IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Банката попечител упълномощава въпросния Николов и затова той е скокнал до Мюнхен. Действителни собственици са МиМ .... ама към онзи момент.
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
      Да де,ама на ОСА с 12 мил.ак. гласува Н. Николов,упълномощен от Банката,не от ЦМ и ИМ и пълномощното е заверено в консулството в Мюнхен,където е и Банката.За това е нормално да е упълномощен от представител на банката.Ще видим,какво ще има в ТР.
      В списъка на присъстващите прави впечатление, че Цеко Минев се е разписал заедно с пълномощника на Ивайло Мутафчиев, който е адв. Николов, в графата за 12-те милиона акции на CACEIS BANK. Адв. Николов има пълномощно и за него (ЦМ), но се подписват и двамата. Странна работа.
      Централен Депозитар е свързан с Clearstream, а CACEIS гаранция е член там. Както каза Мариян Йорданов, CACEIS е само попечител на акциите, а действителните собственици са Цеко Минев и Ивайло Мутафчиев. Банката CACEIS не е собственик, видно от забележките за действителни собственици в графата за пълномощник. Само е попечител, но е интересно защо акциите са по подсметка там.
      Предполагам, че ако акциите са в попечител, е необходимо да има пълномощно, защото няма как с една разпечатка с печат и подпис от попечителя да се упражняват правата на акционера, тъй като КФН и ТР признават само каквото пише в разпечатките на ЦД, а там фигурира попечителя и трябва задължително пълномощно. Адв. Николов се е разходил до Мюнхен да вземе пълномощни за целта.
      Last edited by Kildirim_Bei; 20.07.2020, 16:35.
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
        Опитах се да се свържа с (02) 817 1430 Василка Стаматова - Директор "Връзки с инвеститори" ,но номера се оказа несъществуващ а друг номер не откривам.
        Не само този директор е неоткриваем. Аз съм опитвал да се свържа с DPO (Data Protection Officer) Андрей Филчев dpo@fibank.bg (и по телефон чрез централата). Всеки администратор на лични данни какъвто е и банката трябва да има такъв по изискванията на GDPR (които изисквания меко казано доста творчески ги интерпретират). Ха познайте дали лицето е откриваемо...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
          Опитах се да се свържа с (02) 817 1430 Василка Стаматова - Директор "Връзки с инвеститори" ,но номера се оказа несъществуващ а друг номер не откривам.
          Ти май още вярваш в детските приказки:-)

          Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
            Пълномощно може да се завери и в Занзибар, стига да има апостил. Няма значение къде е заверено пълномощното, ако е валидно от правна гледна точка.
            Да де,ама на ОСА с 12 мил.ак. гласува Н. Николов,упълномощен от Банката,не от ЦМ и ИМ и пълномощното е заверено в консулството в Мюнхен,където е и Банката.За това е нормално да е упълномощен от представител на банката.Ще видим,какво ще има в ТР.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
              Аз пък не разбрах.Като ходя на ОСА,гласувам аз,а не Карол или Елана.Ако не съм там,мога да ги упълномощя,но Ц.М. е бил на ОСА със своите 40750х.а.,а И.М. е бил представен за своите 40750х.а. от същия Николай Николов с пълномощно,заверено от Софийски Нотариус.Явно банката има права над акциите,защото пълномощното за тези 12 мил. акции е заверено в консулството ни в Мюнхен и най вероятно е издадено от управител на банката.
              Опитах се да се свържа с (02) 817 1430 Василка Стаматова - Директор "Връзки с инвеститори" ,но номера се оказа несъществуващ а друг номер не откривам.
              Права над акциите има само акционер, чиято собственост са.
              Пълномощно може да се завери и в Занзибар, стига да има апостил. Няма значение къде е заверено пълномощното, ако е валидно от правна гледна точка.
              Last edited by Kildirim_Bei; 20.07.2020, 15:49.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Аз пък не разбрах.Като ходя на ОСА,гласувам аз,а не Карол или Елана.Ако не съм там,мога да ги упълномощя,но Ц.М. е бил на ОСА със своите 40750х.а.,а И.М. е бил представен за своите 40750х.а. от същия Николай Николов с пълномощно,заверено от Софийски Нотариус.Явно банката има права над акциите,защото пълномощното за тези 12 мил. акции е заверено в консулството ни в Мюнхен и най вероятно е издадено от управител на банката.
                Опитах се да се свържа с (02) 817 1430 Василка Стаматова - Директор "Връзки с инвеститори" ,но номера се оказа несъществуващ а друг номер не откривам.
                Last edited by kaputov; 20.07.2020, 13:36.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                  Знам!

                  Странно защо ЦД промениха публикувания бюлетин около 10,30 сутринта в понеделник.

                  Но,аз съм си го свалих около 10 часа и ако някой желае мога да му го пратя.

                  Пише ,че сделките са със сетълмент 29.06.2020 г.,но нямаше никакъв коментар за да се усъмня ,че са действителни сделки.
                  Здравейте
                  проучих въпроса
                  CACEIS BANK S.A. е депозитар
                  бюлетина се генерира автоматично и в него не влизат промени в депозитара (попечителя)
                  все едно като си преместите акциите от Карол в Елана и да излезете в този бюлетин ако имате някъде над 5%. И то да излезете като продавач без да сте

                  следователно в този бюлетин НЕ трябва да присъстват имена като
                  CACEIS BANK S.A.
                  Bank of New York Mellon
                  Уникредит Клиентс
                  Swedbank клиентс
                  и т.н. клиентс

                  Но в списъци на акционери за ОСА ще присъстват такива имена (на депозитари).

