IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
    Все пак това е 3-тата по големина банка в БГ по активи и е идеална придобивка за "големите свине"
    Има един основен проблем, който би спрял всеки купувач (пък и продавачите) - огромните кредити към свързани фирми с мажоритарите...да не говорим, че това си е незаконно...ето още нещо, за което БНБ спи! То не е проблем само тук, а и в други банки с Бг мажовци...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vanio tanov Разгледай мнение
      „неблагоприятни сценарии на база тенденции” - на мен не ми се вижда нещо по-различно от спекулация/слух/ и непотвърдена истина.

      Не ми говори повече, че БНБ потиска свободата на словото след всичко изложено до тук.
      Хахаха. Нали. БНБ да се благодари, че никой не може да печели в България от срив на ситуацията. Защото може да ограничава в България, но не и чуждите инвеститори. Които трябва да кажа съвсем спокойно си пишат в анализите точно за това за което БНБ не иска да се говори в България.

      В момента, в който някой голям може да спечели от срив в България и нищо няма да спре никого. А БНБ ще гледа от страни и ще се чуди - ама къде сбъркахме.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Да, и аз съм за НЕВЕРНИ слухове да се наказва. Но не трябва да се спира изказването на вероятни, макар и силно неблагоприятни сценарии базирани на налични тенденции. А в България и това се спира. БНБ директно се обаждат на разни хора да им казват - не приказвайте за това, не приказвайте за онова. За истински факти - не за лъжливи слухове. Каква точно е БНБ че ще се меси на свободата на изразяване.
        „неблагоприятни сценарии на база тенденции” - на мен не ми се вижда нещо по-различно от спекулация/слух/ и непотвърдена истина.

        Не ми говори повече, че БНБ потиска свободата на словото след всичко изложено до тук.
        Last edited by vanio tanov; 16.08.2013, 11:43.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
          Ами стой си!
          Това и правя

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Ок, да разгледаме твоя случай. РОЕ 12-15% предполага П/БВ около 1,2 -1,3 което ако стане бързо си е ОК за оценка.

            Но като вземе да прави по 15% РОЕ и ще си преосмисля мнението До тогава си стоя на моето
            Ами стой си!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
              Ами няма защо да съжаляваш, много по добре е да се дискутира с хора с различно мнение, според мен няма много смисъл да се надъхвам с някого

              А и понятието добра цена също е доста имагинерно
              Ок, да разгледаме твоя случай. РОЕ 12-15% предполага П/БВ около 1,2 -1,3 което ако стане бързо си е ОК за оценка.

              Но като вземе да прави по 15% РОЕ и ще си преосмисля мнението До тогава си стоя на моето

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Съжалявам, но моето мнение е коренно различно. ПИБ няма да бъде продадена - поне на добра, цена сигурно още поне 10 години.

                Мога да кажа и защо мисля така, ама и на мен ще вземат да ми звънят от БНБ.
                Ами няма защо да съжаляваш, много по добре е да се дискутира с хора с различно мнение, според мен няма много смисъл да се надъхвам с някого

                А и понятието добра цена също е доста имагинерно
                Veni, Vidi, Vici

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                  Някой няма ли да каже нещо конкретно за банката?

                  Равновесие според теб тук няма да влезат големи пари по позицията.

                  Но според мен тук ще влезат най-големите пари, защото банката става много атрактивна за придобиване.
                  След 1, 2 или 3години, когато провизиите ще са в пъти по-малки от сега и банката е доста печеливша интерес няма да липсва според мен
                  В нормални времена банката може да работи на ROE 12-15%, което ще си доведе до цена около book value.
                  Все пак това е 3-тата по големина банка в БГ по активи и е идеална придобивка за "големите свине"
                  Поне аз на това залагам.

                  Лично мнение.

                  Съжалявам, но моето мнение е коренно различно. ПИБ няма да бъде продадена - поне на добра, цена сигурно още поне 10 години.

                  Коментар


                  • Някой няма ли да каже нещо конкретно за банката?

                    Равновесие според теб тук няма да влезат големи пари по позицията.

                    Но според мен тук ще влезат най-големите пари, защото банката става много атрактивна за придобиване.

                    След 1, 2 или 3години, когато провизиите ще са в пъти по-малки от сега и банката е доста печеливша интерес няма да липсва според мен

                    В нормални времена банката може да работи на ROE 12-15%, което ще си доведе до цена около book value.

                    Все пак това е 3-тата по големина банка в БГ по активи и е идеална придобивка за "големите свине"

                    Поне аз на това залагам.

                    Лично мнение.
                    Veni, Vidi, Vici

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                      Не става въпрос дали съм фен на ПИБ или не. Става въпрос за това, че след като тезатата ти беше оборена, ти се опитваш да се изкараш пак прав - ама то било някаква щатска регулация, ама не било федерално престъпление и т.н.. А истината е, че такива закони има в много държави. В Латвия например се лежи 2 години за такова нещо, а при нас даже не е престъпление, а е административно нарушение и се наказва само с глоба.

