IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Влезнахте в детската градина С новите акции, старите акционери (всички) си "продават" част от благото. Ако цената на новите е справедлива - всички са 0:0. Ако цената е по-ниска - старите са прее*ани, ако е по-висока - новия е прее*ан. Мога и със стадо крави да ви го обясня, ама няма смисъл.
    Сега въпроса е - справедлива ли е цената, по-висока ли е, или по-ниска?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение



      Я ме светни...
      Ако не е Банката, кой според теб.... и ти ли смяташ, че мажо продава акции на държавата ?!?
      Стига бе, човек.
      Увеличаването на капитала при ПИБ е свързано с издаване на нови акции. Тия акции ги няма, докато някой не плати за тях.
      Нито банката, нито мажо, нито никой не може да продаде нещо, дето не съществува.
      Last edited by Kildirim_Bei; 31.07.2020, 12:52.
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

        нещо си много ненаясно какво се е случило - никой не е продал на държавата, имаше увеличение на капитала. Вземи да прочетеш малко преди да пишеш много, моля!


        Я ме светни...
        Ако не е Банката, кой според теб.... и ти ли смяташ, че мажо продава акции на държавата ?!?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

          На такава, на каквато държавата реши да загроби едни пари.... Какъв е подтекста на въпроса ти? Можеше да реши и на 10 лв. да купи....



          Това всъщност трябва да е моя въпрос...

          А и не ми отговори на предния - кой според теб продаде акциите на държавата - Мажо ли беше... или друго лице?
          нещо си много ненаясно какво се е случило - никой не е продал на държавата, имаше увеличение на капитала. Вземи да прочетеш малко преди да пишеш много, моля!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

            И на каква цена мина увеличението?
            На такава, на каквато държавата реши да загроби едни пари.... Какъв е подтекста на въпроса ти? Можеше да реши и на 10 лв. да купи....

            Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

            Правиш ли се или наистина не разбираш за какво става въпрос?
            Това всъщност трябва да е моя въпрос...

            А и не ми отговори на предния - кой според теб продаде акциите на държавата - Мажо ли беше... или друго лице?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

              Не знаех, че при увеличение на капитала, капиталът всъщност не се увеличава.
              Кой е казал такова нещо ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                Странен въпрос...

                Кой продаде според теб на държавата при сегашното увеличение ?
                Мажо ли ?
                Не знаех, че при увеличение на капитала, капиталът всъщност не се увеличава.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                  Странен въпрос...

                  Кой продаде според теб на държавата при сегашното увеличение ?
                  Мажо ли ?
                  И на каква цена мина увеличението? Правиш ли се или наистина не разбираш за какво става въпрос?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                    И кой ще продаде, мажо ли?
                    Странен въпрос...

                    Кой продаде според теб на държавата при сегашното увеличение ?
                    Мажо ли ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Един слух и едно изказване и няколко медии в хор и на лефче ще се купят ....
                      И кой ще продаде, мажо ли?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                        През целия си живот не съм чувал държавата да е направила добра инвестиция! Те не могат да изплуват до 0:0 при подарени им монополи, камо ли инвестиции да правят. Но това е друга тема, по-скоро политическа, касаеща левите и десните по мислене хора...
                        От некадърници като Мухобойко и дясната му ръка - депесарския кадър Горанов, какво друго може да се очаква, освен непрекъснати загуби за данъкоплатците?!
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
                          По принцип го харесвам кадийката, но тук не съм много съгласен. Да приемем неговата версия, че държавата иска да купи 51 процента на 2,20 да речем. Ако сложи бид на 2,20 или дори 2,5 лв. ще може ли да купи 51 процента от акциите?
                          Един слух и едно изказване и няколко медии в хор и на лефче ще се купят ....

                          Коментар


                          • To проблема е, че на държавата не и е работа да си купува банка (или бензиностанции, но това е друга тема).

                            Фрости, изброените "минуси" на банковия съюз, всъщност пазят потребителите. Сега Груеца ще ме нападне, че съм родоотстъпник, но някакси имам по-голямо доверие на ЕЦБ при осъществяването на надзор, отколкото на БНБ. Историята го е доказала.

                            Коментар


                            • По принцип го харесвам кадийката, но тук не съм много съгласен. Да приемем неговата версия, че държавата иска да купи 51 процента на 2,20 да речем. Ако сложи бид на 2,20 или дори 2,5 лв. ще може ли да купи 51 процента от акциите?

                              Коментар


                              • Georgi Kadiev

                                55 мин. ·

                                Държавата в лицето на ББР плати пари като за 52% от акциите на ПИБ. Вместо това получи 26%, като около 7% формално и поради изисквания на ЕЦБ прекара временна през чешки милиардер.
                                Държавата загуби 70 млн.лв. и възможността да е мажоритарен собственик.
                                Държавата извърши престъпление. И за да се спаси от прокурори в бъдеще, го облече в Решение на МС.
                                Всичко това под благия поглед на ЕС и ЕЦБ, които прекрасно знаят какво става, но йезуитски мълчат. Оставят ни да врим в собствената си корупция, стига да не създаваме проблеми за тях.
                                В такъв Евросъюз и в такава държава живеем.
                                Затова са протестите.

                                https://www.mediapool.bg/darzhavata-..._aNxJjfRo-PsYM

                                Коментар

                                Working...
                                X