IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Butch Разгледай мнение
    С такива идиотски номера съм на ръба да се махна от ПИБ след като съм клиент от над 10 години!

    Обаждах се по телефона и идиотски оператор-робот ме убеждава как съм бил получавал досега извлечения по пощата!

    А аз от самото начало съм ЗАЯВИЛ ИЗРИЧНО, че не желая да получавам писмени извлечения по пощата поради простата и логична причина, че същевременно ползвам онлайн банкирането от самото начало!

    Но не - трябвало да се ходи на място да подавам молба?!?!
    Ами че утре ще ми начислят някаква друга такса и ще кажат - за да се откажете - молба, и то за нещо, което аз вече еднозначно съм заявил, че не желая да ползвам!
    Молба не знам, но жалба ще подам и това ще е последния случай, при следващи такива си казваме довиждане.
    Точно същата история като с мен. Ще се обадя на когото трябва да влезе и да прочете форума. Всъщност има два различни проблема:

    1. Бъгването на системата, която изведнъж връща статуса на клиенти, отказали се от извлечения в статус "по подразбиране", т.е. с извлечения. Този проблем сигурно ще го оправят, щото вече е докладван на компетентния директор.

    2. Тъпотата на мацките в кол центъра. Това вече си е съвсем друга бира. Не мога да си представя що за обучение са преминали и какви инструкции имат, щом може да се случи това - да те убеждават, че години наред си получавал извлечения. Честно казано, мислех си че нещо не съм доразбрал какво ми казва мацето, но след като и на теб ти се е случило ......
    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Butch Разгледай мнение
      С такива идиотски номера съм на ръба да се махна от ПИБ след като съм клиент от над 10 години!

      Обаждах се по телефона и идиотски оператор-робот ме убеждава как съм бил получавал досега извлечения по пощата!

      Но не - трябвало да се ходи на място да подавам молба?!?!
      Няма нужда да ходиш на място. Виж поста на колегата Gotti. И внимавай с комуникацията с оператори-роботи.

      Коментар


      • Идиотски такси!

        С такива идиотски номера съм на ръба да се махна от ПИБ след като съм клиент от над 10 години!

        Обаждах се по телефона и идиотски оператор-робот ме убеждава как съм бил получавал досега извлечения по пощата!

        А аз от самото начало съм ЗАЯВИЛ ИЗРИЧНО, че не желая да получавам писмени извлечения по пощата поради простата и логична причина, че същевременно ползвам онлайн банкирането от самото начало!

        Но не - трябвало да се ходи на място да подавам молба?!?!
        Ами че утре ще ми начислят някаква друга такса и ще кажат - за да се откажете - молба, и то за нещо, което аз вече еднозначно съм заявил, че не желая да ползвам!
        Молба не знам, но жалба ще подам и това ще е последния случай, при следващи такива си казваме довиждане.

        Коментар


        • С тая такса просто те карат да се откажеш от гадните хартиени извлечения. Аз отдавна не ги получавам, не ми трябват на хартия. И без това я ги намериш в пощенската кутия, я не, щото някой съсед ги е харесал... Можеш да се откажеш и без да ходиш, само се регистрираш за услугата им Моята Fibank. Всичките извлечения ги има там. Ще си ги гледаш, без да даваш 1 лв. на месец. Регистрацията става и без да ходиш в клон, само с карта. Виж на https://my.fibank.bg/Registration.

          Коментар


          • То все СИСТЕМАТА ги прави тия работи - ние хората нямаме договор със системата, а с банката!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
              изненада:

              и ПИБ са се увлекли по тая простотия "Такса извлечение по пощата" = 1 лв!! още една таксичка, сякаш другите са им малко!!
              знаели някой дали мога да се откажа от тия извлечения без да се ходи в клон ?
              Аз се бях отказал от хартиените извлечения по кредитната карта още преди години. Практически веднага, след като ги пуснаха във виртуалния клон. И сега изведнъж - хоп левче! Обадих се в банката и някакво момиче от кол центъра седна да ми обяснява, че трябва да ида в клон и да пусна заявление. Аз и обяснявам, че отдавна съм пуснал такова и че от години не получавам хартиени извлечения, а тя се мъчи да ме убеди, че всъщност те са ми пращали, но вероятно куриерите не са ми намирали адреса. След като и обясних, че нямам намерение да ходя в клон за да се отказвам от нещо, от което отдавна съм се отказал, тя ме насочи към процедурата за подаване на оплаквания на сайта на банката. Вбесих се и се обадих в качеството си на акционер на когото трябва и малко по-късно всичко се оправи.

              Ако си като моя случай (отдавна си се отказал и не получаваш извлечения), причината да ти се случи това е, че скоро си си подновил кредитната карта. Нещо се е бъгнало в системата им и при подновяване ти записват опциите "по подразбиране" - т.е. "с хартиено извлечение" и съответно ти тряскат новата таксичка. Аз се оправих само по телефона.Ако обаче досега си получавал извлечения по пощата, нямаш никъв шанс да се оправиш без ходене до клон.

