IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

    Това са на Григор Лилов тъпизмите, които сам си е измислил.
    Лилов какво, дадох линк, четеш -превеждаш, ако не има Гугъл преводач, и гледаш СТАРАТЕЛНО данните на Фич.
    ЕЦБ не е толкова глупава по принцип, контролира си пазара, имаше една Danske bank във Естония, ами отсвири я, имаше над 200 млрд съмнителни транзакции.
    Да ..а и тролове тука, навсякъде сте вре.
    Last edited by hazard; 31.05.2021, 02:19.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
      ...
      Заради проблемите с ПИБ Европейската централна банка отказа да я включи в листата си на наблюдавани от нея банки, съответно и на ангажимент за тяхното поддръжка и спасяване при непредвидени обстоятелства.
      ...
      Това са на Григор Лилов тъпизмите, които сам си е измислил.

      Коментар


      • Това е момента е перлата на БФБ, най-голямата компания, най-растежната и най-перспективната, най-печелившата, за какъвто и период да го погледнеш.

        Let that sink for a moment.

        Amen.

        Коментар


        • https://www.fitchratings.com/researc...ive-25-05-2021
          излезнал е последният рейтинг на Фич за банката, В- негативен

          Световната кредитна агенция Фич даде негативна перспектива на рейтинга на основна българска банка.
          Става дума за Фибанк (ПИБ-Първа инвестиционна), чийто сегашен рейтинг е е пет равнища под инвестиционните и седем равнища под този на държавата България.
          Заради проблемите с ПИБ Европейската централна банка отказа да я включи в листата си на наблюдавани от нея банки, съответно и на ангажимент за тяхното поддръжка и спасяване при непредвидени обстоятелства.

          Според оценката лошите кредити са 22% от сумата на всички отпуснати, закъсващите кредити – още около 15% (общо 37%) Провизиите по тези изгорели пари са два пъти по-ниски като % от средните за банковата система у нас. „Фич” отбелязва, че банката се е набълбучила с трудно продаваеми недвижими имоти за милиарди.
          "В края на 2020 г. необезпечените заеми на банката представляват високи 82% от основния капитал от първи ред (CET1).
          Световната финансова агенция констатира, че на нова държавна помощ трудно ще се разчита заради новото законодателство в Еврозоната. То задължава по-едрите вложители при проблем да покрият от влоговете си загубите, а чак после да се мисли и прилагат други решения.

          "две банки имат право да правят кюлчета в БГ - Райфайзен и ПИБ, да, това е тема за друг разговор"

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
            Това просто е поредната политическа атака срещу банката от страна на Зелените и Капитал през Владо Панев. Самият Владо започва кариерата си, като финансов журналист от Капитал, който впоследствие започва да си мисли, че е финансист.

            По тази линия човекът си има многогодишна ясна и целенасочена политическа адженда срещу банката, така че тук реално новина няма. Новият изпълнителен директор на ББР също ще бъде бивш служител на Иво Прокопиев, така че това за което говори Владо Панев реално ще си се случи, защото се координира от един властови център. Киро и Асен Харвърдови са си директен трансфер на Галя Прокопиева през Деси Радева. Сами виждате всички тези хора си действат заедно в абсолютно перфектен синхрон, за да постигнат своите политически цели Кое не е ясно?

            За мен, обаче далеч по-плашещо е мълчанието на регулатора. Не знам, дали някъде в Европа има такъв абсурд кариерен политик да говори открито срещу частна банка. Това е абсурдно и опасно на толкова много нива.
            В. Панев миналата година беше против Еврозоната, след като беше против увеличението на ПИБ. Но си каза, че не иска да го спира - беше пуснал жалба или нещо подобно. Тогава не беше прав, но сега като казва ,че държавата не бива да захвърля в калта инвестицията си в ПИБ е прав. Държавта трябва да има член в борда на банката, да участва активно в управлението на банката, да се интересува от инвестицията си и да иска банката да расте, да се продаде, да дава дивиденти и всичко свързано с усшешна реализация. Това мисля, че казва В. Панев е момента. Дано надделее и ако иска той да стане член, поне е ясно, че ще следи със зорко око, аз мисля, че и от банката нямат нищо против Държавата да е с тях и всичко да е прозрачно. Това е момента е перлата на БФБ, най-голямата компания, най-растежната и най-перспективната, най-печелившата, за какъвто и период да го погледнеш. Да не говорим, че в момента банките са като телекоми, ако помните такса електромер, която не се въведе, вече всички банки имат такса сметка независимо, дали я ползваш, не приемата депозити, а само растат и са винаги на печалба. Ако някой е против ПИБ, според мен е защото си няма банка, и знае, че няма да може и да има вече, защото лицензигте се дават само от ЕЦБ вече. Затова си направиха Молдован - хак да им е, да и се радват и да не забравят, че там е Жан Виденово време - 1996 г....а тук сме на прага на Еврозоната!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение
              хайде да се преброим - който си е изтеглил парите от там да ми хареса коментара, а който още ги държи да коментира. малко статистика да видим
              Аз имам само кредитна карта там от 15 години. Но се ползва като дебитна, демек не съм платил и една стинка лихва. Банките мразят подобни клиенти.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение
                хайде да се преброим - който си е изтеглил парите от там да ми хареса коментара, а който още ги държи да коментира. малко статистика да видим
                Не виждам причина да си ги тегля. Имам фирмени сметки в ПИБ от много години, защото съм доволен от обслужването и от онлайн банкирането. Работя и с други банки, но с ПИБ никога не съм имал проблеми, за разлика от други с повече претенции. А и не считам, че има каквито и да било причини да се опасявам за стабилността й. Имам и акции.

