IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Р
    ПАКЕТА НА ЗОРЛИЯТА ОТ 1.60 СВЪРШИ .
    ДОГОДИНА ЧАКАМ ПИБ ДА СИ ОТКУПЯТ ОТ ДЪРЖАВАТА ПАКЕТА НА 5 ЛВ.
    НАЛИ ЩЕ ЗАБОГАТЕЯТ С ОБПИГАЦИИТЕ.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

      Е*аси ма*ата, безсрочни облигации на 8%, сладка работа !
      Далеч съм от това да съм защитник на ПИБ, но всеки можеше да си купи от емисията, когато я издадоха. 8%, но от гледна тока на банката влизат в капиталовата база, а от гледна точка на облигационер- като ти се наложи ще се чудиш на кого да ги продаваш и на каква цена, а по спомен при загуба в текущата година банката не дължи лихва, а след някоя година имаше право да ги откупи по номинал.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

        Батя, теб може и да не те устройва, но в среда с нулеви лихви много инвеститори само биха се облизвали и мечтали да взимат 8, а до скоро и 12% лихва ! За диверсификация и за хора с дълги пари това си е чудесна инвестиция !
        Зѝдравко, няма да се плашиш ,за такива като то Манйо и гусин Маринов са ви подготвили още доста ИПОта на БИЙН растежен/бяли ангели/еднороги кандидат милиард компанийки, както обещават, че има още доста ОБИРАНИЯ.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

          Не инта, не ме устройва тази оферта! За 20 г. инвестиране, средногодишната ми доходност е ок. 25%
          8% лихва, при риска който ми предлага Гергеус и компания... НЕ, мерси
          Батя, теб може и да не те устройва, но в среда с нулеви лихви много инвеститори само биха се облизвали и мечтали да взимат 8, а до скоро и 12% лихва ! За диверсификация и за хора с дълги пари това си е чудесна инвестиция !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


            Що не, ако да имаш необходимия ресурс например 5*100 000ев. ?
            " Първи ред" - си е винаги първи! До сега си цуцаха по 12% почти 12години,- просто си е за големия калибър играчи
            Не инта, не ме устройва тази оферта! За 20 г. инвестиране, средногодишната ми доходност е ок. 25%
            8% лихва, при риска който ми предлага Гергеус и компания... НЕ, мерси

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

              Това не са обикновени облигации.. не може да се правят сравнения със стандартния корпоративен дълг.
              А и безсрочни не винаги може да се тълкува положително. Ако не можеш да ги продаваш, как ти се струва тогава тази клауза? Аз не бих се хванал

              Що не, ако да имаш необходимия ресурс например 5*100 000ев. ?
              " Първи ред" - си е винаги първи! До сега си цуцаха по 12% почти 12години,- просто си е за големия калибър играчи

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                Е*аси ма*ата, безсрочни облигации на 8%, сладка работа !
                Това не са обикновени облигации.. не може да се правят сравнения със стандартния корпоративен дълг.
                А и безсрочни не винаги може да се тълкува положително. Ако не можеш да ги продаваш, как ти се струва тогава тази клауза? Аз не бих се хванал

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                  Е*аси ма*ата, безсрочни облигации на 8%, сладка работа !
                  Абе тази банка на какви лихви отпуска кредити?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                    Е*аси ма*ата, безсрочни облигации на 8%, сладка работа !
                    Без да съм пристрастен към банката - мисля ,че сделката за новите облигации е добра за акционерите !
                    В прессъобщението пише ,че ще заменят стари емисии облигации ,които по спомени са на 12 % лихва и са безсрочни.Естествено основните облигационери на тези емисии са мажоритарите и близки до тях люде.

                    За съжаление на доста български дружества емисиите облигации са с доста висока лихва -Еврохолд,Петрол,дружества от кръга на Химимпорт и т.н.,но такива са ни реалностите в момента.
                    Чакаме промяната!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
                      Първа инвестиционна банка“ АД (ПИБ) пласира чрез частно предлагане първия транш от едногодишната си програма за издаване на безсрочни, некумулативни, необезпечени облигации, съобщават от банката.

                      Облигациите отговарят на изискванията за допълнителен капитал от първи ред. Общият размер на програмата за емитиране на облигациите, която банката обяви в началото на декември, е до 100 млн. евро.

                      Пласираният транш е с обща номинална и емисионна стойност 17 133 000 евро, посочва се в съобщението, публикувано в сайта x3news.com. Минималният размер на заявките, за да се счита предлагането за успешно – 5 млн. евро, е надхвърлен повече от три пъти, посочват от банката.

                      Траншът е без дата за краен падеж (безсрочни облигации), а лихвата е фиксирана – 8% годишно.

                      плащат 8%лихва и ще дават кредити на малкият бизнес с 3% лихва с парите от облигациите.
                      това си е чиста загуба от 5% за банката.
                      и 8% печалба за купувачите на облигациите.

                      не разбирам финансовата печалба за пиб тук.

