IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
    Натиснете още цената, може пък от ЕЦБ да преценят, че има накякъв риск или събитие което трябва да проверят.
    Аз лично бих се радвал да е под пряк надзор, но за мене е по-важно, че ЦЯЛАТА БАНКОВА СИСТЕМА Е ПОД НАДЗОР НА ЕЦБ!
    Ами натискаме Хари. Къде са обаче оптимистите Батя, dddd, Татко щърк , 0з и още няколко елемента, които да подкрепят или само реват че били акциите на БФБ подценени , ама що самите те не купуват а разгласяват че компаниите са подценени, а ? Прави си сам изводите.
    Last edited by MrSi; 14.09.2020, 15:56.
    Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

    Коментар


    • Натиснете още цената, може пък от ЕЦБ да преценят, че има накякъв риск или събитие което трябва да проверят.
      Аз лично бих се радвал да е под пряк надзор, но за мене е по-важно, че ЦЯЛАТА БАНКОВА СИСТЕМА Е ПОД НАДЗОР НА ЕЦБ!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

        Всъщност банките отдавна нямат нужда от много физически клонове. Мнозинството от хората вече ползват само онлайн банкиране а в клоновете ходят само ако трябва да си вземат карта или ако имат да внасят пари в брой.

        Иначе няма проблем още от утре цялата банкова дейност да мине онлайн и да се автоматизират 99% от услугите и административната дейност. При това положение банките ще станат супер ефективни и печалбата им ще скочи много. Основният им разход ще е да поддържат надеждна и сигурна инфраструктура и екипи от качествени програмисти.
        Физическите клонове са, като гласуването с хартиени бюлетини - никога няма да отпаднат. Какъв обем услуги ще се извършват няма голямо значение. По скоро работното време ще стане по разчупено, а локацията ще е от първостепенно значение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
          Всъщност банките отдавна нямат нужда от много физически клонове. Мнозинството от хората вече ползват само онлайн банкиране а в клоновете ходят само ако трябва да си вземат карта или ако имат да внасят пари в брой.

          Иначе няма проблем още от утре цялата банкова дейност да мине онлайн и да се автоматизират 99% от услугите и административната дейност. При това положение банките ще станат супер ефективни и печалбата им ще скочи много. Основният им разход ще е да поддържат надеждна и сигурна инфраструктура и екипи от качествени програмисти.
          И аз това казвах, едната клонова мрежа не струва нещо съществено. Преди банкоте имаха клонове наред по нападжийници, съдилища, паспортни и т.н., това откакто държавата спря да признава парите в брой за платежно средство, преди години. Съответно банките направиха клонове и клончета, почти всички тези са закрити последните 2-3г.
          Обаче ако има преминаване към по-електронно банкиране много неща трябва да се променят, защото при сегапните такси няма как да стане. Може би е редно и държавата да направи една банка където да има безплатни преводи, това по аналогия с държавната бензинова компания с бензиностанциите дето се строят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mnz Разгледай мнение
            Дали? Това че имаш голяма клнова мрежа изобщо не означава, че тази мрежа е ефективна. Обикновено ефективността се запазва до едно ниво на мрежата, след което с развитието на мрежата ефективността пада, много често малките клончета дори не успяват да си покрият разходите, а някои клонове се конкурират несъзнателно със съседни и накрая всички страдат. Казвам го от опит, не искам да споменавам банка, но това беше преди над 12г., в малък град банката имаше 3 клона, открити о незнаини причини, сега банката има само 1 клон в този град. Много банки дори се обединяват за да намалят броя на клоновете и да успеят да ги натоварят за да станат ефективни.
            Всъщност банките отдавна нямат нужда от много физически клонове. Мнозинството от хората вече ползват само онлайн банкиране а в клоновете ходят само ако трябва да си вземат карта или ако имат да внасят пари в брой.

            Иначе няма проблем още от утре цялата банкова дейност да мине онлайн и да се автоматизират 99% от услугите и административната дейност. При това положение банките ще станат супер ефективни и печалбата им ще скочи много. Основният им разход ще е да поддържат надеждна и сигурна инфраструктура и екипи от качествени програмисти.

            Коментар


            • Влизам в тази тема само да се посмея и винаги се получчава. какви акции какви 5 лв. В момента в който ми потрябва кредит влизам във веривокс или чек24- 5-10 минути за попълване на формуляр и пристигат поне 10 оферти. 3 кредита вече взех така, още 3 от шпаркасата- там май че е най-добре заради прозрачните условия, но пък % е по висок.

