IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • С тези изтъргувани обеми дали са фондове?

    Коментар


    • Държа да се провери и дали има Пенсинни купували на 13 лв. 2007 г, преди години на по 4-5 лв. и сега дали продават на 1.60 за да събарят цената. Виждаме, че от ниските цени на ФИБ се прави и политика. Това искам Мика Зайкова да го провери.

      Коментар


      • Проверките са хубаво нещо. Аз винаги съм настоявал за проверки и надзор. Много неща има за проверка. Това е само за доброто на банката. Сега под надзор на ЕЦБ е друго. Шменти капели не могат да се правят. Всичко е прозрачно и на масата. Акциите са записани и платени. Оттук насетне интереса на държавата е банката да се управлява добре и да е на печалба, защо не и дивидент. Никой няма право да работи против банката - дори ДеаБа, защото там и Държавата има дял - димек всичко Българи. 5 лв. реално не е скъпа цена, това че пазара ни е манипулируем, е също нещо което Е ДОБРЕ ДА СЕ ПРОВЕРИ, НЕКА ВСИЧКО ГО ЗНАЯТ. НА БФБ НЯМА ПАЗАР, НЕКА ТОВА ДА ДОКАЖЕ ПРОВЕРКАТА.

        Коментар


        • ББР и НАП са на фокус


          Специално внимание ще се обърне на Българската банка за развитие, създадена, за да финансира малкия бизнес, а превърнала се в донор на близки до властта дружества. Прожекторът се насочва и към Националната агенция за приходите (НАП) заради изтичането на личните данни на над 5 млн. български граждани от сървърите й, за което никой във властта не понесе отговорност.

          Въпрос на време е да започнат да търсят отговорност на ББ и Гораноф и тук. Не знам какво са обещали на чешкия хазартен бос и дали са го изпълнили, ако не са ще си имат проблеми и с чехите ...

          https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2...a_reviziia_na/

          Коментар


          • Май пържолата, която Пенсионните щедро подариха на пазара беше разкъсна като Буци в НС на изпроводяк...Защо така пилеят парите за пенсии не мога да си обясня. Като се замисли човек, 245 милиона капитализация са годишната печалба за пандемичната 2020 плюс набраните близо 200 милиона. Това е смешно. Само вижте какво става в момента на пазара на труда, избухване, като дойдат и парите от Европа за зелена икономика, ще трябва да внасяме отново виетнамци, имоти растат, заплати растат, пенсии, всичко е нагоре? и не на последно място БАНКОВ СЪЮЗ И ЕВРО

            Коментар


            • Помните ли миналата година като ви пишех, че търговията през Извънредното положение трябваше да бъде спряна, за да не загубат парите хората които продават на безценица. Същото важи и сега. ако сте си научили урока, ще знаете, че продаващите под 2 лв. ще съжаляват, както беше миналата година.
              И без опорки от Капитал, които от край време пишат против Банковата система. Слепи няма. Всички виждаме икономическите данни по цял свят, четем бюлетитните за Ковид, за безработицата и се вижда подобрението по всички параграфи, 2021 ще е много по-силна година от 2020, а 2022 ще е избухване отвсякъде. Защо Лещерко се търгува спекулатувно с очаквания за 5 г напред, като е ясно, че няма да се сбъднат, а тук да се търгува миналата 2020, защо не търгувате 2022? А защо не 2024 - Еврозоната?
              Жокер, вижте банковите акции по света, какво правят и какви резултати вадят.

              Коментар


              • Да припомним решението на БНБ от края на януари 2021г.:

                Във връзка с продължаващата несигурност и предизвикателствата, свързани с икономическите ефекти от разпространението на COVID-19 и наложените ограничителни мерки, УС на БНБ прие решение за запазване на прилагането на макропруденциалната мярка за капитализиране на пълния обем на печалбата на банките за 2020 г.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                  Ако ББР и чехаКомарджи поискат може и Чудо да стане,- не са поискали - не е станАло!
                  1/3 от годишната печалба за напред да се разпределя си е къде къде по висока и желана доходност за ИнСтитути като тех!!!-връз петте лева де
                  Интра стига сте мечтали....нищо няма да дадът....не бъдете наивни!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение

                    Поне досега не са си правили труда да се грижат за планктона.