                Коментар


                • Защо трябва да си теглим парите? Защото една политическа партия се опитва да си прави ПР на гърба на банката ли?



                  Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение
                  хайде да се преброим - който си е изтеглил парите от там да ми хареса коментара, а който още ги държи да коментира. малко статистика да видим
                  The weak are meat and the strong do eat.

                  Коментар


                  • хайде да се преброим - който си е изтеглил парите от там да ми хареса коментара, а който още ги държи да коментира. малко статистика да видим

                    Коментар


                    • Това просто е поредната политическа атака срещу банката от страна на Зелените и Капитал през Владо Панев. Самият Владо започва кариерата си, като финансов журналист от Капитал, който впоследствие започва да си мисли, че е финансист.

                      По тази линия човекът си има многогодишна ясна и целенасочена политическа адженда срещу банката, така че тук реално новина няма. Новият изпълнителен директор на ББР също ще бъде бивш служител на Иво Прокопиев, така че това за което говори Владо Панев реално ще си се случи, защото се координира от един властови център. Киро и Асен Харвърдови са си директен трансфер на Галя Прокопиева през Деси Радева. Сами виждате всички тези хора си действат заедно в абсолютно перфектен синхрон, за да постигнат своите политически цели Кое не е ясно?

                      За мен, обаче далеч по-плашещо е мълчанието на регулатора. Не знам, дали някъде в Европа има такъв абсурд кариерен политик да говори открито срещу частна банка. Това е абсурдно и опасно на толкова много нива.




                      Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      В. ПАНЕВ

                      Вече писах, че закупените по 5 лева за бройка акции на ПИБ са сред най-големите инвестиции на държавната Българска банка за развитие. Бяха налети 140 млн лева срещу 18.35% от капитала й. С адв. Albena Belyanova още миналото лято обжалвахме сделката. Далеч преди начина на управление на ББР да стане национална новина.
                      Тогава премиера Борисов обясни, че държавата ще си върне парите с лихвите (каквото и да значи това при инвестиция в акции), както и че ще участва в управлението. Впоследствие на общото събрание въобще не беше излъчена кандидатура за държавен представител в борда.
                      Сега това може да бъде поправено. На 23 юни е насрочено ново общо събрание с точка за преизбиране на досегашните петима членове на Надзорния съвет на ПИБ. Според мен е задължително този път новия екип на Министерството на икономиката (принципал на ББР), да предложи силна кандидатура. Така че наистина основен акционер с 18% да наблюдава процесите в банката. Все пак инвестиция от 140 милиона не може да бъде хвърлена в калта.
                      Закона за ценните книжа предлага и други опции на акционери с над 5% от капитала на публично дружество, каквото е ПИБ. Например може да се поиска от самото дружество или от съда назначаването на контрольор, който да следи дали в дейността си директорите на банката се ръководят от интересите на акционерите или не. Това е възможност, която е използвана твърде рядко досега.
                      Не на последно място. Точно заради тази допълнителна прозрачност, която закона дава за търгуваните на борсата компании, е нужно самата ББР да бъде листвана в някой момент. Така че в нея да влязат и частни акционери, които да могат да защитават интересите си (а и тези на държавата) много по-ефективно. И да сигнализират навреме за лоши практики.
                      През 2002 г. като млад журналист писах статия със заглавие "Идва времето на акционерната демокрация". Поводът бяха промените в закона за ценните книжа, които предвиждаха много по-разширени права за малките акционери в публични дружества. Време е акционерната демокрация да бъде не само залегнала в закона, но и практикувана. В интерес на всички.
                      Last edited by Nikola; 22.05.2021, 09:26.
                      The weak are meat and the strong do eat.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                        Как е на виенското колело?
                        Нагоре все едно си ритнат в задника / боли малко ама кефа голям / - надолу топките ти свитииииии - не смееш да се усмихнеш да не се окаже ,че не си стигнал все още долна мъртва точка на колелото
                        мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                          Как е на виенското колело?
                          Нагоре,сърцето ти пърха,надолу,малко му се гади!

                          Коментар


                          • Как е на виенското колело?

                            Коментар


                            • За пореден път доказват, че са най-иновативната традиционна банка в БГ - първата и все още единствена класическа банка, която предлага Гугъл Пей.

                              https://support.google.com/pay/answer/10173489

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
                                Тук цената да не е закарат до 5 лв?
                                Е че кво кат гледам какви магарета полетяха , ПИБ има повече фундамент и бизнес от доста " нови ракети "
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X