IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
    Американските балони гърмят и ще гърмят, особено тези от т.н. сектор на "Растежни / Насдак ", особено които не са монополисти.
    Насдак е почти -4%, Мета (ФБ) е -26% ЗА ЕДИН ДЕН!!!
    Трябва да се прави сериозна разлика межди нещо което е +1000% (като нашето Лешерко Китайско Карго) и ФИБ която е -50% за същия период!
    Едното ще пада, другото ще расте!
    Съгласен съм и + е от мен
    Аз говоря за потенциалните опасности пред FIB при (евентуално) пукане на най-големия балон в историята на човечеството,а именно УС фондовия пазар.
    Това е и най-ригнатия пазар в света и никой не може да каже кога и дали,но звездите ми подават (а и на други хора с който общувам),че сме близо.Тази или другата година. Ако това стане,ни чака някъв резет там.Тук направо ще се посерем

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

      Голяма дума не казвай ! Война в Украйна може да го бутне за дни, даже и под лев.Американските балони и те ако почнат да пукат тази година,може да иде и под 50 ст така че,всичко е възможно във всеки един момент ...особедно пък сега

      БаЙ Георгиус също може да поднесе доста изненади в един момент
      Американските балони гърмят и ще гърмят, особено тези от т.н. сектор на "Растежни / Насдак ", особено които не са монополисти.
      Насдак е почти -4%, Мета (ФБ) е -26% ЗА ЕДИН ДЕН!!!
      Трябва да се прави сериозна разлика межди нещо което е +1000% (като нашето Лешерко Китайско Карго) и ФИБ която е -50% за същия период!
      Едното ще пада, другото ще расте!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sultan Разгледай мнение

        Цяло чудо е, че вече втори ден се задържа на и над 1.80. Самосвалът скоро ще се разтовари. Може би и под 1.50.
        да не ревете от оптимизъм после?

        Коментар


        • Oхх как обичам да ми говорят за риск Да видим...
          Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
          Хубава е темата за риска, но трябва правилно и да говорим за рисковете, да ги оценяваме и аршина да е подобрен.
          Риска тук спадна значително през последните 2 г.
          - Държавата акционер (навсякъде по света това е = по-малък риск) - да, ако беше по пазарна стойност. Сега имаш един скелет, който не е ясно кога и как може да гръмне и да отвее някакъв дял от акционерите
          - почти 200 милиона в баланса (от увеличението 2020) - да беше казал от печалбата, щеше да е по-меродавно, поради т.1
          - ЕЦБ надзорник - и мислиш, че това е "хубаво"? За депозантите - да, за банката....я виж какво е MREL
          - План за Еврото - с евро, без евро - все тая
          - Борисов не е на власт. Нале всички искаха промяната?? - на младо прасе... и нов бардак... нали знаеш.
          - Ръст при имотите, заплатите, спад при безработицата, спад при лошите кредити в системата - ко речи? Сега като изтекат пандемичните отсрочки, като бнб вдигне антицикличния буфер, грозното разминаване на прогнозата на бнб и мф за инфлацията и ръста на бвп, които и в двата случая са насочени към г*за на кредитоискателите?
          - ДА ПРОДЪЛЖАВАМ ЛИ С "РИСКОВЕТЕ"?? ДА МОЛЯ, почва да става забавно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение
            Незнам при тези подобряващи се резултати колко лоша новина трябва да излезе, за да се докара до под 1.5.
            Голяма дума не казвай ! Война в Украйна може да го бутне за дни, даже и под лев.Американските балони и те ако почнат да пукат тази година,може да иде и под 50 ст така че,всичко е възможно във всеки един момент ...особедно пък сега

            БаЙ Георгиус също може да поднесе доста изненади в един момент
            Last edited by petrg5s; 03.02.2022, 18:33.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

