IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
    Не е това , заема беше към 350 милиона, хипотетично ако стане несъбираем и активите по обезпечението са оценени на 130 мил. останалата час до 350 милиона трябва ес провизира и съответно банката на сочна загуба.....

    Според мен там е ОЦК Кържали заедон с други активи
    Ами ако фирмите са си покрили една част от главницата предсрочно като са продали една част от активите?
    Veni, Vidi, Vici

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
      Ти говориш за перо други активи, бегло обяснено в бележка 22. Напълно е възможно да е това, за което си мислиш

      Разликата от последния баланс е 129 662 000 лв. (представено по по-ниската от цена на придобиване и нетна реализируема стойност).

      Това ще рече, че ако допуснем че това са активите на КРЕМ, то ги водят за около 120 - 130 милиона .... ама това си е стрелба в тъмното.
      Не е това , заема беше към 350 милиона, хипотетично ако стане несъбираем и активите по обезпечението са оценени на 130 мил. останалата час до 350 милиона трябва ес провизира и съответно банката на сочна загуба.....

      Според мен там е ОЦК Кържали заедон с други активи
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
        Знам, че е имало интерес от Испанска фирма да купи и пречисти земята за цял квартал – там има ток, канализация – всичко необходимо ...
        Испанските фирми са толкова обачтачени с техните си 'градчета' дето ги нацвъкаха където е възможно, че на този етап не мисля, че точно испанците са актуални за пазара за имоти.

        А за пречистването първо, че е скъпо и второ още го има психологическия момент " Кремиковци" защото който и да го строи основни купувачи ще са софиянци.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
          Ами не – не ме вълнува. Там с една продажба на земята само се излиза на плюс. Според мен беше добра идея, колкото и да изглежда странно на някои, или просто се представя странно ...

          И защо се връщаме на тази тема, около 100-тен път, след сделката с МКБ. Аз знам и четящите тук също знаят...

          Ако искаш да ме откажеш да купувам – едва ли бих послушал теб.

          Имам акции и не е препоръка!
          Това е някаква утопия да се вярва, че земята под Кремиковци е продаваема. Там не може да се строи никакво бизнес градче, както се говореше преди години, защото почвите са отровени. Никой не би купил земя там на каквато и да е цена, според мен.
          През 2007 кредиторите бяха наели фирма да анализира колко би струвало да се разчисти терена на Кремиковци и да се почисти почвата. Сумата излизала над 1млд. евро и станало ясно, че няма кой да даде такива суми и да го направи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
            Аз скоро чух че бат Слай ( не е бат Сали) , щял да снима там Expendables 3. Та акционерите в Крем и Фиб ще могат да си гледат активите на големия екран
            хахаха това е добро
            Veni, Vidi, Vici

            Коментар


            • Знам, че е имало интерес от Испанска фирма да купи и пречисти земята за цял квартал – там има ток, канализация – всичко необходимо ...

              Коментар


              • Аз скоро чух че бат Слай ( не е бат Сали) , щял да снима там Expendables 3. Та акционерите в Крем и Фиб ще могат да си гледат активите на големия екран

                Коментар


                • Аз си мисля, че след продажбата на голяма част от активите на КРЕМ, там е идеалното място за построяването на завод за изгаряне на отпадъци като този в Австрия Аз така бих направил
                  Veni, Vidi, Vici

                  Коментар


                  • Мен лично като инвеститор изключително ме вълнува статута на кредита с кремиковци и реалната оценка (ликвидационна) на активите, които служат за обезпечение към момента, но не знам кой ще сподели такава информация

                    Дано да се чуе нещо по медиите
                    Veni, Vidi, Vici

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                      И аз не знам какъв е, но, съдейки по финансовото състояние на кредитополучателите, едва ли е безпроблемен.
                      Това, съчетано с главоломно нарастване на салдата в определени пера на баланса на ПИБ, може да означава, че банката е придобила активите, закупени с кредита. Друго обяснение за случващото се последните 18 месеца е масово неплащане на ипотеки, но изглежда странна всички да гърмят изведнъж.
                      Затова и попитах, но явно това не вълнува акционерите.
                      Ти говориш за перо други активи, бегло обяснено в бележка 22. Напълно е възможно да е това, за което си мислиш

                      Разликата от последния баланс е 129 662 000 лв. (представено по по-ниската от цена на придобиване и нетна реализируема стойност).

                      Това ще рече, че ако допуснем че това са активите на КРЕМ, то ги водят за около 120 - 130 милиона .... ама това си е стрелба в тъмното.
                      Veni, Vidi, Vici

                      Коментар


                      • Специалистите препоръчват инвеститорите да се насочат към малките развиващи се пазари Виетнам, Казакхстан, Гана, Оман, проблема е че са ниско ликвидни и излизането ще е трудно.

                        Коментар


                        • Ами не – не ме вълнува. Там с една продажба на земята само се излиза на плюс. Според мен беше добра идея, колкото и да изглежда странно на някои, или просто се представя странно ...

                          И защо се връщаме на тази тема, около 100-тен път, след сделката с МКБ. Аз знам и четящите тук също знаят...

                          Ако искаш да ме откажеш да купувам – едва ли бих послушал теб.

                          Имам акции и не е препоръка!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Например най близката, у комшиите - TUR
                            Също ZSL и SCIF, BRF и т.н. и т.н.
                            Ако искаш лонг, ако искаш суинг, ако искаш дай трейд даже. Избор бол.

                            Туканка все по скучно и безинтересно ми се види напоследък
                            Верно голяма скука. Аз се оглеждам в Европа някъде из грозните държави (PIIGS)

                            В развитите (US, Germany, France) нещо не ми харесват цените.

                            В Турция с тоя г.й Ер Доган не ми се рискува и пени.

                            В US погледни TBT и TBF ETF-i

                            И нещо, което ми се струва доста атрактивно FRD
                            Veni, Vidi, Vici

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                              Тук сме само видимо запознати към момента. Ако следиш темата знаеш, че статута на кредита към купувача на кремиковци не е известен поне за мен и за хората, с които обсъждаме.

                              Ако ти знаеш може да споделиш
                              И аз не знам какъв е, но, съдейки по финансовото състояние на кредитополучателите, едва ли е безпроблемен.
                              Това, съчетано с главоломно нарастване на салдата в определени пера на баланса на ПИБ, може да означава, че банката е придобила активите, закупени с кредита. Друго обяснение за случващото се последните 18 месеца е масово неплащане на ипотеки, но изглежда странна всички да гърмят изведнъж.
                              Затова и попитах, но явно това не вълнува акционерите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                                Аз пак ще си позволя да попитам видимо запознатите с дейността и отчетите на ПИБ
                                Тук сме само видимо запознати към момента. Ако следиш темата знаеш, че статута на кредита към купувача на кремиковци не е известен поне за мен и за хората, с които обсъждаме.

                                Ако ти знаеш може да споделиш
                                Veni, Vidi, Vici

                                Коментар

                                Working...
                                X