              P.S. Обещаха ми, че ще проучат защо се бъгва така системата.
              He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                изненада:

                и ПИБ са се увлекли по тая простотия "Такса извлечение по пощата" = 1 лв!! още една таксичка, сякаш другите са им малко!!
                знаели някой дали мога да се откажа от тия извлечения без да се ходи в клон ?
                Да можеш да се откажеш и да си ги гледаш в нета но трябва да се разходиш до техен клок и да подпишеш искане за отказ от хартиен носил и да си пуснеш "моят ПИБ" ( немога да го напиша на латинаца )

                ПС мисля че това левче от доста време го събират за хартиените копия но може ида бъркам

                Коментар


                • изненада:

                  и ПИБ са се увлекли по тая простотия "Такса извлечение по пощата" = 1 лв!! още една таксичка, сякаш другите са им малко!!
                  знаели някой дали мога да се откажа от тия извлечения без да се ходи в клон ?
                  "the trend is your friend until the end..."

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
                    Я подскажи в коя банка се теглят пари на едно гише ?
                    .........
                    Ми не знам. Повече от 13 години ползвам само ПИБ. Преди бях клиент на Булбанк и там се теглеше на едно гише. Сега не знам как е. А коментирах случая, защото тук във форума имаше доста коментари в миналото каква тъпня и досада за клиента е чакането на две опашки, вместо на една.И се изтъкваше, че едва ли не тази досадна "особеност" е характерна само за ПИБ. Явно тези хора са имали наблюдения от други банки и са ги споделяли тук.

                    P.S. А на теб скучно ли ти беше та изрови темата от преди 20 дни?
                    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                    Коментар


                    • Я подскажи в коя банка се теглят пари на едно гише ?

                      Или така просто си пишеме без да познаваме организацията в банките ?

                      Пари в брой не могат да се гепят от един служител (касиерка) в банка , ако не знае поне паролата на втори човек (или е в комбина с него)

                      п.с. нямам намерение да защитавам никоя банка , ясно е, че щом се случват такива неща, контрола не е бил на ниво. Между другото съм ползвал доста точно този клон.

                      Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                      Тази новина я поствам специално за тези "радетели на доброто обслужване", които плюеха ПИБ щото трябвало да ходиш на две гишета за да изтеглиш пари.

                      Е да, ама точно заради това "неудобство", цитираната горе схема е невъзможна в ПИБ, освен ако не се сговорят две служителки - една от фронт офиса и една касиерка. Абе доброто старо "two person rule" си върши работа.....

                      Коментар


                      • Банкова касиерка присвоила 120 000 лв. от клиенти

                        Касиерка от дупнишкия клон на Централна кооперативна банка е присвоила 120 000 лева от сметки на клиенти, съобщиха от Районната прокуратура в Дупница, цитирани от БТА.
                        ...............................................
                        В хода на разследването е установено, че касиерката е фалшифицирала подписите на клиенти, за да изтегли сумите. ..........................
                        Тази новина я поствам специално за тези "радетели на доброто обслужване", които плюеха ПИБ щото трябвало да ходиш на две гишета за да изтеглиш пари.

                        Е да, ама точно заради това "неудобство", цитираната горе схема е невъзможна в ПИБ, освен ако не се сговорят две служителки - една от фронт офиса и една касиерка. Абе доброто старо "two person rule" си върши работа.....
                        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                        Коментар


                        • Мили бате Бойко, г-н Министър Председателю Борисов раследвай моля те далаверите на Костов, Захариев и сделката с Кремиковци на ПИБ и лицето Варнаджиев :


                          Още през 2007 г. "Кремиковци", притежавано вече от Митал, подава до главния прокурор Борис Велчев сигнал, в който ясно е описана схемата на работа на Захариев там. Според документа между 2001 и 2004 г. "Кремиковци" чрез дъщерното си "Кремиковци трейд" "е извършвало активни търговски и финансови операции с офшорните "Скад ко" - Кипър, и "Булстийл" - Великобритания. "С дължимите суми от "Скад ко" и "Булстийл" за доставена от "Кремиковци" и "Кремиковци трейд" стокова продукция горепосочените дружества са извършвали плащания по нареждане на "Кремиковци" на трети лица от името и за сметка на дружеството ни", пише в сигнала от тогавашния изпълнителен директор на комбината Вилас Джамнис. В резултат на въпросните транзакции към края на 2004 г. (малко преди индийците да купят столичния гигант) той се оказва с вземане от двете офшорки в размер на близо 101 млн. евро. Когато "Кремиковци" прави опит да си потърси парите, куриерът връща писмата до офшорките "поради неоткриване на фирмата на посочения адрес". Хората на Митал в "Кремиковци" пращат запитване и до Захариев. Отговор обаче няма.