                    Ако ще го дадат, няма да е заради планктона. От една страна, както казва Инта, вече има други акционери, които може би не е толкова лесно да пренебрегват. От друга, ако пак заради новите големи акционери или пък засиления надзор е вече по трудно за двамцата да си я точат през врътки, може да са принудени да има дивидент за да пада нещо от банката.
                    Мненията ми не са препоръка за търговия.

                    Коментар


                    • Ако ББР и чехаКомарджи поискат може и Чудо да стане,- не са поискали - не е станАло!
                      1/3 от годишната печалба за напред да се разпределя си е къде къде по висока и желана доходност за ИнСтитути като тех!!!-връз петте лева де
                      Last edited by inta53; 15.04.2021, 22:40.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                        ПИБ имат 150 млн акции
                        Прав си, в бързината погледнах текущата капитализация. Още по-добре, въпросът е, че не вярвам да дадат и 15 млн. за дивидент. Поне досега не са си правили труда да се грижат за планктона.
                        Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение

                          И аз съм си го мислил - 250 млн. акции са 25 млн. лв. дивидент - на фона на уж 36 млн. печалба за миналата година - нищо не е. Мислел съм да го предложа на ОС Апропо, не са първата банка - Уникредит редовно дават и то тлъст, също и други са давали.
                          ПИБ имат 150 млн акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                            Harry Kane, vzhekoff

                            Естествено реалният анализ на рентабилността на банките не е толкова прост. Спадът на печалбата спрямо 2019 г. от над 50% наистина е драстичен. Той е движен по всички основни линии и на приходи, и на разходи за банките. Лихвените маржове продължиха да изтъняват, приходите от такси се свиха заради потисната активност, регулаторни промени и конкуренция от небанкови компании. Ръстът на кредитирането се забави.

                            ... просрочия и съответно необслужвани заеми, беше отложен с наложения мораториум и с други временни регулаторни облекчения. Начислените от банките провизии досега бяха до голяма степен на база на собствените им разчети, модели и очаквания, като тепърва ще проличава дали те са били достатъчно консервативни или твърде оптимистични. Има обаче доста основания да очакваме вълна от лоши кредити през 2021 г., която да се измерва в милиарди. Затова и тази печалба, както и реализираните в предходната година 1.68 млрд. лв. по предписание на БНБ остават в капитала на банките и ще послужат за буфер при евентуални загуби ...

                            https://www.capital.bg/biznes/finans...KrWDgUOj0pCIqg

                            Поздрави и успех в инвестициите
                            Всичко, което си написал е вече предостатъчно
                            отразено в текущата цена!

                            Аз мисля, че тази година ще е доста по-добра от предходната!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от див осорляк Разгледай мнение

                              ми да цъкнат един дивидент от 10 стинки,хем да разберем, че не са обули кънките,хем да ободрят малко цената,хем ще са и първата банка дала дивидент и тогава мършата ще се превърне в храна (пък и на 5 лв са си 2%)
                              И аз съм си го мислил - 250 млн. акции са 25 млн. лв. дивидент - на фона на уж 36 млн. печалба за миналата година - нищо не е. Мислел съм да го предложа на ОС Апропо, не са първата банка - Уникредит редовно дават и то тлъст, също и други са давали.
                              Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение

                                Аз пък вярвам на пазара. Има ли работещ бизнес, има фундамент. Ако някой натиска надолу - значи е удобно да се купува за чужда сметка. Ама можело още да падне - всичко може. Ама било рисково - това го казва някой, който е тръгнал на борсата Има невероятно безрискови депозити. Има и невероятни недвижими имоти, в Сф е пълно с празен бетон.За някои тези цени (и по-ниските) може да са криза, задруги са възможност - въпрос на времеви хоризонт.
                                ми да цъкнат един дивидент от 10 стинки,хем да разберем, че не са обули кънките,хем да ободрят малко цената,хем ще са и първата банка дала дивидент и тогава мършата ще се превърне в храна (пък и на 5 лв са си 2%)

                                Коментар

                                Working...
                                X