IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Чета доста мнения, че "очаква се до Коледа да стане 2 лв., а по-нататък и 3". Къде са тези числа, не виждам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

      Още днес мисля че ще пробва 2..... гледаме мача, аз под 2.50 не продавам
      За днес познах цената, надявам се на поне още 20-30 стот. нагоре до НГ и докрая на Януари да видим над 2.50 където й е мястото

      Коментар


      • Чисто по биологични причини мажовците скоро ще трябва да отстъпят управлението на банката (в чисто човешки план им пожелавам дълголетие и здраве). Много по-вероятно ми се струва да се случат сценарии, които ще доведат до преобразуване на сегашната акционерна схема, което в крайна сметка или ще доведе до търгово на доста висока цена, или до раздробяване на акционерното участие на двамата и преминаването му под управление на други институти и институции. Всичко това сочи само нагоре. Имам и допълвам.
        Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

        Коментар


        • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение
          С покупки на дребни спекуланти очевидно няма как да отиде на 3,4 или 5. Дивиденти няма да има в обозримо бъдеще, обратно изкупуване - едва ли, защото мажоритарите въобще не ги интересува цената на акциите, така че според мен надеждата може да бъде само по две направления - банката да стане цел за придобиване / вероятно консолидацията в сектора ще продължи след края на пандемията / или държавата да окаже натиск на мажоритарите да предприемат нещо за повдигане на цената, за да оправдае плащането на 5 лева за акция / държавата може да натисне всеки, ако реши че е необходимо, а и идват избори... / Все пак държавата да предприеме нещо ми се струва малко вероятно. Мнението ми обаче е, че акцията е силно подценена и ако човек може да стиска няколко години си заслужава риска спрямо потенциалната печалба при придобиване. А продаващите на 2 лева очевидно нямат намерение да чакат години. Имам дългосрочно на средна 2,50 и съм се въоръжил с търпение.
          Другия вариант за ръст е ако Каролев постне туит

          Коментар


          • С покупки на дребни спекуланти очевидно няма как да отиде на 3,4 или 5. Дивиденти няма да има в обозримо бъдеще, обратно изкупуване - едва ли, защото мажоритарите въобще не ги интересува цената на акциите, така че според мен надеждата може да бъде само по две направления - банката да стане цел за придобиване / вероятно консолидацията в сектора ще продължи след края на пандемията / или държавата да окаже натиск на мажоритарите да предприемат нещо за повдигане на цената, за да оправдае плащането на 5 лева за акция / държавата може да натисне всеки, ако реши че е необходимо, а и идват избори... / Все пак държавата да предприеме нещо ми се струва малко вероятно. Мнението ми обаче е, че акцията е силно подценена и ако човек може да стиска няколко години си заслужава риска спрямо потенциалната печалба при придобиване. А продаващите на 2 лева очевидно нямат намерение да чакат години. Имам дългосрочно на средна 2,50 и съм се въоръжил с търпение.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
              като гледам има съмнения, че цената ще отиде на 5 или на 4, даже и на 3, щом като има желаещи да продават на 2 !?! Интересно ми е на колко са купили и кое точно ги е "пречупило" за да продават?
              Нищо толкова чудно. Като не е ясно колко гориво има за излитане да си шитнеш хартиите през 10-15 стинки. Чиста работа

              Коментар


              • като гледам има съмнения, че цената ще отиде на 5 или на 4, даже и на 3, щом като има желаещи да продават на 2 !?! Интересно ми е на колко са купили и кое точно ги е "пречупило" за да продават?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Никога не съм харесвал банката по ред причини, основно като данъкоплатец, но наистина, ако трябва да избирам между тях и банка в молдова - ми как да ти кажа Принципно почти цялата обстановка в момента работи в тяхна полза, дори и с всички скелети в гардероба и новите обвързаности с един корпулентен господин, особено в сегашната среда на огромна, заливаща ни ликвидност - приеми го като позитивно мнение от моя страна. Нямам акции, но ти желая успех - екселските печалби са без значение, но банката тук има огромна клиентска база, която би могла да ѝ се отплати.
                  Всеки вижда нещата по различен начин и има различни очаквания. За мен и двете акции са супер подценени въпреки всички забележки към тях.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

                    Тук 25 %
                    Никога не съм харесвал банката по ред причини, основно като данъкоплатец, но наистина, ако трябва да избирам между тях и банка в молдова - ми как да ти кажа Принципно почти цялата обстановка в момента работи в тяхна полза, дори и с всички скелети в гардероба и новите обвързаности с един корпулентен господин, особено в сегашната среда на огромна, заливаща ни ликвидност - приеми го като позитивно мнение от моя страна. Нямам акции, но ти желая успех - екселските печалби са без значение, но банката тук има огромна клиентска база, която би могла да ѝ се отплати.
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      извинявайза въпроса, но би ли ни споделил портфейла си - като проценти, не като суми, ако би желал да разкриеш тази информация, разбира. Казвам го без заяждане, а от чисто любопитство. Благодаря!
                      Тук 25 % Имам в Атерко , но приоритет ми е Доверието.
                      Last edited by realista; 04.12.2020, 14:41.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

                        Не знам за теб, но аз се върнах. Обичам подценяваните акции и мисля, че има накъде да расте. Някой ден може да отиде и на 5 лв, но в момента е само едно добро пожелание за далечното бъдеще.
                        извинявайза въпроса, но би ли ни споделил портфейла си - като проценти, не като суми, ако би желал да разкриеш тази информация, разбира. Казвам го без заяждане, а от чисто любопитство. Благодаря!
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                          Пак да питам, кое е по-хубаво, банка в Молдован, която никога няма да разбере какво е ЕС, камоли Евро, или банка минала две проверки на ЕЦБ, в Банков съюз на ЕЦБ, фонд за преструктуриране на ЕЦБ, която влиза в Еврозоната след някоя друга година?
                          Не сравнявай двете неща, а се възползвай от възможностите. Имам тук вкарвайки свободен кеш, но не подценявай и банката в Молдова, защото е златната кокошка, която скоро може да снася златни яйца.

                          Коментар


                          • Пак да питам, кое е по-хубаво, банка в Молдован, която никога няма да разбере какво е ЕС, камоли Евро, или банка минала две проверки на ЕЦБ, в Банков съюз на ЕЦБ, фонд за преструктуриране на ЕЦБ, която влиза в Еврозоната след някоя друга година?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                              Давайте, че до 5 има много мегдан ! Освен да се връщаме пак тук, а Хари, какво ще кажеш ?
                              Не знам за теб, но аз се върнах. Обичам подценяваните акции и мисля, че има накъде да расте. Някой ден може да отиде и на 5 лв, но в момента е само едно добро пожелание за далечното бъдеще.

                              Коментар


                              • Давайте, че до 5 има много мегдан ! Освен да се връщаме пак тук, а Хари, какво ще кажеш ?

                                Коментар

                                Working...
                                X