              Махайте се от тези банки и инвестирайте в реалната икономика- който иска може да направи опит- да вземе 100кинта и да ги хапне на закуска и след това да сподели дали са вкусни

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mortagon Разгледай мнение
                На тезгяха в момента има много кеш. Кога би се случила една такава продажба, разбира се никой не би могъл да каже, но подобни покупки се правят именно в такива времена, защото цените са на пода. ПИБ има значителна клонова мережа и клиентска маса, което я прави атрактивна от инвеститорска гледна точка.
                Дали? Това че имаш голяма клнова мрежа изобщо не означава, че тази мрежа е ефективна. Обикновено ефективността се запазва до едно ниво на мрежата, след което с развитието на мрежата ефективността пада, много често малките клончета дори не успяват да си покрият разходите, а някои клонове се конкурират несъзнателно със съседни и накрая всички страдат. Казвам го от опит, не искам да споменавам банка, но това беше преди над 12г., в малък град банката имаше 3 клона, открити о незнаини причини, сега банката има само 1 клон в този град. Много банки дори се обединяват за да намалят броя на клоновете и да успеят да ги натоварят за да станат ефективни.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                  Аз например нищо очевидно не виждам че ще бъде продадена скоро.То докато имаше растеж никой не я искаше ,сега по време на криза ще се втурнат да купуват
                  На тезгяха в момента има много кеш. Кога би се случила една такава продажба, разбира се никой не би могъл да каже, но подобни покупки се правят именно в такива времена, защото цените са на пода. ПИБ има значителна клонова мрежа и клиентска маса, което я прави атрактивна от инвеститорска гледна точка.
                  Last edited by Mortagon; 14.09.2020, 13:24.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mortagon Разгледай мнение
                    За мен новината е повече от добра, защото потвържадава първоначалната ми идея тук. Очевидно е, че банката ще бъде продадена и цената определено няма да е настоящата. Който разбрал, разбрал ...
                    Аз например нищо очевидно не виждам че ще бъде продадена скоро.То докато имаше растеж никой не я искаше ,сега по време на криза ще се втурнат да купуват

                    Коментар


                    • За мен новината е повече от добра, защото потвържадава първоначалната ми идея тук. Очевидно е, че банката ще бъде продадена и цената определено няма да е настоящата. Който разбрал, разбрал ...

                      Коментар


                      • И недейте бърка лайняния и насран ЕС, Е парламент, с ЕЦБ, моля
                        ЕС като институция, на която Бойко, Б-я може да им е председател за 6 месеца означава, че не е никаква институция,
                        Когато видите Бойко председател на ЕЦБ, тогава може да плюете и там. Но ЕЦБ си е ЕЦБ. Ще дойде ден в Еврозоната ще се влиза и ако си извън ЕС, а ЕС ще се е разпаднал.

                        Коментар


                        • Пичове няма проблеми, тука всичко е ясно.
                          Очевидно е, че става въпрос за чист хейт, емоция без числа.
                          То не беше, че няма да влезем в Чакалнята никога, че ще е догодина, че нямаше да е успешно увеличението, после че в Еврозоната няма да влезем никога, сега че Банковия надзор на ЕЦБ бил само за 5 банки, и че ПИБ можела да си кара по-старому с БНБ.
                          Хубаво, че хейта се подлатява и с прдажби на загуба, за могат наистина да го усетят тези, които наистина си затварят очите за истината, а те, че ЕЦБ вече държи банките ни - ВСИЧКИ ДО ЕДНА и че това гони мутрите оттам, мутренските им номера, но естествено ще има и много недовлни от това, - всички са свиканали банките ни да се управляват по мутренски и не им харесва случващото се.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от oio Разгледай мнение
                            Това си е гавра с труп. Да сте чули въпросния чех да е идвал на място , да види, да се запознае със собствеността си? Няма и да дойде. И на мен ми изглежда малко като параван цялата история. Интересно как ЕЦБ и банковият ѝ надзор си затварят толкова широко очите.
                            Няма нищо странно, всичко е бизнес. По същият начин си затварят очите и за БХ, щото как беше онзи лаф - може да е гадно копеле, но е нашето гадно копеле. Простичката математика сочи, че БХ и дебелото му пуделче от някогашното сдс имат 6 гласа или приблизително 1% в целия европарламент и 3% в ЕНП - водещата партия в европарламента. Не е много, но не е малко, понякога тези проценти са решаващи, особено когато е за нещо закучено. И като знаеш, че и гласуват анблок, що пък да не полицемерничиш. И те така...
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                              Някой да извика чеха или ББР да подкрепи акцията, че вече отиде под 2лв. Новината за липса на надзор, май действа в посока надолу !
                              Това си е гавра с труп. Да сте чули въпросния чех да е идвал на място , да види, да се запознае със собствеността си? Няма и да дойде. И на мен ми изглежда малко като параван цялата история. Интересно как ЕЦБ и банковият ѝ надзор си затварят толкова широко очите.

                              Коментар


                              • Някой да извика чеха или ББР да подкрепи акцията, че вече отиде под 2лв. Новината за липса на надзор, май действа в посока надолу !

                                Коментар

                                Working...
                                X