                  Това разбрах
                  Last edited by mpy_yordanov; 20.07.2020, 13:08.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                    Промяната се виждаше в един от последните седмични бюлетини на ЦДАД, но сега не се вижда.. ?!
                    Знам!

                    Странно защо ЦД промениха публикувания бюлетин около 10,30 сутринта в понеделник.

                    Но,аз съм си го свалих около 10 часа и ако някой желае мога да му го пратя.

                    Пише ,че сделките са със сетълмент 29.06.2020 г.,но нямаше никакъв коментар за да се усъмня ,че са действителни сделки.
                    Last edited by vale1; 19.07.2020, 20:09.

                    Коментар


                    • Промяната се виждаше в един от последните седмични бюлетини на ЦДАД, но сега не се вижда.. ?!

                      Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                      ...
                      CACEIS BANK S.A., GERMANY BRANCH притежава над 10 % от капитала ?
                      А господа мажоритарите ИВАЙЛО ДИМИТРОВ МУТАФЧИЕВ и ЦЕКО ТОДОРОВ МИНЕВ са продали по над 5 % от пакетите си и са паднали на около 37 % от капитала на банката ?

                      и това е станало преди официализирането на резултата от увеличението,защото това са данни с влязъл сетълмент от 2 дена към 2.07.2020г.

                      Т.е.сделките са станали през юни месец.

                      Интересно защо нито банката ,нито централния депозитар обявиха сделките,въпреки изричното задължение според законите на България?
                      ....

                      Коментар


                      • Едни наливат държавна пара в частна бамка. Отплата си трябва. Готвят прехвърляне на акции към офшорките им.
                        Last edited by X_Y; 19.07.2020, 18:05.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                          Вероятно става въпрос за някакъв тип "custodial service" от тази банка. От списъка на акционерите се вижда, че - или поне така се декларира - зад това представителство от страна на тази банка стоят действителни собственици ЦМ и ИМ. Какво, защо, как, нямам представа. Не познавам и закона достатъчно добре, за да знам, дали когато зад това попечителство има декларирани собственици, банката е длъжна да уведоми. Но явно не става въпрос за някакъв външен инвеститор, така че т.нар. шайка и да иска няма с какво да се хвали.
                          What Is a Custodian? / Какво е попечител?

                          Попечителят е финансова институция, която държи ценните книжа на клиентите за съхраняване, за да се сведе до минимум риска от кражба или загуба. Попечителят държи ценни книжа и други активи в електронна или физическа форма. Тъй като те са отговорни за безопасността на активи и ценни книжа, които може да струват стотици милиони или дори милиарди долари, попечителите обикновено са големи и реномирани фирми. Понякога попечителят се нарича "банка попечител".

                          https://www.investopedia.com/terms/c/custodian.asp

                          В Упражнени гласове чрез предствители, срещу 12 милиона акции може да се прочете: Николай Николов с 6 мил. за действ. собственик И.М и Ц.М пълн. и действ. собственик на 6 мил. С каква цел е направено? Някой, ако има повече инфо моля да сподели.
                          Click image for larger version

Name:	FIB.jpg
Views:	1
Size:	21.6 КБ
ID:	3627968

                          Last edited by Innocent; 18.07.2020, 15:15.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                            зад това представителство от страна на тази банка стоят действителни собственици ЦМ и ИМ.
                            дай линк, от къде разбра че са ЦМ и ИМ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                              KEY FIGURES & RATINGS


                              With the solid support of our reference shareholders, Crédit Agricole S.A. and Banco Santander S.A., CACEIS is a European leader in Asset Servicing and one of the major players worldwide.


                              https://www.caceis.com/who-we-are/

                              Интересно, защо до момента абсолютно никъде не е обявено. Боко Борисоф, Влади G и цялата шайка биха се възползвали максимално, за да си направят ПР.
                              Вероятно става въпрос за някакъв тип "custodial service" от тази банка. От списъка на акционерите се вижда, че - или поне така се декларира - зад това представителство от страна на тази банка стоят действителни собственици ЦМ и ИМ. Какво, защо, как, нямам представа. Не познавам и закона достатъчно добре, за да знам, дали когато зад това попечителство има декларирани собственици, банката е длъжна да уведоми. Но явно не става въпрос за някакъв външен инвеститор, така че т.нар. шайка и да иска няма с какво да се хвали.
                              Мненията ми не са препоръка за търговия.

                              Коментар


                              • KEY FIGURES & RATINGS


                                With the solid support of our reference shareholders, Crédit Agricole S.A. and Banco Santander S.A., CACEIS is a European leader in Asset Servicing and one of the major players worldwide.


                                https://www.caceis.com/who-we-are/

                                Интересно, защо до момента абсолютно никъде не е обявено. Боко Борисоф, Влади G и цялата шайка биха се възползвали максимално, за да си направят ПР.
                                Last edited by Innocent; 17.07.2020, 21:40.

                                Коментар

                                Working...
                                X