                      а на акционерите поздрави от швийцария.
                      Е*аси ма*ата, безсрочни облигации на 8%, сладка работа !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от RealUser Разгледай мнение
                        Не следите темата. По-долу някой беше коментирал това още като го обявиха, че ще го правят. Сменят просто едни стари облигации издадени при по-висока цена с нови на по-ниска. Възползват се от промяната на пазара, което би следвало да се отрази в разходите, които са имали досега, защото ще плащат по-малко. Това откъдето и да го погледнеш си е позитивна новина за банката.
                        За мен си е източване (

                        Коментар


                        • Не следите темата. По-долу някой беше коментирал това още като го обявиха, че ще го правят. Сменят просто едни стари облигации издадени при по-висока цена с нови на по-ниска. Възползват се от промяната на пазара, което би следвало да се отрази в разходите, които са имали досега, защото ще плащат по-малко. Това откъдето и да го погледнеш си е позитивна новина за банката.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
                            Първа инвестиционна банка“ АД (ПИБ) пласира чрез частно предлагане първия транш от едногодишната си програма за издаване на безсрочни, некумулативни, необезпечени облигации, съобщават от банката.

                            Облигациите отговарят на изискванията за допълнителен капитал от първи ред. Общият размер на програмата за емитиране на облигациите, която банката обяви в началото на декември, е до 100 млн. евро.

                            Пласираният транш е с обща номинална и емисионна стойност 17 133 000 евро, посочва се в съобщението, публикувано в сайта x3news.com. Минималният размер на заявките, за да се счита предлагането за успешно – 5 млн. евро, е надхвърлен повече от три пъти, посочват от банката.

                            Траншът е без дата за краен падеж (безсрочни облигации), а лихвата е фиксирана – 8% годишно.

                            плащат 8%лихва и ще дават кредити на малкият бизнес с 3% лихва с парите от облигациите.
                            това си е чиста загуба от 5% за банката.
                            и 8% печалба за купувачите на облигациите.

                            не разбирам финансовата печалба за пиб тук.

                            а на акционерите поздрави от швийцария.
                            От "първи ред"- разбирай поне по 7, което ще е 7*3% най малко, но по важното в случая е дали тази операция ще сторнира предходната в/у която обираха банката с 12%,- и аз не знам защо пиша тук след като съм далече от участие

                            Коментар


                            • Първа инвестиционна банка“ АД (ПИБ) пласира чрез частно предлагане първия транш от едногодишната си програма за издаване на безсрочни, некумулативни, необезпечени облигации, съобщават от банката.

                              Облигациите отговарят на изискванията за допълнителен капитал от първи ред. Общият размер на програмата за емитиране на облигациите, която банката обяви в началото на декември, е до 100 млн. евро.

                              Пласираният транш е с обща номинална и емисионна стойност 17 133 000 евро, посочва се в съобщението, публикувано в сайта x3news.com. Минималният размер на заявките, за да се счита предлагането за успешно – 5 млн. евро, е надхвърлен повече от три пъти, посочват от банката.

                              Траншът е без дата за краен падеж (безсрочни облигации), а лихвата е фиксирана – 8% годишно.

                              плащат 8%лихва и ще дават кредити на малкият бизнес с 3% лихва с парите от облигациите.
                              това си е чиста загуба от 5% за банката.
                              и 8% печалба за купувачите на облигациите.

                              не разбирам финансовата печалба за пиб тук.

                              а на акционерите поздрави от швийцария.

                              Коментар


                              • Абе това законно ли е???

                                Πpeз 2022-a гoдинa Fіbаnk (Πъpвa инвecтициoннa бaнĸa) щe пocpeщa ĸлиeнтитe cи в cвoя нoв дoм - Ѕоfіа Тесh Оnе. Toвa peшeниe бe взeтo cлeд пpeдвapитeлнo oдoбpeниe oт Haдзopния cъвeт нa бaнĸaтa и oĸoнчaтeлнo peшeниe нa Упpaвитeлния cъвeт нa 23 дeĸeмвpи 2021 г. Moдepнaтa и инoвaтивнa нoвa cгpaдa ce нaмиpa в "Coфия Tex пapĸ" нa бyл. "Цapигpaдcĸo шoce" № 111 - ІІ, ĸъдeтo бaнĸaтa щe пpoдължи дa oбcлyжвa и paбoти cъc cвoитe ĸлиeнти и пapтньopи.................................

                                Бизнec cгpaдaтa Ѕоfіа Тесh Оnе e coбcтвeнocт нa дpyжecтвoтo "Фpaĸcинyc Инвecтмънт" EOOД. Kaĸтo Fіbаnk инфopмиpa oбщecтвeнocттa нa 04.03.2020 г., ĸaпитaлът нa дpyжecтвoтo бe пpидoбит нa 100% ĸaтo ĸpaйнa coбcтвeнocт oт двaмaтa мaжopитapни aĸциoнepи и ocнoвaтeли нa Πъpвa инвecтициoннa бaнĸa - г-н Ивaйлo Myтaфчиeв и г-н Цeĸo Mинeв..............
                                https://fakti.bg/imoti/640174-golama...ez-2022-godina
                                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                                Коментар

                                Working...
                                X