              Печалбата, ако икономически вървим добре, само ще се увеличава. Тук проблемите основно са от друго естество, иначе банката, въпреки мажовците и скелетите в гардероба, е много подценена от пазара. Тук си е класически high risk - high reward. А сега и с последните резултати мисля, че няма да мине много време преди да запролетим на поне 2.5.
              Хубава е темата за риска, но трябва правилно и да говорим за рисковете, да ги оценяваме и аршина да е подобрен.
              Риска тук спадна значително през последните 2 г.
              - Държавата акционер (навсякъде по света това е = по-малък риск)
              - почти 200 милиона в баланса (от увеличението 2020)
              - ЕЦБ надзорник
              - План за Еврото
              - Борисов не е на власт. Нале всички искаха промяната??
              - Ръст при имотите, заплатите, спад при безработицата, спад при лошите кредити в системата
              - ДА ПРОДЪЛЖАВАМ ЛИ С "РИСКОВЕТЕ"??

              Какво да кажем за Молдован банката (справка Казакстан, Украйна) или за Китайското карго (Лешерко)?Там няма ли рискове?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                Точно! Сегашните мажовци защо не кешират труда си и да си гледат спокойно старините, да се радват на внуци, яхти и пр. Без да си в прожекторите на журналисти, миноритари, чиновници, Шиши-та.. ненужен стрес
                Те са си извадили парите отдавна ,т.е тя им е подарък )

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sultan Разгледай мнение

                  Цяло чудо е, че вече втори ден се задържа на и над 1.80. Самосвалът скоро ще се разтовари. Може би и под 1.50.
                  Незнам при тези подобряващи се резултати колко лоша новина трябва да излезе, за да се докара до под 1.5. За мен това е вариант с под 5% вероятност. Обратно - потенциалът за сериозен ръст от настоящите нива тук е огромен!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Пухче$ Разгледай мнение
                    редете се на аска, като ви полеят до 1,50 да не ревете после
                    Цяло чудо е, че вече втори ден се задържа на и над 1.80. Самосвалът скоро ще се разтовари. Може би и под 1.50.

                    Коментар


                    • редете се на аска, като ви полеят до 1,50 да не ревете после

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

                        Печалбата, ако икономически вървим добре, само ще се увеличава. Тук проблемите основно са от друго естество, иначе банката, въпреки мажовците и скелетите в гардероба, е много подценена от пазара. Тук си е класически high risk - high reward. А сега и с последните резултати мисля, че няма да мине много време преди да запролетим на поне 2.5.
                        И все пак, въпреки тези проблеми, напоследък поизчистиха портфейла. Вероятно има още, ест, но предполагам ще стане малко по малко.
                        Ако ли не, алтернативата я знаем. Ovo je standard.
                        Edit: Ама тогава не мисля, че само тази банка ще ни е проблема.
                        Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                          Нещо ми подсказва, че на тази позиция не й трябва нищо друго освен още 1-2 силни Q-та, за да повярват инвеститорите, че високата печалба не е еднократна.
                          Печалбата, ако икономически вървим добре, само ще се увеличава. Тук проблемите основно са от друго естество, иначе банката, въпреки мажовците и скелетите в гардероба, е много подценена от пазара. Тук си е класически high risk - high reward. А сега и с последните резултати мисля, че няма да мине много време преди да запролетим на поне 2.5.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            Точно! Сегашните мажовци защо не кешират труда си и да си гледат спокойно старините, да се радват на внуци, яхти и пр. Без да си в прожекторите на журналисти, миноритари, чиновници, Шиши-та.. ненужен стрес
                            Не могат когато влезеш в играта не може така да излезеш!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                              на тази позиция и трябва продажба, няма кой да им повярва на тези... имам предвид продажба на банката.

                              не е препоръка
                              Точно! Сегашните мажовци защо не кешират труда си и да си гледат спокойно старините, да се радват на внуци, яхти и пр. Без да си в прожекторите на журналисти, миноритари, чиновници, Шиши-та.. ненужен стрес

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
                                МНОГО ЯСНО, ЧАКА В НИСКОТО НЯКОИ ЗОРЛИИ.
                                продава 1.88 е върха а 1.50 купува

                                Коментар

                                Working...
                                X