IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
    При такива резултати тая артия трябва да е 2 пъти по-скъпа.
    Успях да купя само 3т под 1.70. Искам да взема още и ме устройва да не се качва. Обективно трябва да е вече над 2 лв, но нямам никаква идея защо не е..... може би има още пакети за продажба и се чака да минат..... мен ме устройва засега

    Коментар


    • При такива резултати тая артия трябва да е 2 пъти по-скъпа.

      Коментар


      • Бай Георги Гърка е разковничето тук ...и неговите желания .Всички останали играят криеница на тъмно.
        Last edited by X_Y; 01.02.2022, 15:36.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

          Крайно време е държавата като голям миноритар, да вкара свой ангажиран представител който да държи мениджмънта за топките, къде какво дават и раздават. Никои собственици на банка не са по-могъщи от държавата с нейните институции. И след като вече Боко /който явно не искаше да притиска мажовците по някаква причина/ не е на власт, мисля че и отношенията държава - ПИБ, трябва да имат някаква съществена промяна!
          Съгласен съм напълно. Даже на по-предната среща на ръководството с миноритарите попитах дали държавата е направила постъпки да бъде представена в надзорния съвет. Към онзи момент не беше, но още нямахме това правителство. Предполагам, че министър Лорер като принципал на ББР и като прагматичен човек със значителен бизнес опит, ще се погрижи. Оптимист съм, че скиорите не биха си позволили вече значителни източвания в новата обстановка и с държавата като акционер, който се грижи за интереса си.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

            При това продължавайки ударно да чисти портфейла - отписва 122 мио. вземания - значително повече от миналата година. Структурата на портфейла също върви постепенно в правилната посока - намаление на кредитирането на големи фирми, където лихвите са по-ниски и събираемостта явно е по-лоша / едва ли са им читави повечето големи кредитополучатели /, за сметка на увеличение кредитирането на малки и микропредприятия и домакинства. Считам, че най-после мениджмънта започна да прави правилните неща. Дано само скиорите не решат, че е време нови техни начинания да бъдат финансирани от банката. Поздравления за мениджмънта!
            Крайно време е държавата като голям миноритар, да вкара свой ангажиран представител който да държи мениджмънта за топките, къде какво дават и раздават. Никои собственици на банка не са по-могъщи от държавата с нейните институции. И след като вече Боко /който явно не искаше да притиска мажовците по някаква причина/ не е на власт, мисля че и отношенията държава - ПИБ, трябва да имат някаква съществена промяна!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
              Печалбата на ПИБ с ръст от 258% през 2021 година
              , банката съумява да реализира нетна печалба от 100.24 милиона лева

              01 Февруари 2022 11:00
              При това продължавайки ударно да чисти портфейла - отписва 122 мио. вземания - значително повече от миналата година. Структурата на портфейла също върви постепенно в правилната посока - намаление на кредитирането на големи фирми, където лихвите са по-ниски и събираемостта явно е по-лоша / едва ли са им читави повечето големи кредитополучатели /, за сметка на увеличение кредитирането на малки и микропредприятия и домакинства. Считам, че най-после мениджмънта започна да прави правилните неща. Дано само скиорите не решат, че е време нови техни начинания да бъдат финансирани от банката. Поздравления за мениджмънта!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
                Печалбата на ПИБ с ръст от 258% през 2021 година
                , банката съумява да реализира нетна печалба от 100.24 милиона лева

                01 Февруари 2022 11:00
                И един милиард да направят, все тая. Един час нагоре и отново забиване в 1.50 - 1.60.

                Коментар


                • Печалбата на ПИБ с ръст от 258% през 2021 година
                  , банката съумява да реализира нетна печалба от 100.24 милиона лева

                  01 Февруари 2022 11:00

                  Коментар


                  • ПЕЧАЛБА НА АКЦИЯ КЪМ 0.60СТ

                    Коментар


                    • Съзирам приятна възбуда от очаквания приличен резултат. Тук това се очакваше на фона на ниската топка от 2020 г. Не знам подхвърлянията за дивидент на какво точно стъпват, но знам, че с последното увеличение държавата капитализира банката, за да не стане "бау".

                      Имам някакви спекулативни бройки, взети точно около увеличението. И очевидно съм дългосрочен тук...

                      Коментар


                      • Банките никога не дават дивидент
                        Last edited by Пухче$; 01.02.2022, 06:21.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение

                          Ще се радвам и 5 лв да стигне... Колко му е, просто трябва да гласувате един солиден дивидент и сме там!
                          Леко при Цеко. Какъв дивидент, като ЕЦБ не препоръчва. Добре дошло за тях. Кога са давали - никога
                          Преди години имаха печалба 150млн и пак нито стинка дивидент. Цкб същата работа. Дивидент - 0

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
                            Цанко Арабаджиев

                            Към днешна дата загубата е малко над 80 млн. лв. Тази загуба не е реализирана. ББР е купила акции на ПИБ за 5 лв., но те днес струват 1,60. Надяваме се след време да продадем акциите поне на парите, за които сме ги купили, за да може банката да не е на загуба"
                            \
                            Ще се радвам и 5 лв да стигне... Колко му е, просто трябва да гласувате един солиден дивидент и сме там!

                            Коментар


                            • Коментар


                              • 2,69

                                Коментар

                                Working...
                                X