                          Схемата е проста, разказват източници, работили в комбината по онова време. Повечето суровини и материали, необходими на "Кремиковци", минават през двете офшорни фирми. Пак през тях минават и продажбите на готова продукция. Така самият комбинат не разполага с парите си - те се движат от офшорките. Кой стои зад двете фирми? Според документите, внесени в прокуратурата от индийците, в банкови книжа, издавани от UBS - Швейцария, като представител на "Скад ко" в България е посочена Таня Цекова. А адресът за кореспонденция с нея е абсолютно идентичен с този на "Кремиковци трейд" (нищо чудно, като се има предвид, че тя е търговски директор на"Финметалс"). Между 2003 и 2005 г. на същия софийски адрес на бул. "Цар Борис III" е бил регистриран и създаденият от Валентин Захариев "Интертръст холдинг БГ". "В някои от сключените търговски договори между "Кремиковци" като продавач и "Скад ко" и "Булстийл" като купувачи е полаган един и същ подпис, ангажиращ и двете страни купувачи", пише Джамнис до прокуратурата.
                          Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
                            И тези мутренски подходи ти дават поводи за радост ли ???
                            Бог да пази България ! Друго нямам какво да кажа.
                            Мои познати ти пращат поздрави от Мадан и един по-здрав
                            Last edited by X_Y; 05.04.2012, 14:31.
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • И тези мутренски подходи ти дават поводи за радост ли ???
                              Бог да пази България ! Друго нямам какво да кажа.

                              Първоначално изпратено от badboy333 Разгледай мнение
                              Има сделка бате Бойко удря поредното рамо на ПИБ:


                              Собственикът на „Минстрой Горубсо"-Златоград Николай Вълканов ще получи концесията на мини „Горубсо"-Мадан, обяви премиерът Бойко Борисов по националната телевизия.

                              В министерството на икономиката, енергетиката и туризма тази вечер е сключено споразумение, като Валентин Захариев е подписал протокол със 7 точки, чрез който прехвърля задълженията си на Вълканов, посочи премиерът. Той добави, че работниците в мините ще получат дължимите им заплати.

                              Концесията на досегашния концесионер на мините – управляваната от Валентин Захариев „Интертръст Холдинг” - бе отнета заради неизплатени възнаграждения на миньорите и задължения към държавата.

                              "Валентин Захариев прехвърля своите дългове към Николай Вълканов, а той се оправя с банката инвеститор – Първа инвестиционна банка", заяви Бойко Борисов след края на преговорите. "Подписали са ми надлежно", добави премиерът.

                              Премиерът се ангажира заместник-министърът на финансите Владислав Горанов и управителят на централната банка Иван Искров да проведат разговори с ръководството на СиБанк и ДСК, за да може утре, макар да е събота, работниците в „Горубсо-Мадан” да получат възнагражденията си.

                              Производственият процес на мините няма да бъде спиран, тъй като цялото оборудване ще премине от ръцете на стария концесионер в тези на новия.

                              Днес изтече срокът, в който досегашния собственик на дружеството Валентин Захариев трябваше да изплати натрупаните дългове към Националния осигурителен институт за близо 8 милиона лева. Отделно Захариев дължи над 1,5 млн. лева за заплати на миньорите.

                              Коментар


                              • Има сделка бате Бойко удря поредното рамо на ПИБ:


                                Собственикът на „Минстрой Горубсо"-Златоград Николай Вълканов ще получи концесията на мини „Горубсо"-Мадан, обяви премиерът Бойко Борисов по националната телевизия.

                                В министерството на икономиката, енергетиката и туризма тази вечер е сключено споразумение, като Валентин Захариев е подписал протокол със 7 точки, чрез който прехвърля задълженията си на Вълканов, посочи премиерът. Той добави, че работниците в мините ще получат дължимите им заплати.

                                Концесията на досегашния концесионер на мините – управляваната от Валентин Захариев „Интертръст Холдинг” - бе отнета заради неизплатени възнаграждения на миньорите и задължения към държавата.

                                "Валентин Захариев прехвърля своите дългове към Николай Вълканов, а той се оправя с банката инвеститор – Първа инвестиционна банка", заяви Бойко Борисов след края на преговорите. "Подписали са ми надлежно", добави премиерът.

                                Премиерът се ангажира заместник-министърът на финансите Владислав Горанов и управителят на централната банка Иван Искров да проведат разговори с ръководството на СиБанк и ДСК, за да може утре, макар да е събота, работниците в „Горубсо-Мадан” да получат възнагражденията си.

                                Производственият процес на мините няма да бъде спиран, тъй като цялото оборудване ще премине от ръцете на стария концесионер в тези на новия.

                                Днес изтече срокът, в който досегашния собственик на дружеството Валентин Захариев трябваше да изплати натрупаните дългове към Националния осигурителен институт за близо 8 милиона лева. Отделно Захариев дължи над 1,5 млн. лева за заплати на миньорите.
                                Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово ...

                                Коментар

                                Working...
                                X