против всички залози, правилните неща и дано тоя път да се получи - не заради него, а заради нас. Защото един ден да имаш една валута с Германия, Франция - това е истинското и реално признание че си в Европа, а не ЕС с бюрократите, кражбите и псевдно демокрацията. Да си със световна резервна валута, това е истината.
                А за ПИБ, там работата е ясна, има само един път в сегашната ситуация.

                Не е зле да ограничиш гледането на пропагандни гербаджийски медии - ще ти се замая главата от толкова много пропаганда и празни приказки.

                Публична тайна в евросъюза е, че никой няма намерение да пуска Мухобойко нито в Шенген, нито еврозоната, заради корумпираното му правителство, и заради склонността му да обслужва с милиони съмнителни олигарси от кръга на ДПС за да го крепят на власт.

                Същите популистки дрънканици как "България незабавно влизала банковия съюз" ги слушаме още от 2014-та, когато изгърмя КТБ. Сещам се, че тогава оня иди@т Плевньо обяви по телевизията как България "незабавно щяла да се присъедини към банковия съюз".
                6 години по-късно пак слушам същото, а реални действия няма никакви. След още 6 години пак ще слушаме как "незабавно влизаме в банковия съюз"
                А в момента даже молба за кандидатстване още няма подадена...

                Затова не съм окей тиквата да налива парите за пенсии и заплати на данъкоплатците за да спасява продънената банка на олигарха Цеко Минев.
                Вместо това Мухобойко може да направи една достойна постъпка - да излезе и публично да си признае, че шансовете му за еврозоната са 0-леви и да подаде оставка.
                На негово място трябва да дойде оправен и находчив политик, който да може да свърши работата.
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                  ЕЦБ може ли да е?
                  По-вероятно ПФБК, тъкмо излизат точно 4те милиона от увеличението

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение

                    Прав си, Хари! И за мен новината за участие на държавата в ПИБ е положителна! Но много се дъвче тази тема, а повечето забравяте, че в цялата схема има замесен и поне един частен инвеститор! Според мен става въпрос за европейски инвеститор и се надявам, когато разберем неговото име - цената на акцията да скочи поне с 30%! Не е препоръка, а надежда...
                    ЕЦБ може ли да е?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                      Понеже на БФБ от много години се търгува само негативно, цяло поколение спекуланти знае само да търси лошите новини, и да продават бързо, да не държат акции. Сега излиза една добра новина, потенциално в скоро време ескалация от още по-силна новина за Чакалнята, но масата не е научена да търгува положителни новини, сега трябва да си продат акциите, за да се молят да стане пак 2 лв, защото това са им алгоритмите за търгуване - 2 - 2.50. Но сега, когато се променя играта, ще се окажат неподготвени, защото най-вертояно акциите им ще свършат и няма да има кой да продава на тези цени.
                      Прав си, Хари! И за мен новината за участие на държавата в ПИБ е положителна! Но много се дъвче тази тема, а повечето забравяте, че в цялата схема има замесен и поне един частен инвеститор! Според мен става въпрос за европейски инвеститор и се надявам, когато разберем неговото име - цената на акцията да скочи поне с 30%! Не е препоръка, а надежда...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        Интересно защо в тази държава не се пита мнозинството а решенията се вземат в полза на единици...
                        Това шведи ,норвежци ,поляци ,унгарци ,чехи ,датчани ,британци...в колко от тях отхвърлиха ЕЗ...?

                        https://www.investor.bg/evropa/334/a...hlajda-306089/
                        в таз държава когато се е питало мнозинството резултата е бил плачевен. На тази територия 50% НЕ трябва да имат избирателен ценз!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                          Напротив, много му е удачен даже. Всеки иска държавата да подкрепя капиталовия пазар. Ето, сега като го подкрепи (много условно) всички се огледаха в т.нар. "джоб на данъкоплатеца". Че не се прави красиво, не се, ама ако обърнем поглед на запад (включително и дадения пример), ще видим много по-сериозни държавни намеси.

                          САЩ са в неогрничени QE, берат джънк бондове като за последно. Бейл-аутват декапитализирани от алчност и лош мениджмънт дружества като BOEING и като цяло сипват с кофи върху пазара (почти същото като с Луфтханза, апропо). Това у нас няма как да се случи, ама към проклетия ERM II, ако можем да се присъединим, няма да е лошо. Нужна ни е няква надеждица, че можем да приемем еврото и от там да станем интересни за чужди капитали.
                          Интересно защо в тази държава не се пита мнозинството а решенията се вземат в полза на единици...
                          Това шведи ,норвежци ,поляци ,унгарци ,чехи ,датчани ,британци...в колко от тях отхвърлиха ЕЗ...?

                          https://www.investor.bg/evropa/334/a...hlajda-306089/

                          Коментар


                          • ръка трябва да целувате на ММ (и не само ръка), затова че пусна увеличението на 5лв. Много по-реално беше да е 8лв. Луфтханза бяха на зор и пак спазариха на по-добри условия докато тук кой беше на зор?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                              Примера ти е неудачен...
                              Луфтханза -световен и национален превозвач ,всички немци се возят на нея..
                              10-ки хиляди немски работни места...
                              Напротив, много му е удачен даже. Всеки иска държавата да подкрепя капиталовия пазар. Ето, сега като го подкрепи (много условно) всички се огледаха в т.нар. "джоб на данъкоплатеца". Че не се прави красиво, не се, ама ако обърнем поглед на запад (включително и дадения пример), ще видим много по-сериозни държавни намеси.

                              САЩ са в неогрничени QE, берат джънк бондове като за последно. Бейл-аутват декапитализирани от алчност и лош мениджмънт дружества като BOEING и като цяло сипват с кофи върху пазара (почти същото като с Луфтханза, апропо). Това у нас няма как да се случи, ама към проклетия ERM II, ако можем да се присъединим, няма да е лошо. Нужна ни е няква надеждица, че можем да приемем еврото и от там да станем интересни за чужди капитали.

                              Коментар


                              • Понеже на БФБ от много години се търгува само негативно, цяло поколение спекуланти знае само да търси лошите новини, и да продават бързо, да не държат акции. Сега излиза една добра новина, потенциално в скоро време ескалация от още по-силна новина за Чакалнята, но масата не е научена да търгува положителни новини, сега трябва да си продат акциите, за да се молят да стане пак 2 лв, защото това са им алгоритмите за търгуване - 2 - 2.50. Но сега, когато се променя играта, ще се окажат неподготвени, защото най-вертояно акциите им ще свършат и няма да има кой да продава на тези цени.

                                Коментар

                                Working...
                                X