                      Ако трябва да се изкажа по същество на спора, ще добавя, че изцяло поддържам идеята разпространяването на неверни слухове за банки да се наказва. Особено в смотана, нихилистична и хейтърска държава, като нашата, където всеки е специалист по всичко. И не го казвам само защото съм акционер и ще загубя ако банката, в която имам акции, фалира. Я помисли за хилядите дребни вложители, за баба си, за майка си ..... , които вероятно са скътали спестените си пари за черни дни в някоя банка. Един слух само, и ето ти го Run on the Bank, фалит и т.н. Ще кажеш - ама те дребните вложители са защитени от Фонда .... Да защитени са, но голяма част от възрастните хора ще се поболеят и умрат от стреса преди да си получат парите от Фонда....

                      Да, и аз съм за НЕВЕРНИ слухове да се наказва. Но не трябва да се спира изказването на вероятни, макар и силно неблагоприятни сценарии базирани на налични тенденции. А в България и това се спира. БНБ директно се обаждат на разни хора да им казват - не приказвайте за това, не приказвайте за онова. За истински факти - не за лъжливи слухове. Каква точно е БНБ че ще се меси на свободата на изразяване.

                      Коментар


                      • Абе равновесие, ти на тъп ли се правиш - какви спекуланти - какви пет лева! 3-тата по големина банка купува 15-тата, сериозна сделка от където и да погледнеш!!! Не мога да разбера, как искаш да го извъртиш, че да не е добра новина!!

                        Netware, обадих се да питам в Германия дали BLB са задължени да обявят цената, отговорът беше НЕ, не са задължени по закон да обявяват цена.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Добре Нетуер, разбирам че си фен на ПИБ. Ама нали виждаш че тази акция само от дребни спекулантски пари няма как да расте. Кофти бе този слух който го пуснаха срещу нея и по никакъв начин не го оправдавам. Но това че БНБ спира дебата за състоянието на банките не води до нищо добро.

                          Аз доста по надолу съвсем ясно казвам защо големи пари в тази банка няма да влезат.
                          Не става въпрос дали съм фен на ПИБ или не. Става въпрос за това, че след като тезатата ти беше оборена, ти се опитваш да се изкараш пак прав - ама то било някаква щатска регулация, ама не било федерално престъпление и т.н.. А истината е, че такива закони има в много държави. В Латвия например се лежи 2 години за такова нещо, а при нас даже не е престъпление, а е административно нарушение и се наказва само с глоба.

                          Ако трябва да се изкажа по същество на спора, ще добавя, че изцяло поддържам идеята разпространяването на неверни слухове за банки да се наказва. Особено в смотана, нихилистична и хейтърска държава, като нашата, където всеки е специалист по всичко. И не го казвам само защото съм акционер и ще загубя ако банката, в която имам акции, фалира. Я помисли за хилядите дребни вложители, за баба си, за майка си ..... , които вероятно са скътали спестените си пари за черни дни в някоя банка. Един слух само, и ето ти го Run on the Bank, фалит и т.н. Ще кажеш - ама те дребните вложители са защитени от Фонда .... Да защитени са, но голяма част от възрастните хора ще се поболеят и умрат от стреса преди да си получат парите от Фонда....
                          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                          Коментар


                          • Аз съм доволен – акцията е нагоре. Направих малко пари сега, но се чудя защо в инвеститорския форум никой не се радва, че акцията е нагоре? Дори и да е спекулативно качването – нали от това се правят пари?
                            Last edited by Barky; 16.08.2013, 11:00.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                              Съветвам те да пробваш.... Например да си гражданин на Ню Йорк и да заколиш някого в Тексас. После да си идеш в Ню Йорк и да видиш какво ще стане. Рано или късно ще те вкарат в една бяла стая и ще имаш право да избереш спринцовка или газ ....
                              Добре Нетуер, разбирам че си фен на ПИБ. Ама нали виждаш че тази акция само от дребни спекулантски пари няма как да расте. Кофти бе този слух който го пуснаха срещу нея и по никакъв начин не го оправдавам. Но това че БНБ спира дебата за състоянието на банките не води до нищо добро.

                              Аз доста по надолу съвсем ясно казвам защо големи пари в тази банка няма да влезат.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                И ако някой гражданин на Филаделфия говори срещу Ситибанк какво по точно ще му направи щата Ню Йорк.
                                Съветвам те да пробваш.... Например да си гражданин на Ню Йорк и да заколиш някого в Тексас. После да си идеш в Ню Йорк и да видиш какво ще стане. Рано или късно ще те вкарат в една бяла стая и ще имаш право да избереш спринцовка или газ .... Щото убийството е ЩАТСКО а не ФЕДЕРАЛНО престъпление, с изключение убийството на федерални служители и някои други специални случаи. И в Тексас, за разлика от Ню Йорк има смъртно наказание.
                                Last edited by netware5; 16.08.2013, 10:51.
                                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                                Коментар

                                Working...
                                X